Dítě zvané „To“

Kniha Dítě zvané „To“ je šokující historií jednoho z nejkřiklavějších případů týrání dětí v dějinách Kalifornie. David Pelzer v ní s ohromující otevřeností vypráví neradostný příběh vlastního dětství.

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12035/big_dite-zvane-to-1MA-12035.jpg 4.6704

Dave Pelzer 1.

Literatura světová, Literatura naučná, Biografie a memoáry

Vydáno: , Columbus (ČR)

Child called „IT“, 1995

Kniha Dítě zvané „To“

Katulinka69
předevčírem

Tohle se nedá prostě pochopit.

Prske

To byla snad nejtěžší kniha, co jsem kdy četla. Nikdy se mi nestalo, že jsem u příběhu zatlačovala slzy a celou by mě tak ochromil. Jako mamince se mi vše četlo o to hůř… achjo :(

Jipe01

Fakt drsný,jednou jsem si přečetl něco jinýho než sci-fi a po přečtení jsem si nebyl jistej jestli jsem sadista,nebo masochista že to vůbec čtu.

escapelle

Knihu jsem přečetla za pár hodin. K příběhu nemám ani slov. Strašné. Jak může rodič činit vlastnímu dítěti taková zvěrstva.

Mruskulka
29.12.2021

Knihu jsem četla už před mnoha lety a znovu na ní natrefila v knihovně. Hledala jsem něco "tenkého" do vlaku a sáhla po ní. Vyvolala opět stejné emoce, jako před lety. Líbí se mi, jak je kniha napsaná. Je velmi čtivá, čtenáře vtáhne. Příběh Davida už bohužel tak příjemný není. Pořád jsem se musela ptát: Proč? Proč zrovna on a jeho bratři ne? Co jí k tomu vedlo? Kolik dětí tohle, nebo jiný druh týrání, prožívá?

myšpa
30.10.2021

Nechápu, jak se mohou lidé tak strašně změnit.

Agatha84
26.07.2021

Opět, nebudu a nemohu jakkoli znevažovat výpověď týraného dítěte. Jest to například obdobné tématu holocaustu. Už jen z principu dáváme 5*. Ale, když se zamyslím nad tím, co všechno mi v takovém svědectví prožité hrůzy chybí, abych to mohla - dle recenzentů - považovat za dílo určené prevenci CAN syndromu, je toho hodně co dohánět.

archivářka115
27.05.2021

Chudák David, když jsem četla, co mu matka dělala, tak se mi dělalo špatně od žaludku. Proč na to ve škole nepřišli dřív ? Proč se matka zrovna zaměřila na něj ? Co všechno způsobí alkohol.