Eldest

Druhá kniha trilogie Odkaz Dračích jezdců. Šíří se temnota, přichází beznaděj, vládne zlo ... Pokračování fantasy bestselleru Eragon z pera Christophera Paoliniho opět dobývá svět! Eragon cestuje se Safirou do elfského města Ellesméry, aby podstoupil výcvik v kouzlení a boji, životně důležitých dovednostech Dračího jezdce. Ztrácí jistotu, neví komu může věřit a osud království, v němž temná ruka krále rdousí veškerý vzdor, leží i nadále právě v jeho rukou......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1118/big_odkaz-dracich-jezdcu-1118.gif 4.33507

Odkaz Dračích jezdců / Odkaz Dračích jazdcov 2.

Dobrodružné, Romány, Fantasy

Vydáno: , Fragment (ČR)

Eldest, 2005

Kniha Eldest

vercatko20

Tento díl mě bavil podstatně méně než první.
Spoustu hluchých míst, které jako by se autor snažil jen něčím zaplácnout.
Krom bitvy na konci se celou knihu defacto nic nedělo.
Nebudu lhát, nudila jsem se a měla jsem co dělat, abych dočetla.
Snad další díl bude lepší!

Hakate

Za mě nejslabší kniha z celé série. Ale vyloženě špatné to není, spíše odpočinkové čtení.

AnoMANder

Pokračování jsem si přečetl až po dlouhých letech od prvního dílu. Zestárl jsem, tak už mě příběh, styl psaní tolik nechytil. Ještě mi přišel nevybroušený, místy zdlouhavý.
Děj se ubírá předvídatelným směrem, občas pasáže, které mě nebavily (výcvik).
Konec se povedl, plný akce a "překvapivého" rozuzlení.
Zajímavé, jak se celá vesnice podvolí vedení mladého kluka :-)

Belanna

Příběh Safiry a Eragona pokračuje a vyvíjí se.
Některé pasáže mi připadaly zbytečně zdlouhavé a větších akcí jsem se dočkala až na konci knihy. Přesto je to pěkné a pohodové čtení.

Zlajda95

(+ SPOILER) Druhý díl se mi líbil více, než ten první. Může to být ovšem i tím, že je to určitě už více než 10 let, co jsem četla Eragona, a moje nároky na knížky se od té doby přeci jen trochu změnily.

Eldest neobsahuje příliš akce, je spíše popisný, seznamující s jednotlivými rasami a jejich kulturou, zvyky, tradicemi. Eragon se věnuje výcviku. Závěr knihy přinese překvapující odhalení.

Tak uvidím, kdy se pustím do dalšího dílu, snad to nebude zase za další dekádu :D

AlexandraBane

Valná část knihy se točila kolem Eragonova výcviku, jako rozumím tomu ale přišlo mi to hrozně zdlouhavý. Závěr to trochu vylepšil a Eragonovo pouto s Murtaghem bylo překvapivé ale dávalo smysl. Přesto mi části s Roranem přišly lepší.

radusak9806

(+ SPOILER) Takhle mám ji radši než první knihu, i když jsem si 1/3 knihy říkala Ne! oni už se někam táhnou!
Z toho pohledu mám radši Roranovu větev příběhu. Sama pro sebe jsem se usmála nás Saturninovskym dilema STĚZEN/STOŽÁR.
Mortagh byl a stále je mou oblíbenou postavou a jsem ráda, že prvotní odhad o vztahu s Eragonem se potvrdil.

KurečkaFilip

Nejlepší knihy, jaké jsem kdy četl. Dokonale propracovaný masivní příběh s vlastnoručně vytvořenými jazyky.