Ztracený chlapec

Pokračování autorovy knihy Dítě zvané "To" o malém trosečníkovi, který byl týrán matkou alkoholičkou. Dvanáctiletý chlapec je soudně předán do státní péče, která v americkém prostředí znamená pěstounskou péči. Chlapec v krátkém čase vystřídá několik rodin, má potíže se školou, octne se dočasně i v polepšovně, nakonec zakotví v rodině, kde dospěje. Kniha dokládá význam pěstounské péče a výchovy v náhradní rodině, kde opuštěné děti dostávají to nejcennější - porozumění a lásku...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12036/ztraceny-chlapec-rS2-12036.jpg 4.6223

Dave Pelzer 2.

Literatura světová, Biografie a memoáry
Vydáno

The Lost Boy, 1997

Kniha Ztracený chlapec

Allys

Pokračovanie knihy Dítě zvané "To" sa venuje časti Davidovho života po vyslobodení z pekla, v ktorom vyrastal. Skutočný príbeh je písaný naozaj úprimne a autor nevynecháva problémy, ktoré sám spôsobil, kým hľadal cestu životom. Tento diel mi príde viac o tom, ako sa dospievajúci chlapec vyrovnáva s jazvami na duši z detstva a s tým súvisiacimi traumami. Z niektorých pestúnskych rodín mi bolo smutno a rovnako ako aj z toho, ako ľudia okolo vnímajú deti z detských domovov, akoby nestačilo, čím všetkým si musia prejsť predtým, ako sa tam vôbec dostanú. Obdivujem jeho odvahu a silu, mnohí ľudia sa s podobnými problémami nedokázali vysporiadať za celý život.

Bybyla
27.12.2020

Davide, děkuji ❤

andrea7191
06.11.2020

To samé jako u předchozí knihy Dítě zvané "To". Nebudu rozhazovat hvězdy, nesluší se to, alespoň pro mě. Klobouk dolů před člověkem, který se z malého kluka stal!!!!

lucie3145
24.09.2020

Zajímavé vyprávění dítěte v pěstounské péči.

vladka321
30.08.2020

Po přečtení prvního dílu jsem tak trošku již čekala rozuzlení nezájmu bratrů a otce, a také vysvětlení, zda takové monstrum z matky udělala psychická porucha, či alkohol spolu s nezájmem okolí. Tento odstrašující případ je i po více jak dvaceti letech vyloženě alarmující.
Na druhou stranu - i když jsem se ještě nedobrala vysvětlení, mohu pouze spekulovat co v člověku je až tak neskutečně černé, že někdo může svému dítěti takto ubližovat. Alespoň se ten malý človíček začíná zvedat ze dna. Pomalu se učí žít a věřit lidem. V knize je krásně popsaný, jak tápající život mladého Davida na pomyslné hraně dobra a zla, tak i to, že dokáží zcela cizí lidé hledat ve společensky a citově narušené dušičce to dobré. Jak je tento úkol nelehký. A "oni" přece neztrácí naději, mají stále sílu opět uvěřit, že nic není ztracené...
V neposlední řadě je třeba říci, jakou měl David obrovskou kliku, že ho nehodili přes palubu. Díky Bohu narazil na lidi, kteří svou práci a chuť pomáhat, myslí opravdu vážně.

Martiiiik
17.02.2020

Stejně jako Dítě zvané "To" byla knížka velmi emotivní.. Je to vlastně pokračování osudů Davea a ukazuje, že život ani po odchodu od tyranské matky nebyl tak růžový.. ukazuje, že mnoho lidí trpí předsudky vůči dětem z pětounských rodin a srdce usedá nad tím, jak se lidé k nim dokážou chovat a pokud se děti potkají s takovýmito lidmi, je uzdravení mnohem těžší.. Dave měl štěstí na dobré lidi a celý zbytek života už nepřestal bojovat za to, aby se to už nedělo nikomu dalšímu a za to si zaslouží hluboký obdiv..

aleza1
07.02.2020

O něco míň trýznivá kniha než první díl. Je vidět, jak stále zasahuje matka i do života v pěstounské péči a Davida ovlivňuje. Popsaná náhradní rodinná péče v USA v 70. letech. Dočtu ještě poslední díl trilogie.

jiri77
03.10.2019

Další pokračování nelehkého ,ačkoli už trochu ''lepšího'' Davidova dospívání. Je velmi zarážející, jak se mohla takhle chovat vlastní matka. Kniha dobře popisuje chod pěstounských rodin a vše co je s tím spojeno.

Dave Pelzer
americká, 1960