Hranice věčnosti

Monumentální románová trilogie Století bestselleristy Kena Folletta vrcholí – po Pádu titánů a Zimě světa, mapujících fiktivní osudy pěti rodin v různých částech světa, dramaticky poznamenané první a druhou světovou válkou, přichází poslední díl ságy, Hranice věčnosti. Do životů Maud von Urlich a jejích potomků v Berlíně, rodu Dewarových ve Spojených Státech, Ethel Williamsové a její londýnské rodiny i rusko-amerického klanu Peškovových tentokrát zásadním způsobem vstoupí dějinné události a konflikty od počátku 60. do konce 80. let 20. století – kubánská krize, stavba berlínské zdi, atentáty na bratry Kennedyovy, boj amerických černochů za lidská práva, válka ve Vietnamu, zhroucení komunistického bloku, ale také kulturní fenomény příznačné pro tuto dobu – samizdat, média či hudba a jejich role v boji za mír a svobodu. Dějinné i osobní peripetie příběhu se uzavírají, ve čtenářích však zanechají trvalou stopu v podobě nezapomenutelného zážitku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/238342/hranice-vecnosti-fBB-238342.jpg 4.5333

Století / Storočie 3.

Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Knižní klub

Edge of Eternity, 2014

Kniha Hranice věčnosti

Manyna
29. listopadu

Trojka se mi líbila asi nejméně, ale zas jsem se dozvěděla něco víc z "moderní historie". Příběh byl obsahově vyčerpán a já se všemi protagonisty loučím s slzou v oku.

Guenevra
26. listopadu

Dočteno! Autorův styl psaní mi osobně velmi sedí. Ráda se učím historii románovou formou a z toho hlediska je tento autor spisovatel s velkým S.

Třetí díl mě tedy z celé trilogie bavil asi nejméně. Nicméně se mu rozhodně nedá upřít propracovanost a můj všeobecný přehled se dostal o pěkný kus dál. Určitě jsou v knize nějaké chyby, ale cokoli mě osobně v knize zaujalo a vyhledala jsem si v dalších zdrojích, tak jsem zjistila, že to bylo přesně tak, jak bylo popsáno v knize.

Fascinuje mě celá ta politická provázanost, fascinuje mě, co všechno souvisí se vším a já jsem autorovi vděčná za to, že mi umožnil tuto jízdu uplynulým stoletím. Zároveň jsem smutná, kolik zla a hlouposti se v nás lidech schovává a trilogie mi asi vzala kapku nadějí, že se tohle někdy změní.

Též jsem trochu smutná, že jsem se nedozvěděla osudy všech hrdinů trilogie. Důležité osoby z jednoho dílu byly náhle zcela nepodstatné v dalším dílu a mizely, aniž bychom se dozvěděli, jak vnímaly další vývoj. Toto je asi běžný životní koloběh, ale v knize to zabolí tak nějak více.

lima123

Aj tretí diel trilógie Storočie nesklamal. Skvelo, pútavo napísaný príbeh viacerých rodín, ktoré žijú v rôznych kútoch sveta a ich zážitky z obdobia studenej vojny. Určite odporúčam.

AlenaF

Souhlasím s recenzí Toffee. Celkově jsem touto trilogií nadšená. Doporučuji.

Toffee

I třetí díl trilogie drží vysoký standard, je velmi čtivý i nenásilně poučný. Člověk se dozví spoustu věcí, které nevěděl, nebo už zapomněl, a dozví se je tak poutavě, jako by u událostí přímo byl. I příběhy jednotlivých postav do toho krásně zapadají a v těch více než 900 stránkách není příliš mnoho hluchých míst. Bylo to dobré, ale ne tak, jako předchozí dva díly. Určitě se na tom podepsal časový rámec - první a druhý díl se odehrávaly v relativně krátkém časovém období (nějakých 30 let dohromady). Hranice věčnosti ale pokrývala víc než 40, takže událost střídala událost, nikde se moc nezastavovalo, žádné zdržovačky, aby se to do konce století stihlo. I přes tuhle výhradu je to ale pořád nadprůměrně dobrá knížka, kterou ocení všichni milovníci historických románů.

Nehorazna

Nejvíc se mi líbil díl druhý. Ale pořád mi přijde , že Ken Follet byl přímo u stavby berlínské zdi, v Bílém domě, byl diplomat nebo špion....a vše co zažil ještě skvěle popsal do osudu lidí...jako vždy. Pro mě skvělá učebnice moderní historie, kdy čtenář se ocitá přímo v ději a chápe, proč zrovna takhle se historie udála...

4xbabča

Závěrečný román trilogie Století pokračuje v osudech lidí a dějin stejně úspěšně a poutavě jako v předchozích knihách. Zároveň doba, kterou už jsme prožívali sami se znovu připomene a dost citově zasáhne. Skvělé dílo, a autora lze jen obdivovat.

pupopony

Poslední díl trilogie bohužel nedosahuje kvality předchozích knih