Didi15 Didi15 komentáře u knih

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

I když nejsem zrovna cílová skupina , musím uznat, že se mi to moc líbilo. Místy je to vysloveně dětské , ale vůbec to nevadí . Je to romantické , záhadné a někdy i opravdu vtipné . Samozřejmě musím mít další díl :))

26.06.2023 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Taková příjemná detektivka ve starém stylu . Líbily se mi postavy i prostředí , určitě si přečtu další díl.

26.06.2023 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

(SPOILER) Rozhodovala jsem se mezi 2- 3 hvězdami, nakonec vyhrálo to vyšší ohodnocení a to jenom za pěknou ořízku . Thriller roku ani omylem . I když nápad to byl skvělý , kopírovat vrahy , ale podle mě se to nepodařilo dobře zpracovat .
Totální blbost , aby vlastně rozlousknout případ pomohla vyšinutá ženská , která se skoro vůbec netrápí tím, že ji shořel domov, dítě má v nemocnici apod. Na konci na ní nasadí sledovací tým a ona jim záhadným způsobem uteče ? Vyšetřovatel jí ubytuje u sebe doma a ukazuje ji fotky z případu a seznamuje ji s tím ? Sakra ,co tohle bylo za policajty ? A neznámý lékař ji v nemocnici začne ihned tykat?
Vůbec se mi to nepozdávalo.

23.06.2023 3 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Docela předvídatelné , ale jak jinak ..prostě čtivé . Těším se na další díl nebo jinou knihu od autora.

19.06.2023 5 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Tahle série je naprosto dokonalá , opravdu je. A tento díl je možná ze všech nejlepší a ten konec.... takže honem honem další díl. Pokud někdo miluje tento žánr , tak tahle série mu nesmí uniknout.

19.06.2023 5 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Nejdříve musím napsat, že obálka knihy je krásná , opravdu velmi vydařená . Téma je zpracované zajímavě a neotřele a obešlo by se i bez těch vulgarit, které mi vadily víc než nějaký anální kolík na začátku. Ale autor si může napsat co chce a tak to respektuji. Je to čtivé , ale rozhodně to nepřekonalo moje oblíbené Tajemství , ovšem další knihu si stejně zase koupím .

16.06.2023 3 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Bylo to čtivé a cením si toho nápadu . Drsné a odvážné .

12.06.2023 4 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Tak za mě docela dobrý , fajn námět, který bych já sice zpracovala o kapánek jinak, ale čte se to prostě dobře. Určitě si dočtu i další díly , protože potřebuju vědět, jak to přeci dopadne :)

09.06.2023 4 z 5

Krvavý anděl Krvavý anděl Franck Thilliez

Celkem dobrý thriller , Thilliez mě nějakým způsobem úplně míjel , narazila jsem na něj úplně náhodou . Vraha jsem uhádla, a kdo má rád drastické scény, tomu se to bude líbit. Sice nejsem úplně začtená a extra nadšená, ale to jsem nebyla ani do Netopýra od Nesba, takže tomu dám určitě šanci a další díly si přečtu.

08.06.2023 3 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Nebylo to špatné a to romanťárny opravdu nečtu, ale kniha byla zadarmo a tak jsem to zkusila . Bylo to fajn, sice naivní a všichni byli opět krásní a úžasní, ale četlo se to velice dobře . Konec byl totálně na prd , takže si druhý díl chtě nechtě budu muset přečíst:)

01.06.2023 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Četlo se to docela fajn , navíc velmi příjemné zpracování tématu co by , kdyby....
Byla jsem spokojená .

31.05.2023 4 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Námět byl skvělý , skupina vyšetřujících poměrně sympatická , ale dalo se z toho vytřískat víc. Něco se mi zdálo nereálné , až divné . Četlo se to rychle , takže čtivé to rozhodně je, ale prostě nějaké pasáže se mi nepozdávaly.

29.05.2023 4 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Série, z níž tuhne krev v žilách..tak to ani omylem . Sice je to příjemně , spíš tak dětsky napsané , ale rozhodně to postrádá napětí . Přitom by se z toho dalo vytáhnout mnohem více. Označení horor je úplně zavádějící. Další díl číst asi nebudu , nepřesvědčilo mě to .

23.05.2023 3 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Carter je tedy ale psychopat ,kam na to chodí :) Ale jako Robert je to miláček , byla to skvělá odporná jízda a já budu s nadšením čekat na další díl.

17.05.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Na tuto knihu jsem se velice těšila , ale jsem mírně zklamaná . Četlo se to rychle , za dvě hodiny jsem měla zfouknuto . Netvrdím , že by bylo špatné téma nebo tomu nějak ublížila kauza, kterou jsem raději nesledovala, abych si nezkazila obrázek. Ale pro mě tomu něco chybělo, něco co předešlé knihy měly a já z nich byla unešená , nebo se také vloudila slzička. Ale tady nic. Nebylo to zkrátka úplně ono.

15.05.2023 3 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Plný počet dávám za to, že to je Harry Hole a to je prostě sympaťák a také za to , že se to čte jedna báseň. Zhltla jsem to. Tentokrát ovšem , i když se nás autor snažil zmást , tak jsem všechno odhalila. Je asi tedy fakt, že předešlé díly byly o krapet lepší, ale prostě vím, že další díl s Harrym si s radostí a chutí určitě přečtu opět.

15.05.2023 5 z 5

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

(SPOILER) Dávám plný počet , protože Follett je prostě jednička , ale tento díl byl pro mě nejméně zajímavý , pro mě už příliš mnoho politiky. Také bych raději snesla více děje z Berlína , než z USA. A Walliho bych nechala zemřít na předávkování , aby to mělo grády ještě větší . Ale je to výjimečná trilogie.

10.05.2023 5 z 5

Zima světa Zima světa Ken Follett

Parádní díl, bližší tématem než jednička. Tohle by se mělo číst na školách , byla by to literatura i dějepis v jednom . Vrhám se okamžitě na třetí díl.

09.05.2023 5 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Naprosto skvělý historický román , Follett tohle fakt umí a mě nezbývá nic jiného než skočit na druhý díl:)

04.05.2023 5 z 5

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Jestli se dá zamilovat do neživého předmětu , tak tedy zamilovaná jsem :) Miluju sérii Medvědín. V těchto knihách je shrnuto všechno , smích, pláč , život -jeho radosti i strasti. Konec mě dostal, byla jsem totálně emocionálně rozložená . Na tohle budu ještě dlouho vzpomínat, také zde nemusím rozepisovat , zda to stojí za přečtení, protože Backman je geniální. Všichni z Medvědína i Hedu mi budou fakt chybět.

02.05.2023 5 z 5