Hra o dědictví

Hra o dědictví https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480237/bmid_hra-o-dedictvi-iXp-480237.jpg 4 649 149

Avery Grambsová má jediný cíl – přežít střední školu, získat stipendium a vypadnout. Její plány však naruší smrt, miliardáře Tobiase Hawthorna, který odkáže veškerý svůj majetek právě Avery. V čem je háček? Avery ho nikdy v životě neviděla a nemá ani tušení, co byl zač. Aby převzala své dědictví a zjistila, proč jí bylo odkázáno, musí se vydat do sídla rodiny Hawthornových. Bohužel pro Avery bydlí v tomto sídle Tobiasova rodina, a ta si připadá podvedená. Včetně Tobiasových čtyř vnuků: geniálních a nebezpečných kluků, kteří žili celý život v domnění, že jednoho dne zdědí dědečkův majetek právě oni. Avery se tak propadá do světa plného bohatství a intrik a sama musí přijít na to, jak tuhle hru hrát, aby přežila.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Inheritance Games , 2020

Leninkka
01.02.2023 5 z 5

Opravdu skvělé čtení. Kniha se prostě nedá odložit a nutí číst dál a dál. Já jsem se nechala zlákat krásnou obálkou i podle hodnocení. Nejdřív jsem chtěla jen nahlédnout, že si knihu přečtu až budu mít více času. No nahlédla jsem tak, že jsem ji přečetla na jeden zátah. Za mě teda fakt kniha skvělá a doporučuji každé věkové kategorii :)

EtELINKA23
01.02.2023 5 z 5

Perfektní

TeriLoch
31.01.2023 5 z 5

Obálka vypadá skvěle a příběh je snad ještě lepší ! Kniha napínavá od začátku do konce, nedala se odložit a to i díky krátkým kapitolám, kdy jsem si pokaždé řekla “No… tak ještě jednu..”. Čtivá a plná zvratů! Hned jsem se vrhla na další díl ! Příjemná změna žánru, od thrillerů a detektivek :) Knihu rozhodně DOPORUČUJI !

keselylenka
30.01.2023 5 z 5

Bylo to svižné, zábavné, chytré. Skvělá jednohubka na víkend.

TeaPeter
29.01.2023 5 z 5

Velmi povedený Da Vinci Code pro začátečníky. Když si člověk odmyslí tu ne úplně pravděpodobnou závěť, tak to byla výborná kniha nabitá zvraty a hádankami. Určitě zkusím i další díl.

Jaymay
22.01.2023 4 z 5

Asi už opravdu nejsem "teen cílová" skupina, takže mě to úplně nenaladilo cist další díl, ale kniha má velké plus za to že mě nutila číst dál a vzbuzovala zvědavost, jak to skončí. Každopádně ten hlavní motiv mi přišel dost přehnaný takže závěr mě mírně zklamal.

Majuš333
21.01.2023 5 z 5

'Hawthornem se narodíš, Hawthornem se staneš, ať je to tak, nebo tak, vždycky něco hraješ.'

Opakovanie je matka múdrosti a teraz si idem vychutnať pokračovanie :)

„Jdu pozdě?“ zeptal se Graysona.
„Tuhle otázku bych ti spíš doporučil adresovat hodinkám.“

kopeceli
19.01.2023 5 z 5

Ke čtení mne přiměla dcera, když měla knihu přelousknutou podruhé.
Ano, tento výtvor se čte sám, ani snad nemusíte umět všechna písmena. Co nestihnete v tom tempu číst, to si domyslíte.
Velmi sympatické postavy, napínavá záhada, jiskření a sympatie...
Přesně vyvážený koktejl toho, co je dobré.
Popravdě jdu dceři uzmout druhý díl. Má ho totiž pod polštářem a usnula, nebude knihu bránit...
Neřekla jsem, že doporučuji? Tak to říkám nyní.
A prosím vás, neřešte věk. Kniha je od dvanácti pro každý věk a možná i pohlaví.

Wajny
18.01.2023 5 z 5

Když jsem začala číst Hru o dědictví, trochu jsem se bála, že bude připomínat Papírovou princeznu, která se mi líbila, ale v některých ohledech mi přišla trochu přehnaná. Naštěstí tohle je úplně jiné, jen začátek se trochu shoduje.

Autorčin styl psaní je lehký, svižný a nebojí se drsnějších scén. Kniha je rozdělena na velmi krátké kapitoly (2-4 strany). Na to jsem si teda musela trochu zvykat, protože jsem měla pocit, že jsou hodně osekané a vždy mě trochu zbrzdily.

Kniha má tajemnou atmosféru, což umocňuje rodinné sídlo, ve kterém jsou tajné chodby, tunely a na každém kroku se skrývá tajemství. Příběh je neokoukaný, plný akce, zvratů a konec vás naláká na další díl #otevrenykonec Je zde nespočet hádanek, rébusů a já obdivuji "starého pána", že to tak brilantně vymyslel.

Hlavní Avery jsou si okamžitě zamilovala. Ze začátku působila trochu naivně, ale líbilo se mi, že má všechno srovnané, je inteligentní a zábavná. Ani bratři Hawthornovy nejsou k zahození. Líbí se mi, jak je každý z nich jiný. A samozřejmě už mám i oblíbence.

Romantická linka je velmi nevýrazná a já doufám, že v dalším dílu se trochu změní, protože jestli bude stejně ubíhat, tak to bude pro mě nuda a trochu teda doufám i v nějaký trojúhleník.

Jediné na co jsem trochu naštvaná jsou nedokončené dialogy. Mám ráda, když věci gradují a není nic řečeno ihned, ale tady mi to přišlo, že se to dělo až moc často a u některých situací mi to přišlo zbytečné.

Knihu doporučuji úplně všem! YA s detektivní linkou, která se čte sama!

Instagram - Nikmakbooks

TeriLin1111
07.01.2023 4 z 5

Začátek roku jsem chtěla odstartovat něčím svižným, a jsem ráda že jsem sáhla právě po tomhle. První polovinu jsem si říkala, že nechápu, co na tom všichni vidí. Je tam až moc podobností s určitými filmy, hrdinka slintající nad čtyřmi bohatými kluky a sem tam se objeví nějaká ta hádanka.
Jenže pak přišla druhá polovina a já nemohla knihu odložit. Tam se s hádankami a tajemstvími rozhodně nešetří. Zanechalo to ve mně další otázky, takže se asi budu muset pustit do dalšího dílu. A vlastně se i těším.

Káťa484
31.12.2022 5 z 5

Avery Grambsova zdědí miliardové dědictví od pro ni neznámého člověka, podmínkou je však žít jeden rok v Hawthorne House. Proč tak starý pán rozhodl?

mikika
29.12.2022 4 z 5

ačkoli knížka o chudé holce uprostřed rodiny pracháčů silně připomíná starší sérii Papírová princezna, (než sklouzla do telenovely), všechny ty hádanky uvnitř hádanek byly nové a zajímavé. ale zase sériovka, čekat na další díl, koho si Avery vybere... uvidíme.

kalinkacz
26.12.2022 4 z 5

Hra o dědictví je všude! A za mě právem, tahle young adultovka není jen boží na pohled, ale i uvnitř!
Jedná se o neskutečně čtivou a originální knihu, která se soustředí na příběh Avery, která zdědí jmění po muži, kterého nikdy neviděla.
Příběh je neodložitelný a najdete v něm nejednu super hádanku! Hype je dle mého názoru na místě a už teď se těším na další díl.

spencer
18.12.2022 4 z 5

Jak zmiňuje anotace na přebalu, kniha je skvělou volbou pro fanoušky filmu Na nože, neboť obsahuje hodně podobných prvků, díky kterým si budete čtení užívat.

Příběh sleduje Avery Grambsovou, chudou holku, která chce pouze úspěšně dostudovat střední školu a posunout se dál ve svém životem. Jednoho dne se ale stane něco naprosto nečekaného - zdědí všechen majetek zesnulého Tobiase Hawthorna. A to i přesto, že jej nikdy v životě nepotkala. Ten ve své závěti nic neodkázal své rodině, ale dal ke zdědění svého majetku Avery podmínku: může majetek zdědit pouze pokud stráví rok na jejich rodinném sídle a nechá tam žít i jeho rodinu. Jak už tomu ovšem bývá, sídlo má svá tajemství...stejně jako rodina Hawthornů. Proč se Tobias rozhodl odkázat majetek právě Avery? Na to má protagonistka teprve přijít...

Jedná se o titul, jehož čtení si budete užívat. Má v sobě spoustu hádanek, rodinných dramat a tajemství. Hlavní hrdinka Avery je sympatická a chytrá. I když je vyprávění z jejího pohledu, děj se nesoustředí jen na ni. Tobias Hawthorne má totiž vnuky, kteří rozhodně nechtějí všechen jejich rodinný majetek přenechat Avery a plánují zjistit, proč si jejich dědeček vybral právě ji. Díky krátkým kapitolám vám bude děj utíkat před očima a myslím, že neurazí ani ty, kteří již nejsou cílovou skupinou.

Pokud máte chuť si přečíst něco z žánru Young Adult, kde se vyskytuje plno podezřelých postav, určitě dejte tomuto titulu šanci!

nada3314
16.12.2022 5 z 5

Tramtararááá
Ona neměla NIC!
Oni mají všechno. Hra Z.A.Č.Í.N.Á!

HRA O DĚDICTVÍ je božská. Jsem překvapená, nadšená jak to vše hraje a do sebe zapadá i bez erotiky! Tento příběh může být čten od 13 do 99 let …

Po delší době tady mám knihu, která se vymyká mému vkusu. Tyto yoli (já jim říkám JOLIČKY – většinou mají překrásné obálky a jsou určeny mladším čtenářům) nečtu skoro vůbec, vždycky mi přišlo, že už jsem na to „stará“. Tato zelená kráska mě, ale hypnotizovala svou přenádhernou obálkou od té doby, co vyšla. S koupí jsem, ale odolávala a nakonec si ke mně našla cestu v podobě dárku k narozeninám. A jsem fakt nadšená! Čekala jsem teda něco jiného, ale to co jsem dostala, se mi velmi líbilo a já jdu hned pokračovat v dalším dílu :-)

UslintanýVlk
10.12.2022 5 z 5

Knihu bych označila za lehké čtení, ale rozhodně ne nudné! Kapitoly jsou krátké a děj rychle ubíhá. Ani se nenadějete a jste na konci s kupou otázek v hlavě a hledáte druhý díl.
Šifry a záhady miluju od dětství a tohle je přesně to co jsem potřebovala. Záhadné dědictví a hromada hádanek a šifer k rozluštění. Spolupráce se čtyřmi bratry z nichž každý je jiný a budou vás vytáčet jiným způsobem, ale zároveň jim rozumíte.
Vztahová linka je zamotaná, jak už to u puberťáků bývá, ale nic co by mohlo pohoršit mladší čtenáře se v knize neodehrává.

kytarka
06.12.2022 5 z 5

Nejsem cílová skupina. Nicméně po přečtení anotace jsem si chtěla knihu přečíst. Domnívala jsem se, že se mi bude líbit. Má domněnka byla pravdivá. Je to skvělá kniha plna hádanek a vůbec nevadí, že vám již není náct. Knihu jsem zhltla za dva večery a jdu otevřít druhy díl.

hanjana
18.11.2022 4 z 5

Super poutavá kniha, člověk pořád dychtí po dalších a dalších odpovědích. Jsem moc zvědavá na další díly, jednu hvězdičku si nechávám pro jistotu.

aquaver
10.11.2022 5 z 5

Skvělá kniha. Kniha vás hned na začátku chytne a nechce vás pustit. Doslova. Měla jsem to přečtené během pár hodin. Což mě na jednu stranu mrzí, protože nemám druhý díl (což budu muset rychle napravit) a ten konec rozhodně končil tak, že potřebuji další díl. Jen nevím co budu dělat až přečtu i dvojku a to čekání na pokračování bude fakt asi krušné... Proč jen já se pouštím do knihy, když hned nedostanu pokračování? :D Stopro doporučuji. Podle mě to ocení i ti co zase až tolik nepotřebují nutně v příběhu romantickou linku.

janka2000
07.11.2022 5 z 5

Skvělá kniha o rodinných záhadách. Avery získá miliardové dědictví od cizího muže za podmínky, že bude rok žít v domě jeho rodiny. Jenže jeho vnukové jsou vycvičení v hraní hádanek a ona jednou takovou je - poslední hádankou, kterou jim děda dal. Děj je perfektní, rychle utíká, děje se toho docela dost, ale nejste zbytečně zahlcení. A ten konec vás nutí sáhnout po druhém dílu. Tady máte jedno velké doporučení.