Pád titánů

Pád titánů https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87584/bmid_pad-titanu-Ega-87584.jpg 5 887 185

Století / Storočie série

První část monumentální historické ságy Století, v níž bestsellerista Ken Follett (Pilíře země, Na věky věků) poutavým, jímavým a zároveň napínavým způsobem mapuje fiktivní osudy několika rodin v různých částech světa, jež byly dramaticky poznamenány moderními dějinami. Pád titánů přivádí na scénu příslušníky britské a německé aristokracie, velšské horníky, ruské dělníky i americké demokraty či zbohatlíky, aby několikrát propojil jejich životní cesty a vložil jim do nich zásadní překážku - první světovou válku. Sto let staré historické události - a v jejich skrytu příběhy lásky, přátelství, hrdinství, ale i beznaděje, ponížení či falše - znovu ožívají...... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Fall of Giants , 2010

Bolomsson
07.02.2018 4 z 5

Moje první zkušenost s Follettem a premiéra to byla povedená:-). Období před 1. sv. válkou, její příčiny a průběh Follett vylíčil v různých dějových liniích velice poutavou a čtivou formou. V knize jsou popisovány osudy lidí z různých společenských vrstev a koutů světa, které se v průběhu knihy zajímavě proplétají.
Co mi v knize trochu vadilo, byla přemíra romantiky a milostných scén. Nepochybně to do knih tohoto formátu patří a věřím, že se najdou čtenáři, především ženského pohlaví;-), kteří právě tyto pasáže knihy vřele vítají a doslova je v této míře hltají, ale osobně bych uvítal více prostoru z oblasti válečné fronty, ale to je zřejmě zapříčiněno tím, že jsem muž;-):-).
Mé hodnocení 85%.

misa_k
22.01.2018 3 z 5

Z celé série mi tento díl přijde nejlepší, stejně se to ale s Pilíři nedá srovnat, bohužel..

mack12
11.12.2017 5 z 5

Velmi dobrý námět, zajímavé příběhy rodin z různých koutů světa a jejich následné prolínání osudů. Myslím, že se v tom najde každý, v knize si autor pohrává jak s milostnými osudy, tak s politikou a napínavými boji. O autorově talentu na psaní ani nemluvě. Těším se na druhý díl, ale trochu to odkládám s ohledem na počet stránek :)

Kamiš1986
01.11.2017 5 z 5

Napínavý příběh, který vás nenechá knihu odložit. I přes velké množství postav se čtenář v příběhu neztrácí, autorův styl psaní vás ihned vtáhne do děje. K jednou přečteným knihám se běžne nevracím, tato trilogie je však vyjímkou - čtu znova, a řadím k mým nejoblíbenějším knihám vůbec.

bookcase
28.10.2017 5 z 5

Výborná, barvitá sága, jen ty politické pasáže jsem přeskakovala. :)

pavlinka0250
16.09.2017 3 z 5

Bohužel jsem stránky přeskakovala, moje očekávání ze skvělé četby jako právě u Pilířů země, se nedostavilo.
Tak snad se mi Zima světa bude číst lépe.

Warty
18.08.2017 5 z 5

Ken Follett je skvělým vypravěčem. Je to můj nejoblíbenější současný autor. Člověk doslova hltá životní příběhy jednotlivých postav. Skvělé skloubení vymyšlených osudů a postav a skutečných historických událostí a postav. Pro mě nejlepší z knih trilogie století (a to i ty ostatní jsou skvělé).

knihomolka_eli
31.07.2017 5 z 5

Follett sa týmito knižkami stal mojím top spisovateľom a tu sa to celé začalo, s bánikmi, Ethel, lady Maud a 1. svetovou vojnou. Škoda, že hrdé národy nevedia skôr kedy dosť, hnali sa za svojím pocitom víťazstva a zomrelo pre toho veľa nevinných ľudí...no ľudstvo sa nepoučí nikdy, o čom svedčia ďalšie knižky...odporúčam prečítať všetky.

Majkrofon
30.07.2017 4 z 5

Prekvapivo ma to nevtiahlo do deja tak ako Piliere zeme. Vojnové obdobia a knihy na túto tému mám rád, tak isto aj politiku a rôzne hry s ňou spojené, ale neviem, miestami mi kniha prišla až moc rozťahaná a na môj vkus tam bolo až priveľa romantiky a ľúbostných pletiek, ale aj tak veľmi dobré čítanie, ktoré hodnotím štyrmi hviezdami. Obdobie druhej svetovej, aj studenej vojny je pre mňa oveľa viac zaujímave ako z prvej, preto sa teším na pokračovania.

Jane100
22.07.2017 5 z 5

Jak jsem již psala u ostatních dílů: naprosto strhující, ohromující a dech beroucí počin.

Kerberos
17.06.2017 5 z 5

Follett je má srdeční záležitost,velmi pěkná historická sága,četla jem všechny díly.Doporučuji

Red_
16.05.2017 3 z 5

Po Pilířích země a Na věky věků mne tento román trochu zklamal. Knihu bych definoval spíš jako politicko-erotický román. Očekával jsem, že se Follett pustí více do popisu průběhu významných bojů 1. světové války a rozvine hlavně to, čím se konflikt od ostatních válek lišil. O to je v knize více románků, které jsou na můj vkus až příliš detailně vykreslené. Zrovna zde bych čekal něco podobného, co Follett popsal v románu Na věky věků - z bitvy u Kresčaku jsem si "sedl" na zadek. Bohužel to se mi v titánech nestalo. A příležitostí bylo dost - Verdun, Ypres atd.
Naopak se mi líbil popis ruské revoluce a politických příčin jednoho z největších konfliktů na světě.
Rozhodně nesouhlasím s některými komentáři ohledně toho, že má román "oslavovat sociální myšlení". Věřím, že lidem (především v carském Rusku) se v té době nežilo lehce a doufali, že socialismus/komunismus jim přinese lepší budoucnost. Tehdy ještě nemohli vědět do čeho se hrnou. Follett tohle v románu podle mne vystihl dost jasně.

povi
26.04.2017 5 z 5

Follett proste umi psat a vtahnout cloveka do deje....1.svetova valka naprosto nesmyslna....nejvic me dostala pasaz o tom,jak si nemecka a bristska vojska spolecne povidala o vanocicich na bojisti a ukazovali si fotky rodin....kniha,ktera mi dala nahlednout do tohoto obdobi lidske historie a opet mi dala za pravdu,ze kdo ma hodne,chce jeste vic a nehledi na nic,nebere v potaz ani zivoty vetsiny,ktera chce zit v miru.smutne....

vysypanel
06.04.2017 5 z 5

Je to opravdu zajimavé - pro lidi, kteří ještě zažili socialismus obzvláště :-) Nejhorší je, že v Rusku ta revoluce přijít musela a politické špičky vzešlé z dělnické třídy se nakonec začaly chovat stejně jako šlechta, kterou předtím svrhli ! Po přečtení jsem teprve pochopil různé souvislosti, které jsem z dějepisu neznal. Výborná kniha ! Těším se na další díly

lencin
26.03.2017 4 z 5

Pěkné čtení,velké dějiny se propojují s dějinami jednotlivců. Zajímavé a smutné...

martina2704
01.03.2017 5 z 5

Pád titánů se mi líbil o trochu méně než Pilíře, každopádně to nic nemění na tom, že je to skvělý a čtivý román, ve kterém se Follettovi opět skvěle podařilo vystihnout atmosféru doby. Jakmile si zapamatujete, kdo je kdo, tak jste vtáhnuti do děje a čtete jedním dechem. Prostě další perfektní knížka.

Dandy1
13.02.2017 3 z 5

První část se mi líbila hodně. Druhá část přešla plynule od vztahů do politiky a bylo to tak až do konce knihy. Vztahy zůstaly na pozadí, což mě dost zklamalo.

kasparos
11.02.2017 1 z 5

Follett- je to takový eurohujer a vítač.

vojtaruzek
09.02.2017 1 z 5

Kombinace erotického románu a agitační příručky mladého socialisty.

wally
30.01.2017 5 z 5

Strašně moc hezká knížka s čtivým a zajímavým příběhem. Moc dobře nechápu kritiku směřující na příliš velké ´levicové´ zaměření autora... Jak jinak chcete popsat revoluci v Rusku? A hlavně...je to knížka, příběh, fikce! Já se bavil a to je hlavní....