Hra o dědictví

Hra o dědictví https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480237/bmid_hra-o-dedictvi-iXp-480237.jpg 4 649 149

Avery Grambsová má jediný cíl – přežít střední školu, získat stipendium a vypadnout. Její plány však naruší smrt, miliardáře Tobiase Hawthorna, který odkáže veškerý svůj majetek právě Avery. V čem je háček? Avery ho nikdy v životě neviděla a nemá ani tušení, co byl zač. Aby převzala své dědictví a zjistila, proč jí bylo odkázáno, musí se vydat do sídla rodiny Hawthornových. Bohužel pro Avery bydlí v tomto sídle Tobiasova rodina, a ta si připadá podvedená. Včetně Tobiasových čtyř vnuků: geniálních a nebezpečných kluků, kteří žili celý život v domnění, že jednoho dne zdědí dědečkův majetek právě oni. Avery se tak propadá do světa plného bohatství a intrik a sama musí přijít na to, jak tuhle hru hrát, aby přežila.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Inheritance Games , 2020

Němka138
03.07.2023 5 z 5

Kdo má rád záhady a hádanky, bude mít rád i tuhle knihu. Jakmile začnete číst, knihu nebudete chtít odložit.

vikingg
28.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Kniha mě vtáhla do děje během prvních pár kapitol (které jsou krátké takze se kniha čte úžasně). Ve chvíly kdy si Avery zavolali do ředitelny a tam seděl jeden z bratrů Hawthornových, jsem věděla že to rozhodně bude 5* (pro mě mezi 6*) kniha. Jen když se četla poslední vůle TTH jse tak trošku čekala co se stane ale zbytek byl naprosto nečekaný. Občas jsem si říkala že by Avery měla víc poslouchat svou nejlepší(jedinou) kamarádku, jelikož mi přijde že jí pouze oznamuje co se děje jí ale nikdy se nezeptá jak se vede Max, což bych v její situaci chápala, ale pořád....ja nevím mi to přijde zvláštní. Když v knize byla zmiňována Emily, četla jsem rychleji protože mě nebavilo jak se všechno točí okolo ní .Nicméně doporučuji, velmi pěkné čtení.

Didi15
26.06.2023 5 z 5

I když nejsem zrovna cílová skupina , musím uznat, že se mi to moc líbilo. Místy je to vysloveně dětské , ale vůbec to nevadí . Je to romantické , záhadné a někdy i opravdu vtipné . Samozřejmě musím mít další díl :))

Hanjimka
23.06.2023 5 z 5

Četla jsem na doporučení, i když nejsem úplně cílová YA skupina kniha se mi moc líbila. Místy úsměvná, místy napínavá, prostě to co mám ráda. Akorát kde je ten druhý díl už měl být doma

Ainyska
17.06.2023 4 z 5

Jo, tak tohle mě bavilo. Těším se na druhý díl, který má být ještě lepší a doufám, že vydají i třetí, závěrečný díl ještě letos. Doporučuji

Tereziee
13.06.2023 3 z 5

(SPOILER) Musím říct, že Hra o dědictví pro mě byla zklamáním. Celý příběh mi přišel šíleně plytký. Hlavní hrdinka Avery zdědí prakticky všechny peníze miliardáře Tobiase Hawthorna a celá jeho rodina, jak se říká - utře nos. Podmínkou naplnění dědictví je, žít v sídle Hawthornů rok i s celou Hawthornovic rodinkou včetně čtyř sexy vnuků zesnulého Tobiase. Samozřejmě se celou knihu řeší tajemná zápletka, proč starý pán odkázal celé své jmění úplně cizí holce.

Těšila jsem se na napětí a tajemnou atmosféru knihy, ale vlastně jsem nedostala ani jedno. Všechny postavy mě spíš iritovaly a nedokázala jsem pořádně sympatizovat prakticky s nikým. Hádanky a tajemno v knize mě nechávaly chladnou, stejně tak jako rodící se vztahové linky mezi Avery a vnuky starého pána. Celou knihu jsem čekala, jestli na konci přijde nějaký ten wow moment, u kterého si řeknu - tak a teď nutně potřebuju pokračování. Nepřišel. Vím, že kniha je poměrně oblíbená, jak u nás tak v zahraničí ale mně prostě nesedla a nemám potřebu v této sérii pokračovat, protože je mi v celku jedno, co bude dál. Možná je to i tím, že kniha je young adult a já jsem spíš už adult. Prvně jsem chtěla dát jen dvě hvězdičky, ale zápletka má aspoň trochu originální nápad a obálka je fajn, tak nakonec dávám tři.

Silencia
25.05.2023 4 z 5

Nevím, jak to říct. Bylo to super, mělo to vše, aby se mi to maximálně líbilo. Ale přesto mi to přišlo takové slabé? Jednoduché? Trochu dětinské? Nevím. Vadily mi neustálé náznaky něčeho v konverzacích, co nikdo nikdy nedovysvětlil. Naopak Averyiny myšlenkové pochody byly super, i když někdy až příliš polopatické. Každopádně se těším na pokračování. A věřím, že jako film to bude pecka! 3,5*

LenkaPet
23.05.2023 5 z 5

Skvělá kniha. Většinou napínavá, překvapivá a čtivá. Jen ty vztahy jsou opravdu hodně složité a všech je mi až líto. Musím číst dál, protože prostě potřebuji vědět jak tohle všechno dopadne a zase mě děsí, že ještě nevyšla celá série...

Debbra
07.05.2023 5 z 5

Velmi poutavý příběh plný záhad, hádanek a různých mechanických udělátek. Pořád jsem četla v napětí, kdy už se konečně vše vysvětlí a hlavně ohledně dějové linky Emily. Krátké kapitoly byli za mě super takže kniha se opravdu četla sama.

pipa36
18.04.2023 3 z 5

Pro fanoušky únikovek a podobných her se spoustou schovávaček a tajemství.
Příběh jako takový je spíše průměrný. Hlavní hrdinka - mladinká inteligentní Avery - se za splnění určitých podmínek stane (téměř) univerzální dědičkou mnohamiliardového dědictví po zemřelém podivínovi Hawthornovi, který ze své závěti vynechá svou nejbližší rodinu. Mezi podmínky k dosažení dědictví patří i soužití s právě vyděděnou rodinou, ve které jsou i 4 jak se patří dokonalí vnuci zemřelého. Hra tedy může začít...
Myšlenka opravdu dobrá, schovávačky a tajemství taky dobrý, ale achání hlavní hrdinky v přítomnosti téměř každého Hawtornovic vnuka bylo otravné. Co mě naopak velmi bavilo, byly popisy Hawtornova sídla, které si v mnoha ohledech co se týče tajných chodeb a místností nezavdalo s kdekterou středověkou pevností.
Další velmi povedenou záležitostí je obálka - když se na ni člověk podívá po přečtení knížky, zjistí, že v tom obrázku je vlastně úplně všechno.
Takže - knížku mladším čtenářům určitě doporučuji, já osobně se chystám na pokračování.

baru_lienka
11.04.2023 5 z 5

Byly Velikonoce a já jsem si potřebovala odpočinout od všeho. Nemohla jsem si vybrat lepší příběh! Avery je obyčejná teenagerka, ovšem jednoho krásného dne se jí život převrátí naruby, když zdědí hromadu peněz. Autorka vás rozhodně nenechá na nic čekat, kapitoly jsou krátké a plné zvratů, takže knihu přečtete na jeden zátah.

Hra o dědictví is giving old money vibes, protože:
1. Avery stojí ve středu pozornosti 4 šíleně geniálních, sečtělých, sofitikovaných bratrů;
2. žije v rozlehlém domě s tajnými chodbami;
3. chodí na gala večery (takže nejste ochuzeni o smokingy, šperky a drahé šampaňské);
4. samozřejmě navštěvuje soukromou školu, kde se nosí uniformy;
5. příběh obsahuje tolik emocí - zášť a touhu po pomstě, smutek, ale i nějakou tu romantiku;
6. tajemství a záhady, které komplikují rodinné vztahy;

Takže konce hlášení, já teď musím vymyslet, kde seženu druhý díl - v knihovně ho z nějakého záhadného důvodu nemají A JÁ NUTNĚ POTŘEBUJU POKRAČOVÁNÍ.

Fortuna7
26.03.2023 5 z 5

Tak tohle byla pecka. Bravurně napsaná atmosféra, zábavné postavy a hlavně úžasná zápletka i její rozuzlení. Autorka má velice čtivý styl psaní a neskutečně mi vyhovovaly krátké kapitoly. Co nejdřív se musím pustit do pokračování.

Pajuss27
25.03.2023 5 z 5

Co tohle bylo??! Tahle knížka mě DONUTILA nespat.. od toho se nedalo odtrhnout. Tajemství, intriky, adrenalin.. tohle byl opravdu šálek mého knižního čaje. Okamžitě letím koupit další díl.

Mamka_cte
07.03.2023 4 z 5

Kniha vás pohltí hned od prvních stránek. Je plná hádanek, rébusů, tajemství, rodinných problémů a otázek co bude dál?

Přestože kniha spadá do Young adult, tak moc lásky nebo milostného vzrušení v ní nenajdete. Ale to vůbec nevadí, protože v každé kapitole se něco děje.

Obyčejná, chudá školačka a čtyři bohatí bratři. Už tohle vás donutí číst dál.

Avery - chytrá, chudá a vtipná. Jeden den spí v autě a druhý den zdědí miliardové bohatství cizího muže. Líbilo se mi, že se dokázala vyrovnat v hádankách bratrům, i když v tom nežila celý život jako oni.
První Xander - lívaneček. Hrál v příběhu docela velkou roli, ale moc jsem si k němu cestu nenašla. Jsem zvědavá, jak to s ním bude v dalším díle. Hlavně s Rebeccou.
Nash - sexy kovboj. Hodný bratr, kterému nezáleží jen na rodinném bohatství. Těším se na pokračování, už jen kvůli jiskření mezi ním a Libby (sestra Avery).
A nakonec Jameson a Greyson. Jamesona jsem si oblíbila už od začátku, ale postupem v knize se mi začínal líbit víc Greyson. Typický romanticky trojúhelník, ale ne poprvé (Emily).

V knize se hodně vyřešilo, ale i tak toho plno zůstalo skryto. Konec není ukončený a vybízí k přečtení druhého dílu, na který se okamžitě chystám.

Paja7
24.02.2023 5 z 5

Za mě teda naprostá bomba. Kniha se v podstatě četla sama. Děj rychle ubíhal, nikam neodbočoval a ani na vteřinku jsem se u knihy nenudila. Doufám, že jí to vydrží do dalších dvou dílů.
Fakt by mě zajímalo, jak jí dopadl ten druhý test z Fyziky... Hehe

Bryel
23.02.2023 5 z 5

„Já bych si se slečnou Grambsovou velké starosti nedělal. Ta je zjevně schopná se o sebe docela dobře postarat sama."
Překlad: Jsem bezcitná podvodnice a zlatokopka a on mi vidí až do žaludku.

Neskutečně chytlavá, chytrá, čtivá knížka plná tajemství a rébusů.
Napětí, akce a zábavné dialogy jsou dávkovány v tom správném poměru.
Hodně riskantní sázka byla přesně podle mého gusta! O svém oblíbeném Hawthornovi mám zcela jasno takřka od začátku :)

adela.hol
16.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Avery byla obyčejná středoškolská studentka, jejíž život se obrátil vzhůru nohama ve chvíli, kdy zemřel miliardář Tobias Hawthorne. Nikdy předtím ho neviděla, ale přesto ji odkázal většinu část svého majetku, zatímco své vlastní rodině odkázal "jen pár drobných". Proč to udělal? Proč jsi vybral cizího člověka, kterému změnil život?

Tu záhadu se snaží během knihy vyřešit nejen Avery, ale i miliardářova rodina, zejména dva z jeho čtyř vnuků - Grayson a Jameson. Díky čemuž se postupně dostáváme nejen k řešení záhady, ale vzniká tu i milostný trojúhelník. A já popravdě nevěděla, kdo je mi z nich sympatičtější. Jameson sice byl od počátku příjemnější, ale Grayson se svou nedostupností měl také své momenty. Takže ani Avery nevěděla, koho si vybrat.

Ovšem nějaká romantická linka tu spíš byla jen jako doplněk a šlo tu hlavně o luštění hádanek, šifer a odhalování křivd z minulosti. Za mě tu byly dobré zápletky (ať už s Emily nebo Tobym), četlo se to úplně samo a všechny ty hádanky, kterým postupně přicházeli na kloub, mě moc bavily. S chutí se pustím do dalšího dílu.

Brunnetka
15.02.2023 4 z 5

Začátek mě moc nezaujal, takový neslaný, nemastný... Ale dala jsem tomu šanci, přeci jen je nějaký úvod docela podstatný. Pak už to jelo sešupem, stránky jsem hltala a těšila se na pokračování. Konec byl skvělé vygradování příběhu a líbí se mi i to, že to nemá čistě uzavřený happy end, ale je tam v podstatě nakousnutá další zápletka.
4 * dávám za to, že to tak dlouho trvalo, než jsem se pořádně začetla

Jana65
12.02.2023 5 z 5

Jedním slovem - perfektní, víc není co dodávat.

Petra-1
09.02.2023 5 z 5

Když jsem začala číst, tak mi přišlo, že kniha je psaná dost jednoduchým stylem. Po pár kapitolách jsem se začetla a knihu jsem nemohla odložit. Nutně jsem potřebovala vědět, co bude dál. Já jsem opravdu nadšená a pro mě je velkým překvapením, jak moc se mi to líbilo.