Koupit knihy

Christopher Paolini

americká, 1983

Nahrávám...

Nová kniha

Spát v moři hvězd. Kniha II.

Spát v moři hvězd. Kniha II. - Christopher Paolini

Strhující závěr epické vesmírné ságy od autora bestsellerové série Odkaz Dračích jezdců. Xenobioložka Kira Navárezová na průzkumné misi objevila mimozemský organismus ... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 11 knih

Komentáře (42)

Kee
16.07.2021

Sága o Eragonovi byla jedním ze stěžejních příběhů mého dětství, nejen kvůli mé fascinaci draky (a stále neutuchající naději, že jednoho dne najdu v horách dračí vejce i já). Chci autorovi složit poklonu za to, že vytvořil příběh, který je ve svém jádru velmi upřímný.

To jej v mých očích činí výjimečným i se všemi reálnými či domnělými chybami. Výjimečným je pro mne zejména z jednoho zásadního důvodu, kterým je ČAS.

Paoliniho práce s komponentou času se v současné fantasy tvorbě příliš nevyskytuje. Sledujeme proces dospívání a vývoje hlavního hrdiny. Ačkoliv mají postavy magické či jiné schopnosti, je zde zdůrazněna důležitost tréninku a píle (nejen v náznacích, ale v opravdu popsaných sekvencích)... a takto bych mohla pokračovat dále. Cením si, že Paolini dal sobě i svému příběhu čas, čímž jej završil nejlepším možným způsobem: autenticky.

Daenamus
17.12.2020

Pamatuju, že jsem každý díl přečetl hned první den co jsem knihu dostal a pak všechny četl ještě několikrát a vždycky mě to neskutečně bavilo. Jediný co mě vždy mrzelo je to, že úplně pokazili film, ale to sem moc nepatří. Paolini je pro mě to, co pro jiné Tolkien a vždycky se do jeho světa rád vrátím.

tomas3531
18.09.2019

Eragona jsem dostal když mi bylo patnáct a naprosto jsem si ho zamiloval. Stejně jsem hltal i další tři knihy, nyní je čtu snad po páté a neuvěřitelně se těším až si přečtu i jeho nejnovější dílo. Byl to on kdo ve mě probudil lásku k fantasy která mi už zůstala a musím mu prostě poděkovat že stvořil tenhle úžasný svět který mě provázel velkou část dětství.

NudeRose
03.01.2019

Odkaz dračích jezdců je naprosto úžasná knižní série, která si zaslouží obdiv. Paolini je velmi nedoceněný autor. Vzhledem k tomu, že první knihu vydal velmi mladý, neustále jsou v jeho knihách hledány chyby. No, jistě se nějaké najdou, ale to se najdou v každé knize. Já Odkaz dračích jezdců vidím velmi kvalitní dílo a jen mne mrzí, že již Paolini nevydal 5. díl. Myslím, že i v Inheritance je mnoho nápadů, které by stály za další rozpracování.
Nakonec se budeme zřejmě muset spokojit se sérií doplňků: Příběhy z Alagaësie, z nichž zatím vyšel v roce 2017 první "Vidlička, Čarodějnice a Červ". Bohužel je ještě nikdo nepřeložil do češtiny.

PeťkaW.
09.06.2017

Hrdina mého dospívání! Právě Paolinimu a jeho Eragonovi vděčím za to, že jsem se tak po hlavě vrhla do čtení a za svou lásku k fantasy. Ve třinácti letech pro mě byl patnáctiletý kluk, který vydal světový bestseller vzorem a má za to můj obdiv i teď. I když jsem s dalšími roky našla v knihách chyby, které jsem předtím neviděla, bude mít Odkaz dračích jezdců v mém srdci nezastoupitelné místo. Škoda, že o něm už dlouho nebylo slyšet. Ráda bych si od tohoto autora přečetla i další knihy.

Aki12
27.05.2017

Možná se trošičku podobá Pánu prstenů, ale mi se Odkaz dračích jezdců mooc líbí!! Do Eragona jsem se v první knížce naprosto zamiloval a svět, který stvořil Paolini je zajímavý a obdivuhodný. Kdo nečetl, tak doporučuji přečíst, stojí to za to. :)

Elen telemna
15.03.2017

Christopher Paolini je autor s nevídaným talentem. Jeho knihy jsou úžasné, čtivé a plné skrytých myšlenek. Svým stylem psaní mě ihned vtáhl do děje. Některé jeho myšlenky a postřehy mi daly hodně věcí do života. Určitě stojí za to si od něho něco přečíst!!!

Jane007
09.02.2017

Úžasný autor! Velmi mladý napsal knížky, které si oblíbil celý svět. Líbí se mi, že má vše do detailu promyšlené. Je to svět, do kterého se vždy ráda vrátím.

1