Pád titánů

Pád titánů https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87584/bmid_pad-titanu-Ega-87584.jpg 5 887 185

Století / Storočie série

První část monumentální historické ságy Století, v níž bestsellerista Ken Follett (Pilíře země, Na věky věků) poutavým, jímavým a zároveň napínavým způsobem mapuje fiktivní osudy několika rodin v různých částech světa, jež byly dramaticky poznamenány moderními dějinami. Pád titánů přivádí na scénu příslušníky britské a německé aristokracie, velšské horníky, ruské dělníky i americké demokraty či zbohatlíky, aby několikrát propojil jejich životní cesty a vložil jim do nich zásadní překážku - první světovou válku. Sto let staré historické události - a v jejich skrytu příběhy lásky, přátelství, hrdinství, ale i beznaděje, ponížení či falše - znovu ožívají...... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Fall of Giants , 2010

Guenevra
21.10.2019 5 z 5

Krása! Čtivé, poučné, rozsáhlé, kombinace reálných skutečných událostí a trochu té fikce, prostě má nejoblibejnější kombinace.

AlenaF
19.09.2019 4 z 5

Ke knize jsem se vrátila s mírným časovým odstupem. Zajímavé, čtivé, poučné.

Jack Bauer
11.06.2019 3 z 5

Velmi povedená čtivá kniha na téma, které mě absolutně nezajímá, jenže Ken Follett to umí tak krásně podat, že mě to začlo zajímat. Docela se těším na další díly ze série Století. Ken Follett v této knize krásně vystihl nesmylslnost války. Místy velice čtivé, ale popisování odborářských a bolševických schůzí a povídání o politice mě moc nebavilo.

PavkaHu
23.05.2019 4 z 5

Zas taková sláva to tedy není, postavy jsou dost černobílé. Ale po předchozí knize i tak balzám. Jen si teď nejsem jistá, že budu neklidně čekat na pokračování. Snad kdyby mi na ně náhodou padl zrak, jinak to asi bez toho přežiju. - - - - - Druhé čtení. Jdu do dalšího dílu.

vendy246
29.03.2019 4 z 5

Pěkně napsaná kniha o lidech z různých zemí, sociálních vrstev a prostředí, jejichž osudy se vzájemně prolínají. Román jak má být. Při čtení si uvědomíte, kolik velkých změn přinesl začátek minulého století. Jak žili horníci a jak aristokraté. Jak se vedla zákopová válka. Jaké to bylo být svobodnou matkou, Britem, Němcem, Američanem, Rusem. Proč se dostali bolševici k moci. Kniha je od začátku do konce o politice, což je velmi poučné a díky tomu drží tak rozsáhlé dílo pohromadě, ale ke konci už jsem se těšila, až to dočtu. 750str/3 týdny
"Měl srdce lva a mozek ovce"

Radim.01
22.03.2019 5 z 5

Pro mne jedna z nej knih vůbec. Příběh různých rodů z různých koutů světa,vzájemně se propojujicich. Jen jsem se ještě nedostal k Zimě světa a už je to dlouho, takže si zopakuji 1 díl a až potom doctu celou trilogii

zdenaR
11.03.2019 5 z 5

Je to moje první kniha od Pana spisovatele s opravdu velkým P. Pečlivě popsaná historická fakta spolu se vzájemně se prolínajícími příběhy a osudy. Poučné i velmi čtivé - prostě paráda. Další díly také nezklamaly.
Doporučuji všem, kdo má rád historii spojenou s románovými prvky.

allyce
16.02.2019 3 z 5

Spousta politických dialogů a jen málo prostoru pro příběhy samotné.

Gimli
10.02.2019 5 z 5

Pád titánů bylo mé první setkání s Follettem. Zpočátku mi trochu vadila předvídatelnost některých dějových zvratů a obtížná uveřitelnost některých vzájemných setkání Follettových hrdinů. Ale postupně mě začaly osudy v podstatě všech postav zajímat a naprosto mě strhlo, jak přirozeně je Follett zasadil do dějinného soukolí. Skutečné historické události, které jsou tu prostřednictvím hrdinů pojednány velice živě, detailně a z mnoha perspektiv, navíc dělají z Pádu titánů knihu efektivně poučnou, zejména v kombinaci s Dějinami 20. století od Paula Johnsona, které jsem shodou okolností nedávno četl. Určitě si na Folletta ještě posvítím!

Manyna
11.01.2019 5 z 5

Dokonalost, hned jsem se vrhla na další díl.

Lálin59
19.12.2018 5 z 5

Je to moje první kniha, která se zabývá takhle mladou historií. Musím říct, že sem nevěděl do čeho du, ale vůbec toho nelituju. Pečlivý popis historických faktů, výborně vystavěný postavy a jejich vzájemně se prolínající příběhy a osudy. Dohromady prostě paráda.

Igor1311
11.12.2018 5 z 5

Jedna z úplne najlepších kníh, aké som kedy čítal. Follettovo majstrovstvo nie je len v rozvetvenom opise osudov spomínaných rodín, ale najmä v tom, ako čitateľovi ponúkol historické udalosti. Perfektne a kriticky hodnotí politickú situáciu v Európe pred vznikom vojny, opis najväčších bitiek prvej svetovej vojny za ním nezaostáva. Človek, ktorý ma aspoň základné znalosti o udalostiach opisovaných v knihe si príde určite na svoje, dozvie sa, ako sa robila najvyššia politika na začiatku minulého storočia, ako vyzerala spoločnosť od najvyšších priečok až po tie najnižšie.

Měňavka
21.11.2018 5 z 5

Kniha je velice čtivá. Příběhy jednotlivých postav mne nenechaly jít spát před půlnocí. Přestože mne obsah velice zaujal a těšila jsem se na kapitoly mých oblíbených hrdinů, bohužel jsem měla dost potíže s pasážemi o válce a politice. Některé jsem ke konci i přeskočila :( Prostě mne to nebavilo. Nicméně, hodnotím na jedničku. Kniha má stránky plné lásky, romantiky, intrik, pomsty, revoluce a politiky. Jako nepřehlédnutelný bonus přináší čtenáři cenné a podrobné informace o 1.světové válce a jejím zákulisí.

mazda333
03.11.2018 5 z 5

Člověk si toho o první světové válce ze školy moc neodnese. Pád titánů byla vítaná historická lekce prostřednictvím poutavých příběhů mnoha různých postav rozličných národností. Tohle Follett umí výborně. Rozehrát několik dějových linií, vykreslit vícero hrdinů a jejich osudy propojovat tak, že člověk vlastně ani nedokáže říct, kterého má nejradši. Všichni jsou zajímaví, takže v knize vlastně nejsou hluchá místa. Nevím, co mě uchvacovalo víc - ponurý život v Rusku, které spíš připomínalo středověk, než 20. století, v porovnání s okázalostí života vyšších tříd Anglie, která se coby vládnoucí mocnost světa považovala za nadřazený národ, nebo naprostá nelogičnost války, kterou národy nechtěly ukončit, ačkoli už si ani nemohly vzpomenout, proč ji začínaly, nesmyslná bitva na Sommě, ješitnost neschopných důstojníků, umlčování zdravého rozumu a konečné odsouzení Německa jakoby snad bylo jediným viníkem konfliktu. Tahle knížka dokáže vyvolat příval pocitů, které vás zkrátka nenechají v klidu. Hltavě se pouštím do druhého dílu. Hned teď.

flare
18.10.2018 5 z 5

Moc krasna kniha....zajimave sovislosti,trocha romantiky i napeti..jen ti burzousti mi lezli na nervy,ale to bude tim,ze nejsrm jeden z nich..:-)

tygřík2
08.09.2018 3 z 5

Pád titánů je velice čtivá kniha, kterou je těžké odložit. Člověk snadno přetáhne usínací hodinu.
Autor pečlivě nastudoval nesmírné množství historického materiálu. Jeho zpracování se zhostil nadmíru dobře. Ale nemohu dát více hvězd, neb se mi zdá, že, ačkoli se snažil, přece jen čtenáři nenápadně podsouvá vidění světa a politické cítění, ve kterém nezůstal neutrální a kloní se nalevo. Což u autora takovéto rozsáhlé fresky mám za hřích.

Toffee
06.09.2018 5 z 5

Bylo to výborné, naprosto to překonalo mé očekávání. K tlustým knížkám přistupuji obezřetně, protože mi často připadá, že se autor hodně široce rozmáchne a v půlce mu dojde dech, děj se rozmělňuje a zbytečně natahuje. U Pádu titánů to neplatí. Autor rozehrál příběhy víc postav, které by i jednotlivě obstály v samostatných románech. Každý den jsem se těšila, až se ke knížce zase posadím a dozvím se, co se s nimi dělo dál. Jejich osudy se někdy náhodně, někdy významně protínaly na pozadí skutečných událostí a člověk si díky jejich příběhům a situacím, do nichž se dostávali, snadno představil roky kolem 1. světové války, jak je odlišně prožívali lidé v různých částech světa. Bylo hrozně zajímavé sledovat, jak v Rusku dělali revoluci a ve stejné době Britové řešili volební právo žen. Až tady jsem si uvědomovala, co předcházelo válce, jaké diplomatické aktivity, a jak byla od určitého okamžiku nevyhnutelná. Nevadily mi ani popisy bojů, strategie, politické diskuze, naopak. Najednou jsem měla pocit, že je mi řada historických událostí srozumitelnější. Jedinou čtenářskou krizi jsem zaznamenala v revolučním Rusku, ale to byl jediný moment, kdy se mi to zdálo zdlouhavé a šlo vlastně jen o pár stránek. Celkově pro mne kniha představuje to, co se obvykle označuje za "velkolepou barvitou fresku" a už se těším na pokračování.

helena8550
10.08.2018 5 z 5

Napsat knihu, která je TAKHLE dlouhá a přesto jí člověk přečte během pár dní a snaží se vyšetřit na čtení každou minutku dne, to JE umění. Místy byly pro mě určité popisy (hlavně válečných strategií, zbraní a bitev) přeci jen trochu zdlouhavé, protože to není zrovna "můj obor", ale vzhledem k celkovému objemu knihy to bylo opravdu minimálně.
Ráda se seznamuji s historií "nenásilně" prostřednictvím fiktivních příběhů konkrétních osob na pozadí skutečné historie. Nesouhlasím v žádném případě s tím, že by šlo o oslavu "levičáků" a odsouzení konzervativců! Vždyť i sami chudí hrdinové z dělnické třídy vidí problémy a nedotažené idee levice, respektive zděsí se směru, kam se jejich původní idealistický záměr ubírá (viz například Gregorij). A ani bohatí aristokrati nejsou zobrazením jedné negativní šablony (například Fitz vs Walter či Gus).
Líbí se mi styl, kdy je vyprávěno na střídačku z pohledu různých osob a ještě lépe jak se jejich osudy prolínají. Těším se, až se dozvím, co se s každým z nich stalo dál. Už mám otevřenou Zimu světa.

vojtaruzek
17.06.2018 1 z 5

Kombinace erotického románu a agitační příručky mladého socialisty.
Jednostranné zaměření oslavující levičáky jako hrdiny a konzervativce/pravičáky jako zvrácené lotry, kteří chtějí jen to nejhorší.

4xbabča
29.04.2018 5 z 5

Krásná kniha , která dobře popisuje dějinné události a zároveň jednotlivých osob, které tuto dobu prožívají velmi poutavým způsobem.