Eldest

Druhá kniha trilogie Odkaz Dračích jezdců. Šíří se temnota, přichází beznaděj, vládne zlo ... Pokračování fantasy bestselleru Eragon z pera Christophera Paoliniho opět dobývá svět! Eragon cestuje se Safirou do elfského města Ellesméry, aby podstoupil výcvik v kouzlení a boji, životně důležitých dovednostech Dračího jezdce. Ztrácí jistotu, neví komu může věřit a osud království, v němž temná ruka krále rdousí veškerý vzdor, leží i nadále právě v jeho rukou......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/1118/odkaz-dracich-jezdcu-1118.gif 4.33029

Odkaz Dračích jezdců / Odkaz Dračích jazdcov (2.)

Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno:, Fragment (ČR)

Eldest (2005)

Kniha Eldest

l.e.d

Věk spisovatele cca 22let odpovídá knize. Je to špatná kniha? Vůbec ne! Je to dobrá kniha? Záleží kolik vám je! Když jsem to četl někdy v roce 2005 bylo to super. Když jsem to četl teď, už to tak super nebylo, ale je to lepší než Eragon.

lumpíkcz

Všechny tři knížky dobré slušné čtení :-)
Film mne sklamal

Black54

Skvělé pokračování prvního dílu. Autor si jde tvrdě za svým a začíná pozvolna odhalovat tajemství Alagasie a dračích jezdců. Je evidentní jak se autor a tím pádem i celá kniha vyvíjí. Autor začíná kovat pravidla magie a odhaluje různé kličky, kterými se pravidla dají obejít. Do toho ukazuje krásu lesní říše elfů a přiblíží nám tak jejich národ a zabíhá i do historie dračích jezdců. Krásně zde kontrastují další dějové linky jako jsou přípravy na nastávající válku a dozvuky jeho útěku z domova se kterými se musí vypořádat jeho bratranec, kterého jsem si naprosto oblíbil. Na konci knihy první složitější bitva kde je již zapojena i složitost magie. Konec je ve stylu velkého odhalení, které mě úplně zabilo. Takže pecka! Doporučuji přečíst.

Dada_cte

Dokonalá knížka. Konečně se v tomhle díle dostáváme k Eragonovýmu výcviku. Upřímně lituju Murtagha a zároveň ho nenávidím, ale v ostatních dílech se to celkem vysvětlilo. Doporučuji ❤️

Ailee

Skvělé pokračování skvělé série. Celý Odkaz je prostě srdcovka a dodnes se stydím, že jsem to vlastně ještě ani nedočetla! Paoliniho styl psaní je barvitý a svižný a sám autor je velmi sympatický člověk. Škoda, že toho od něho nevyšlo víc.

Melanka13

Pro mě nejslabší díl celé série. Velkou část mi přišlo, že Eragon nic nedělá... :) ale později člověk zjistí, že to bylo kvůli něčemu důležité a puzzle zapadnou do sebe.

luboskniha

Druhý díl a opět nezklamal. Akce, akce a zase akce. Pro mě něco naprosto úžasného. Přibyli nové postavy, což mu už k tak velkému výčtu postav vůbec nevadilo. Roranova dějová linka mě bavila snad asi nejvíc (a podle recenzí nejsem sám). Kniha se četla velice dobře a i přes větší počet stran jsem jí měl přečtenou na jeden nádech. Co víc si přát než se vrhnout do rozjetého vlaku a začít další příběh z Alagaësie.

NarcisSamec

Trošku slabší díl z celé serie, ale i tak se mi to líbilo.