kob kob komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Byl to pro mě skvělý čtenářský zážitek. Hluboký, reálný příběh, u kterého občas pořádně zamrazí především ty, kteří tu dobu zažili.

21.07.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Střípky z minulosti, ze kterých se skládá příběh propletených vztahů v jedné vesnici. Hezky napsané, ale kdo čeká napětí a zvraty, ten se nedočká. Je to takové šťouráníčko ve starých křivdách.

21.04.2023 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Druhý díl je stejně úžasný jako první!

06.01.2023 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Skvěle napsaný příběh. Jedna z knih, na které se nezapomíná.

06.07.2022 5 z 5

To je neuvěřitelné, že jsme na jihu země neměli vůbec tušení, co se v téhle oblasti dělo. Jsem autorce vděčná za všechny informace, které nám ve svých knihách velmi čtivou formou poskytuje. Je to pro naši budoucnost nesmírně důležité.

18.11.2022 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Tak tohle jsem zrovna potřebovala. Báječně jsem se bavila.
Tahle knížka by neměla bydlet v knihovně, ale v lékárničce, jako lék na špatnou náladu. Stačí otevřít na jakémkoliv místě a užívat dle potřeby - předávkovat se nelze ;)

08.12.2020 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Určitě to nebude knížka pro každého, ale mě okouzlila. Byla úsměvná a dojemná zároveň a k tomu plná fantazie.

07.04.2024 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Nesmírně zajímavá kniha, velmi oceňuji autorčino nasazení při shromažďování podkladů a talent skloubit historická fakta s poutavým příběhem.

28.03.2024 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Skvělé, a závěr navíc tak strhující, až jsem měla stažený žaludek. Určitě se podívám po dalších knihách této série.

26.05.2023 5 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Je to spíše odborná kniha, která je psána tak šťastnou formou, že se čte jako pohádka. Je plná zajímavých informací, které se zopakují v různých souvislostech, takže všechno dává jednoznačný smysl. Těm, kteří o stromech rozhodují, bych ji předepsala k přečtení každý rok.

12.08.2020 5 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Poslouchala jsem na ČR při velikonočním vaření a docela jsem si příběh užila. Osud často zamíchá kartami tak, že se jeden nestačí divit, co se s ním děje. Hezky napsané a výborně načtené.

31.03.2024 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Pokud máte náladu na krásný romantický příběh, mohu jen doporučit.

09.01.2023 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Ani tentokrát autorka nezklamala - knížku jsem si přečetla s velkou chutí

30.08.2022 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Velmi čtivé - super! Zjistila jsem však, že ač se na Bryndzovy knihy plně soustředím a čtu je s velkým zájmem, tak jak do hlavy vletí, tak rychle zase odletí a ze série si pamatuji max. postavu Eriky. Jak jsou na konci reklamy na další autorovy knihy, nebyla jsem vůbec schopna určit, kterou jsem četla a kterou ne.

01.06.2020 4 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Skvělá knížka - jako celá série. Jen jsem si to sama zkomplikovala tím, že ji čtu na přeskáčku, takže se zbytečně připravuji o některá překvapení. Zkuste si proto knihy vyhledat ve správném pořadí;)

13.08.2023 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Velmi zajímavá forma i obsah, neskutečné osudy lidí, pro nás téměř nepředstavitelné.

31.05.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

To je hrozná představa, kdyby to tak opravdu bylo. Hlavně by si měli knížku přečíst ti, kteří jsou pořád se vším nespokojení.

15.03.2023 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Napínavé, ale možná už trochu překombinované. Pro příště bych se přimlouvala aspoň za jednu sympatickou postavu, které by čtenář mohl fandit ;)

08.03.2023 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Skvělé!

19.02.2022 5 z 5

Školák Kája Mařík 1. díl Školák Kája Mařík 1. díl Felix Háj (p)

Mám vydání z roku 1943 - 7 dílů ve třech knihách. Má zažloutlé a křehké stránky, ale nedala bych je ani za nic. Je to srdeční záležitost. Káju čte už čtvrtá generace žen v naší rodině, a manželovi jsem první díly předčítala před spaním. Myslela jsem, že ani neposlouchá, ale mýlila jsem se, protože začal používat některé Kájovy průpovídky... A dobré jídlo u nás jde zásadně do ledvin :-)

20.08.2015