Eragon

Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě – Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl trilogie Odkaz Dračích jezdců. Eragon je plný hrůzných momentů, snů a zjevení. Nikde nevázne. Je to začátek velkého díla. Bezmála 500 stran uteče jako voda. O Eragonovi se mi zdává i v noci a po knize sahám hned po probuzení. Jako nespočet dalších čtenářů čekám se zvědavostí, obdivem a nadějí, co bude dál. A jako Eragonova dračice říkám: ,,Všechno bude dobré, maličký.'' Liz Rosenbergová, The New York Times...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/1108/odkaz-dracich-jezdcu-eragon-cNZ-1108.jpg 4.34312

Odkaz Dračích jezdců / Odkaz Dračích jazdcov (1.)

Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno:, Fragment (ČR)

Eragom (2002)

Kniha Eragon

Tuto knižní sérii jsem četla jako malá. Moc se mi do ní nechtělo. Kniha byla podle mě moc tlustá a navíc mě nezaujal název. V tu dobu jsem ale milovala draky a tak jsem se nakonec zamilovala i do této knižní série. Určitě knihu doporučuji přečíst! Eragona vnímám (I když to tak doopravdy asi není.) jako klasickou fantasy, kterou by měl každý nadšenec do draků určitě alespoň vyzkoušet. Takže za rozšíření fantazie, naleznutí přátel a nesložitý a čtivý děj dávám čtyři hvězdičky, které si příběh zaslouží.

roman9276

Tuhle sérii jsem měl v plánu číst tak dlouho a jsem rád, že jsem se k ní konečně dostal. Vždycky mě lákal film, kterej se mi mega líbil, ale po přečtení Eragona, mi film přišel dost nudnej a hlavně to šíleně osekali s tim, že i některý věci bohužel byly jinak než v knize. Ale v knize děj tak hezky plynul a pořád jsem se dozvídal něco novýho o dracích a dračích jezdcích, nebylo nouze o vypjatý momenty a rozhodně mě to nalákalo na další díl.

ciaram

Když kniha vyšla, tak jsem ji zaregistrovala, ale nějak mě odrazoval humbuk okolo ní a zejména okolo věku autora. Pak přišel film a světe div se, mně se líbil - digitalní Safira je k sežrání. :) Ovšem teď po poslechu knižní verze (opět v podání mého oblíbeného hlasu Martina Stránského) chápu, proč jsou, nebo byli, fanoušci tak znechucení či nešťastní. Vždyť tam z toho knižního příběhu, až na jména hrdinů a úúúúúplně nejzákladnější kostry, nic nezbylo. Totálně překopané scény, jinak poskládaný příběh, řekla bych, že ani charaktery postav zcela neodpovídaly. Takže si říkám, ještě že nenatočili i druhý díl. Já si ho jdu opět pustit do uší.

l.e.d

Věk spisovatele cca 20let odpovídá knize.
Je to špatná kniha? Vůbec ne! Je to dobrá kniha? Záleží kolik vám je! Když jsem to četl někdy v roce 2005 bylo to super. Když jsem to četl teď už to tak super nebylo.
Je to jako Harry Potter. Skvělá pohádka a je škoda, že film byla katastrofa.

Ducky22

Ke knize jsem se dostala, když mi bylo cca 15. Musím říct, že první díl se mi zdál asi nejlepší, ale celá série určitě stojí za přečtení!
Poutavý příběh, který Vás strhne, tenkrát mi ani nevadilo, že kniha vážila cca 5kg a nikam se mi nevešla :)

Spojenc

Tenhle první díl jsem přečetla jedním dechem a velmi jsem se bavila… ale u dalších dílů nadšení vadne.

špulo

Akože, keby to bola moja prvá fantasy vo veku okolo 10 rokov, tak by som bol asi nadšený. Lenže, kniha u nás vyšla, keď som mal 30. Nedopracoval som sa ani k strane 200. Nešlo to. A to sa považujem za veľmi tolerantného čitateľa hľadajúceho na knihách v prvom rade pozitíva. Takže, 1* za autorov vek a snahu. 1* za to, že mám rád rozprávky. A 1* za.... No... Nech tam je:)))

Black54

Kniha je prostě pecka! Můj top one! Díky této knize jsem začal ve dvanácti letech číst. OK teď trochu vážněji. Kniha je psaná velmi mladým autorem což je v obsahu hodně znát. Všechny postavy jsou buď černé nebo bílé, šle zase na druhou stranu se velmi pěkně čte. V knize je vše co by mělo v dobré knize být. Úplně mě uchvátila dračice Safira, přesně typ rozvazné ženy, která se umí velice rychle změnit v krvavou bestii ???? Kniha je psaná velmi jednoduchým stylem a přesto neuraží. Postavy jsou komplexní a velmi věrohodné, stejně jako stvořený svět. Takže doporučuji a každý milovník fantasy by měl tuhle knihu mít ve své knihovně.