Hranice věčnosti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Monumentální románová trilogie Století bestselleristy Kena Folletta vrcholí – po Pádu titánů a Zimě světa, mapujících fiktivní osudy pěti rodin v různých částech světa, dramaticky poznamenané první a druhou světovou válkou, přichází poslední díl ságy, Hranice věčnosti. Do životů Maud von Urlich a jejích potomků v Berlíně, rodu Dewarových ve Spojených Státech, Ethel Williamsové a její londýnské rodiny i rusko-amerického klanu Peškovových tentokrát zásadním způsobem vstoupí dějinné události a konflikty od počátku 60. do konce 80. let 20. století – kubánská krize, stavba berlínské zdi, atentáty na bratry Kennedyovy, boj amerických černochů za lidská práva, válka ve Vietnamu, zhroucení komunistického bloku, ale také kulturní fenomény příznačné pro tuto dobu – samizdat, média či hudba a jejich role v boji za mír a svobodu. Dějinné i osobní peripetie příběhu se uzavírají, ve čtenářích však zanechají trvalou stopu v podobě nezapomenutelného zážitku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/238342/hranice-vecnosti-fBB-238342.jpg 4.4313
Série:

Století / Storočie (3.)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Knižní klub
Orig. název:

Edge of Eternity (2014)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (73)

Kniha Hranice věčnosti

Přidat komentář
4xbabča
29. května

Závěrečný román trilogie Století pokračuje v osudech lidí a dějin stejně úspěšně a poutavě jako v předchozích knihách. Zároveň doba, kterou už jsme prožívali sami se znovu připomene a dost citově zasáhne. Skvělé dílo, a autora lze jen obdivovat.

pupopony
24. dubna

Poslední díl trilogie bohužel nedosahuje kvality předchozích knih

Almenka
01. března

Krasna trilogie posledni dil se mi libil nejvíce asi proto že jsem kosek te historie prožila sama

Yorika
02. února

Taková pohádka pro dospělé.Kniha napsána ve spěchu, až především v posledních kapitolách působí odfláknutě.
Navíc mám pocit, že politická příslušnost autora, je z knihy až příliš dobře patrná a to by si žádný dobrý spisovatel neměl dovolit.
Follet umí psát i lépe.

flare
14. ledna

Ocenuju lidi,kteri dokazi cerpat z historickych souvislosti a napsat tak ctivou zalezitost,jako je Stoleti...spousty veci vam v zivote uniklo nebo jste je zkratka nemohli videt..tady nam jsou priblizeny,tleskam...

helenkan
08.11.2018

Naprosto skvělé čtení. A mohu jen doporučit.

mazda333
03.11.2018

Smutně zavírám Hranice věčnosti po dočtení poslední stránky a s povzdechem, že už je to opravdu konec. Tak to bývá snad u všech jeho knih. Follet je opravdu králem velkých mnohageneračních příběhů na pozadí skutečných historických událostí. Tohle je zkrátka dějepis podle mého gusta. Mnohokrát se mi vedraly slzy do očí, hlavně u Walliho vystoupení u Zdi pro Alice, a pak samozřejmě u loučení Ethel a Fitze. A ačkoli mi postavy z tohoto dílu nepřirostly k srdci tak silně jako ty z prvního a druhého, stejně to byl skvělý zážitek a ani na moment jsem se nenudila. Tato trilogie se opravdu povedla.

kaninaj
25.09.2018

knížka je dobře napsaná, líbila se mi.