Odkaz Dračích jezdců 1–3: Eragon, Eldest, Brisingr

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Souborné vydání první tří knih tetralogie Odkaz Dračích jezdců.

Jeden chlapec a jeden drak ve světě dobrodružství a fantazie! Eragon, Safira, Galbatorix, Šruikan, Murtagh, Arya, Roran, Brom… Přísahy, zkoušky oddanosti a střet mocných sil!

https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63312/odkaz-dracich-jezdcu-1-3-eragon-eld-OI7-63312.jpeg 4.5225
Série

Odkaz Dračích jezdců / Odkaz Dračích jazdcov

Žánr
Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno, Fragment (ČR)
Orig. název

Eragon / Eldest / Brisingr, 2008

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (20)

Kniha Odkaz Dračích jezdců 1–3: Eragon, Eldest, Brisingr

Přidat komentář
VitoP
16.08.2019

Sérii jsem četl ještě před pánem prstenů, a tak se mi velice líbila. Příběhově je to krásná procházka úžasným světem a Paolini má můj obdiv za stvoření něčeho podobného. Avšak když jsem se ke knížce vrátil o pár let později po LOTRovi bylo znát jak moc jednoduše je to vlastně napsané. Nutno podotknout kdo by v 16 dokázal něco podobného takže i tak velký respekt autorovi.

Nikusscha
08.05.2019

Doposlouchala jsem první část knihy a velmi se mi to líbilo. Autor má opravdu potenciál. Po knížce bych asi nikdy nesáhla nicméně v audio verzi se dá dobře poslouchat.


Dada_cte
25.04.2019

Dokonalé! Magie s bojem! Rozhodně si to přečtěte, stojí to za to. Knihy vám nedají pokoj ani po tom, co si je přečtěte!❤️

Nika320
28.03.2019

Super knihy... dlouhé, ale nemůžu říct, že by mě nudily

Maisie153
26.07.2018

Toto je moje dětství! Začala jsem to číst v . třídě a zamilovala jsem se. Prostě moje kniha. teď když jsem starší tak jsem našla jiné troufám si říct lepší série. (Zaklínač, píseň ledu a ohně) ale na tohle nezapomenu!

marek4156
03.06.2018

Tohleto jsem začal číst na konci 2. třídy. Učitelky mi nechtěly věřit že jsem to přečet. Tohleto je mé liteární dětství. Neměnil bych. Doporučuji, není to jako zaklínač nebo pán prstenů. Tato kniha je podle mě úplně jiná dimenze.

Globodecristal
15.12.2017

Tak nevím, nemůžu hodnotit jinak než 5*. Ačkoli tady mnoho čtenářů píše, že se Christopher zbytečně moc rozvášňoval u nepodstatných pasáží, já tento pocit nemám. Je mnoho jiných knih u kterých zbytečné natahování děje vypadá násilně, tady se to ale povedlo. K příběhu to prostě patří. Když se Eragon učí, učíte se s ním, když Eragon jí, jíte s ním. Ani jedna pasáž z celé tetralogie mi nepřišla zbytečná. Děj krásně plyne, v pár stránkách jen tak klidně plujete jako po klidné hladině potůčku a pak narazíte na peřeje a vy se příběhem řítíte neuvěřitelnou rychlostí. Jazyk, který Christopher vymyslel je taktéž součástí příběhu, stejně jako Tolkien ve svých dílech zabudoval ten svůj. Není nijak násilný. Jen musíte občas snést hledání ve slovníku a taky občasné sledování mapy.

Pravdou je, že u čtvrtého závěrečného dílu jsem byla už tak napjatá, že mě nebavily kapitoly netýkající se přímo Eragona, ale jen s nimi je utvořen celek jak má být.

Závěrem doporučuju, nedejte na pocit, který jste měli po shlédnutí filmu (pakliže jste první díl nečetli) a neodsuzujte tuto sérii. Film byl na efekty pěkný, ale bohužel jinak naprosto nepovedený a ke knize se nehodící. :-)

JaMajka93
15.07.2017

je to úžasná séria ... ale priznám sa že som z nej už trochu vyrástla ... je vhodná a dokonalá ako darček pre násťročných ale napríklad ja, po dvadsiatke som už náročnejší knihomoľ.

1

Štítky

draci dobrodružství dobro a zlo pro mládež

Autor a jeho další knihy

Christopher Paolini
americká, 1983

všech 10 knih autora

Kniha Odkaz Dračích jezdců 1–3: Eragon, Eldest, Brisingr je v

Právě čtených8x
Přečtených385x
Čtenářské výzvě13x
Doporučených53x
Knihotéce55x
Chystám se číst48x
Chci si koupit23x
dalších seznamech1x