Didi15 Didi15 komentáře u knih

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Plný počet dávám za to, že to je Harry Hole a to je prostě sympaťák a také za to , že se to čte jedna báseň. Zhltla jsem to. Tentokrát ovšem , i když se nás autor snažil zmást , tak jsem všechno odhalila. Je asi tedy fakt, že předešlé díly byly o krapet lepší, ale prostě vím, že další díl s Harrym si s radostí a chutí určitě přečtu opět.

15.05.2023 5 z 5

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

(SPOILER) Dávám plný počet , protože Follett je prostě jednička , ale tento díl byl pro mě nejméně zajímavý , pro mě už příliš mnoho politiky. Také bych raději snesla více děje z Berlína , než z USA. A Walliho bych nechala zemřít na předávkování , aby to mělo grády ještě větší . Ale je to výjimečná trilogie.

10.05.2023 5 z 5

Zima světa Zima světa Ken Follett

Parádní díl, bližší tématem než jednička. Tohle by se mělo číst na školách , byla by to literatura i dějepis v jednom . Vrhám se okamžitě na třetí díl.

09.05.2023 5 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Naprosto skvělý historický román , Follett tohle fakt umí a mě nezbývá nic jiného než skočit na druhý díl:)

04.05.2023 5 z 5

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Jestli se dá zamilovat do neživého předmětu , tak tedy zamilovaná jsem :) Miluju sérii Medvědín. V těchto knihách je shrnuto všechno , smích, pláč , život -jeho radosti i strasti. Konec mě dostal, byla jsem totálně emocionálně rozložená . Na tohle budu ještě dlouho vzpomínat, také zde nemusím rozepisovat , zda to stojí za přečtení, protože Backman je geniální. Všichni z Medvědína i Hedu mi budou fakt chybět.

02.05.2023 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Kim a její tým je opravdu srdeční záležitost , všichni z týmu jsou naprostí sympaťáci. Příběh vždycky zajímavý a parádně vystavěný, nikde žádné hluché místo . Rychle to utíká a přečteno máte za chvilku , protože musíte neustále číst. Ještě že Angela píše poměrně rychle:) A tak se zase těším na další díl.

25.04.2023 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Díl možná pro mě zatím nejméně zajímavý , ale i tak Klevisová dokazuje, že patří mezi naše nejlepší autory. Nelze hodnotit jinak, než za plný počet .

24.04.2023 5 z 5

Ušlechtilá stezka Ušlechtilá stezka Peter May

Trochu jiný May , ale stejně opět skvělý . Parádně se to čte a je to zajímavé , není nic, co bych dodala dále.

20.04.2023 5 z 5

Vina otců Vina otců Åsa Larsson

Tuhle sérii mám moc ráda , takže jsem se těšila i na tento díl . Nezklamal mě a já dávám plný počet . Rozhodně stojí tato série za přečtení .

17.04.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Věřím, že úspěšnost Bryndzových knich spočívá v jejich jednoduchosti, rychle se to čte, má to spád, žádné zbytečné věci kolem, tudíž to osloví i tvz.,,nečtenáře,,. Rozhodně se nerozplývám nad jazykem jako třeba u Galbraitha. Ale i tak to má své kouzlo a já dávám plný počet bodů.

17.04.2023 5 z 5

Nenápadný vrah Nenápadný vrah James Carol

Mě Winter zkrátka baví , je to bourák :) Bylo ti čtivé a děj rychle utíkal , jen konec bych si částečně představovala trochu jiný , ale i tak plný počet.

03.04.2023 5 z 5

Jako stín Jako stín Helen Fields

Dokonalou sérii to nepřekoná, ale není to špatné. Četlo se to téměř samo a nová dvojka vyšetřovatelů je sympatická. Místy mi to přišlo přitažené za vlasy , ale i tak to stojí za četbu.

13.03.2023 4 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Za mě nejméně zajímavý díl série a zde jsem i odhadla , kdo zatím je. Ale ani toto knize neubírá na kráse, proto musím dát plný počet hvězd. Tilly a Washingtona prostě miluju :)

08.03.2023 5 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Opět parádní a Washingtona a Tilly nelze nemilovat , s nimi se opravdu člověk zasměje . Ihned se vrhám na třetí díl .:)

01.03.2023 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Ze začátku jsem si nebyla jistá, zda mě kniha bude bavit , ale pak Poe potkal Tilly a bylo jasné, že už tuhle sérii miluju :) Velice čtivý , zajímavý příběh, který rychle běží .
Hlavní postavy zkrátka milujete . A místy jsem se opravdu smála opravdu nahlas, takže šup na další díl.:)

27.02.2023 5 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Je to jednohubka na jeden večer , ovšem ačkoliv je to čtivé, je to náročné a velice emoční téma . Při čtení jsem často potlačovala slzy.

22.02.2023 5 z 5

Pověz včelám, že se nevrátím Pověz včelám, že se nevrátím Diana Gabaldon

Tak jsme se dočkali a je škoda, že na další díl budeme muset zřejmě dlouho čekat:)
Za mě se četlo velmi rychle, asi pro mě jeden z nejčtivějších dílů. Méně boje ,více příběhu. Jsem opravdu moc zvědavá, jak takhle sága rodu Fraserů bude zakončena .

21.02.2023 5 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Za mě asi nejlepší díl z celé série , prostě konec takový , jak se patří . Jen závěrečný boj s Galbatorixem jsem si představovala trochu jinak . Celkově je to ale naprosto parádní dílo, které stojí za přečtení.

09.02.2023 5 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Miluju tuto sérii , je bezvadná . I když místy to může přijít někomu velice naivní , má to prostě kouzlo :)

01.02.2023 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Já jsem si dračí jezdce zamilovala , i když je to mix , jak jsem již psala u prvního dílu, Pána prstenů a Hraničářova učně . Je to milé , zajímavé, místy vtipné a věty jsou krásně rozvité. Čtenář si to užívá . Moc se těším na další díl.

09.01.2023 5 z 5