Člověk jménem Dave

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jméno Dave Pelzer se dnes už stalo pojmem nejen ve Spojených státech, ale bezmála po celém světě. Jeho autobiografické knihy (obě česky vyšly v našem nakladatelství) Dítě zvané "To" a Ztracený chlapec se okamžitě vyhouply na špici žebříčku bestsellerů. V otřesných a do posledního slova pravdivých výpovědích se v nich autor svěřuje s příběhem svého hrozného dětství, kdy byl téměř k smrti utýrán svou psychopatickou matkou. Avšak ani poté, co jí byl soudně odebrán a konečně směl začít žít jako lidská bytost, nebyl ještě všemu konec. Dave se cítil poznamenán, vykořeněn a dezorientován. Celé roky mu trvalo, než se jako dospívající a posléze dospělý mladý muž dokázal vyrovnat jak se vztahem ke své matce, tak ke svému umírajícímu otci. V nejnovější knize Davea Pelzera se dočtete o nelehkém hledání vlastního místa v životě, o manželských potížích i o narození jeho syna. Je to příběh o neustávajícm boji, o budování kariéry, o konfliktech i o pevném přátelství. Dave nakonec pouta svých strašlivých zkušeností zpřetrhal, zatímco se učil věcem zdánlivě nejprostším - věřit, doufat, milovat a žít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77598/clovek-jmenem-dave-Law-77598.jpg 4.6158
Série

Dave Pelzer 3.

Žánr
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Columbus (ČR)
Orig. název

A Man Named Dave, 1999

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (30)

Kniha Člověk jménem Dave

Přidat komentář
vladka321
13.09.2020

Téma které je velmi citlivé si ve mně našlo svého čtenáře. Trilogie přečtena jedním dechem. Často jsem o knihách velmi přemýšlela a nedovedu si nic podobného představit. Nicméně se takováto příkoří dějí a to dokonce i dnes. Je to nepochopitelné, je to zvrácené, je to nelidské. Lhostejnost zde nemá místo a pan Pelzer v knihách dává i tak trochu návod, jak změnit svůj osud. Je až s podivem co dokázal. Dokonale jsem rozuměla i jeho malému až téměř žádnému sebevědomí. To dnes můžeme sledovat u šikanovaných dětí. Jen málokdo najde sílu neoplácet...
Velmi se líbila myšlenka: "Když budeš nenávidět toho, kdo ti ublížil, začneš se mu podobat" To je tak pravdivé až to bolí, ale je to tak!

VěraČamková
03.03.2020

Stejně jako předchozí dvě části, je kniha nesmírně čtivá, poučná a nutí k zamyšlení... Smekám před autorem, je málo lidí, kteří by dokázali svůj osud vzít tak pevně do rukou. Za mně super


Martiiiik
24.02.2020

Kniha byla zase úplně úžasná, nemohla jsem přestat číst.. Nešťastný člověk si z ní může vzít příklad, že se dá přežít skoro všechno a vždycky může být líp, jen se člověk nesmí bát a vzdát se.. Dave musí být skvělý člověk a měla jsem z něj radost, jak to všechno dopadlo.. ale to si musí každý přečíst sám ;-)

aleza1
22.02.2020

Dočtena celá trilogie, kterou maximálně doporučuji!

monci6485
01.02.2020

Skvělá trilogie.

PetraCy
27.01.2020

Začala jsem jako první, určitě se vrátím k předešlým dvěma... obdivuhodný člověk, překonal toho hodně a proto mu přeji už jen hodně štěstí a zdraví....

logopedka
27.08.2019

Je obecně známo, že dítě, které je týráno/vidí týrání jiného (nejčastěji matky otcem), bude v dospělosti samo týrat. I autor tuto "zákonitost" ve své autobiografii zmiňuje. Je si jí velmi dobře vědom a snaží se udělat cokoli pro to, aby to v jeho případě neplatilo. A daří se mu to, myslím, skvěle. Vážím si ho za to, z jakého srabu se dokázal vyhrabat.

Další otázkou, na kterou trilogie poměrně dobře odpovídá, je to, proč oběť setrvává pod vlivem tyrana. Proč se nevzepře, neodejde? Pokud vám někdo bude měsíce, roky... tvrdit, že si za vše můžete sám, že jste neschopný, hrozný, slabý, nic nedokážete, nevíte, neumíte, že vy jste ten špatný... začnete tomu postupně věřit.

Je otřesné, když toto provádí matka vlastnímu dítěti. Kdo jiný by mě měl milovat, brát se za mě, podporovat mě, věřit mi, být na mě pyšný... než rodič?

Jsem ráda, že pan Pelzer svůj smutný život vložil do knih, které jsem si mohla přečíst. A jsem ještě radši, že trilogie má šťastný konec.

pepa4081
24.08.2019

Knížka se opět velmi dobře čte. David si opravdu zaslouží všechna ocenění, kterých se mu dostalo. Pocházím z téměř normální rodiny, ale asi bych neměl sílu odpustit někomu takové dětství. Jeho vztah k otci je pro mne nepochopitelný. A jestli za chování jeho rodičů mohl hlavně alkohol, pak je ještě nebezpečnější, než jsem si myslel. Celá trilogie ve mně zanechala velký dojem.
Velmi uspokojivé.

1

Autor a jeho další knihy

Dave Pelzer
americká, 1960

Podobné knihy

Kniha Člověk jménem Dave je v

Právě čtených4x
Přečtených271x
Čtenářské výzvě13x
Doporučených19x
Knihotéce86x
Chystám se číst126x
Chci si koupit24x
dalších seznamech3x