Kavárna v Kodani

od:

Kavárna v Kodani https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400221/bmid_kavarna-v-kodani-d6p-400221.png 4.1 2909

Romantické útěky / Romantické úteky série

1. díl >

Z otravného výletu do Kodaně se vyklube cesta, která všem zúčastněným změní život úplně v duchu dánského životního stylu hygge. Někdy prostě stačí jen zpomalit a rozhlédnout se kolem sebe. Dát si kávu. Popovídat si s ostatními. Třeba pak zjistíte, že to, za čím se ženete, vám štěstí nepřinese.

Žánr:
Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: (ekniha) , Cosmopolis
Originální název:

The Little Café in Copenhagen , 2018


více info...

Komentáře (764)

Komentáře 764 Recenze 26

Janadvorackova
Janadvorackova
25.11.2023 2 z 5

Dánové tomu říkají "hygge," a když jsem o tom poprvé slyšela lezla jsem po stropě nepochopením. Je to takový koncept, jak "si udělat dobře" na duši tím, jakými "věcmi a myšlenkami se obklopujete, zaobíráte" zejména doma, ale klidně i na místech, kde se často zdržujete.
A jo, já souhlasím, že takové věci jsou třeba, protože kde jinde se máte cítit příjemně a měkoučce, jako kotě v pelíšku, než doma? A pak samozřejmě i v různých kavárnách... (v Praze je jedna v bývalé vodárenské věži, kam jsem ráda chodila)...
Svíčky a deky, teplo ohně, knížka, nebo teplé ťapky, klidně zvíře na klíně, to je asi základ. Ale furt nechápu, proč se o tom psalo tolik knížek a čtenáři vlhli z "nového nápadu?" Vždyť schopnosti k tomu, aby nám bylo po všech stránkách dobře, máme v sobě, ne? Jenom stačí chtít být v pohodě (i v případě a zejména tehdy, máme-li v ostatním životě nějaké trable). Třeba nebrat si práci domů, protože tam je to pro tyhle blbosti nedotknutelné...

No a Kate, hrdinka knížky, je v tomhle ohledu neznalá, ale vnitřně asi chápe a posléze pozná. Vyveze několik novinářů do Dánska, aby poznali tamní útulnost spojenou se spokojeností. Protože Dánové jsou děsně šťasný národ. Vyhlídkové jízdy loděmi, návštěvy památek a kaváren, ponávání lidí ve skupině - to všechno bylo v pohodě.
Bohužel ale naivní a někdy nemotorně divná romantická část příběhu mi kapku vadila. Ano, chápu, jakou knihu jsem četla, ale nechápu, proč je kolem autorky takové halo.

Marcik7
Marcik7
23.11.2023 5 z 5

Kniha naprosto splnila má očekávání, je lehká, vtipná, zamilovaná a navíc jsem si já zamilovala Dány a Kodaň. Začala jsem tuto sérii a těším se na další díly.


Leník95
Leník95
20.11.2023 5 z 5

Tohle je moje druhá kniha od autorky a nezklamala. Je to prostě romantický útěk. Kniha je svižná, krásně se čte, postavy jsou sympatické a já jim fandila. V knize nejsou žádná hluchá místa a příběh prožíváte společně s Kate. Když chci něco romantického a oddechového, sáhnu po Caplinové i v budoucnu.

6Nikki6
6Nikki6
08.11.2023 5 z 5

Kniha je krásná. Ano, není to kdovíjak unikátní a nepředvídatelné atd. ale tohle ani od knih tohoto typu nečekám. Chci si přečíst něco, co koní neuvěřitelně krásným happy endem, což jsem u této knihy našla. Atmosféra na mě dýchala z každé stránky a knihu jako oddechovku mohu s klidem vřele doporučit :)

vikidala
vikidala
08.11.2023 2 z 5

Za mě byla tahle knížka hrozná slátanina. Spousta věcí jsem přeskakovala, aniž by to dějově vadilo. Všechno dopadlo až neuvěřitelně růžově. Úroveň asi jakoby jí psala nějaká puberťačka.

knidopel
knidopel
04.11.2023 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Kniha je moc pěkně načtena Veronikou Lazorčákovou. Autorka umí krásně vtáhnout do děje a předat atmosféru daného místa, v tomto případě prostředí dánské Kodaně. Jde o velice pohodovou romantiku, u které nemusíte moc přemýšlet a prostě vypnete. Ačkoliv romantické knihy moc nevyhledávám, moc ráda si poslechnu/přečtu i další knihu z této série.

martulinka4
martulinka4
02.11.2023 4 z 5

pohodová romantická oddechovka

animovanej medv
animovanej medv
27.10.2023 3 z 5

Moje první setkání s autorkou. Bylo to velmi příjemné a důmyslně čtení a moc mě bavilo.

Nebavily mě pasáže, které vychvalovali Dánsko a Kodaň. Nebavily mě první dva dny v Kodani. A dej byl velmi předvídavý.

I tak jsem se pobavila.

barbora6886
barbora6886
25.10.2023 5 z 5

Super! Musela jsem udělat šneky.

rilajaan
rilajaan
18.10.2023 4 z 5

Velmi dobrá romantika s úžasnou atmosférou Kodaně. Bylo to takové pohlazení po duši.

Whobey
Whobey
16.10.2023 5 z 5

To byla pohoda! :)
Jasně, je to ten typ knihy, který začnete číst a tak nějak tušíte, jak to dopadne. Ale zároveň je to hrozně milé vyprávění, čte se to tak snadno a máte nesmírnou chuť se zabalit do huňaté deky a nasávat tuhle úžasnou atmosféru Kodaně. Za mě paráda. :)

PetK
PetK
27.09.2023 4 z 5

Ženské romány téměř nečtu, ale tohle bylo příjemné, zcela odpočinkové audio. Sice od druhé kapitoly víte, jak to dopadne, ale poslouchala jsem to především díky hygge, které hraje důležitou roli v celém příběhu. A ano, jak jsem předpokládala, potřebuju jet do Dánska a zítra budu péct skořicové šneky. :-)

Edit: Povedly se a byly vynikající. :-)

Anynator
Anynator
26.09.2023 2 z 5

Asi nejsem cílová skupina. Kniha pro mě bylo utrpení plné klišé a předvídatelného děje. U intimní scény mi bylo trapně za vypravěčku.

Dvě hvězdy jsou za postavu Evy a její filosofické myšlenky. Líbilo se mi poukazování na to, že se často za postavením ve společnosti ženeme zbytečně.

hokaca
hokaca
22.09.2023 5 z 5

To je pohlazení. Z knihy mám přesně ten pocit, jako bych byla zachumlaná v dece a pila horkou čokoládu. Rozumím proč se série jmenuje Útěky. A mimochodem mám chuť si to doma zhyggovat.. :D

MirrorIsis
MirrorIsis
21.09.2023 5 z 5

Perfektní oddechovka, už se těším na další.

Zama
Zama
20.09.2023 5 z 5

Tato kniha mě velice bavila. Od začátku až do konce. Při čtení jsem dostala vždy chuť na výbornou kávu a nějaké to sladké pečivo.
Taková oddechovka. :)
Doporučuji. :)

essterkaa
essterkaa
18.09.2023 3 z 5

Příjemné čtení. Jen mě mrzelo, že spoustu věcí bylo takových prvoplánových.

verka5083
verka5083
17.09.2023 5 z 5

Super! Nemám slov, kniha splnila veškeré mé očekávání.
Knihu jsem si vzala s sebou na dovolenou a jelikož se jedná o žánr, který moc nevyhledávám a čtení docela bála, Tak musím říct, že mě knížka hodně mile překvapila. Sice už začátek byl pro mě předvídatelný a bylo mi docela jasné, jak příběh dopadne, ale konec knihy mi na chvíli zamotal hlavu a já se na chvíli bála špatného konce. Řekla bych, že konec se pro mě stál i nejzajímavější. Ale co se knihy týče jako vůbec, tak to byla opravdu krásná oddechová atmosféra plná romantiky a sympatických lidí.

loolee
loolee
15.09.2023 4 z 5

Na romantice přece není nic špatného. Do mojí čtečky se vejde spousta žánrů a v knížkách Julie Caplin je to, co mě baví: cestování, dobré jídlo, zpravidla taky kafe (i když v Tokiu byl čaj ;-) ), romantika, i když trochu nekomplikovaná, ale proto ty knížky čtu, však si u nich chci odpočinout a ne se trýznit pomyšlením, jaká protivenství ještě na hrdinku čekají. Spíš bych to někdy rozštípla dřív a posílila erotickou část...no jo, když ona je to britská spisovatelka ;-). Kavárna v Kodani mě dost bavila, i když to, jak se nakonec novináři hodili do souladu, mi přišlo pravděpodobné ještě méně, než ta romantická dějová linka. Každopádně i teď jsem v průběhu čtení googlila něco více o kodaňských reáliích a místech, kde se hrdinka pohybuje.

Lia14
Lia14
11.09.2023 2 z 5

Kniha má od začátku předvídatelný děj, ničím nepřekvapí a je plná klišé. U některých scén mi bylo trapně a některé byly strašně stupidní. Možná nejsem cílovka, protože popisů jak z červené knihovny na mě bylo až moc.
Dvě hvězdy za atmosféru Kodaně a pěknou obálku.

Kacka999
Kacka999
09.09.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani.... na romantické knížky jsem velmi vybíravá a ne vždy, vlastně skoro vůbec nejsem s obsahem spokojená. Ale tahle? Dlouho jsem se rozmýšlela, zda zkusím od této autorky některý titul... Obálka je nádherná. Takže obsah musí být skvostný také no ne? A opravdu byl. Jsem velice nadšená. Krásný romantický příběh bez přihlouplé erotiky. Těsím se na další knížku od této autorky. Doporučuji všema deseti:)

Erinien
Erinien
02.09.2023 4 z 5

Lehce zklamaná, protože jsem o Kavárně četla tolik skvělých výkřiků a recenzí. Tipla bych že je to tím, že ji spousta lidí četla jako první a autorka umí okouzlit svým stylem. Já jako první četla Pekárnu a tak pro mě bude první asi navždycky ona. Samozřejmě po přečtení Kavárny hygguju dům, protože jsem zase nadšená z náhledu na další kulturu a její pojetí života. Kávu nemám chuť si uvařit. Co se romantické linky týká, je dobrá až nadprůměrná ale tolik mě za srdce nechytla.

Honey0105
Honey0105
02.09.2023 4 z 5

Rozhodla jsem se, že už nemůžu poslouchat drsného Chrise Cartera na nočních, protože pak nezvládám chodit sama do sklepa do skladů. Po dlouhém váhání jsem si tedy pořídila právě tuto audioknihu. Oslovilo mě hodnocení celé série a říkala jsem si, že by mohlo jít o příjemnou oddechovku na moje noční lítání po hotelu. A opravdu to tak bylo. Na mě až někdy trochu pomalé tempo a několik hluchých míst, ale jinak se mi kniha líbila. Velmi se mi líbil popis všech dánských dobrot a vykreslování životního stylu hygge. Dýchala z toho na mě pohoda. Věřím tomu, že se v budoucnu k autorce vrátím.

Petra1323
Petra1323
31.08.2023 4 z 5

"Vítejte v útulné kavárně, kde to voní skořicí, horkou čokoládou a láskou."
Majitelka kavárny Eva ještě k tomu PINK MOLéCULE 090.09 dánské provenience ZarkoPerfume.
A jak voní Pink Molécule 090.09? Voní jako ovoce a bobule, bublající šampaňské a suchá mořská sůl. Voní jako šumivé růžové šampaňské s meruňkovou příchutí, které je pak přelité šlehačkou. Je cítit šumivost bublinek šampaňského. Tato vůně je sladká a navzdory mahagonu a akordu z černého dřeva jí to tak zůstává po celou dobu. Dřevo časem vyhladí vůni a ta se stává teplejší a útulnější. Tak asi tak musí vonět to tajemné dánské hygge. Do toho svítí lampy Poul Henningsen nebo Arne Jakobsen, povalujete se na pohovce Hans Wegner v šatech od Vera Wang a zabalení do měkké deky z Illums Bolighus v interiéru od Alvar Aalto.
A v tom se odehrává celá sladká romantika knihy. Tentokrát se na sebe jen 12x zakřenili, jedno malé nedorozumění, mnoho drobných lehce řešitelných příhod, jedna velká muchlovačka, jedno velké nedorozumění, jedno velké udobření a pak už jen šťastný konec - svatby, děti a tak.

"Plaše jsem se na něj podívala. "Docela ráda bych se tam vrátila."
Na rtech se mu zavlnil úsměv: "Co, chceš si zopakovat jízdu na Démonu?"
Polilo mě horko. Věděla jsem, že oba myslíme na ten krátký polibek."

Kniha se mi líbila, paní Julie ví jak na to. Člověk jí věří, že se to někdy někde mohlo takto stát. Popisy reálií jako vždy skvělé, a nejen obrazy města a krajiny, ale i chutě a vůně. Jste tam, i s hlavními hrdiny, a máte chuť hned vyrazit na cesty.

Tipy na vonné svíčky k této knize:
Milkhouse Candle Co. Sticky Buns (Skořicové šneky)
Kringle Candle Hot Chocolate (Horká čokoláda)
WoodWick HearthWick Cashmere (Kašmír)
Kringle Candle Cashmere & Cocoa (Kašmír a kakao)

PREBURDA
PREBURDA
31.08.2023 odpad!

Knihu jsem četla na doporučení. Kdybych ji měla hodnotit jedním rázným slovem Ostraváka, větší ...... , ale napíšu, slušněji řečeno , větší "slátaninu" jsem dlouho nečetla. Nevím na jakou věkovou skupinu čtenářů je kniha cílená, ale za mě asi na dnešní mladou generaci, která má dnešní mobilní techniku doslova přirostlou k ruce a v knize je to hodně znát a hodně se to opakuje. Jako by to psal nějaký nevybouřený adolescent a prostřednictvím autorčina jména vydáno. Romantický příběh a cestopisný průvodce prostřednictvím osob příběhu v Kodaní? No, to tak v náznacích. A styl hygee, který tam šli "načichat" to jen namátkově. Ovšem co mě dostalo snad nejvíce a opravdu jsem byla v rozpacích, jak může autor napsat do knihy takový nesmysl......... událost na lodi a s ním spojené zranění .............. nikdo najednou nepoužije mobil k zavolání zdravotní pomoci, kapitán neví jak ošetřit, ani lékárnička na lodi není, vůbec je nenapadne plout ke břehu, až potom se vzpamatuje hlavní aktérka a přikládá papírové kapesníčky. .......... no neskutečné
Na knize je, akorát, lákavý pěkný jednoduchý obal a to i na ostatních vydaných v sérií. Kniha poputuje co nejdříve do knihobudky, nebo jí nechám schválně zapomenutou třeba v čekárně u lékaře. Knihy s pohlazením pro duši, které jsou s romantickým nádechem a hlavně po celou dobu rozvíjejícím se příběhem jsou např. Jana Eyrová nebo nedávno přečtená Vinice v Provence. Ale ne tento děs !!

papeha
papeha
29.08.2023 4 z 5

Pohodový příběh pro odpočinkové čtení. Příjemné prostředí Dánska, na druhé straně ukázka vztahů ve firmě, kde všichni touží po povýšení a penězích. Samotný příběh poměrně jednoduchý a předvídatelný.

terinkha
terinkha
28.08.2023 5 z 5

Nenáročný milý čtení.
Kodaň mám na wishlistu, pochopitelně jsou všichni krásný a nejlepší, formát knihy jako přes kopírák s tunou dalších, ale já si tenhle typ knihy čas od času ráda přečtu. S ohledem na to, že jsem byla s dítětem v nemocnici, tak tohle bylo přesně to, co jsem na odreagování potřebovala.
90%, milé to bylo velmi.

4xbabča
4xbabča
28.08.2023 5 z 5

Moc pěkné odpočinkové čtení, přímo pohlazení po duši. Kniha, kde je romantika, přátelství, láska a hlavně cestování, tentokrát do Dánska. Seznámit se s dánským životním stylem hygge bylo opravdu zajímavé a určitě už věřím, že v Dánsku se opravdu dobře žije.

alabra
alabra
27.08.2023 3 z 5

Letní prázdninový poslech audioknihy, kdo neočekává vysokou úroveň literatury, není zklamán. Těšila jsem se na představení Kodaně, což se částečně stalo, pokus zachytit životní styl Hygge byl příliš plochý, stejně jako hrdinové knihy, zavánělo to červenou knihovnou, další knihy ze série už číst nebudu.

Luna5000
Luna5000
24.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Opět brilantně zpracovaný příběh, zasazený tentokrát do Dánska. Nikdy by mě nenapadlo, že se mi Dánsko a jejich životní styl tolik zalíbí. Nejraději bych tam měla dům. Příběh byl krásný, čtivý, ale ta země, ta mě okouzlila. Není divu, že jsou Dánové považováni za jedny z nejšťastnějších lidí na světě. Životní styl Hygge za povšimnutí určitě stojí. Jinak co mě velmi překvapilo byla intimní scéna mezi Kate a Benem. Já jsem tedy zvyklá, že jak se blíží scéna kde bude sex, Caplinová to vždycky utne, ale tentokrát se toho nebála a rozepsala se.
Kavárnu v Kodani všem velmi doporučuji. (Ostatně i jako její další knihy)