Pád titánů

První část monumentální historické ságy Století, v níž bestsellerista Ken Follett (Pilíře země, Na věky věků) poutavým, jímavým a zároveň napínavým způsobem mapuje fiktivní osudy několika rodin v různých částech světa, jež byly dramaticky poznamenány moderními dějinami. Pád titánů přivádí na scénu příslušníky britské a německé aristokracie, velšské horníky, ruské dělníky i americké demokraty či zbohatlíky, aby několikrát propojil jejich životní cesty a vložil jim do nich zásadní překážku - první světovou válku. Sto let staré historické události - a v jejich skrytu příběhy lásky, přátelství, hrdinství, ale i beznaděje, ponížení či falše - znovu ožívají......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/87_/87584/pad-titanu-Ega-87584.jpg 4.6558

Století / Storočie 1.

Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Knižní klub

Fall of Giants, 2010

Kniha Pád titánů

jfialova
předevčírem

Velmi dobrý historický román zasazený do víru reálných událostí počátku 20. století. Moc se mi líbilo vylíčení kontrastu mezi tehdejší společností v jednotlivých světových mocnostech-Rusové žijící v bídě, kteří jsou v podstatě silou okolností donuceni k revoluci, Britové toužící po nastolení socialismu, aniž by tušili, bojovní Němci, bokem stojící Američané žijící v relativním blahobytu. A tím vším pořádně zamávala velká válka, která převrátila naruby životy tolika lidí. Mírně rušivě na mě působí střídání seriózních historicko-popisných pasáží s úseky jak vystřiženými s červené knihovny-kontrast je příliš silný.

cca
13. listopadu

Téma, které by pro mě za normálních okolností nebylo příliš atraktivní, protože se o moderní dějiny moc nezajímám, dokáže autor vylíčit takovým způsobem, že jsem se nemohla odtrhnout. Navíc jsem se o první světové válce dozvěděla víc, než co jsem kdy věděla nebo si pamatovala ze školy. Za mě naprosto úžasné dílo.

janusss

Skvělé čtení, všechny 3 díly. Dozvěděla jsem se hodně o nedávné historii, která mě až tak nezajímá. Mám ráda spíše středověk :-) Doporučuji všem přečíst

Guenevra

Krása! Čtivé, poučné, rozsáhlé, kombinace reálných skutečných událostí a trochu té fikce, prostě má nejoblibejnější kombinace.

AlenaF

Ke knize jsem se vrátila s mírným časovým odstupem. Zajímavé, čtivé, poučné.

Jack Bauer

Velmi povedená čtivá kniha na téma, které mě absolutně nezajímá, jenže Ken Follett to umí tak krásně podat, že mě to začlo zajímat. Docela se těším na další díly ze série Století. Ken Follett v této knize krásně vystihl nesmylslnost války. Místy velice čtivé, ale popisování odborářských a bolševických schůzí a povídání o politice mě moc nebavilo.

PavkaHu

Zas taková sláva to tedy není, postavy jsou dost černobílé. Ale po předchozí knize i tak balzám. Jen si teď nejsem jistá, že budu neklidně čekat na pokračování. Snad kdyby mi na ně náhodou padl zrak, jinak to asi bez toho přežiju. - - - - - Druhé čtení. Jdu do dalšího dílu.

vendy246

Pěkně napsaná kniha o lidech z různých zemí, sociálních vrstev a prostředí, jejichž osudy se vzájemně prolínají. Román jak má být. Při čtení si uvědomíte, kolik velkých změn přinesl začátek minulého století. Jak žili horníci a jak aristokraté. Jak se vedla zákopová válka. Jaké to bylo být svobodnou matkou, Britem, Němcem, Američanem, Rusem. Proč se dostali bolševici k moci. Kniha je od začátku do konce o politice, což je velmi poučné a díky tomu drží tak rozsáhlé dílo pohromadě, ale ke konci už jsem se těšila, až to dočtu. 750str/3 týdny
"Měl srdce lva a mozek ovce"