Pád titánů

Pád titánů https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87584/bmid_pad-titanu-Ega-87584.jpg 5 887 185

Století / Storočie série

První část monumentální historické ságy Století, v níž bestsellerista Ken Follett (Pilíře země, Na věky věků) poutavým, jímavým a zároveň napínavým způsobem mapuje fiktivní osudy několika rodin v různých částech světa, jež byly dramaticky poznamenány moderními dějinami. Pád titánů přivádí na scénu příslušníky britské a německé aristokracie, velšské horníky, ruské dělníky i americké demokraty či zbohatlíky, aby několikrát propojil jejich životní cesty a vložil jim do nich zásadní překážku - první světovou válku. Sto let staré historické události - a v jejich skrytu příběhy lásky, přátelství, hrdinství, ale i beznaděje, ponížení či falše - znovu ožívají...... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Fall of Giants , 2010

bbara
21.08.2012

Souhlasím s názory ostatních. Follett opět nezklamal. Četla jsem od něj skoro vše, co v Čechách vyšlo. Nemůžu se dočkat vydání dalšího dílu.

j.kostal
24.07.2012 5 z 5

Ak by mi niekto pred rokmi povedal, že Follett bude žať najväčšíe úspechy ako autor historických románových ság, asi by som sa len zasmial... a predsa, po Pilieroch zeme a úspešnom nasledovateľovi Na veky vekov je tu ďaľší adept, ktorý splňa aj tie najprísnejšie kritériá pre milovníkov historických románov, hoci komplexne sa to bude dať zhodnotiť až po dovŕšení kompletnej zamýšľanej trilógie. Už teraz však je jasné, že kúpou tejto knihy nespraví chybu nikto, komu učaroval autorov zmysel pre autentickosť a vykreslenie rôznorodých ľudských osudov na pozadí skutočných dobových reálií spôsobom, ktorý vás nenechá odložiť túto knižku z ruky... Jednoznačne odporúčam!

Chemiczka
08.07.2012 5 z 5

Vynikající kniha s nepřeberným množstvím historických informací. Kdybych mohla dám hvězdiček i více.

Corehead
22.01.2012 5 z 5

Nádherná kniha a Follet mě opět nezklamal.Zajimavé a vzájemně se prolínající osudy lidí všech společneských vrstev z prakticky celé Evropy.Dramatické vykreslení hrůz zákopové války,ruská revoluce,život horníků ve Walesu,život evropské smetánky včetně královských a císařských dvorů,to vše dělá z knihy pěkné dílo.Už teď se těším na další pokračování.

astroweb
12.01.2012 5 z 5

Follett nezklamal, tentokrát se více věnuje historii, než vztahům jednotlivých postav. Těším se za rok na pokračování.