Eldest

Druhá kniha trilogie Odkaz Dračích jezdců. Šíří se temnota, přichází beznaděj, vládne zlo ... Pokračování fantasy bestselleru Eragon z pera Christophera Paoliniho opět dobývá svět! Eragon cestuje se Safirou do elfského města Ellesméry, aby podstoupil výcvik v kouzlení a boji, životně důležitých dovednostech Dračího jezdce. Ztrácí jistotu, neví komu může věřit a osud království, v němž temná ruka krále rdousí veškerý vzdor, leží i nadále právě v jeho rukou......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/1118/odkaz-dracich-jezdcu-1118.gif 4.32996

Odkaz Dračích jezdců / Odkaz Dračích jazdcov (2.)

Eldest (2005)

Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno:, Fragment (ČR)

Kniha Eldest

Dada_cte
předevčírem

Dokonalá knížka. Konečně se v tomhle díle dostáváme k Eragonovýmu výcviku. Upřímně lituju Murtagha a zároveň ho nenávidím, ale v ostatních dílech se to celkem vysvětlilo. Doporučuji ❤️

Ailee

Skvělé pokračování skvělé série. Celý Odkaz je prostě srdcovka a dodnes se stydím, že jsem to vlastně ještě ani nedočetla! Paoliniho styl psaní je barvitý a svižný a sám autor je velmi sympatický člověk. Škoda, že toho od něho nevyšlo víc.

Melanka13

Pro mě nejslabší díl celé série. Velkou část mi přišlo, že Eragon nic nedělá... :) ale později člověk zjistí, že to bylo kvůli něčemu důležité a puzzle zapadnou do sebe.

luboskniha

Druhý díl a opět nezklamal. Akce, akce a zase akce. Pro mě něco naprosto úžasného. Přibyli nové postavy, což mu už k tak velkému výčtu postav vůbec nevadilo. Roranova dějová linka mě bavila snad asi nejvíc (a podle recenzí nejsem sám). Kniha se četla velice dobře a i přes větší počet stran jsem jí měl přečtenou na jeden nádech. Co víc si přát než se vrhnout do rozjetého vlaku a začít další příběh z Alagaësie.

NarcisSamec

Trošku slabší díl z celé serie, ale i tak se mi to líbilo.

eva-lupen

Poslechnuto jako audiokniha. Příběh je stále super, i když dějová linka Rorana mne tu bavila o fous víc než Eragonova. Pět hvězd dát ale nemohu, protože oproti Narnii nebo Pánu Prstenů, tu chybí to něco mezi řádky. Bohužel pro tuhle dračí sérii, čtu současně Temereira a toho mám tak nějak radši ;-). Přesto určitě stojí za přečtení / poslechnutí, a jen lituji, že jsem ji neobjevila dřív.

Amallis

Můj nejoblíbenější díl z celé série Odkaz dračích jezdců. Mám to štěstí, že právě tuto knihu mám podepsanou samotným autorem :) přečetla jsem ji nespočetněkrát...

Konfu97

SUPER!!! Nové zvraty, události, hrdinové.. Nečekaná úmrtí i zjistění o hlavních i vedlejších postavách. Něco málo se vysvětluje... Naopak něco dalšího se ještě více zamotává. Nové postavy přináší tajemství i naději.. Eragon i Safira dále pospívají a učí se. Prostě krásné pokračování a předzvěst ještě něčeho lepšího. :)