Eragon

Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě – Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl trilogie Odkaz Dračích jezdců. Eragon je plný hrůzných momentů, snů a zjevení. Nikde nevázne. Je to začátek velkého díla. Bezmála 500 stran uteče jako voda. O Eragonovi se mi zdává i v noci a po knize sahám hned po probuzení. Jako nespočet dalších čtenářů čekám se zvědavostí, obdivem a nadějí, co bude dál. A jako Eragonova dračice říkám: ,,Všechno bude dobré, maličký.'' Liz Rosenbergová, The New York Times...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1108/big_odkaz-dracich-jezdcu-eragon-cNZ-1108.jpg 4.35200

Kniha Eragon

KorryBeaters

rozhodně majestátní začátek, který mě přinutil hned stejný den po přečtení zajít do knihkupectví pro nový. obrovský obdiv pro 15 letého chlapce, který dokázal vymyslet a NAPSAT zbrusu nový svět. osobnost Eragona se Safirou jsem si hned zamilovala a rozhodně potřebuji vědět, jak to celé skončí!

tom2843

Eragon je oddechové, naivní, velmi čtivé fantazy. Poprvé jsem ho spolk za pár hodin a teď ho čtu znovu se svými dětmi, které jsou stejně nadšené. Není to Tolkien, ale ten je stejně jen jeden, takže mi to nevadí ;-)

maminaOlina

Kniha se mi líbila a pro každého tam je něco, ať se jedná o bájné bytosti nebo o popis brnění atd. Byl to takový hezký útěk od reality.

Kackac77

Knížka se mi líbila, mám ráda fantasy, občas, jako zpestření. Je krásné uniknout do světa draků, trpaslíků, elfů a kouzel. Příběh má spád, je docela napínavý. Líbily se mi i nápady autora, jako dotýkání se něčí mysli, apod. Trošku nudné mi přišly části např. s popisem brnění, mečů nebo rozvleklé boje, ale to je spíš moje osobní preference, někdo jiný si ty boje třeba užívá..

punkgirl97

První díl se jmenuje po hlavní postavě. Eragon mě bavil od začátku po konec, je vidět je ho krásná proměna z malého vyjukaného kluka až po dospělého muže. Jeho vztah se Safirou (drakem) je kouzelný. Po každé si říkám, že takové spojení s drakem bych chtěla taky. Krásně se o sebe starají a milují se nadevše na světě. Postava Broma je moje další z velmi oblíbených postav tohoto dílu, i když je místy mrzout a já do jisté míry chápu proč, stejně je to jedna z nejlepších postav, co má srdce na pravém místě. Další ze skvělých postav je Solembum a Angela. Ačkoliv, když jsem toto četla úplně poprvé oblíbila jsem si již až v dalších dílech. Je totiž úžasně svá a musíte si na ni zvyknout.

První díl je zejména o putování po velké části mapky, takže poznáte mnohá města a mnoho ras, které v zemi žijí a tím, že kniha má mapu můžete jejich putování společně sledovat. Což je naprostá bomba. ️ Teď u mého posledního poslechu jsem si říkala, že bych chtěla vidět Beorské hory, zajímalo by mě jak jsou asi tak vysoký, já vím, že hodně.. ale chtěla bych zažít je mít stále na dohled a nepřiblížit se k nim.

Instagram: @tera_cte

Michal_SK

tak ako toto všetci dlhé roky chvália ako prelomové fantasy z pera 16 ročného autora, tak ja som proste iná cieľovka, alebo som hlúpy, alebo neviem - ale podľa mňa je to naozaj jedna veľká nudná katastrofa.

michaela3542

Tak jsem ve 34 letech během dvou týdnů přelouskala poprvé všechny 4 díly o dračích jezdcích a budu hodnotit plným počtem hvězd. Sérii o Dračích jezdcích jsem četla jedním dechem a několikrád dlouho do noci, resp. skoro do brzkých ranních hodin, protože jsem se prostě nemohla odtrhnout. A nevím jak to ten kluk (mladý spisovatel) udělal :D Samozřejmě nedá se to srovnávat s těmi fantasy biblemi třeba od Tolkiena, ale má to své jiné krásné kouzlo. A postavy si člověk zamiluje a je jedno jestli mu je 14 nebo 34. Rozhodně tyto knížky nechávám doma na poličce.

Luicy

Odkazem Dračích jezdců jsem byla doposud nepolíbená, knihy jsem nečetla a ani film jsem nikdy neviděla. Sáhla jsem na to až nyní ve 20 letech na doporučení přátel, ale upřímně moc nevím, jak toto hodnotit. Nejsem cílová skupina a z jednoduchých pohádek jsem asi už vyrostla. Nicméně si nejsem jistá, zda by mě tato kniha nadchla i před pár roky, když jsem byla ještě malé dítko začínající s fantasy. Hrdinové v knize jsou nevýrazní, často nudní a celé to na mě působilo černobíle, magický systém v podobě jakýchsi prastarých slov a formulí je příliš prostý a na můj vkus moc overpowered. Nevidím v knize žádnou originalitu, která by dělala příběh zajímavým, spíš se tu neustále opakují otřepané motivy, u kterých autor zřejmě doufal, že budou fungovat. Za mě fakt ne a udivuje mě tak vysoké hodnocení a oblíbenost mezi čtenáři fantasy literatury. Ačkoli mám doma celou sérii, tak si nemyslím, že v blízké době budu v četbě pokračovat.