Ztracený chlapec

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pokračování autorovy knihy Dítě zvané "To" o malém trosečníkovi, který byl týrán matkou alkoholičkou. Dvanáctiletý chlapec je soudně předán do státní péče, která v americkém prostředí znamená pěstounskou péči. Chlapec v krátkém čase vystřídá několik rodin, má potíže se školou, octne se dočasně i v polepšovně, nakonec zakotví v rodině, kde dospěje. Kniha dokládá význam pěstounské péče a výchovy v náhradní rodině, kde opuštěné děti dostávají to nejcennější - porozumění a lásku...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12036/ztraceny-chlapec-rS2-12036.jpg 4.6197
Série:

Dave Pelzer (2.)

Žánr:
Literatura světová, Biografie a memoáry
Vydáno:
Orig. název:

The Lost Boy (1997)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (35)

Kniha Ztracený chlapec

Přidat komentář
pepa4081
24. srpna

Zpočátku jsem byl na Davida naštvaný, že si neváží svého vysvobození a dělá problémy. Pak jsem si ale vzpomněl, co jsme jako děti dokázali vyvádět my, abychom zaujali své spolužáky a kamarády a v duchu jsem se mu omluvil. Velmi zajímavá výpověď o tom, co takové dítě prožívá. Matka opět nezklamala a postoj některých sousedů k pěstounským rodinám byl také „příkladný“. Celá trilogie rozhodně stojí za přečtení.
Velmi uspokojivé.

logopedka
03. srpna

David se stále musí vyrovnávat s přítomností matky, z jejíhož vlivu se nedokáže vymanit, přestože jí byl soudem odebrán a umístěn do pěstounské rodiny. David postupně projde několika pěstounskými rodinami, ve kterých pomalu dospívá.

Touží po obdivu, respektu, uznání. Hledá u jiných to, co mu vlastní rodina upírala. Je děsivé, jak dokáže několik pekelných let ovlivnit člověka na dlouhou dobu, ne-li na celý život. Jsem zvědavá na poslední díl této trilogie.

lachtan77
25. července

Tento druhý díl ukazuje jak fungují pěstounské rodiny, sociální pracovníci a soudy. Myslím , že i v dnešní době je spoustu lidí kteří mají pochybnosti o dětech z dětského domova nebo z těchto rodin.

Radka1911
02. července

Pokračování autobiografické knihy Dítě zvané "To". Tento druhý díl naštěstí působí o něco pozitivněji.

oolinkaa
19. května

Skvělé ač mrazivé pokračování osudu Davida. Nechápu , jak se může takhle jakákoliv matka chovat ke svému vlastnímu dítěti..

Sunecek800
03. března

Neskutečně, čím vším si musel autor trilogie musel projít. Všechny tři díly se čtou jedním dechem. Rozhodně doporučuji.

Nikusscha
06. února

Kniha ve mě opět vyvolala velký smutek a lítost. Život se s Davidem vůbec nemazlil. I přesto, že unikl od své ,,matky" tak to neměl v životě vůbec snadné. Musel se rvát jako lev a za to má můj velký obdiv. Je smutné, jak měl i po té době pořád sny o tom, že jeho matka uzná chybu, omluví se mu a hlavně mu řekne, že ho má ráda. David na to neustále čekal. A nejvíc mě rmoutilo, že si autor dlouho myslel, že je to všechno jeho vina, že je zlobivé dítě. U vyvíjejícího se dítěte je psychika velice křehká. Bohužel Davidovi ji zcela pošlapala jeho vlastní ,,matka".
Slovo matka píšu do uvozovek, protože jí tak říkám zcela nerada. Ona si v žádném případě nezaslouží žádné oslovení typu matka nebo rodič. Protože ona selhala na plné čáře. Jen doufám, že netrpěli i Davidovi ostatní sourozenci.

ivana1924
26.12.2018

Stejně jako od první knihy Dítě zvané "To" se nejde odtrhnout. Silný příběh

Autor a jeho další knihy

Dave Pelzer
americká, 1960

Podobné knihy

Kniha Ztracený chlapec je:

v Právě čtených2x
v Přečtených315x
v Čtenářské výzvě9x
v Doporučených23x
v Knihotéce68x
v Chystám se číst127x
v Chci si koupit26x
v dalších seznamech4x