Modrá

Modrá https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270607/bmid_modra-RKD-270607.jpg 4 408 164

„Co se stane, když je pravda unášena vlnami pryč z našeho dosahu…“ Poklidný výlet na moři? Ani náhodou! Koupání v průzračné vodě a popíjení tropických koktejlů se až příliš brzy promění ve zlověstnou noční můru… Lana a její nejlepší kamarádka Kitty se vydají hledat svobodu a dobrodružství. Jejich sen volně cestovat se jim splní, když získají možnost plavit se na Modré – jachtě, která pluje z Filipín na Nový Zéland. Spolu se svými novými přáteli rychle podlehnou kouzlu vzdálených ostrovů a divokých večírků na jachtě. Z ráje se ale brzy stává peklo – Lana a Kitty zjišťují, že každý na palubě má nějaké tajemství, a navíc jeden z jejich nových přátel po jedné hádce záhadně zmizí... Nebezpečné vlny nedůvěry a lží ohrožují nezávazné letní dobrodružství na lodi, někteří se však svého vysněného ráje nehodlají jen tak vzdát… a to za jakoukoli cenu!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The blue , 2015

mi-380
15.03.2023 4 z 5

Pohodová parta na jachtě - jako ve škole: náhoda je svede dohromady, vztahy se lehce navazují a pak zase smutně rozpadají nedůvěrou a podezřením. Každý něco tají, poklidná atmosféra cesty, která má být zároveň i cíl, se mění. Autorka poutavě popsala postupný přechod modrého, prosluněného nebe do temné bouře. Na moři, ve vztazích, v činech. Podivná zmizení, katastrofa, smrt (žádný spoiler, to víme už od začátku).
Překvapení před koncem.
A ještě jedno PŘEKVAPENÍ na poslední straně.
80 % (zatím 353 hodnocení s průměrem 85 %).

Danilla
13.02.2023 3 z 5

Kniha se četla dobře, v postavách se čtenář neztrácí ale proste to není kniha, po které bych sáhla i podruhé. Hlavní hrdinka Lana mě rozčilovala svou sobeckostí, že existuje jen její pravda a nic víc.

Ulrika
16.01.2023 5 z 5

Skvele napsané, nic příběhu nechybělo. Moc se mi líbí styl psaní L. Clarke. Moje druhá kniha od autorky a ještě lepší dojmy než z knihy Poslední nádech. Napětí až do konce, který opravdu prekvapil,takže hurá na další autorcinu knihu

Pavlína2019
06.10.2022 2 z 5

Není to úplně špatný příběh, ale nic extra a hlavně bych ho zkrátila.
Je konci, ač se blížilo rozuzlení, mě to vyloženě nebavilo.

Strašně mě štvala hromada překlepů a sloh, to se vážně nepovedlo.

Přečtěte si hodnocení od:
kackahracka,
shrnuje to výstižně.

Ovšem spoustě čtenářů se kniha naopak líbila, takže přečtěte a posuďte sami...

Arev122
08.09.2022 4 z 5

Napínavý děj se strhující zápletkou, který mě vtahl do děje. Zpočátku to byla bezstarostná plavba mladých lidí, ale časem na uzavřeném prostoru jachty ožívají emoce jednotlivých členů posádky a plavba se promění ve zlý sen.

Allla9
30.08.2022 5 z 5

Zajímavě napsané. Líbilo se mi, a jakou láskou je popisovaná příroda, moře ... a jak autorka dokáže stupňovat napětí. Přečtu se od ní i ostatní knihy.

Micha-Él
24.07.2022 5 z 5

Zpočátku jsem ke knize přistupovala jako k thrilleru, ale ono je to spíš dobrodružné drama. V každém případě jsem naprosto nadšená! Bylo to napínavé, spoustu tajemství, romantika, takový příjemný koktejl, obzvlášť v tomto letním počasí. Zaprvé autorku chválím za originální nápad zasadit děj na jachtu mezi několik přátel. A zadruhé za autentický popis atmosféry, díky níž jsem měla pocit, že prožívám ty krásné i méně hezké okamžiky s hrdiny. Zkrátka to bylo fantastické, nemám co vytknout :)

Youn@n
30.05.2022 5 z 5

Nemám co vytknout.. autorku jsem neznala a dle hodnocení jsem si právě tuto knihu vybrala. Kniha byla moc krásná.. vžila jsem se do života a svobody hrdinů knihy na moři. Škoda, že není natočen film, měl by zcela jistě úspěch!
Knihu doporučuji, dle mého hodnocení 100%. Konec mě dorazil..a rozesmutněl.

Terka1975
29.03.2022 5 z 5

Přečetla jsem Modrou jedním dechem…. Jako stíny nad zálivem, mořemořemoře, moře všeho - moře tajemstvi, moře psycho, moře vztahů, moře otevřených minulostí. Vtáhne vás to na loď a zapomenete na problémy všedního dne…. problémy tu má někdo jiný a zase moře až do konce. A nakonec se ptáte, to už je konec?

bupilla
16.03.2022 4 z 5

Moja tretia prečítaná kniha od pani autorky a zase úplné nadšenie a spokojnosť :)
Podmanivý a poriadne napínavý príbeh s priam hmatateľnou atmosférou.
Zaujímaví a dobre vykreslení hrdinovia a vzťahy medzi nimi.
Takmer kúzelná atmosféra plavby na jachte Modrá.
Chvíľami som priam cítila vôňu mora - vynárali sa vo mne spomienky na plavbu loďou po Baltskom mori, ktorú som absolvovala pred rokmi a tiež na dovolenkové pobyty pri mori v Chorvátsku :)
Tie zvraty, ktorých bolo v knihe naozaj dosť, boli pre mňa naozaj prekvapivé a to sa mi už málokedy stáva pri čítaní thrillerov, takže ja som veľmi spokojná.
Výborne som si pri knihe oddýchla, dokázala ma naplno pohltiť a odpútať od tých hrôz, ktoré sa práve dejú v susednej krajine... :(
Prečítaná pred pár dňami a aj keď som už odvtedy prečítala ďalšiu knihu, táto vo mne stále doznieva.
A veľmi, veľmi dúfam, že budú vychádzať aj ďalšie knihy od autorky, lebo od nej si chcem prečítať a mať vo svojej knižnici úplne všetko.

maličkán
01.02.2022 5 z 5

Tak tahle kniha se povedla. Krásně jsem si ji užila. Nádherná atmosféra, poklidný bezstarostný pobyt na jachtě, než se změní v noční můru. Napětí až do konce. Střídání kapitol tenkrát a nyní přidalo na napínavosti. Za mě super.

alzbeta2843
23.12.2021 4 z 5

Kniha mi ležala v knižnici niekoľko rokov. Ani sama neviem prečo som sa tak odhodlávala. Asi, že som hydrofób a po tejto knihe ma už nik neprinúti ísť n takú plavbu.

Ale za mňa super psychologický triler. Pripomínal mi veľmi štýl B. A. Paris alebo Liane Moriaty. Takže ak vás autorky bavia, bude vás baviť i Lucy Clarke.

Veľmi sa mi páčil prológ a epilóg a odporúčam si prečítať na konci ešte raz prológa bude vás mraziť. Inak sa v knihe udialo veľa wau efektov, ale i veľa predvídateľných efektov, ktoré mi ale neprekážali.

Martiiiik
08.11.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila.. Nebylo to zase nic extra originálního, jen pěkný příběh, který nešlo odložit.. Člověk si musí počkat až do samotného konce, aby věděl téměř vše.. :-) Prolíná se děj tenkrát a nyní :-) Takže vše pěkně pomalu a postupně.. Četla jsem všechny přeložené autorčiny knihy a i tuhle mohu pouze doporučit :-)

Petule30
05.09.2021 5 z 5

Moc hezká kniha.Četla se dobře,děj rychle ubíhal.Nuda to pro mě nebyla.Jediné co mě trochu kazilo čtení,byly ty chyby a nebylo jich málo... Měla jsem pocit jako kdybych se plavila a prožívala vše s hrdinami příběhu.určitě si přečtu další knihu od této autorky.

Buchtičkajani
04.09.2021 5 z 5

Moc hezká knížka. Ze začátku bezstarostná plavba, postupně se kniha stává napínavou, no a ten konec....
Jediné co mi trochu vadilo, bylo spoustu překlepů.

Janík511
16.08.2021 4 z 5

(SPOILER) Opět velmi povedená kniha od této autorky. Začátek téměř idelicky, poté zhoustnuti atmosféry a mírně labilní hlavní hrdinka, která se zasekne a nechce popojet dále. Konec hodně překvapivý a vlastně ani nevím, jak Denyho bratr zemřel. Není řečeno a ráda bych věděla jak.

janastok
15.08.2021 3 z 5

Od knihy jsem moc nečekala, líbila se mi obálka, ale byla jsem celkem mile překvapena. Kdyby jen hrdinka tolik nefňukala a nehloubala. Konec trochu ukecaný, ale hodně dobrá poslední kapitola.

kollorka
29.07.2021 5 z 5

Skvělá knížka na léto. Dobře se mi četla, napínavá až do konce.

Vlcice72
28.07.2021 5 z 5

Stejně jako autorčina kniha Poslední nádech mne i tento příběh z atraktivního prostředí zcela pohltil a musela jsem číst téměř na jeden zátah. No a ten závěr????!!! Ten jsem tedy nečekala.
Pro milovníky tohoto žánru rozhodně doporučuji!!!
Škoda jen toho - až neuvěřitelného - počtu chyb. To jsem asi ještě u žádné knihy dosud
nezažila:-(((.

Zzofinka
24.07.2021 5 z 5

Líbila se mi,nenudila mě a fakt jsem byla napnutá,jak to celé dopadne.a konec mě taky potěšil,takže za mě urco pět