Večer a jitro přehled

Večer a jitro
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435517/bmid_vecer-a-jitro-rX6-435517.jpg 5 366 366

Pilíře země, Na věky věků a Ohnivý sloup, tři monumentální historické ságy bestselleristy Kena Folletta dokázaly oslovit miliony čtenářů na celém světě. Nyní přichází autor s dalším románem Večer a jitro, který tuto kingsbridgeskou sérii dějově předchází. Píše se rok 997. Anglie čelí útokům Velšanů na západě a Vikingů na východě. Život je těžký a ti, kdo mají v rukou moc, ji tvrdě využívají a podrobují si spravedlnost, jak se jim zlíbí – často v konfliktu s králem. Králova moc je křehká, zákony se vykládají všelijak, a tak vládne v zemi chaos a krveprolití. V tomto nejistém světě vystupují do popředí tři lidé: mladý stavitel lodí, který sní o lepší budoucnosti, když zničující vpád Vikingů zcela zhatí život, v jaký on a jeho budoucí žena doufali; normanská šlechtična, která následuje milovaného manžela přes moře do nové země, kde zjistí, že tamní život se řídí otřesně odlišnými zvyklostmi; a schopný mnich, který sní o tom, že přemění své prosté opatství v centrum vzdělanosti obdivované v celé Evropě. Anglie se nachází na úsvitu středověku a tito tři lidé se ocitnou v nebezpečném konfliktu s nemilosrdným biskupem, který dělá vše pro nárůst svého bohatství a moci. Epický příběh ctižádosti a rivality, smrti a narození, lásky a nenávisti začíná… V sérii označené 0.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Kalibr
Originální název:

The Armour of Light , 2023


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Večer a jitro. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (103)

MiJant
12.04.2024 5 z 5

Ano, aj táto časť "Pilierov zeme" sa čítala vynikajúco, Follett je Follett.. trochu obohraná pesnička, ale zaujala kniha postavami, dejom a čiernobielymi charaktermi.

adelče
28.02.2024 4 z 5

Večer a jitro bylo moje první seznámení s autorem. Historické romány mám ráda, ale musím říct, že tentokrát jsem trochu zklamaná. Četlo se to sice jedním dechem, ale jednu hvězdu dávám dolů za práci s jazykem. Chápu, že cílem je přiblížit se co nejvíce dnešnímu čtenáři, ale mě to strašně rušilo a v mých očích to snížilo jinak pozitivní dojem tak trochu na úroveň brakové literatury. Přečtu si ale určitě celou sérii, jako oddechovka je to dobré.


Driftersoul
24.01.2024 5 z 5

Napsáno strhujícím způsobem. Čte se téměř jako thriller a nutí k neustálému obracení stránek. Zajímavý pohled na dobu raného středověku a na tehdejší mravy. Kniha mne velmi nadchla. Mám jen jedinou výhradu. Týká se přehnané idealizace obou hlavních postav - Ragny a především Edgara, stavitele :-).

všechny komentáře

Související novinky (2)

Nový monumentální příběh ze středověku od Kena Folletta

19.03.2021


Knižní novinky (11. týden)

14.03.2021


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Večer a jitro v seznamech

v Právě čtených10x
v Přečtených481x
ve Čtenářské výzvě82x
v Doporučených37x
v Knihotéce274x
v Chystám se číst286x
v Chci si koupit94x
v dalších seznamech2x