Murtagh přehled

Murtagh https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532458/bmid_murtagh-65dd9a92297ac.jpg 4 40 40

Legenda pokračuje. Vraťte se do světa Eragona a Dračích jezdců! Pro Dračího jezdce Murtagha a jeho draka Trna už není na světě bezpečno. Zlý král byl svržen a z nich se stali vyděděnci. Po celé zemi se navíc začínají šířit zvěsti o pukající zemi a zápachu síry, který se vznáší ve vzduchu. Zdá se, že ve stínech Alagaësie se skrývá cosi zlého. A tak začíná epická cesta do známých i neprobádaných krajů, kde budou muset Murtagh a Trn použít všechny zbraně ze svého arzenálu, aby našli a přelstili tajemnou čarodějnici. Čarodějnici, která je mnohem mocnější, než se zdá.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)
Originální název:

Murtagh , 2023


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Murtagh. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (16)

zandu
dnes

Nějak jsem se ani ne ve čtvrtině zasekla a nemůžu se hnout dál. Jak jsem se tak moc těšila, tak jsem tak moc zklamaná. Knihu jsem prodala, půjčila jsem si z knihovny jen elektronickou verzi do mobilu, kdybych někdy někde měla dlouhou chvíli, ale nevím, nevím, zda vůbec někdy dočtu...

bárbra13
dnes 5 z 5

(SPOILER) V průběhu čtení se mi dost měnily názory na knihu. Z počátku jsem byla úplně nadšená, jelikož na pořádný návrat do Alagaesie jsem se opravdu těšila a Murtagh byl vlastně jedna velká nostalgie. Mohla jsem si po tolika letech vychutnat krásně fantasy s draky!!
Pak se ale začal více odkrývat příběh Bachel a její propojení s Galbatorixem. To trochu otřáslo mým přesvědčením, že předchozí díly série jsou dokonalé tak, jak byly napsané a není třeba do nich jakkoli zasahovat. Prostě se ozvala malá část mě, která vůbec nechtěla žádné změny.
Konec byl však moc hezky napsaný a otevřený různým alternativám. Ke zlepšení mého názoru taky výrazně pomohl doslov autora. V celku tedy nemůžu jinak, než překonal tu konzervu ve mně a prostě uznat, že to byla skvělá kniha.


lucie.svobodova
předevčírem 5 z 5

V úvodu musím vyzdvihnout vizuální zpracování obálky, ta je opravdu skvostná .

Série “Odkaz Dračích jezdců je důvodem, proč jsem se kdysi zamilovala do draků a nepřešlo mě to ani po tolika letech. Proto, když jsem viděla, že se blíží vydání Murtagha, věděla jsem, že nesmí v mé knihovně chybět .

Jak říká anotace: “Legenda pokračuje. Vracíme se do světa Eragona a Dračích jezdců. Pro Murtagha a jeho draka Trna není na světě bezpečno. Král byl svržen a z nich se stali vyděděnci, naprosto nenávidění.
A co víc? Po celé zemi se začaly šířit zvěsti o pukající zemi a zápachu síry. Ve stínech Alagaësie se skrývá cosi zlého.

A tak začíná epická cesta do známých i neprobádaných krajů, kde budou muset Murtagh a Trn použít všechny zbraně ze svého arzenálu, aby našli a přelstili tajemnou čarodějnici. Čarodějnici, která je mnohem mocnější, než se zdá.

V tomto díle pochopíme a poznáme, kdo Murtagh vlastně je. Celou jeho minulost a jeho smýšlení. Stejně tak uvidíme, jak se vyvíjel a jaký je jeho vztah s jeho drakem Trnem.

V knize je mnoho napětí, akce, přešlapů, vážných témat i myšlenek. Příběh je to temný a spletitý.
Oceňuji, že autor připomínal události z minulých dílů, takže i po letech je člověk stále v obraze a nemusí lovit v paměti.
Spoustu otazníků okolo Murtagha se tímto dílem vymazalo, ale zase další naskočily .

Jsem od začátku tým Eragon a Saphira, ale jsem ráda, že i Murtagh a Trn dostali svůj prostor, protože i můj náhled se na něj nyní malinko změnil .

všechny komentáře

Související novinky (1)

Mráz, Murtagh a další knižní novinky (17. týden)

21.04.2024


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Murtagh v seznamech

v Právě čtených25x
v Přečtených55x
ve Čtenářské výzvě8x
v Knihotéce115x
v Chystám se číst167x
v Chci si koupit97x

Štítky knihy

draci

Autorovy další knížky

Christopher Paolini
americká, 1983
2004  86%Eragon
2012  88%Inheritance
2006  86%Eldest
2020  76%Spát v moři hvězd. Kniha I.
2009  87%Brisingr