Hranice věčnosti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Monumentální románová trilogie Století bestselleristy Kena Folletta vrcholí – po Pádu titánů a Zimě světa, mapujících fiktivní osudy pěti rodin v různých částech světa, dramaticky poznamenané první a druhou světovou válkou, přichází poslední díl ságy, Hranice věčnosti. Do životů Maud von Urlich a jejích potomků v Berlíně, rodu Dewarových ve Spojených Státech, Ethel Williamsové a její londýnské rodiny i rusko-amerického klanu Peškovových tentokrát zásadním způsobem vstoupí dějinné události a konflikty od počátku 60. do konce 80. let 20. století – kubánská krize, stavba berlínské zdi, atentáty na bratry Kennedyovy, boj amerických černochů za lidská práva, válka ve Vietnamu, zhroucení komunistického bloku, ale také kulturní fenomény příznačné pro tuto dobu – samizdat, média či hudba a jejich role v boji za mír a svobodu. Dějinné i osobní peripetie příběhu se uzavírají, ve čtenářích však zanechají trvalou stopu v podobě nezapomenutelného zážitku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/238342/big_hranice-vecnosti-fBB-238342.jpg 4.5491
Série:

Století / Storočie 3.


Žánr:
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Edge of Eternity, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (117)

Kniha Hranice věčnosti

Dejna07
09. ledna

Follet je prostě úžasný. Několik strhujících příběhů v jedné knize. Pohled na historické události zvenčí je vždy zajímavý a ať chceme nebo ne, tak i objektivnější.

keselylenka
09. ledna

Třetímu dílu trilogie Století dávám 4 hvězdičky ne proto, že by byl špatný, ale protože první dva byly pro mě o něco lepší. Ani třetí díl neztratil čtivost, za mě už tady ale bylo moc politiky, moc agitačních vět. Taky mě mrzelo, že prakticky všichni členové všech rodin patřili mezi vlivné, slavné nebo významné politiky. Postrádala jsem pohled do běžných rodin, nebo do rodin na kraji společnosti, jako tomu bylo zejména u prvního dílu. I tak to bylo ale skvělé počteníčko a po pauze se určitě pustím do dalších Follettových děl.


kyssling
20.11.2022

Skvělé završení trilogie, došlo i na Československo, ale když byl zmíněn Miloš Jakeš, snad mohli věnovat pár slov i Havlovi. Ale na mou oblíbenou svíčkovou došlo :
"Jejich hovězí pečeně s plátky knedlíků plavala v husté omáčce ozdobené šlehačkou a lžičkou brusinkového džemu." ... :-)

Po pravdě mě více vtáhla do děje sovětská část příběhu. Celkově, ale skvělý román, vykreslení charakterů a postav čtenáře vtáhne do děje. Zároveň se člověk i poučí, i když je otázka nakolik jsou některé události vykreslené jen z amerického vnímání prostoru, případně autorskou licencí.

Jinak je neuvěřitelné, co se ještě před pár lety v USA - té kolébce demokracie dělo z hlediska rasismu, jo do vesmíru jsme létali (překvapivě zcela vynecháno autorem), ale doma tam jsme vesele mlátili a diskriminovali černochy ...

Takže to, že nad těmi událostmi přemýšlíme, nad beletrií je známka skvělého románu !

Hanys_
23.09.2022

Třetí díl pokrývá to nejdůležitější od 60. let do pádu Berlínské zdi a zase skvěle. Celá trilogie by měla být povinnou četbou do dějepisu.

Lenla
08.06.2022

Pro mě nejlepší díl trilogie. Nebavily mě jen americké politické části. Ale celá trilogie byla skvělá a určitě se k ní někdy vrátím i přes ten velký počet stran.

RaDaR26
28.05.2022

Popravdě jsem se bál, jestli se mi 2. polovina 20. století bude líbit, ale bál jsem se zbytečně a mistr Follett pokračuje ve své spanilé jízdě dějinami. Je to neuvěřitelně krásná a komplexní mozaika, která se čte jedním dechem.

gladya
25.04.2022

I závěrečný díl je skvěle zpracovaný pohled na minulé století. Děj začíná v roce, kdy jsem se narodila. Stavbu berlínské zdi i kubánskou krizi tedy znám jen z vyprávění rodičů, na rok 1968 si už trochu pamatuju a 21. srpen docela dobře, i když jsem byla teprve absolventka 1. třídy ZDŠ.

Pro mě tahle trilogie byla zajímavá a docela poučná. Popisované zásadní historické události jsem celkem znala, většinou jsem předem věděla, k čemu se hrdinové zase přimotají. Jenže na fiktivních příbězích lidí někdy člověku pořádně docvaknou všechny souvislosti toho, co zná z učebnic. Tak na mě fungují dobré historické romány. Plně jsem si připomněla třeba to, že ani v zemích, které považujeme za kolébky demokracie v současném pojetí, nebyla občanská práva samozřejmostí. To se týká třeba práv žen v Británii zajména v první polovině století, A v USA byla rasová segregace problém i 100 let po zrušení otroctví, takže chápu, proč Follett dává černochům tolik prostoru. To byla reakce na některé komentáře.

Pasáže o hudební scéně také dobře ilustrovaly dobu, nejen proto, že hudba se zásadně změnila. Hudba se a stala se pro mládež mnohem významnější než dřív, objevilo se šílenství po popových a rockových hvězdách, i to sex drogy a rokenrol.

Pěkně byl popsán i rozdíl mezi demokratickými a totalitními režimy. Ano, i v demokracii je hodně nedokonalostí a v politice špíny. Ale totalitní režimy jsou bez debaty horší.

Kaja1
26.03.2022

Skvělý závěr trilogie. Člověk se dozvěděl spoustu zajímavých věcí jak z historie, tak ze zákulisí politických bojů mezi jednotlivými vládami našeho světa. Zařadila bych tuto trilogii do povinné četby. Při popisu otevření Charlie pointu jsem se neubránila dojetí.

1