Inheritance

Inheritance je čtvrtou knihou ze série Odkaz Dračích jezdců, kterou napsal Christopher Paolini. Neuplynulo mnoho času od doby, kdy byl Eragon pouhým klukem z chudé farmy a Safira jen modrým kamenem ležícím v hlubokém lese. Nyní se situace změnila. Eragon je dračí jezdec a zabiják stínů a Safira mocný drak, který spolu se svým jezdcem letí vstříc k definitivnímu vítězství nebo záhubě. Osud celé země spočívá na jejich bedrech. Životy tisíců lidí závisí na tom, jak si v poslední bitvě povedou. Celé dlouhé měsíce výcviků i bitev mohou všem přinést naději a život, ale stejně tak i bezednou propast ztráty, smrti a zatracení. Ten nejtěžší zápas je stále ještě čeká. Galbatorix. Budou muset najít veškerou sílu k tomu, aby svedli tuto poslední bitvu. Jestli tentokrát neuspějí, je vše navždy ztraceno. Další šance už nebude. Eragon a Safira spolu dokázali dojít dál, než se kdokoliv odvážil vůbec doufat. Ale teď musí svrhnout zlého krále z jeho trůnu, zbavit násilím zmítanou zemi tyrana a nastolit v Alagaesii znovu právo a řád. Není velká šance, že se jim to podaří. A pokud ano, jakou cenu budou muset zaplatit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/110686/odkaz-dracich-jezdcu-inheritance-RGT-110686.jpg 4.42267

Odkaz Dračích jezdců / Odkaz Dračích jazdcov (4.)

Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno:, Fragment (ČR)

Inheritance (2011)

Kniha Inheritance

kacka29

Konečně po letech jsem se pustila do celé série a pochopila, proč můj nejlepší kamarád nemohl uvěřit, že jsem po přečtení Eragona nepokračovala dál... Svět je dokonale propracovaný a vykreslený, dokázala jsem se vcítit do jednotlivých osudů a uronila nejednu slzu. Mé největší sympatie získal Roran a Katrina. Jejich vzájemná oddanost a láska mě velmi inspirovala. Po přečtení posledního dílu ve mně zůstala touha číst dál a dál... Doufám, že jednoho dne i já poznám své pravé jméno.

l.e.d

Tak toto byla jediná kniha, kterou jsem nečetl jako malej.
Posun Paoliniho je parádní a kniha se četla moc dobře. Závěr mě překvapil a potěšil.
Série stojí za přečtení a poslední díl je Super.

Black54

Úžasný závěr skvělé série o dračích jezdcích. Kniha opět nabídne nevšední pokračování příběhu a autor zde evidentně přidává pořádnou porci akce dokonale promíchanou s pořádnou porcí citů. Krásně zde vypráví o poslední závěrečné bitvě. Zároveň zde vypráví o beznaději a nutnosti najít způsob jak porazit zlo. Závěrečný high kick jsem doslova nečekal a vyrazil mi úplně dech. Konec knihy se nese v duchu melancholie, ale zároveň si nezavírá zadní vrátka pro pokračování. Knižní série o odkazu dračích jezdců je skvostná a velmi mě mrzí že skončila. Ale abych zakončil svou recenzi pozitivně, dovoluji si vypůjčit můj oblíbený citát dračice Safiry. Všechno bude zase dobré maličký.

Alex.Barunka

Tohle nikdy nezevšední.
Pořád dokola čtu a poslouchám poznámky, které útočně míří jak na Odkaz dračích jezdců, tak na samotného autora. Poznámky o tom, jak jsou veškeré motivy ukradené a okoukané, jak to nemá vlastní myšlenku. Poznámky o tom, že je to celý Tolkien nebo Star Wars. Ale jak může člověk vědět, jestli se někdo nechal inspirovat nebo ne, když mu nevidí do hlavy? A jaká myšlenka je v dnešním YA světě příběhů originální? Pátrat po originálním motivu je jako chodit v kruhu. Vždyť samotný Tolkien se nechal inspirovat severskou mytologií a kolik lidí ho za to soudí?

Navíc srovnávat Odkaz a díla Tolkiena je jako srovnávat starý trabant s Bugatti Veyron. Je to nesrovnatelné, už jen z toho důvodu, že Odkaz je směřován především mladší věkové kategorie a stejně tak se řadí i do tohoto žánru. Samotná Maasová se nechává inspirovat Tolkienem, a to nikomu nevadí?

Ale na rozdíl od mnoha zvěrstev, které dnes vycházejí se Odkaz může pyšnit hezky promyšlenou magií, zvláštnostmi draků a mnoha originálními myšlenkami. Morální stránka příběhu zde hezky vyniká, a kdo by napsal něco takového ve věku patnácti let? Autor se vyvíjí společně s postavami a jednotlivými díly, navíc nezapomíná budovat svět a nechává si rozehraná vlákna do budoucna. Těžko byste v YA žánru hledali kvanta lepších knih.

Díky za Odkaz :)

Yobear

Kniha byla skvělá, až na pár nudných pasáží + nenávidím, když se příběhy dělí. Zavěr mi přišel o hodně smutnější, než kdyby Eragon prostě zemřel v souboji s Galbatorixem. Na závěr chci říct, že se mi bude po Eragonovi stýskat i po celém světě alegäsie.

Dada_cte

Krásný závěr týhle série. Jsem docela i ráda, že to takhle dopadlo, ale zároveň mi je moc líto Eragona. Doufám, že vyjdou ještě některé díly ❤️

Melanka13

Nejlepší díl celé série. Čtení mě hodně bavilo a líbil se mi i konec.

luboskniha

Na poslední, čtvrtý díl, jsem se těšil velice, i když jsem měl mezi předešlými knihami a čtvrtým dílem velkou pauzu. Nic méně tento díl naprostá špička. Užíval jsem si každou stránku, každou větu a každé slovo. Několikrát jsem měl i slzu na jak se říká na krajíčku. Christopher Paolini mě prostě oslovil svým psaním a jsem si jistý, že nebude trvat dlouho a sérii si přečtu znovu. Závěr knihy byl pro mě trochu zklamáním - nehledě na to dávám pět hvězd. Všem tuto sérii doporučuji :).