Brisingr

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Přísahy, zkoušky oddanosti, mocné síly se střetnou...Bitvou na Hořících pláních boj s Královstvím zdaleka neskončil a zdá se, že v nadcházejícím střetu bude Galbatorixův Jezdec mocným protivníkem. Eragona se Safirou proto čekají další zkoušky v boji, ale v příběhu už nejde jenom o ně…Stejně jako Eragon a Eldest, i Brisingr je plný napětí, nečekaných odhalení a zvratů, ve kterém nechybí ani Safiřin něžný humor. Dlouho očekávaný 3. díl fantasy série Christophera Paoliniho je konečně tady!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2037/odkaz-dracich-jezdcu-2037.jpg 4.42915

Odkaz Dračích jezdců / Odkaz Dračích jazdcov 3.

Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno, Fragment (ČR)

Brisingr, 2008

Kniha Brisingr

aktijnov
14. listopadu

Další pokračování příběhů Eragorna. Na můj vkus tam postavy příliš často "zvracely" (ať už vysílením či z jiného důvodu). A vadil mi zase otevřený konec nachystaný k pokračování dalšího dílu...

Alnima
06. listopadu

Opět povedené pokračování, plné akce a napětí.

temna.vila

Třetí díl série Eragon mě opět nezklamal. Příběh byl stejně čtivý a děj odsýpal jako u dílů předešlých. Z knihy bylo cítit, že už se blíží velké finále a čtenáře autor příhodně napínal.

StarPopcorn

Safira zase perlí, stejně dobré jako všechny ostatní díly - Já fakt nemůžu dát míň než 5 *

ydnac

NEJLEPŠÍ SÉRIE O DRACÍCH !!!!!!!!! :-) DOPORUČUJI :-)

karolina2869

K tomuto dílu mám zvláštní pocity. Příběh je čtivý, tak jak k tomu pro mne bylo v předešlých dílech. Strašně se mi líbí, jak se vyvíjí vztah mezi Eragonem a Safirou, že už se neberou jako nějakou "zátěž". Vývoj postav jde znát, jen mi přijde trošičku rychlý. Rozhodně se tam dalo několik stránek proškrtat. Nebavily mě kapitoly z pohledu Rorana. Vždy, když na ně přišla řada, jsem si počítala stránky do konce a modlila se, ať už to skončí. V knize Eldest jsem měla jeho kapitoly ráda. Jeho pohled mi připadal pro příběh zbytečný. Kdyby to autor zakomponoval do pohledů Nasuady a Eragona, bylo by to podle mne lepší. To, co dokázal, se mi zdálo opravdu nereálné. Ano, všichni tam dělají věci, které jsou nad jejich síly ale tak řeknete si, že přece to nejsou jenom lidé, že. Ten konec mě..... zklamal? Já ani nevím.

SPOILER Ale ten souboj mezi Trnem a Glaedrem ( doufám, že to mám napsané dobře, jestli ne, tak se omlouvám) mi přišel zvláštní. Jako jo, ze začátku to bylo dobrý ale ten konec? Jako halo??? Takhle debilní, s prominutím, smrt jsem snad neviděla. KONEC SPOILERU

Jak jsem si četla komentáře níže, tak si hodně lidí stěžovalo na "rozvleklý" popis přírody. Nejsem nějak velký milovník zdlouhavých popisů ale tady mi to nevadilo. Pořád nevím, jestli je to na 3* nebo 4*

Audrina

U knížek Paoliniho mám stále pocit, že jim něco chybí, Nedokážu ale říct, co to přesně je. Občas mi přijde, že se příběhy až zbytečně natahují, stačilo by možná zkrátit o třetinu a knížka by dostala lepší šťávu...takto je čtenář občas nucený překousat se přes nudné pasáže, které příběh nijak zvlášť neposouvají.
Poslední díl už dočtu, jelikož jsem zvědavá, jak to celé dopadne, není to pro mě ale nijak zářivá knížka

jirka9453

Brisingr mě opět ušetřil pomalého startu nebo i odložení četby, která přišla s Eldestem. Příběh se rozvíjí, má napínavé i kouzelné momenty a je důstojným nástupcem v sérii. Eragon dostává více prostoru po duševní rovině a je znát, že autor se už i na toto téma zaměřuje. Fajn fantasy, která stojí za oprašování v polici, abyste si jí opět měli chuť vytáhnout.

Odkaz Dračích jezdců 1–3: Eragon, Eldest, Brisingr
Odkaz Dračích jezdců 1–3: Eragon, Eldest, Brisingr