Našeptávač

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V lese je nalezeno pohřbených šest useknutých rukou. Jsou uspořádány do tajemného kruhu a zdá se, že patří chybějícím dívkám mezi 8 a 13 lety. Zbytky těl ale nikde nalezeny nebyly. Případ dostal kriminolog Goran Gavila. Nerudný, vzpurný muž musí spolupracovat s mladou policistkou Milou Vasquezovou, která má pověst odborníka na pohřešované děti. Má totiž svou vlastní tragickou minulost, která ji zanechala poškozenou a neschopnou něco cítit. Je to výbušný, ale podivným způsobem fungující vztah. A když v lese odhalí další tajemství, stále víc mají své životy navzájem v rukou. Úchvatný literární thriller, který smetl Itálii. Našeptávač rozpoutal podobnou bouři jako romány Stiega Larssona. Tento román je výjimečný - provokuje, je inteligentní a nepoddajný....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415299/big_naseptavac-ucq-415299.jpg 4.2325
Série:

Mila Vasquez 1.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Vendeta
Originální název:

Il suggeritore, 2009


více info...
Nahrávám...

Komentáře (123)

Kniha Našeptávač

Arwen777
09. ledna

Italský styl psaní je jiný, i proto si občas pro změnu ráda přečtu nějakou detektivku z této produkce.
Našeptávač je dílo vzbuzující diametrálně různé reakce. Abych pravdu řekla, i já jsem si chvíli zvykala na styl autora a kniha se mi nečetla úplně pohodově, je také hodně komplikovaná. Na druhou stranu byl děj nabitý akcí a opravdu snad až mnoha zločiny. Souhlasím s některými čtenáři, že je zde poměrně hodně nelogičností, každý kroutíme hlavou nad jinými, já třeba nechápu, jak by nemohli vyšetřovatelé najít ani zlomek DNA na místě, ze kterého se dotyčný nehne celý den. Ale co si budeme povídat, určitě to není první detektivka nebo thriller, kde ne úplně všechno sedí na 100%...
Mě ale dostal až doslov. Vysvětlení teorie našeptávačů a poznámka, že spousta případů, které byly zmíněny, se opravdu stala. To mě tedy teprve zamrazilo... Vzhledem k tomu, že se autor opravdu problematice sériových vrahů věnuje, nebude asi vše mimo mísu.
A tak knihu odkládám s tím, že to bylo lehce nadprůměrné čtení, spíše pro odreagování, ale s nepříjemným mrazením, co vše se na světě děje.

jihej
04. ledna

Tolik nepravděpodobností, nesmyslů a nepřesvědčivosti pohromadě jsem dlouho v žádném thrilleru nenašla....nedočteno. Nerozumím nadšeným recenzím.


LeKal
14.12.2021

Tak nevím, myslím, že mám momentálně čtecí krizi, ale za mne teda nic moc. Těšila jsem se, ale bylo takové zdlouhavé a i jsem se chvílemi ztrácela.

Tereza137
02.12.2021

Těšila jsem se na tu knihu a bohužel jsem opravdu velice zklamaná... Jak se tu už i níže píše, styl psaní je velice odlišný od jiných knih a mě to vůbec nenadchlo. Připadalo mi, že je knížka hodně chaotická, neuspořádaná. Skoro žádné popisování postav, okolí atd... Bohužel jsem knihu ani nedočetla, což mě opravdu velice mrzí.

Laf
01.12.2021

Zajímavá kniha, která mne vtáhla a nenudila až do konce. Sice ze začátku mi chvilku trvalo než jsem si zvykla na styl psaní, ale pak už to šlo. A pak až ten konec mi přišel takový zvláštní, jak to bylo ukončeno a vyřešeno, ale co už. Celkově je to povedená a napínavá kniha, která za zkoušku stojí :)

Pajakub47
27.11.2021

No...tak nevím... přišlo mi tam toho tak nějak moc.... mrtvých dětí, vrahů, příběhů, zázračných odhalení nějaké indicie, postav.... smotané dohromady... jsem se občas ztrácela.... nicméně dočetla jsem... takové průměrné

Ava365
27.11.2021

Zpočátku mi chvilku trvalo zvyknout si na autorův styl, ale posléze se kniha začala jevit zajímavě. Bohužel zhruba od strany 140 se tam začalo objevovat takové množství nelogičností, že to u mě vyvolávalo téměř smích. V knize je tolik klišé(např. Mila a její sebepoškozování s následnou chirurgickou aktivitou) a zbytečného patosu(některé Goranovy výroky), že mi dělalo stále větší potíž v četbě pokračovat. Ovšem od strany 202 se už objevila taková snůška do nebe volajících blbostí (jinak se to nazvat nedá), že četba skončila a kniha zůstane nedočtena. Na druhou stranu...pokud bychom to brali jako literaturu naučnou, dozvíme se, že kdybychom byli natolik hloupí, jako jedna z policistek pracujících na případu(Mila), a napili se se náhodou čaje neznámého původu od jednoho z možných podezřelých a cítili pak překvapivě nástup únavy a mátožnosti, stačí se střelit pistolí do deltového svalu, tím se nám tělem rozproudí adrenalin a my tím pádem neusneme...ty wo.e, to fakt ne.

Lu89
21.11.2021

Stejně jako jiní čtenáři jsem měla i já problém se začíst. Některé pasáže jsem si musela přečíst ještě jednou. Rozhodně to není standardně napsané, kvalitu a potenciál to ale určitě má. Uvidíme, co další díl.

1