Hra o dědictví

Hra o dědictví https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480237/bmid_hra-o-dedictvi-iXp-480237.jpg 4 649 149

Avery Grambsová má jediný cíl – přežít střední školu, získat stipendium a vypadnout. Její plány však naruší smrt, miliardáře Tobiase Hawthorna, který odkáže veškerý svůj majetek právě Avery. V čem je háček? Avery ho nikdy v životě neviděla a nemá ani tušení, co byl zač. Aby převzala své dědictví a zjistila, proč jí bylo odkázáno, musí se vydat do sídla rodiny Hawthornových. Bohužel pro Avery bydlí v tomto sídle Tobiasova rodina, a ta si připadá podvedená. Včetně Tobiasových čtyř vnuků: geniálních a nebezpečných kluků, kteří žili celý život v domnění, že jednoho dne zdědí dědečkův majetek právě oni. Avery se tak propadá do světa plného bohatství a intrik a sama musí přijít na to, jak tuhle hru hrát, aby přežila.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Inheritance Games , 2020

houdkic
24.03.2022 1 z 5

Tak tohle me teda vubec nezaujalo a nebavilo… Na knihu sjem se tesila od ty chvile, co jsem ji poprve videla na tiktoku a rikala si, kezby ji prelozili do cestiny. Coz se mi sice vyplnilo, ale moje ocekavani to teda vubec nenaplnilo.

Popravde ani nevim, co jsem cekala, ale tohle to rozhodne nebylo. Nevim, jestli to delal ten preklad, ktery byl proste bez urazky debilni a jednoduchy, ale takovou hovadinu jsem uz fakt hodne dlouho necetla.

Nezaujala me zapletka, ani postavy, Avery, ktera na vsechno prisla mi byla hodne nesympaticka. O nejakych pozitivnich pocitech tu mluvit ani nemuzu, protoze to pro me byl mordor a jen jsem se do cteni nutila.

Bod za tu bozi obalku, ta je genialni, ale moje zklamani mi nedovoli hodnotit vys.

zaandulee
19.03.2022 5 z 5

Neměla jsem od knihy nijak velká očekávání. Zaujala mě její obálka a následně i anotace, která mi přišla docela zajímavá a poutavá. Nepatří mezi knihy, které čtu úplně běžně, většinou dávám přednost fantasy s romantikou, ale tohle byla fajn změna.

Kniha je psána opravdu čtivě a napínavě. Společně s Avery a bratry Hawtornovými procházíte tajemstvími, hádankami, zkouškami a úkoly, odhalujete pravdu. Hlavní hrdinka mi docela sedla, nepřišlo mi na ni nic iritujícího, chovala se přirozeně. Plus pro mě samozřejmě jsou i romantické momenty. ;)

SPOILER: Co se týče romantické linky, tak jsem ze začátku váhala, kam se to bude ubírat, nevěděla jsem, který z nich ji opravdu zajímá a přitahuje. Nevadí mi milostné trojúhelníky :D, pokud nejsou odbyté, což tady nehrozí a doufám ani nebude. Mám svého favorita (G), ale nepřísahám na 100 %, že se to během dalšího dílu nezmění, protože mám často ve zvyku měnit v těchto situacích názory. ´:D
KONEC SPOILERU

Knihu tedy doporučuji, čte se opravdu dobře a už se těším na další díl, doufám, že si udrží úroveň. :)

fa.sci.ko
17.03.2022 5 z 5

Tohle bylo parádní.
Nespadám teda do kategorie mládež (natož pak dítě), ale tuhle knihu jsem doslova zhltla. Nedala se totiž odložit.
Zápletka mě neuvěřitelně oslovila, "starý pán" byl očividně liška podšitá a hlavní hrdinka Avery mi hodně rychle padla do oka. O čtyřech bratrech Hawthornových ani nemluvě (mám tak trochu crush na tři z nich).
Téměř všechno bylo v závěru jinak, než jsem během čtení očekávala, a to se mi na knize líbilo nejvíc. Proto si rozhodně nenechám ujít další díly.

Knižní střípky
15.03.2022 5 z 5

Píši rovnou, že mi to tak neskutečně sedlo, že to snad ani není možné i vzhledem k faktu, že fakt nejsem cílovka, ale bylo to prostě boží. Určitě, když bych chtěla, našla bych nějaké ty mouchy, ale já tentokráte nechci. Potřebovala jsem přesně takovou oddechovku, která mě pohltí a nebudu chtít přestat číst. Avery mi strašně moc připomínala Maeve, mou oblíbenou postavu ze seriálu Sex education, obě dvě to jsou napovrch dsňačky, ale uvnitř citlivé duše. A čtyři vnuci zesnulého byli také borci, jeden lepší než druhý, ne vždy však v pozitivním slova smyslu. Nemám moc zkušeností s YA literaturou, ale pro mě byla kniha obrovským překvapením, kdy jsem fakt byla zažraná do četby od začátku do konce a samozřejmě akutně potřebuji další díl.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Misa.V
15.03.2022 5 z 5

Tahle knížka je vážně geniální!
Na zadní straně obálky se píše: „Tuhle knihu neodložíte.“ Nenašla bych pravdivější slova. Měla jsem dojem, že mi při čtení vybuchne hlava, ale v tom nejlepší slova smyslu. Tajemství. Intriky. Hlavolamy. Rébusy. Bohatství. Moc. Křivdy. Hra o dědictví je jako stroj, ve kterém slyšíte ta otáčející se kolečka, která se složitě proplétají, ale postupně do sebe perfektně zapadají! Jedna odpověď otevírá hromadu otázek. Každá stránka pro mě byla překvapením, skoro nic jsem nepředvídala a ta bomba na závěr? Wow!

„Pasti v pastech. A hádanky v hádankách.“

Avery spadne do klína obrovský majetek podivínského starého muže. Ale proč? Sídlo, do kterého se musí nastěhovat, je naprosto neskutečné (5 knihoven?!), plné skrytých chodeb, tajných přihrádek ve stolech a záhad číhajících v každém koutě. Hawthorneovi si mě omotali kolem prstu od první stránky. Každý z bratrů je svým způsobem výjimečný, naprosto pozoruhodný a neodolatelný, jak jinak. Milostný trojúhelník byl očekávaný, ale teda nezávidím Avery rozhodování. (Co si to namlouvám, stejně jsem tým Jameson!)

Miluju to a posílám jedno obrovské doporučení! Druhý díl přečten v angličtině a je se na co těšit!

Shaxx
14.03.2022 3 z 5

Já mám ráda záhady, hlavolamy, tajemství hádanky a tohle slibovalo všechno z toho. Luštění šifer a odhalování ukrytých vzkazů mě bavilo, ale zbytek byl na pováženou. Asi už jsem stará na zápletku čtyř sexy bohatých kluků, v jejichž přítomnosti si hlavní hrdinka uvědomuje, jak blízko jsou a jak teplo sálá z jejich těla..ugh. Romantická linka mě nezajímala a klidně bych se bez ní obešla, i když vzhledem k okolnostem chápu, proč zde musela být. Každopádně konec zajímavý a nabízí víc otázek, než odpovědí, takže pěkná lákačka na druhý díl.

Pitbullka
10.03.2022 5 z 5

Já jsem si Hru o dědictví zamilovala. Naprosto skvělý příběh plný zvratů, intrik, hádanek. Oblíbila jsem si i postavy, Avery no a samozřejmě i bratry, bavila mě jejich odlišnost. Doufám, že v češtině vyjde i druhý díl. Je to opravdu pecka!

DreamerX9
07.03.2022 2 z 5

Hodně mi to připomíná sérii Elitních králů i když tohle je mírnější a více se řeší záhada onoho dědictví. Nicméně jsem nejspíš čekala něco jiného a celkový dej ani postavy mě nějak nezaujali

Verunka4444
03.03.2022 5 z 5

Nečekala bych,že mě tento žánr bude zajímat,ale kamarádka mi knihu půjčila s kladným doporučením a tak jsem se do příběhu zakousla.Nebylo to vůbec špatné,spíše naopak.
Škoda,že autorka nemá více knih,určitě bych do nich investovala :)