Modrá

Modrá https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270607/bmid_modra-RKD-270607.jpg 4 408 164

„Co se stane, když je pravda unášena vlnami pryč z našeho dosahu…“ Poklidný výlet na moři? Ani náhodou! Koupání v průzračné vodě a popíjení tropických koktejlů se až příliš brzy promění ve zlověstnou noční můru… Lana a její nejlepší kamarádka Kitty se vydají hledat svobodu a dobrodružství. Jejich sen volně cestovat se jim splní, když získají možnost plavit se na Modré – jachtě, která pluje z Filipín na Nový Zéland. Spolu se svými novými přáteli rychle podlehnou kouzlu vzdálených ostrovů a divokých večírků na jachtě. Z ráje se ale brzy stává peklo – Lana a Kitty zjišťují, že každý na palubě má nějaké tajemství, a navíc jeden z jejich nových přátel po jedné hádce záhadně zmizí... Nebezpečné vlny nedůvěry a lží ohrožují nezávazné letní dobrodružství na lodi, někteří se však svého vysněného ráje nehodlají jen tak vzdát… a to za jakoukoli cenu!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The blue , 2015

medulinka
12.09.2020 4 z 5

Tuto knihu jsem si brala na dovolenou k moři a byla to skvělá volba. Super čtení na dovolenou. Takové odpočinkové, oddychové. Zároveň zde bylo i napětí, takže určitě nešlo o nějaký nudný příběh. Konec mě překvapil.

Mirin1349
31.08.2020 4 z 5

Co by to bylo za napínavý příběh bez prolínání minulosti a současnosti. Ale já to mám ráda a tady by bez toho byl poloviční zážitek. Příběh se jako loďka nejdříve pozvolna a poklidně pohupoval na vlnách, ale postupně už z toho bylo slušné vlnobití. Jednotlivé postavy byly hezky různorodé a člověk byl tak trochu podezřívavý ke všem z nich. Autorka má ohromný talent na sugestivní vykreslení atmosféry na jachtě, stejně tak jako na barvité popisy zátok, písečných pláží a průzračně modré vody oceánu. Vážně si pak připadáte, že jste tam s nimi. Lepší knihu na dovolenou k moři jsem si nemohla vybrat. Překlepy trochu vadily, ale přimhouřila jsem oko, příběh to dostatečně vykompenzoval.

JankaČoki
29.08.2020 5 z 5

Ani som nečakala že bude až taká dobrá.. Čítala sa dobre a s napätím.. a to že sa to odohrávalo na jachte, kde sa stretlo 6 neznámych ľudí.. paráda.. Určite budem hľadať ešte ďalšie knihy od tejto autorky.. ( odporúčam aj Stíny nad zálivem)

Alíša236
11.08.2020 3 z 5

Těžko se mi hodnotí. První půlka (možná i 2 třetiny ) byla skvělá, napínavá, dobře se četla. Pak to najednou ztratilo spád. Napětí vyšumělo, "nečekaná" odhalení nebyla tak nečekaná a tak náhlá. Zvraty nebyly převratné a nějak mi to pak bylo už celé jedno. Také hlavní hrdinka si mě zcela nezískala a vlastně nikdo jiný z posádky také ne, což je vždy mínus. Každopádně dobrý námět a jako lehké letní čtení uspokojivé.

Ajuszka
05.08.2020 5 z 5

,, Modrá je dobrá ''.. Jo jo už je to tak :D Tenhle příběh byl parádní. Autorka prostě umí. Už její kniha Stíny nad zálivem se mi libila, ale troufám si říct že tohle bylo o hodně lepší. Člověk se úplně vidí na té jachtě, dokáže to všechno prožívat s hlavními hrdiny.
Určitě stojí za přečtení, já si jdu sehnat ještě další knihy od autorky :))

LenkaCechova
28.07.2020 3 z 5

Na “oddechovky” moc nejsem, mám ráda když kniha v člověku něco zanechá, ale tato byla fajn. Napínavá, nepředvídatelná, stojí za přečtení.

micha-ella
23.06.2020 5 z 5

Někomu zpřeházené časové roviny zvyšují napětí, já je nesnáším. Ale mám na to metodu, která se mi u této knížky vyplatila - úžasné čtení! Nejdřív všechny kapitoly nazvané ,,Tenkrát" a pak také vcelku ty ,,Potom". Bezvadný zážitek! Je to skvělý román, o napětí jsem rozhodně nepřišla, naopak, děj plynul tak jak měl, rozvíjel se naprosto přirozeně, moc se mi to líbilo. Doporučuji.

Illyria88
28.05.2020 4 z 5

Knížka se dobře četla. Pasáže z lodi byly naprosto úžasné. Pointa celého příběhu mi ale moc nesedla. Trochu jsem čekala něco jiného. Ale ke knížce se určitě ráda vrátím.

iveta3689
09.04.2020 4 z 5

Atmosférou mi to připomnělo film Pláž. Skupina lidí se pokouší o utopistický život mimo civilizaci. V knize se střídají časové roviny - tenkrát a nyní - zvyšuje to napětí. Do poloviny knihy autorka jen rozehrává osudy jednotlivých postav, teprve v polovině naznačí, co se na jachtě stalo a rozvíjí další zápletky. Něco se odhadnout dalo, něco ne, celkově to byla hodně dobrá kniha.

Sherosraz77
15.02.2020 1 z 5

Řekla jsem si, že bych si mohla taky přečíst nějaký román pro ženy, když jsem ženská. Už nikdy v životě takovou blbost neudělám :D kniha nebyla až tak špatná, problém je, že nebyla žádná. Jinými slovy NUDA :D

Jana-Marie
19.01.2020 5 z 5

Velmi čtivé, bavilo mě číst o cestování na lodi i exotických místech. Bylo napínavé, ale ne brutální, což mně vyhovuje. Konec byl celkem nečekaný, líbil se mi. Určitě si budu chtít přečíst i ostatní autorčiny knihy.

lenkavildomcova
26.12.2019 5 z 5

Perfektně napsáno. Už koukám po dalších knihách autorky.

Nuttelka
28.11.2019 5 z 5

Musím říct, že mě tato spisovatelka fakt baví, Poslední nádech super a teď Modrá. Stíny nad zálivem si nenechám též ujít...
Jak už je tu zmiňováno, popis přírody, Modré, cestování... člověk by s chutí též vyrazil cestovat, plachtit se, zažít pocit bezstarostnosti... A hlavně vidět krásy naší planety.
Děj mě vtáhl hned od první kapitoly a celkové rozuzlení mě tedy překvapilo. I slzu jsem uronila.
Za mě palec nahoru a doporučuji.

SimonaP
16.11.2019 4 z 5

Autorka umí výborně vykreslit prostředí, úplně jsem se viděla na Modré a záviděla jim! Po Stínech nad zálivem další úžasná kniha.

LucySmile
12.11.2019 5 z 5

Napínavý od začátku do konce, neuvěřitelný a nečekaný konec. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a sama jsem byla překvapená, jak moc mě nadchla. Moc moc všem doporučuji

Zuzana010
14.10.2019

Kniha mě nadchla. Jedna z mála co si určitě v budoucnu přečtu s chutí ještě jednou.

Michnicka
07.09.2019 5 z 5

Byl to krásný výlet na plavbu a velmi hezké a napínavé čtení.

janina66
24.08.2019 4 z 5

Nebylo to špatné, oddychové, čtivé. Konec super rozuzlení. Četla jsem dříve. Poslední nádech daleko lepší.

Analady
18.08.2019 3 z 5

Povedená kniha. Neotřelý námět, směs napětí a romantiky. Navíc se četla velice dobře a rychle. Bylo to napínavé čtení s několika překvapivými momenty. Těžko se mi od ní odcházelo, takže jsem ji přečetla během jednoho dne. Nejvíc na mě zapůsobil konec.

Ráčkajda
14.08.2019 5 z 5

Pohodové čtení na dovolenou, neměla jsem žádný problém...děj hezky plynul a konec mě celkem překvapil.