koupit eknihy

Christopher Paolini

americká, 1983, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
EragonInheritanceOdkaz Dračích jezdcůEldestBrisingr

Komentáře (38)

Přidat komentář
PeťkaW.
09.06.2017

Hrdina mého dospívání! Právě Paolinimu a jeho Eragonovi vděčím za to, že jsem se tak po hlavě vrhla do čtení a za svou lásku k fantasy. Ve třinácti letech pro mě byl patnáctiletý kluk, který vydal světový bestseller vzorem a má za to můj obdiv i teď. I když jsem s dalšími roky našla v knihách chyby, které jsem předtím neviděla, bude mít Odkaz dračích jezdců v mém srdci nezastoupitelné místo. Škoda, že o něm už dlouho nebylo slyšet. Ráda bych si od tohoto autora přečetla i další knihy.

Aki12
27.05.2017

Možná se trošičku podobá Pánu prstenů, ale mi se Odkaz dračích jezdců mooc líbí!! Do Eragona jsem se v první knížce naprosto zamiloval a svět, který stvořil Paolini je zajímavý a obdivuhodný. Kdo nečetl, tak doporučuji přečíst, stojí to za to. :)

Elen telemna
15.03.2017

Christopher Paolini je autor s nevídaným talentem. Jeho knihy jsou úžasné, čtivé a plné skrytých myšlenek. Svým stylem psaní mě ihned vtáhl do děje. Některé jeho myšlenky a postřehy mi daly hodně věcí do života. Určitě stojí za to si od něho něco přečíst!!!

Jane007
09.02.2017

Úžasný autor! Velmi mladý napsal knížky, které si oblíbil celý svět. Líbí se mi, že má vše do detailu promyšlené. Je to svět, do kterého se vždy ráda vrátím.

FreeDragon
16.10.2016

Včera jsem pana Paoliniho potkala naživo. Byl to nepřekonatelný zážitek. Je poznat, že si svých fanoušků váží, s každým prohodil pár slov a ikdyž byl unavený, pořád se usmíval. Navíc má krásný hlas a je hrozně vtipný :) Opravdu úžasný člověk.

Andreanis
14.08.2016

Tato knižní série mě zasáhla jako žádná jiná. Žasnu nad naprostou genialitou tohoto autora. Jak autor dospíval, dospívaly i jeho knihy. V každé knize nalezneme hluboké myšlenky a mnohá témata k zamyšlení. Styl psaní mi sedl jako žádný jiný. Při čtení mě mnohdy mrazilo, což se mi stalo doposud jen u Pána prstenů. Tento autor si rozhodně zaslouží obdiv a Odkaz dračích jezdců bych zařadila do povinné výbavy knihovny spolu s Tolkienem nebo Christie :)

artixx1741
26.02.2016

Odkaz Dračích jezdců je jedna z mých nejoblíbenějších sérií. Čtyři šesti set stránkové knihy s úžasným příběhem o dracích, elfech, trpaslících a magii - to je moje gusto. 12 let strávených nad Eragonem a Safirou bylo určitě dobrou investicí a každý si tu story musí zamilovat. Není to příběh toho čistého a ulízaného vzhledu, je tam daná bolest i strach, všechny pocity a určitě bych si dokázala představit, že za oceánem Alagaësia existuje! Velikost knih se zdá být až nadměrná a nepřečtitelná, ale dá se prokousat za krátkou dobu (já se do příběhu vžila tak moc, že mi jeden díl vystačil sotva na týden)
Na konci Inheritance se autor zmiňuje o navrácení tohoto království, tak doufám, že se dočkám pokračování!
Artixx

KydlochMoris
21.02.2016

Moje oblíbené knihy. Píše moc dobře... Četla jsem je několikrát a ráda si je přečtu znovu...

Martiiiik
18.01.2016

Fantasy téměř nečtu, ale Eragon mě úplně dostal.. Přečteno jedním dechem,, Eldest nebyl špatný, ale dál.. rozdělit poslední díl na dva bylo docela zvláštní, ale na dnešní dobu ne zase až tak neobvyklé.. Ale Inheritance pro mě byl už jen popis "tenhle udělal tohle, tenhle tohle.. ", aby všechny otázky byly prostě zodpovězeny...
Ale určitě dám autorovi ještě šanci, jen co vyjde něco dalšího ;-) :-)

Jůšo
03.01.2016

Eragona jsem si absolutně zamilovala!O autorovi jsem toho moc nevěděla a tak jsem úplně zírala,když jsem četla,že ho napsal ve svých 15 letech.Celá série byla dokonale propracovaná a vážně by mě nikdy nenapadlo,že někdo tak mladý může napsat tak strhující a dokonale promyšlený příběh.Nechápu lidi co ho kritizují...opravdu ne!!!

Roselunda 1928
09.12.2015

Člověk, který má úžasnou fantazii, ale nevím, jestli je tak dobrý spisovatel. Nebo Eragona překládal někdo fakt neschopný.

vendy15
10.11.2015

Naprosto úžasný autor. Jeden z mých velkých vzorů. Mým snem je se s ním setkat a promluvit si s ním. Jeho knihy jsou naprosto úžasné. Odkaz dračích jezdců patří mezi mé nejoblíbenější knihy.

vlkodlaq
13.01.2015

Mladej, ale šikovnej :-) Když začal psát Eragona, byl to ještě kluk, na kvalitě četby se to však nijak neprojevilo (snad jen takovým lehce naivním podtónem..). Eragona jsem "objevil" ve svých cca 20ti letech, čekal na vydání a pak shltnul za dvě noci (a pak usínal v práci) a netrpělivě čekal velmi dlouho na vydání každého nového dílu. Tehdy jsem to opravdu hltal. Taky každá kniha stála necelé pětikilo! Po tom, co jsem našel Kulhánka, Žambocha a pár dalších, Paoliny ztratil trochu ze svého kouzla, přesto má pořád co nabídnout a jistě se k dračím jezdcům zase někdy vrátím.

Avaryana
17.10.2014

Rocker-Tialk vypsal vše podstatné, já bych jen doplnila. Zkazky o věku autora jsou pouze marketingovou strategií na manipulaci mas ve snaze zakrýt nedostatky. Autor možná začal psát v patnácti ale trvalo dalších pět let než mu ji vydali alespoň v rodinném nakladatelství. Myslím, že otázka proč je na místě.
Už jsem četla propracovanější povídky od mladších autorů, a pozor, ti to ve věku sedmnácti též dopsali a měli dost rozumu na to, aby se pustili pouze do povídek než rovnýma nohama do tisícistránkového eposu.
Tento mladý muž dokáže podchytit zajímavý nápad, ale neumí ho zatím podat. Obávám se, že ta velkoplošná reklama mu spíše ublížila a doufám, že jej nepohřbí písek v propadlišti času. Věřím totiž, že Paolini by mohl čtenářům něco nabídnout, pouze šel s kůží na trh dříve, než ji stihl řádně zpracovat.

šošana-lilie
13.05.2014

celá serie byla docela hezká až na 4.díl,připadal mi nedokončený...

Mia779
10.03.2014

Tato fantasy série je čtivá a napínavá. Knihy vás rychle vtáhnou do děje. První tří díly byly úžasné, ale 4 díl mě trochu zklamal. Působí na mě dojmem, že autor chtěl tuto sérii rychle dokončit a děj proto hrozně urychlil, a možná trochu zanedbal některé důležité detaily, které by knihu trochu oživily. I tak považuji Paoliniho za geniálního autora a celá série mě uchvátila. Tyto knihy doporučuji všem, kteří mají rádi fantasy žánr. Magická série by neměla chybět v seznamu přečtených knih všech fantasy fanoušků.

RAGDOLLMASA
13.02.2014

Knihy jsou výborné, ale podle mně se špatně čtou pro nováčky u něj, proto jsem Eragona četl měsíc a dvakrát větší Inheritance asi tři dny

DaKy2003
08.02.2014

Paolini-věčná hvězda mezi všemi.Odkaz dračìch jezdců-nejlepší knihy.(z mého pohledu:-) Sérii jsem ještě nedočetl,ale jsou to nádherné knihy.Paolini v nich popisuje příběh sruzumitelně,napínavě,ale zároveň i v tom podání,že mu rozumí i lidé,mladší než já(co mají rádi fantasii) Paolini-zářící hvězda na skorovyhaslém nebi.

Highlander
23.01.2014

Musím říct, že tetralogie Odkaz dračích jezdců je napsán poutavě a srozumitelně. Protože například Pán prstenů byl podle mě dost zmatený, zamotaný a těžce stravitelný. Ale to je jen můj osobní názor. Pokud koupíte Eragona sobě, nebo dětem, tak pokud mají/máte rádi draky a dobrodružství, pak určitě nebudete litovat. A vůbec mi nevadí, že jsou čtyři díly místo tří. Čím více čtení, tím lépe. :)

Flack007
22.01.2014

Možná je tu autor, co napsal mnohem lépe propracovanější dílka, ale Paolini mě hned první knihou ohromil. Možná díky mému zájmu o Pána prstenů, Hobita nebo draky celkově, jsem nakonec v knihovně našla tuto knihu. Jeho knihy mě dokázali v táhnout do děje jako málo kdo. Neříkám, že jeho knihy jsou nejlepší, ale mě se líbily a jak tak čtu, nejsem jediná.

Jarmila21
03.09.2013

Autor, kterého mám fakt ráda a nedám na něj dopustit. Každou knihu jsem si moc užila a nemohla se odtrhnout. Vždycky se k nim ráda vracím a pokaždé si to užiju.

Grafoy
15.07.2013

Paolini... nezměrná fantazie, ale i jako člověk je prostě super. Měla jsem tu čest se s ním v květnu setkat na autogramiádě a asi deset minut jsme spolu mluvili... Vázně super člověk a knihy?? ♥ :)

Enefersis
03.04.2013

Pořád mě tak strašně štve, že jsem se s ním nemohla setkat, když byl loni v květnu v ČR :( Svět, který stvořil, je úžasný a když k tomu ještě připočteme věk, kdy se na celou tu dlouho pouť počínaje Eragonem vydal, klobouk dolů…

Rocker-Tialk
19.02.2013

Obecně si myslím, že Paoliniho kvality jsou hodně přeceňované. Ano, Eragon je na patnáctiletého kluka slušný výkon, ale možná bych mu doporučil začít něčím jednodušším a to pořádně dotáhnout, ne se hned pustit do rozsáhlé trilogie, která se později změnila ve čtyřdílnou sérii a která trpí hromadou nedostatků jak po stránce zápletek a jejich logiky, tak co do originality, nehledě na to, že si neujasnil, co čtenář potřebuje a nepotřebuje vědět a smysl některých dějových odboček mi unikal úplně. Další věcí je struktura jeho knih - jednostránkové a dvoustránkové kapitoly považuji za důkaz jeho tvůrčích nedostatků. Paolinimu hodně pomohl marketing a "Harry-Potterovská" a "Pán-Prstenovská" vlna zájmu teenagerů o hrdinskou fantasy. V poslední knize Paolini trochu vystrkuje růžky a ukazuje, že má jistý potenciál stvořit postavu s ne úplně plochým charakterem a vyhýbat se schizofrennosti jejího charakteru, pokud se jí poštěstí a nějaký vůbec má, ale tak, jako je třeba G.R.R. Martin pověstný nelítostným masakrováním svých postav včetně hlavních hrdinů a naturalistickým pojetím příběhu, je Paolini jeho pravým opakem. Jestli se Paolini rozhodne zlepšit svůj um a napíše něco propracovanějšího a dotaženějšího, pak si to rád přečtu, ale z "Poděkování" v jeho poslední knize jsem vyrozuměl, že se chystá zůstat v Eragonově světě, a já se obávám, že tohle bude hodně pomalá a obtížná cesta kupředu.

Lothorien
22.01.2013

klobouk dolu, první knihu napsal v 15 letech a hned takový trhák. Nadaný chlapec.

Kiki C.
04.08.2012

Chris je podle mě ten nejlepší Spisovatel (s velkým S) fantasy! Doma mám všechny jeho knihy (5) a z toho mám 4 podepsané. Už na pohled Chris vypadá, jako neobyčejný člověk. Všem doporučuji si je přečíst, ale pozor, pokud znáte film a nelíbil se vám, tak to neznamená, že se vám nebude líbit i kniha, protože film je špatně natočený!
Čtěte, za pokus nic nedáte! ;))
Ještě bych chtěla reagovat na komentář od JP. Není pravda, že dal knihu tatínkovi a hned vše bylo ok. Christopher s pomocí své rodiny obcházel školy, anebo svou knihu prodával v převleku na ulici. Neměl to zrovna jednoduché.

Sé onr sverdar sitja hvass! - Ať vaše meče zůstanou ostré!

horrigan
02.08.2012

Výborný autor. Píše zábavně a chytře. Svoje zdroje a inspirace neskrývá a podání magie v Odkazu dračích jezdců mi přišlo nevšední a zajímavé. Komentář od uživatele JP, už jenom díky své "konstruktivní kritice" a lžím, nemá velkou váhu. Paoliniho rád mít nemusí, ale dá se napsat i lepší záporný komentář.

motycek
11.07.2012

Názor respektuju, ale když je v jeho životopise vysloveně napsáno že objížděl přes 100 škol kde šířil Eragona asi to tak jednoduché nebylo. Kdyby byl takový neumětel tak u jeho knihy nevydržím 11 hodin v kuse. V jeho dílech je vidět že si s nimi dává práci, a kolika knihách je přikreslená tak brilantní mapa? Paolini dokáže vyprávět příběh zábavně, ačkoli některé pasáže mě trochu nudily, zanedbat je nemůže. Co mě na něm trochu štve, že i poté co se vyhrabal z chudoby jsou jeho knihy dost drahé. Jejich délka tomu ale odpovídá.

Xamedeus
04.06.2012

Jeho knihy jsem přečetl i když nejsem zrovna fanouškem fantasy, tak mě chytli. Odkaz Dračích jezdců vás přivede do světa kde hrdost síla a ušlechtilost stále žijí. To je něco co v našem životě a světě samotném se bohužel ztratilo, avšak v knihách od Ch. Paoliniho to můžete zas zažít a co víc. No je to o dracích. Zvířata která ve mě a i v mnohým z nás, znovu otevřou mysl jako když jsme byli malí a naše maminky nám četly pohádky. Osobně jsem byl na autogramiádě v Praze, a Paoliny podepisoval i hodně dlouho po tom co nemusel, řekl že dokud fanoušci budou chodit on bude podepisovat. To svědčí o autorovi víc než jeho knihy samotné.

Trysko.Mys
01.05.2012

Ano...Mám ho velmi ráda za to jak stvořil Eragona a další díly této úžasné ságy. Doufám že s psaním nepřestane a napíše ještě nějakou tak bezva knihu...Určitě si ji přečtu:)