Inheritance

Inheritance je čtvrtou knihou ze série Odkaz Dračích jezdců, kterou napsal Christopher Paolini. Neuplynulo mnoho času od doby, kdy byl Eragon pouhým klukem z chudé farmy a Safira jen modrým kamenem ležícím v hlubokém lese. Nyní se situace změnila. Eragon je dračí jezdec a zabiják stínů a Safira mocný drak, který spolu se svým jezdcem letí vstříc k definitivnímu vítězství nebo záhubě. Osud celé země spočívá na jejich bedrech. Životy tisíců lidí závisí na tom, jak si v poslední bitvě povedou. Celé dlouhé měsíce výcviků i bitev mohou všem přinést naději a život, ale stejně tak i bezednou propast ztráty, smrti a zatracení. Ten nejtěžší zápas je stále ještě čeká. Galbatorix. Budou muset najít veškerou sílu k tomu, aby svedli tuto poslední bitvu. Jestli tentokrát neuspějí, je vše navždy ztraceno. Další šance už nebude. Eragon a Safira spolu dokázali dojít dál, než se kdokoliv odvážil vůbec doufat. Ale teď musí svrhnout zlého krále z jeho trůnu, zbavit násilím zmítanou zemi tyrana a nastolit v Alagaesii znovu právo a řád. Není velká šance, že se jim to podaří. A pokud ano, jakou cenu budou muset zaplatit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110686/big_odkaz-dracich-jezdcu-inheritance-RGT-110686.jpg 4.42711

Odkaz Dračích jezdců / Odkaz Dračích jazdcov 4.

Dobrodružné, Romány, Fantasy

Vydáno: , Fragment (ČR)

Inheritance, 2011

Kniha Inheritance

radusak9806

Poslechnuto jako audiokniha.
Předem říkám, že tohle byla první kniha, u které jsem věděla, že pokud ne jako audio tak nijak. Celá série má pro mne vzrůstající tendenci, ale i tak lze říci, že je to dlouhé, úmorné a konec úplně nekonečný a vlastně k čemu.
Kladné postavy sice zažívají hoře, ale vždy je situace v jejich prospěch. Z tohoto hlediska je mi stále nejvíce sympatický Roran a Murtag.
No dočetla/doposlechla jsem, sbohem a šáteček :)

Johny_H.

Tak opět zdlouhavé popisné a konec je opravdové utrpení. Nic pro někoho jako jsem já. V komentářích u Pána prstenů jsem se dozvěděl, že je kniha až moc popisná no já si toho nevšiml, ale toto je jen a jen popisné a děj je tak moc jednoduchý a předvídatelný až to kolikrát bolí. Alespoň závěrečný souboj se nedá tak dobře odhadnout.

ondra295
08.12.2021

Jak jsou ty poslední díly občas trochu zklamáním, tak tady to rozhodně neplatí - opravdu skvělé zakončení celé série. Smutné, to ano, ale skvělé. Skončilo to úplně jinak, než bych čekal, ale zpětně si říkám, že to asi bylo lepší, než kdyby to byl úplný happy end. Takto to získalo určitou dávku realičnosti z běžného života. Postavy jsou vykresleny skvěle a ke konci knihy jsem úplně cítil, že neskutečně vyrostly během celé série, kterou jsem s nimi prožil. Eragon ve mně zanechal opravdu hluboký dojem a na tuto sérii vždy budu v dobrém vzpomínat.

MichaelaSess
06.12.2021

No fňukala jsem a je to jediná kniha z celé série kterou jsem jen 1x přečetla a jednou si poslechla ....pro velkého fandu je asi moc těžké číst nebo poslouchat konec.

KajaPet02
29.11.2021

Interitance je velkolepé zakončení Odkazu dračích jezdců, série plné té nejvelkolepější velkoleposti. Když jsem se vrhala do čtení, čekala jsem úplně něco jiného, epický střet Eragona a Safiry s Galbatorixem a Šruikanem, vzduchem by se nesl dračí řev, ocel by řinčela o ocel, oblaka by rudě zářila ohněm, z nebe by pršela dračí krev, nakonec se to sice vyvrbilo jinak, ale vůbec ne méně velkolepě. Mnohokrát během čtení jsem měla pocit, že mi snad bouchne hlava, několikrát mě postavy málem vyděsily k smrti, když to vypadalo, že bude brzy po nich (koukám hlavně na tebe Rorane). A ani o velkolepé bitvy jsem nebyla ochuzena, našlo se jich hned několik. No a konec byl prostě wow. Murtag byl prostě borec a úplně Galbatorixe setřel. Eragon a Arya, další borci. Roran největší pán ever. Nasuada je prostě hustá. Galbatorix, záporák tak dobře napsaný, že si člověk není jistý jestli ho má nenávidět nebo milovat. Draci a jejich nekončící moudrost. Všichni byli skvělí. Za mne tohle bylo opravdu krásné a velkolepé ukončení tohoto krásného a velkolepého příběhu.

PS: Možná jsem trochu mockrát použila slovo velkolepý, ale jinak se to prostě popsat nedá.

zandu
17.11.2021

Tento můj komentář se týká všech dílů. Celou sérii jsem četla za uplynulých x let celkem třikrát. A dvakrát jsem ji poslouchala přes spaním, naposledy tento rok. Tuto sérii miluju, ale čím jsem starší, tím více si uvědomuji, kolik je v knihách násilí. Ano, chápu, jde o boj o moc a svrhnutí zla. I tak je to moje oblíbená série a v audioverzi chválím pana Stránského, načteno perfektně.

AnoMANder
12.11.2021

Kniha je jedním velkým vojenskym tazenim s pár odbočkami. Autor jakoby spěchal,aby už celou sérii ukončil v tomto svazku (to kvitují)
Je vidět,že se autor už vypsal, popisy bitev u i dialogy jsou lepší, poutavejsi, přímočařejší.
Trochu jsem čekal, že některá z hlavnich kladných postav zemře (tipoval jsem Orrina). Souboj s Galbatorixem povedený, kombinace mečů i magie.
Konec se mi líbí, jiný než asi mnozí očekávali.
Celkově se série povedla.

Hakate
30.09.2021

První a poslední díl - nejlepší. Skvělé ukončení série, skvělý příběh. Krásný svět.