Hranice věčnosti

Monumentální románová trilogie Století bestselleristy Kena Folletta vrcholí – po Pádu titánů a Zimě světa, mapujících fiktivní osudy pěti rodin v různých částech světa, dramaticky poznamenané první a druhou světovou válkou, přichází poslední díl ságy, Hranice věčnosti. Do životů Maud von Urlich a jejích potomků v Berlíně, rodu Dewarových ve Spojených Státech, Ethel Williamsové a její londýnské rodiny i rusko-amerického klanu Peškovových tentokrát zásadním způsobem vstoupí dějinné události a konflikty od počátku 60. do konce 80. let 20. století – kubánská krize, stavba berlínské zdi, atentáty na bratry Kennedyovy, boj amerických černochů za lidská práva, válka ve Vietnamu, zhroucení komunistického bloku, ale také kulturní fenomény příznačné pro tuto dobu – samizdat, média či hudba a jejich role v boji za mír a svobodu. Dějinné i osobní peripetie příběhu se uzavírají, ve čtenářích však zanechají trvalou stopu v podobě nezapomenutelného zážitku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/238342/hranice-vecnosti-fBB-238342.jpg 4.5378

Století / Storočie 3.

Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Knižní klub

Edge of Eternity, 2014

Kniha Hranice věčnosti

eliska-n
15. listopadu

Byť jsem předchozí dva díly hltala, tento jsem přečetla jen proto, abych trilogii dokončila. Řekla bych, že z celé trilogie byl nejslabší. Přemíra nezazivne podaných historických faktů se ztrácela v dějových linkách. Ale alespoň jsem si přečetla zajímavosti o době, o kterou se moc nezajimam.

Simi

Strhující. Úchvatné. Pravdivé. Historicky ověřitelné. Famózní finále ..... došla mi slova.

ivanaci

Poslední díl mi přišel nejslabší. Moc stran a občas to byla nuda. Hodně politiky, ale poučné.

Babouš

Nejlepší zápletka v závěrečném dílu trilogie je ta ohledně kapely Plum Nellie a kolem Berlínské zdi. Objevilo se zde několik momentů, které mě dojaly k slzám. Na druhou stranu zápletka v Polsku v 80. letech a vlastně celé Rusko šlo trochu mimo mě. Mimochodem je skvělé, že sem autor vepsal i pasáž o srpnu 1968 v Praze. Důstojný závěr skvělé trilogie. Pokud bych měl zhodnotit, nejvíc se mi líbil Pád titánů, Hranice věčnosti je na druhém místě a Zima světa je pro mě asi nejslabší, ale v rámci konkurence pořád skvělá. Ken Follett je úžasný vypravěč.

tittanie

Poslední díl mi přišel nejslabší. Ale říkala jsem si, že sérii musím dočíst. Některé pasáže a příběhy mě dostaly, někdy mi to přišlo už moc dlouhé.

Helenka657

Pozor kniha a cela trilogie je silne navykova vysoce ctiva!!!

aktak1203

Moc hezká sága, autor opět nezklamal, jen bych dílo malinko zkrátila, 950 stran je opravdu hodně, některé pasáže byly zdlouhavé. Ale jinak je to pěkný průvodce událostí v Evropě - komunismus a v USA- boj o rovnoprávnost černochů, nebo dneska afroameričanů, abych byla korektní.

lucie9998

Celá trilogie je naprosto úžasná!

Katalánec
Katalánec