Pád titánů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

První část monumentální historické ságy Století, v níž bestsellerista Ken Follett (Pilíře země, Na věky věků) poutavým, jímavým a zároveň napínavým způsobem mapuje fiktivní osudy několika rodin v různých částech světa, jež byly dramaticky poznamenány moderními dějinami. Pád titánů přivádí na scénu příslušníky britské a německé aristokracie, velšské horníky, ruské dělníky i americké demokraty či zbohatlíky, aby několikrát propojil jejich životní cesty a vložil jim do nich zásadní překážku - první světovou válku. Sto let staré historické události - a v jejich skrytu příběhy lásky, přátelství, hrdinství, ale i beznaděje, ponížení či falše - znovu ožívají......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87584/pad-titanu-Ega-87584.jpg 4.6623
Série

Století / Storočie 1.

Žánr
Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

Fall of Giants, 2010

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (4)

Město a zároveň volební okrsek Aberowen neexistuje.

Nicméně ve Walesu existuje okrsek s podobným jménem. Aberavon, který je labouristický již od roku 1922, kdy se za něj stal poslancem sám Ramsay MacDonald, první labouristický premiér v historii Spojeného Království. (vojtaruzek)


Aldgate je sice reálná část Londýna, ale není a nikdy nebyla volebním okrskem pro volby do Dolní sněmovny. (vojtaruzek)


Labouristická strana Velké Británie je v této knize zobrazována ve velmi pozitivním světle. Částečně to možná způsobil fakt, že Barbara Follett, manželka autora, je členkou téže strany a dokonce vykonávala funkci ministryně kultury a turistiky ve vládě Gordona Browna. (vojtaruzek)


Kniha na Britské frontě končí v prosinci roku 1923 triumfem labouristické strany ve všeobecných volbách (I když ještě nebyli největší stranou) a sestavením jejich vlády pod vedením Ramsaye MacDonalda.

Tato vláda ovšem neměla dlouhého trvání a po vyslovení nedůvěry se v říjnu 1924 konaly další volby, které drtivě vyhráli (v knize značně nenávidění) konzervativci. Tato vláda vydržela až do roku 1929, kdy už ve volbách ovšem vyhrála labouristická strana, dokonce s vyšším ziskem než měla konzervativní strana, poprvé v historii Británie (Za dva roky se ve volbách opět propadli a získali jen 52 křesel v dolní sněmovně).

Poté vládla národní koalice (Složená ze všech větších stran) i přes druhou světovou válku. Zpět k moci (tentokrát již na celých 6 let) se labouristé dostali až v roce 1945, jak je popsáno v druhém díle trilogie "Zima světa" (vojtaruzek)