Pád titánů

První část monumentální historické ságy Století, v níž bestsellerista Ken Follett (Pilíře země, Na věky věků) poutavým, jímavým a zároveň napínavým způsobem mapuje fiktivní osudy několika rodin v různých částech světa, jež byly dramaticky poznamenány moderními dějinami. Pád titánů přivádí na scénu příslušníky britské a německé aristokracie, velšské horníky, ruské dělníky i americké demokraty či zbohatlíky, aby několikrát propojil jejich životní cesty a vložil jim do nich zásadní překážku - první světovou válku. Sto let staré historické události - a v jejich skrytu příběhy lásky, přátelství, hrdinství, ale i beznaděje, ponížení či falše - znovu ožívají......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87584/pad-titanu-Ega-87584.jpg 4.6627

Století / Storočie 1.

Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Knižní klub

Fall of Giants, 2010

Kniha Pád titánů

Ilona70
14. listopadu

Super, i další dva díly. Úžasně čtivé a přitom historicky přesné. Dozvěděla jsem se spoustu nových souvislostí a už jsem všechny 3 díly četla 2x.

ber
08. listopadu

Opravdu to je pěkná kniha, která rozšířila moje vědomosti o 1. světové válce .... jak to bylo všechno komplikované a propletené .... Škoda, že autor vynechal dějiny Rakouska-Uherska.

Anet2106

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem letos četla. Moc se mi líbilo, jak autor dokázal skloubit klíčové události první třetiny 20. století s osudy obyčejných hrdinů, chudých i bohatých, z různých koutů světa, jejichž osudy se nějakým zvláštním způsobem pojí právě těmito událostmi.
Kniha rozhodně stojí za přečtení a časem si přečtu druhý díl.

tittanie

První díl v sérii, která mě bavila. První díl se mi líbil nejvíce. Je ale pravda, že jsem ho četla dlouho. Spousta lidí a příběhů, které se různě proplétají. A svět se zdá menší a menší.

Babouš

Víc než 700 stránek a já je přelouskal během dvou dnů. Skvělé, čtivé a i když to je monumentální, vůbec jsem se neztrácel v postavách a jejich osudech. Od nevinného laškování v předvečer první světové války až do poloviny 20. let. Hned jdu na dvojku!

Helenka657

Pozor kniha a cela trilogie je silne navykova vysoce ctiva!!!

niced

Historické události podané prostřednictvím životní příběhů několika hlavních postav. Úžasně popsané z pohledu lidí různých národností a společenských tříd. Všechny dějové linky byly stejně zajímavé a čtivé. Rozhodně doporučuji a těším se co přinese další díl.

Anitram22

Celou trilogii jsem si koupila na doporučení mého bratra, a rozhodně nelituji. Kniha je psaná tak, jak to vše bylo. Krásně psaný příběh popisující osudy několika generací rodin, které se vzájemně proplétají. Pro mne hodně zajímavé a krásné čtení.

Vlak naděje
Vlak naděje