Večer a jitro

Pilíře země, Na věky věků a Ohnivý sloup, tři monumentální historické ságy bestselleristy Kena Folletta dokázaly oslovit miliony čtenářů na celém světě. Nyní přichází autor s dalším románem Večer a jitro, který tuto kingsbridgeskou sérii dějově předchází. Píše se rok 997. Anglie čelí útokům Velšanů na západě a Vikingů na východě. Život je těžký a ti, kdo mají v rukou moc, ji tvrdě využívají a podrobují si spravedlnost, jak se jim zlíbí – často v konfliktu s králem. Králova moc je křehká, zákony se vykládají všelijak, a tak vládne v zemi chaos a krveprolití. V tomto nejistém světě vystupují do popředí tři lidé: mladý stavitel lodí, který sní o lepší budoucnosti, když zničující vpád Vikingů zcela zhatí život, v jaký on a jeho budoucí žena doufali; normanská šlechtična, která následuje milovaného manžela přes moře do nové země, kde zjistí, že tamní život se řídí otřesně odlišnými zvyklostmi; a schopný mnich, který sní o tom, že přemění své prosté opatství v centrum vzdělanosti obdivované v celé Evropě. Anglie se nachází na úsvitu středověku a tito tři lidé se ocitnou v nebezpečném konfliktu s nemilosrdným biskupem, který dělá vše pro nárůst svého bohatství a moci. Epický příběh ctižádosti a rivality, smrti a narození, lásky a nenávisti začíná… V sérii označené 0....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435517/big_vecer-a-jitro-rX6-435517.jpg 4.6211

Pilíře země / Kingsbridge

Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Kalibr

The Evening and the Morning, 2020

Kniha Večer a jitro

hankapimi

Knížky Kena Folletta já miluju !! Napínavé, propracované, čtivé, uvěřitelné a nezřídka mne zastihne při četbě i svítání... Kdo může říci, že to tak tenkrát nemohlo být ? Vřele doporučuji a smekám pomyslný klobouk před Panem Spisovatelem !

Dorotka2011

Vynikající čtení!

Lavender756

Omlouvám se, ale já absolutně nerozumím tomu, v čem je autor a jeho knihy, zejména tato, tak protěžované. Obyčejná červená knihovna s typicky kladnými či zápornými postavami a nic mezi tím. Ploché, místy až úsměvně jednoduchoucke vyprávění, zamíchané s trochou historie, dobrodružství
a sexu. Jsou místa, která jsou poměrně čtivá, ale konec natažený....

Bedřich63

Autor umí psát krásné příběhy, podložené historickými událostmi, v tomto případě je to hodně romantické a také vlastně realistické.
Doba nebyla jednoduchá, život byl každodenním bojem o přežití. Bohatí a mocní využívali svého vlivu. Mnohdy to byli hloupí nebo vypočítaví a bezcitní lidé a bojovat proti nim znamenalo mnohá rizika.
Je tomu dneska jinak? Každý si na to asi odpoví sám.
I v dnešní době vládnou slabí vládcové, kteří nechtějí žádné komplikace v říši. Panovníci malých území si uzurpují neomezenou moc a vydávají zákony ke svému prospěchu. A spousta lidí věří v nadpozemskou moc a schopnosti hlav pomazaných.
Život dnes ale zatím není tak komplikovaný, jako v době kolem roku 1000 n.l., kterou kniha popisuje.
Autor je jedním z mých velmi oblíbených spisovatelů.

Shardlake

Kéž by šlo dát deset hvězdiček! Opět úchvatné, čtivé a propracované. Celou knihu jsem si velmi užívala a stála jsem na straně Edgara, Ragny, Aldreda a dalších postav, které bojovaly za to, aby bezpráví bylo potrestáno.

Jajina564

Skvělé počtení, stejně jako všechny předchozí díly této série

PetaZ

Moje prvni autorova kniha a urcite ne posledni, skvele, dechberouci cteni.. Tesim se "oficialni" serii..

veverka@ořech

Vynikající čtenářský zážitek!! Ken Follet má skvěle zpracované reálie dané doby a prostředí a kromě toho dovede sepsat čtivý a mnohovrstevný příběh.
Skláním se rovněž překladatelům za jejich velmi pěkně odvedenou práci.