Hra o dědictví

Hra o dědictví https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480237/bmid_hra-o-dedictvi-iXp-480237.jpg 4 610 140

Hra o dědictví / Hry o dedičstvo série

1. díl >

Avery Grambsová má jediný cíl – přežít střední školu, získat stipendium a vypadnout. Její plány však naruší smrt, miliardáře Tobiase Hawthorna, který odkáže veškerý svůj majetek právě Avery. V čem je háček? Avery ho nikdy v životě neviděla a nemá ani tušení, co byl zač. Aby převzala své dědictví a zjistila, proč jí bylo odkázáno, musí se vydat do sídla rodiny Hawthornových. Bohužel pro Avery bydlí v tomto sídle Tobiasova rodina, a ta si připadá podvedená. Včetně Tobiasových čtyř vnuků: geniálních a nebezpečných kluků, kteří žili celý život v domnění, že jednoho dne zdědí dědečkův majetek právě oni. Avery se tak propadá do světa plného bohatství a intrik a sama musí přijít na to, jak tuhle hru hrát, aby přežila.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli (ČR)

The Inheritance Games , 2020

kniho_terka
kniho_terka
23.02.2024 4 z 5

Avery zničeho nic zdědí sumu peněz po Tobiasovi, kterého vlastně ani nezná. K tomu se objeví slavná rodina Hawthornových a Tobiasovy vnuci, kteří Avery zamotávají hlavu. Společně se snaží rozluštit záhadu dědictví a jednu jedinou otázku... proč? Tahle záhada však dokáže objevit i jiná tajemství.

Pod názvem knihy jsem si dokázala něco představit ale jinak jsem vůbec nevěděla do čeho se pouštím. Z počátku až do poloviny jsem nechápala proč je kniha tolik oblíbená a doporučována. Děj byl zajímavý skoro celou dobu, ale pořád jsem nikde necítila to wow, a tak jsem jen četla dál, abych to dočetla. Jenže, teď to přichází, jak jsem četla dál, tak bylo těžší a těžší se odtrhnout. Ke konci se to opravdu rozjelo a ty hádanky a tajemství mě kolikrát i šokovaly. Souhlasím a potvrzuji, že autorka je opravdu královna hádanek.

Postavy jsou dobře vytvořeny s tím, že jim nechybí osobní tajemství. Je tady i zajímavě vytvořen romantický trojúhelník, o kterém jsem nevěděla. Jsou tu dva Hawthornové, kteří se motají okolo Avery a to jsou Grayson a Jameson. Osobně mě více zaujal Grayson, taky jsem jeho tým. Jameson mě moc neoslnil, ohledně děje má dobrou roli ale v té romantice mi nesedl. Další bratr Xaden je takovej ten nejlepší kamarád a Nash je prostě ten nejstarší, a na výplň. Celkově všichni čtyři jsou hot, protože nosí smoking.

Tuhle knihu nejde jen tak odložit, je to taková velká tajná honba za pokladem. A jsou tady i kraťoučké kapitoly.

deedulka
deedulka
22.02.2024 4 z 5

Pěkně napsaná kniha plná šifer, hádanek a hlavolamů s nějakou tou lehkou romantickou linkou. Podle obálky a názvu knihy jsem nevím proč čekala nějaké královské fantasy s bojem o vládu nad zeměmi. :-D Ale je to normální současný příběh a moc povedený.

Avery je chytrá slečna, které z ničeho nic spadne do klína obrovské bohatství, ale má to nejeden háček. Naštěstí si bystrá Avery poradí se vším, co jí přijde do cesty a pozná blíže i 4 vnuky pana Hawthorna. Měla jsem strach, aby se mi nepletli, ale každý byl úplně jiný a dobře rozpoznatelný.

Budu se těšit na další díly a odhalování zbylých tajemství. Na konci bylo jedno další načaté a já prostě potřebuji zjistit, co se vlastně stalo. :)

micha-ella
micha-ella
10.02.2024 3 z 5

Mám ráda záhady a tajemství, ovšem tady jsem si tedy na své bohužel nepřišla. Chudá Popelka, sídlo boháčů, průchozí skříně a skrýše, zbytečné hádanky a hlavolamy, až z anotace jsem zjistila, že je to vlastně knížka pro děti. No, dobře, pro mládež, a že je tady mladých pochvalných komentářů jak naseto! A ještě se jedná o sérii, ty ráda nemám, vlečou se a opakují, což jsem zjistila až doma a tak jsem se během čtení jen ujišťovala, že další pokračování rozhodně už nechci.

musivila
musivila
10.02.2024 5 z 5

„Avery si nevybral osud.“ Graysonův tón nepřipouštěl námitky. „Vybral si ji můj dědeček. Jeho důvod možná nikdy nezjistíme, ale nepochybuji o tom, že nějaký měl. Vždycky ho měl."

Díky krátkým kapitolám se kniha čte dobře a děj odsejpá. Sice jsem si musela na začátku trochu na bratry Hawthornovi zvyknout, jak mluvili v hádankách a vše obraceli v otázku... Určitě se jedná o zajímavý příběh, plný tajemství, záhad, hádanek. A vy jim chcete přijít na kloub stejně jako Avery, Jameson, Grayson.... Proč zrovna Avery? To je ta hádanka? O to tu běží?

„Tobě nechal majetek, Avery. A nám nechal jenom tebe.“

„Jsem jenom prostředek k dosažení nějakého cíle, který stojí za to si nechat, dokud nezjistíš, jak do hádanky zapadám?“
„Ty jsi ta hádanka, Záhadná slečno.“

Zatím mě konec 1. dílu neuspokojil, ale věřím, že tím to nekončí a hra pokračuje! Takže jdu hned na 2. díl.

lucakuca
lucakuca
02.02.2024 4 z 5

Hou hou hou! Santa žije a jmenuje se Hawthorn! Avery by mohla vykládat. :-))
Hledačky unikovka kvízky hádanky tajemství zvraty, všechno možné i nemožné za honbou informací, proč zrovna Avery?
Čtivé, rychlé, akční, neposedné a Maxově vtipné.

kirstinrau
kirstinrau
30.01.2024 5 z 5

Instagram: @kirstinrau

Táto kniha bola presne tá, ktorú som potrebovala, aby ma vytiahla z menšej čítacej krízy. Potrebovala som si popraviť chuť po predchádzajúcej knihe a veru, lepšiu knihu som si nemohla vybrať. Táto kniha sa čítala úplne sama.

Milujem krátke kapitoly, pretože vás to núti pokračovať a ani neviete ako, je koniec knihy. Nenašla som miesto, kde by som sa nudila. Avery bola skvelá a ja som chcela vedieť rovnako ako ona, prečo si ju vybral Tobias ako dedičku. Tie hádanky boli skvelo premyslené a hra medzi súrodencami rovnako ako aj ich vzťahy, vás udržiavali v napätí. Ja osobne som tŕpla, kto koho podrazí a občas som krútila hlavou, aby Avery nebola príliš dôverčivá. Najviac sa mi páčil Jamsone. Všetci bratia však mali niečo do seba. Síce sa nám tu začal vytvárať aj milostní trojuholník, ktorý ja nemám moc v láske, ale tu to bolo naozaj decentne a vôbec ma to nerušilo. Som celkom zvedavá kam to povedie a tak som sa vrhla hneď na pokračovanie. Možno budete predvídať koniec, ale verím, že vás to dostane rovnako ako mňa. Pretože stále sme záhadu nevyriešili úplne. Hra pokračuje...

Ejmy30
Ejmy30
16.01.2024 5 z 5

Úžasná kniha.
Avery byla skvělá a bratři Hawthornové taky. Celkově se mi líbily charaktery postav a hlavně Max se svojí snahou nemluvit sprostě.
Super jsou taky krátké kapitoly, díky kterým se kniha četla velmi rychle a příběh krásně plynul.
Autorka promyslela všechny hádanky tak, že do sebe skvěle zapadají a my jen čekáme, co bude dál a co dalšího si pro nás připravila.
Určitě stojí za přečtení.

susieee
susieee
06.01.2024 5 z 5

Skvělé krátké kapitoly. Neskutečně čtivé!! Avery za mě skvělá hlavní hrdinka. Oblíbené postavy: Avery, Max, Grayson, Oren, Libby(většinou, občas ne), Rebecca, Alisa, většinu času i Xander. Mé neoblíbené postavy(ale ne špatně napsané!): nejvíce mě vytáčela Thea a Jameson mi jako postava vůbec nesedl a Nathan byl také dost otravný, a matka Graysona a ostatních bratrů
Průměrně oblíbená postava: Zara
Knížka napínavá, děj odsípá, knížka se vám vůbec nechce odložit. Záhady se mi moc líbily.
Velké + kniha se nesoustředí pouze a předně na romantické vztahy, ale i na přátelství(Avery a Max, jejich přátelství super), sourozenecké vztahy(Avery a Libby a samozřejmě bratři Hawthornové), a nevím, jak bych přesně tohle napsala, ale i pracovně-kamarádské vztahy bych řekla( Avery a Alisa), nejsou tam pouze okrajově nebo nepodstatně, což je super. Romantická linka, nevím jak jinak to říct, než #teamgrayson #graysonjeúžasný. Toto není spoiler s kým skončí to vůbec ne!!! A navíc jsem zatím četla pouze tento díl. Ale nejlepší hate to love, co jsem za 2023 četla.

AnnaNešporová
AnnaNešporová
05.01.2024 5 z 5

Tak to bylo super, krátké kapitoly mě nutily číst dál a kniha nešla odložit. Rozhodně se vrhnu i na zbylé díly.

LexiS
LexiS
29.12.2023 5 z 5

No do postele!
Nejspíš jsem si nemohla vybrat lepší knihu na konec roku! Tohle mi neuvěřitelně sedlo.
Kratičké kapitoly nutí k dalšímu a dalšímu čtení, takže člověk opravdu pak jen čte a čte a najednou je kniha pryč.
Obálka? Haloooo, tohle je dokonalost!
A pak tu jsou hádanky v hádankách, člověk má opravdu chuť prozkoumat celý Hawthorne House společně s Avery. Navíc komu by se nelíbilo bydlet v takovém domě, že jo?
Celá kniha se nese v duchu jedné velké únikovky a společně s hlavní hrdinkou si jeden může lámat hlavu nad dalším postupováním. Když se k tomu zamíchají ještě čtyři bratři a jejich motivy - dostaneme tuhle dokonalost.
Měla jsem (opravdu jen na chvíli) obavu, jestli tam vše bude dopodrobna vysvětlené a bude to dávat smysl. A opravdu pomaličku všechno zapadá na své místo, všechno je krásně vysvětleno a člověk se nemusí vůbec vracet zpět, aby si ujasnil, jak to vlastně bylo, jak se u některých knih mnohdy stává.
A jako bonus, tahle kniha nemá snad jediné hluché místo. Pořád se něco děje, na konci je člověk úplně napnutý k prasknutí. Neskutečně se těším na další díly a další hádanky... A hlavně, co odhalí.
Prostě a jednoduše 5 z 5.

dontbullshitme
dontbullshitme
27.12.2023 3 z 5

Už je to nějaký čas, co jsem knihu četla. Vybrala jsem si ji do výzvy, jinak bych se do ní asi jen tak nepustila. Nic ve mně nezanechala.

BellaBernasconi
BellaBernasconi
23.12.2023 5 z 5

Perfektní kniha! Avery je přesně taková jaká by měla být. Podobnost s filmem Na nože k nezapření, ale dovedeno k dokonalosti. (Grayson je lepší)

Liuyio
Liuyio
17.12.2023 3 z 5

(SPOILER) Stejně jako kniha ,,Návod na vraždu pro hodné holky" tohle je také YA thriller kniha ale upřímně nevím kde ten thriller byl. Co jsem strašně ocenila na knize bylo to, že kapitoly byly nesmírně krátké, každá kapitola měla max 5 stránek a proto i kniha měla skoro 100 kapitol. Ani ten plot twist v knize nebyl tak šokující a ten zaláskovaný trojúhelník co tam je. Achjo asi se půjdu vybrečet do kouta

Hatshepsut
Hatshepsut
29.11.2023 5 z 5

Za mě kniha, která uspokojí čtenáře všech věkových kategorií. Tajemství, záhady a napětí. Originální námět a postavy, které mají velmi zajímavé charaktery. Moc mě bavila kamarádka Max a její přepisy zakázaných slov. :-) Jedno nezměrné dědictví a mnoho těch, kteří o něj stojí. Tak copak si na nás autorka s panem Hawthornem připravili v dalších dílech?

"Jednoduchost je lež," podotkla žena. "Ale někdy krásná."

ValiPages
ValiPages
26.11.2023 5 z 5

Tohle bylo perfektní ! Od prvního okamžiku jsem si Avery oblíbila. Do děje jsem se zamilovala. Miluji v knížce hádanky a tajemství, která pak vyjdou na povrch. Chvilkami se mi zdálo jako by to byla taková knížka s postupy kdyby se něco takového stalo-třeba že dostaneš takové miliardy, hotely, nadace, a tak. (I když to není moc pravděpodobné:)
Všechny postavy byly super a hlavně bratři Hawthorni ! Hlavně Jamsone. Nemohla jsem se dočkat na další díl. Body na víc, že je to psaný v ich formě.
Ráda bych vás poprosila, pokud jste si přečetli mojí recenzi, klikněte prosím na like ne z důvodu že se vám to líbilo, ale abych věděla, že si někdo přečetl mojí recenzi. Moc mě to potěší a moc děkuji :)

evineckY

Otočit, překlopit
Co tam je?
Vezmi je po dvou
A najdi mě

Nechápu, proč jsem tak skvělou knihu odkládala!
Chudičká studentka bez maminky, která by se rozdala, připraví
o obrovské dědictví 4 miliardářské floutky.
Rozehraje se nebezpečná hra v sídle plném tajemných chodeb...
Najdi Tobiase Hawthorna II....

M.C.SMITH
M.C.SMITH
25.11.2023 4 z 5

Tohle je ono. Přesně tohle mne baví číst.
Super. Kniha mne okamžitě vtáhla a já jsem ji zhltla jako malinu. Parádní počteníčko.
Bylo to napínavé, vtipné a prostě moc dobře napsané.
Já jsem naprosto spokojená.

Isew
Isew
18.10.2023 5 z 5

Když jsem knihu otevřela, netušila jsem, že je to kniha na pokračování. Kdybych to tušila, asi bych si počkala až vyjdou všechny díly. První díl se mi opravdu líbil. Čtivý, napínavý, neobvyklý. Čtyři miliardářští vnuci, kteří jsou hraví a velmi chytří, chudá, nevýrazná holka, která je velmi chytrá a hravá. Všichni se podílí na odhalení tajemství, které měl Tobias Hawthorn starší. Teď budu s napětím očekávat další díly a opravdu mě mrzí, že některé díly ještě nevyšly a nemohu si dát čtenářský maraton.

P-puma-
P-puma-
18.10.2023 4 z 5

Na podzim ideální pohodové čtení. Staré sídlo plné tajných chodeb. Tajemná záhada závěti. Já si to užila, sedlo mi to a na podzimní chmurné dny ideální. Nic náročného.

buboscsek
buboscsek
02.10.2023 3 z 5

Začátek dobrý, ale pak se nic nedělo. Možná by to chtělo vypracovat víc postavy. Nejvíc mě irituje, že Alexandrovi říkají Xander.