Eldest

Druhá kniha trilogie Odkaz Dračích jezdců. Šíří se temnota, přichází beznaděj, vládne zlo ... Pokračování fantasy bestselleru Eragon z pera Christophera Paoliniho opět dobývá svět! Eragon cestuje se Safirou do elfského města Ellesméry, aby podstoupil výcvik v kouzlení a boji, životně důležitých dovednostech Dračího jezdce. Ztrácí jistotu, neví komu může věřit a osud království, v němž temná ruka krále rdousí veškerý vzdor, leží i nadále právě v jeho rukou......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1118/big_odkaz-dracich-jezdcu-1118.gif 4.33559

Odkaz Dračích jezdců / Odkaz Dračích jazdcov 2.

Dobrodružné, Romány, Fantasy

Vydáno: , Fragment (ČR)

Eldest, 2005

Kniha Eldest

Monisek.B
25.12.2021

Eragonovo uceni v Elesmere mi prislo nudne, ale jinak je to v zasade dost fajn :-) Zvrat na konci jsem tak trosku cekala, ale stejne me dost prekvapil!

vercatko20
21.12.2021

Nenene, jak byl Eragon celkem čtivý, Eldest je jeho pravý opak.
V tomto díle se defacto nic neděje, jen nesmyslné dialogy a vnitřní monology o ničem.
Za mě fakt ne.

Johny_H.
18.12.2021

Vzhledem k tomu že u některých knih existuje zkrácená verze. Tak u této knihy bych opravdu doporučoval aby vznikla. Příběh Ronana je velice zajímavý a poutavý a táhne celou knihu. Příběh hlavní postavy z předešlého dílu je dlouhý nezajímavý a jediné co mu dodává šmrnc je přátelský trpaslík který ho doprovází. Na neštěstí je sním scén jen poskromnu a tak sledujeme historii elfů draků výcvik fyzický i psychický a to celé jen pro to aby na konci na pár stránkách bojoval. To opravdu není můj šálek kávy. Roranovo pohled 5 hvězd a Eragonovo 1 hvězda průměr je tedy jasný a to je i mé hodnocení celé této knihy.

ondra295
08.12.2021

Objektivně nejhorší díl celé série, ale to neznamená, že je špatný. Laťka minulého dílu byla nastavena vysoko, tento díl je méně "dějový", není tam tolik akce, ale je pro celkový kontext díla stejně důležitá. Elfové jsou popsání velice zajímavě, dozvídáme se daleko více o Eragonovi i o Arye. Celkově se to ale chvíle až zbytečně táhne a jak píšu, v porovnání s ostatními díly jsem si to prostě tolik neužil. I tak ale příjemné čtení.

MichaelaSess
06.12.2021

Asi můj nejméně oblíbený díl ale i tak jedna z nejlepších knih které jsem kdy četla.

Hakate
30.09.2021

Za mě nejslabší kniha z celé série. Ale vyloženě špatné to není, spíše odpočinkové čtení.

AnoMANder
16.09.2021

Pokračování jsem si přečetl až po dlouhých letech od prvního dílu. Zestárl jsem, tak už mě příběh, styl psaní tolik nechytil. Ještě mi přišel nevybroušený, místy zdlouhavý.
Děj se ubírá předvídatelným směrem, občas pasáže, které mě nebavily (výcvik).
Konec se povedl, plný akce a "překvapivého" rozuzlení.
Zajímavé, jak se celá vesnice podvolí vedení mladého kluka :-)

Belanna
22.08.2021

Příběh Safiry a Eragona pokračuje a vyvíjí se.
Některé pasáže mi připadaly zbytečně zdlouhavé a větších akcí jsem se dočkala až na konci knihy. Přesto je to pěkné a pohodové čtení.