Brisingr

Přísahy, zkoušky oddanosti, mocné síly se střetnou...Bitvou na Hořících pláních boj s Královstvím zdaleka neskončil a zdá se, že v nadcházejícím střetu bude Galbatorixův Jezdec mocným protivníkem. Eragona se Safirou proto čekají další zkoušky v boji, ale v příběhu už nejde jenom o ně…Stejně jako Eragon a Eldest, i Brisingr je plný napětí, nečekaných odhalení a zvratů, ve kterém nechybí ani Safiřin něžný humor. Dlouho očekávaný 3. díl fantasy série Christophera Paoliniho je konečně tady!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2037/big_odkaz-dracich-jezdcu-2037.jpg 4.43137

Odkaz Dračích jezdců / Odkaz Dračích jazdcov 3.

Dobrodružné, Romány, Fantasy

Vydáno: , Fragment (ČR)

Brisingr, 2008

Kniha Brisingr

Johny_H.
28.12.2021

Od předchozího příběhu mírné zlepšení, ale na více než tři hvězdy to nemá. Autor má evidentně zálibu v dlouhých popisných částech jak například celou kapitolu kout meč a to já opravdu nemusím.

vercatko20
21.12.2021

Po Eldestovi Brisingr přinesl polepšení.
Konečně se děj opět hýbal a jsem už zvědavá, kam nás poslední díl zavede a jak bude celá série završena.

ondra295
08.12.2021

Tenhle díl je společně s tím posledním asi opravdu nejlepší z celé série. Konečně to má zase rychlý spád, děj je mnohdy opravdu nečekaný, zvratů je hodně a postavy se dost často sice chovají tak, jak bychom nečekali, ale všechno má svůj důvod. Na tom si dal Paolini záležet, aby ten svůj svět vypiplal do takových detailů, že skulinek v dějové lince skutečně mnoho nenajdeme. Celý tento díl působí jako taková příprava na velkou závěrečnou bitvu a funguje v tomto ohledu opravdu skvěle!

MichaelaSess
06.12.2021

Moje úplně nejoblíbenější kniha..4x ....a ještě si ji dám.

radusak9806
17.10.2021

Knihy mají vzestupnou tendenci, ale stejně mi jejich přelouskání trvá déle, než bych čekala.

AnoMANder
01.10.2021

Třetí díl rozhodně lepší než díl druhý. Vyprávění se vrací do stavu, kdy popisuje děj rychle za sebou, přináší zvraty, zajímavé nové informace o rasách, historii (např. Eldunarí), nové otázky i odpovědi.
Je cítit, že sága spěje k vyvrcholení, lepší se mi zdá i styl psaní.
Eragon se začíná chovat čím dál víc dospěleji.
P.S. jsem nadšenec do map. Taky se mohla "vyvíjet", obohacovat jako příběh :-)

Hakate
30.09.2021

Po skvělém prvním dílu a horším druhém, opět skvělý díl. :)

Lokina
15.07.2021

Po velmi, velmi dlouhé době jsem se dokopala k tomu, abych sérii dočetla. Lituji, že jsem ji nepřečetla už dávno, protože svět, ve kterém se příběh odehrává, je fascinující, okouzlující a jedinečný. Některé kapitoly se mi četly dobře a rychle, některé díky dlouhým popisům se četly pomaleji a nevěnovala jsem jim takovou pozornost.
Třetí díl poskytnul plno otázek, na které doufám dostanu odpověď v posledním dílu. Nabídl ale i spoustu nečekaně překvapivých odhalení, takže jsem poháněna zvědavostí dočítala poslední stránky.
Eragon se Safirou postupně dospívají, ještě se učí, ale závratným tempem se blíží k tomu, aby oba dva se ukázali v plné síle a překonali velké zlo.
Velkým plusem knihy je mapa a slovník cizích slov.