Zima světa

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

První román Kena Folletta z plánované trilogie Století nazvaný Pád titánů se stal mezinárodní senzací nadšeně přijímanou jako strhující a fascinující kniha, která dokáže čtenáře pohltit na celé dny či týdny. Zima světa začíná tam, kde Pád titánů končí. Pětice našich známých, navzájem spřízněných rodin – americká, německá, ruská, anglická a velšská – vstupuje do doby obrovského sociálního, politického a hospodářského chaosu počínajícího vzestupem třetí říše, přes krvavé události ve Španělsku a velká dramata druhé světové války až po výbuchy sovětských a amerických jaderných bomb......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/151864/zima-sveta-nD5-151864.jpg 4.6449
Série

Století / Storočie 2.

Žánr
Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

Winter of the World, 2012

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (81)

Kniha Zima světa

Přidat komentář
AlenaF
26. září

Skvělé čtení.

Nehorazna
30. dubna

V románu mě nejvíc dostávají pravdivá historická fakta a detaily naprosto přirozeně usazené do děje románu. Často jsem si nějaké události hledala na wikipedii a zjistila, že jsou naprosto shodné s událostmi, jak proběhly za války , jen jsou v románu přiřčené určité osobě...
člověka z toho mrazí a hlavně nechápu, jak tak obsáhlé dílo dokázal napsat obyčejný smrtelník...jak to dokázal? :) a jak to dokáže neustále ve svých dalších knihách a nezbláznit se z toho :). Po všech stranách knihy Kena Folletta obohacují čtenářského ducha.

...jen tak mimo soutěž, zkuste si najít ve vyhledávači sdělení Lenninovy závěti, nebo Aktion T4, bitvu o Midway, vylodění v Normandii.... prostě geniální

pupopony
24. dubna

Nejlepší díl z této trilogie

allyce
11. března

Zima světa se mi líbila mnohem více, než první díl. Tentokrát byla politika na pozadí příběhů. Obdivuji, jak úžasně dokáže autor propojovat lidské osudy napříč světovými velmocemi.

zdenaR
11. března

Tak jako u prvního dílu musím napsat: Nádherná historická trilogie - nádherný příběh několika rodin z celého světa - doporučuji všem, kdo má rád historii spojenou s románovými prvky.

Gimli
05. března

Po Pádu titánů už jsem věděl, do čeho jdu, a bral jsem občas trochu úsměvné vmanévrovávání postav do vzájemných setkání a dějinných událostí jako nezbytný atribut Follettova záměru. A tak jsem se prostě nechal unášet strhujícím Follettovým stylem, díky němuž je velmi obtížné přestat číst nebo alespoň na hrdiny a jejich osudy přestat myslet.

4xbabča
06. ledna

Nádherná kniha, která určitě potěší každého, kdo se rád něco dozví o celkem nedávné historii.

Toffee
26.12.2018

Vynikající. Oproti prvnímu dílu se tento mnohem víc soustředil na příběhy jednotlivých osob a rodin. Znovu mě fascinovala komplexnost, s jakou autor vykreslil události 30. a 40. let v různých částech světa a předvedl je právě na lidských osudech. Bylo to úžasné čtení. Za celou dobu neměla pocit hluchých míst, což je při tloušťce knížky neuvěřitelné, a hluboce se před autorem skláním.

1