Ken Follett

britská, 1949

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Nová kniha

Nikdy

Nikdy - Ken Follett

Nejnovější dramatický špionážně-politický thriller z pera mistra vypravěče přináší poutavý, akční i hluboce lidský příběh ze současnosti, ve kterém se mírově smýšlející p... detail knihy

Komentáře (15)

JitaJL
JitaJL
02.02.2023

Četla jsem, že autor připravuje další díl série Kingsbridge na podzim 2023. Doufejme, že překlad bude co nejdřív.

helenkan
helenkan
16.04.2020

Dočetla jsem Ohnivý sloup a opět super. Vlastně celá trilogie Pilíře země stojí za přečtení. Sice jsou to bichle,ale je to bezva počteníčko.


ddkk
ddkk
26.01.2020

Prequel série Pilíře země "The Evening and the Morning" (Večer a ráno) vyjde v GB a USA letos 15. září.
Podle Kena Folleta se jedná o příběh, který se odehrává na konci temného věku a na začátku středověku: „A věta je samozřejmě biblická:„ A večer a ráno byly první den'."
Děj se odehrává kolem roku 1000, kdy Anglie trpí neustálými nájezdy Vikingů a brzy si ji podmaní Normani. Tématem příběhu jsou počátky právního systému, který neslouží pouze vládnoucím náčelníkům. Ken to popisuje jako „cestu, která skončí tam, kde začínají Pilíře země“.
Data vydání knihy v jiných zemích zatím nejsou zveřejněna.

Jap
Jap
01.02.2019

Ken Follett připravuje další román z Kingsbridge, který se bude odehrávat kolem roku 1000 n.l.

helenkan
helenkan
08.11.2018

Dočetla jsem poslední díl trilogie Století a byla jsem nadšena. Smekám před tímhle spisovatelem a jsem ráda,že jeho knížky zdobí mojí knihovnu.

Iveta22
Iveta22
07.03.2018

Ohnivý sloup by měl vyjít snad v říjnu letošního roku, slovensky Ohnivý stlp již vyšel v nakladatelství Tatran.

Paulika
Paulika
03.11.2017

@Rozmarýna Rozm: prava na Kena Folletta ma u nas na trhu podvazany Knizni klub. Prozatim (11/2017) zadna zminka. Do letosnich Vanoc "Colum of fire" asi ani nestihnou vydat. Chtel jsem koupit mamce, ktera Folletta zboznuje. Mam to stesti, ze ovladam Nemcinu a tak mohu poslouchat nezkracenou verzi teto knihy jako audioknihu od Audible.de. (v NJ se to jmenuje Das Fundament der Ewigkeit, kdovi, jaky bude CZ nazev). Jsem teprve na zacatku z cca. 37 hodin poslechoveho casu. Trochu mi to spise pripomina Romeo a Julii, ale uvidme, jak se to vyvrbi. Pribeh se odehrava na pozadi udalosti nastupu Alzbety I na anglicky trun, tzn. druha polovina 16.stol. a to v Kingsbridge, Londyne, Parizi, Calais a Seville. Pokud si chcete zkratit cekani na noveho Folletta, tak bych Vam doporucil knihy C.J.Sansoma a to prednostne Shardlake radu ze stejneho historickeho obdobi (zatim 6 svazku). Myslim, ze ten Folletta hrave prekonal a jeho knihy se libi mi mnohem vice. Follettovy knihy jsou hodne predvidatelne, prilis cernobile, nalajnovane az skoro sterilni.

Rozmarýna Rozm
Rozmarýna Rozm
08.10.2017

Kdy už konečně v Česku vyjde A Collumn of Fire? Všude jinde ho už vydali.

Alizon
Alizon
08.07.2016

Můj oblíbený autor právě pracuje na volném pokračování Pilířů země. Třetí díl nazvaný Column of fire, odehrávající se v 16 století za vlády královny Alžběty a podle slov autora - špionážní, má vyjít na podzim 2017. Už se nemůžu dočkat! EDIT Kniha uz vysla, v cestine ma vyjit v rijnu 2018.

sherinka
sherinka
03.08.2015

Vlastním Zimu světa a Pád titánů a musím říct, že mě série naprosto nadchla! Miluji tohoto autora.

tornádotů
tornádotů
17.05.2015

Vlastním jen Pilíře země a Na věky věků,nádherné čtení!!!Hltala jsem v autobuse cestou do práce.Moje zápěstí dostávaly zabrat.I zfilmování se podařilo.

zuzana3182
zuzana3182
12.03.2015

Můj oblíbený autor.

guru
guru
22.03.2014

Jedna alebo dve knihy od autora sú vynikajúce, ale akonáhle ich chcete prečítať viac, stávajú sa iritujúce, s opakujúcimi motívmi a neponúkajúcimi nič nové.

poutníkčasemr
poutníkčasemr
31.07.2012

Historické romány Kena Folletta "Pilíře země" a "Na věky věků" byly pro mne velkým čtenářským zážitkem.
Není nutné jeho knihy zvlášť komentovat, jsou to knihy, ke kterým se čtenář rád vrací.

Joges
Joges
29.11.2011

Tíživou finanční situaci bych nikomu nepřál. Ještě štěstí, že Ken Follett potřeboval peníze na opravu auta a pustil se proto do psaní. Tak by možá nevznikla řada výborných knih a celá plejádá nejrůznějších postav, z nichž si některé doslova oblíbíte. Výstavba Follettových románů je bravurně zvládnutá. Knihy mají jasný začátek, popisují hned několik osudů najednou, gradují a logicky se uzavírají. Zkrátka číst Follettovy knihy je zážitek. Dokladem je například také to, že britské Times vydalo roku 2009 výsledky ankety o nejlepší knihy za posledních 60 let. Historický román Kena Folletta "Pilíře Země" obsadil hned druhé místo.