Brisingr

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Přísahy, zkoušky oddanosti, mocné síly se střetnou...Bitvou na Hořících pláních boj s Královstvím zdaleka neskončil a zdá se, že v nadcházejícím střetu bude Galbatorixův Jezdec mocným protivníkem. Eragona se Safirou proto čekají další zkoušky v boji, ale v příběhu už nejde jenom o ně…Stejně jako Eragon a Eldest, i Brisingr je plný napětí, nečekaných odhalení a zvratů, ve kterém nechybí ani Safiřin něžný humor. Dlouho očekávaný 3. díl fantasy série Christophera Paoliniho je konečně tady!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/2037/odkaz-dracich-jezdcu-2037.jpg 4.42732

Odkaz Dračích jezdců / Odkaz Dračích jazdcov 3.

Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno, Fragment (ČR)

Brisingr, 2008

Kniha Brisingr

Kniha2006
předevčírem

Kniha jako i předešlé z této série je napínavá a moc se mi líbil způsob výroby Brisingru.

krovacek
07. listopadu

Ctiva kniha, za me super ze je dlouha, clovek nema hned precteno:) nudne pasaze se nekonaly, zaroven jsem byla schopna se odtrhnout, takze akoratni kniha. Obcas si neco trochu odporovalo, ale to bych spoilovala a nebylo to tak zle.

Kulivlad
04. listopadu

Z celé serie je pro mě tento díl nejslabší. První polovinu se toho moc nedělo a pak se vyráběl meč.

DuncanIdaho

Další kniha z výborné série.

Peqvy

Stejně tak jako předchozí díly byl i tento nesmírně čtivý. Autor používá krátké věty sem tam proložené jiným jazykem a celý děj postupně odhaluje. Když se nad celým tím světem pořádně zamyslíte zjistíte, že jedna z možností, o kterých si myslíte, že nastanou opravdu nastane. Nehrozí tedy příliš velké překvapení. Nicméně charakteristiky jednotlivých postav jsou popsány tak barvitě, že celý děj mi úplně ožil před očima. Když se zpětně zamyslím nad tím, co se v knize odhalilo, divím se, že se to autorovi na těch 658 stran vůbec vešlo.
Vlastně by mi na hodnocení stačila pouze dvě slova ,,neuvěřitelně úžasný", prostě není o čem.

trudoš

Korektní, naivní, kýčovité a nudné NIC. Taky už jsem konečně přišel na to, co mě na postavě Eragona štve nejvíc - to jak je na svůj věk chytrej jak rádio, rozdávající životní moudra nalevo i napravo, až má jeden pocit, že jde o novodobého spasitele. Uznávám, že je třeba brát v úvahu věkovou kategorii, pro kterou je série určená, ale přesto je to skoro jako právo útrpné. Ostatně on celý třetí díl je pouze o putování a mudrování, přičemž ve vykreslování dospěláckých emocí Christopher Paolini naprosto selhává. Kdyby alespoň uměl psát, jenže tohle je prostě jen vykrádačka motivů, které jinde byly nové a tady působí pouze jako laciná napodobenina.
Proti gustu žádný dišputát, jen mě mrzí, že laciný plagiátor se stává pro mnohé hvězdou a původní originály zůstávají zapomenuty, přestože jsou po literární, stylistické i obsahové stránce mnohonásobně lepší. A mimo jiné, Eragon už získal svůj první světelný meč, takže to moje původní tušení analogie s Hvězdnými válkami nebylo tak úplně mimo mísu.

RendysStrange

Nemám co vytknout. Miluji draky a tato kniha patří mezi mé oblíbené. Takže pokud miluješ draky, určitě si to přečti. Stojí to za to! :)

Labambola

Série o dračích jezdcích je tak trochu moje srdcová záležitost, baví mě ten lehký pocit dejavu, kdy jsem jako malé dítě tak moc chtěla věřit, že draci skutečně existovali.
Ve třetím dílu mám dojem, že i Christopher Paolini nechce svůj dračí svět opustit, a proto se noří hlouběji do jednotlivých dějových linek. Kromě Eragona Stínovraha a jeho Safiry Zářivé šupiny, tak sledujeme mnoho dalších psychologicky zajímavých charakterů. A ano, zdůrazňuji slovo psychologicky, protože autor se tentokrát snaží do svého díla přidat i něco víc. Jeho postavy se zamýšlejí nad svým osudem, životem, světem a jeho řádem, jeho politikou. A to se mi líbí. Jdu si poslechnout díl poslední.