Eldest

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Druhá kniha trilogie Odkaz Dračích jezdců. Šíří se temnota, přichází beznaděj, vládne zlo ... Pokračování fantasy bestselleru Eragon z pera Christophera Paoliniho opět dobývá svět! Eragon cestuje se Safirou do elfského města Ellesméry, aby podstoupil výcvik v kouzlení a boji, životně důležitých dovednostech Dračího jezdce. Ztrácí jistotu, neví komu může věřit a osud království, v němž temná ruka krále rdousí veškerý vzdor, leží i nadále právě v jeho rukou......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1118/odkaz-dracich-jezdcu-1118.gif 4.33278

Odkaz Dračích jezdců / Odkaz Dračích jazdcov 2.

Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno, Fragment (ČR)

Eldest, 2005

Kniha Eldest

temna.vila

Pokračování Eragona považuji za stejně zdařilé jako první díl. Tady mi snad jen chyběla jiskřička toho prvního dílu, něčeho nového. Ale děj byl pořád stejně napínavý, svět stále stejně okouzlující.

StarPopcorn

Druhý díl, stejně kvalitní jako ten první

ydnac

NEJLEPŠÍ SÉRIE O DRACÍCH !!!!!!!!! :-) DOPORUČUJI :-)

Robie

Druhý díl Eragona je výborná kniha a i když by se našlo něco na kritiku, bylo by to pouze plýtvání časem, protože Eragon je naprostá klasika!

nikiss76

(+ SPOILER) Na knižní sérii bylo po přečtení pár desítek stran znát, že je dílem mužského autora.
Co se týká dílu druhého byl ze mne o stupínek lepší a napínavější avšak závěrečná bitva, ke které se schylovalo již od prvních stran celé trilogie mi přišla ošizená, což byla vcelku škoda. Setkání Eragona a jeho bratrance jsem čekala také více dramatické. Poslední výtku jsem měla ke zdlouhavým popisům všeho během Eragonova výcviku (například několika stránkový popis života - to bylo zcela zbytečné) .

Naopak musím vyzdvihnout momenty, které se mi opravdu líbily, jako třeba odhalení Eragonova původu a jeho opětovné shledání s bratrem bylo šokující a skvěle zpracované. Rozmluvy Eragona a Safiry byly opět úžasné, Safira je vtipnou a silnou postavou. Bavily mne části děje, které se odehrávali v Carvahallu, kde vesničané odhodlaně bojovali a bránili svou půdu.

Hlavní postavy mi byly sympatické až na Aryu, ke které jsem si nenašla vztah a už jsem si říkala, kdy po ní Eragon přestane vzdychat.
Celkově hodnotím knihu velmi dobře (vzhledem k tomu, jak mladý byl autor, když knihu psal), za propracovanost a originalitu si zaslouží uznání.

Set123

Eldest je o trošičku horší knihou nežli Eragon, obávám se. Upřímně, pokud jsem u Eragona psal, že se mi okamžitě po dočtení odpařil z hlavy, Eldest to vzal na úplně jinou úroveň.

Co si pamatuji – knihu jsem četl začátkem roku – dělí se vyprávění hlavně na dvě části. Eragona a jeho bratra. Bratrovo jméno si nepamatuji. Proč? Protože byly až neuvěřitelně nudné a – poprvé u knihy vůbec – jsem velice často přeskakoval stránky. (Ani Hugo mě k tomu nedonutil!) Jediné co si z příběhu pamatuji je jeho konec a to věru není mnoho.
Sám Eragon se stává dračím jezdcem a prochází výcvikem. Je nám odhaleno jedno veeeelice nečekané tajemství – to nikdo nečekal (opravdu, zcela vážně!) – a konec s jeho druhým tajemstvím a odhalením je už podle názvu kniha strašlivě nepředvídatelný…
Jo a milostná linka Eragona je taky požitek…

Ale dosti sarkazmu. Kniha se mi zdála kolem a kolem naprosto zbytečná a bez reálného obsahu, ALE!

Ale je pravda, že děti, pro které je kniha určena, je to ideální literatura. Pěkná pohádka, nijak extra zlá a temná, která rychle odsýpá a není v ní žádných složitostí. Být já malé dítě a tohle se mi dostat do rukou, byl bych šťastný.

Knihu z literárního hlediska hodnotím nedobře, ale za to může můj zbytečně rýpavý pohled. Bylo mi řečeno, že Brisingr je nejlepší z Odkazu, tak mi třeba zlepší pohled na celou sérii.

P.s.: Veškeré problémy mnou zmíněné u Eragona přetrvávají i v této knize.

Atlantis

Do dnešního dne (a to jsem knihu četl dobrý deset let zpátky) si pamatuji z Eldesta hlavně dvě věci. Zaprvé, že šlo o neskutečně nudnou záležitost, kde se pořád na něco čekalo a připravovalo a čekalo a mluvilo... a potom samotný závěr. Vybavuji si, že celou dobu, co se ta tajemná postava blíží z dálky na scénu, jsem si říkal: "Proboha, ať to není on, to je přece takové klišé." No a bohužel bylo to tak. Kniha mne tak rozhodila, že jsem se sérií Dračích jezdců skončil a nikdy se k ní nevrátil. Ale v plánu to mám.

Everion

O proti prvnímu dílu se jedná o velkou nudu. Dlouhé popisné pasáže a děj plyne velmi pomalu.

Inheritance
Inheritance