Genesis

Genesis https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503828/bmid_genesis-sIc-503828.png 5 1004 1004

Robert Hunter série

< 12. díl

Robert Hunter je povolán k nejděsivějšímu místu činu, jaké kdy navštívil. Ještě větší znepokojení se ho zmocní, když se při pitvě najde v těle oběti verš básně zanechaný vrahem. Zanedlouho se najde další mrtvola. Metody a podpis vraha se liší, ale stupeň použitého násilí nasvědčuje tomu, že za oběma zločiny stojí stejný pachatel. Hunterovy obavy potvrdí nález druhé části básně. Tento objev však nejenže spojí dvě vraždy, ale je už jasné, že jde o dílo sériového vraha. Robert Hunter i přes nedostatek forenzních důkazů musí dostihnout nejdisciplinovanějšího a nejsystematičtějšího zabijáka, na jakého kdy narazil; pachatele, který se kochá strachem oběti a pro něhož je smrt lekcí, již je třeba udělit. Genesis je dvanáctým románem série o detektivech Robertu Hunterovi a Carlosi Garciovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art
Originální název:

Genesis , 2022


více info...

Přidat komentář

FerryTaz
včera 5 z 5

Kniha se četla naprosto sama. Opět skvělá zápletka a odhalení vraha bylo tedy velké překvapení. Kniha vás opět udržovala přechody mezi kapitolami pod stálým napětím a nenechala vás vydechnout. Tohle prostě Carter umí.

Kami33
předevčírem 5 z 5

Při dvanáctém díle už všichni víme, co můžeme u Cartera čekat. A protože to čekáme, nejsme tolik zaskočeni brutalitou, i když za mě možná by šlo trochu ubrat. Jinak opět skvělé čtení.


MiraiYume
24.05.2024 5 z 5

Carter je jediný spisovatel, který mi prošel rukou a po jehož dílech je mi vážně zle od žaludku a při čtení trpím na neustálou husí kůži. Co o to, v každé z jeho knih je nějaký extrémně brutální vrah, ovšem tyto vraždy a jejich motiv, to je teprve masakr. Ovšem na konci knihy jsem tentokrát k vrahovi pocítila i jistý soucit, a to je známka toho, jak dobře byl vystavený celý děj.
A velké plus je samozřejmě detektiv Hunter, výborně vykreslená postava.

Pavcitko
20.05.2024 4 z 5

Protože jsem závislák na postavě detektiva Huntera, nejsem možná úplně objektivní hodnotitel. V knize musím ocenit, že autor konečně nezabředá do minulosti Roberta, neboť ji všichni dobře známe. Ano, lehký stín minulosti se tam objeví, ale to se do děje perfektně hodí. Na tento díl jsem se těšila a jen zmíním, že přinejmenším drží krok s ostatními díly. Má zajímavou zápletku, ikdyž nakonci trochu neuvěřitelnou ve smyslu kdo je vrahem. Nechť ale každý posoudí sám, zda by něco takového bylo možné. Dávám čtyři hvězdy a vyhlížím další díl.

hrdinka.j
19.05.2024 5 z 5

Paradni cteni, cela serie.
Napinava, zajimava.
Potrebuji dalsi .

topeti
14.05.2024 4 z 5

(SPOILER) Parádní kniha, z počátku snad příliš brutální, ale nakonec to dá smysl. Možný spoiler: mrzí mě nedokončenost příběhu, chtěla bych, aby byli konfrontováni, tehdy náctiletí tyrani, kteří si dál žili své šťastné životy a velice se divili, když je karma dostala... To oni byli odpovědní za utrpení blízkých!

Princezna22
01.05.2024 audiokniha 5 z 5

Poslouchat tuhle knihu asi nebyl moc dobrý nápad u pár pasáží bych blila... Ale jinak ok,jak jinak zvrácené a nechutné čtení. Pro slabé povahy bych nedoporučovala... Prostě Carter!! A po jeho minulých knížkách, které se mi moc nelíbilo takhle konečně zlomila hůl a byla úžasná..

JirkaDrapa
27.04.2024 5 z 5

Super čtení, každá kniha je lepší než ta předchozí.
Doufám, že se dočkáme další knihy z této série brzy.

Kiikuus
24.04.2024 5 z 5

Carter opět stvořil brilantně brutální knihu. Po otevření vás čeká skvělá akce, při které vám bude tuhnout krev v žilách a neotřelá zápletka i finální rozuzlení. K tomu si přidejte charismatického Huntera po boku se sympaťákem Garcíou a máte knihu, co si musíte přečíst.
Stále mě udivuje, že je Carter schopný napsat tolik knih a neztratit plnou pozornost diváka, protože jsou všechny stejně čtivé a napínavé. Za to mu patří můj obrovský obdiv.
U dílu číslo 12 to doufám nekončí a já už se nemůžu dočkat dalšího:-)

Abikk
22.04.2024 5 z 5

Ani tentokrát Carter nezklamal a podal nám brutální, sadistické a napínavé dílko. Víc není třeba dodávat ... nezbývá než se modlit, aby další díl byl co nejrychleji namluven :o)

čef
19.04.2024 4 z 5

Groteskní, sadistické, ničemné, odporné a monstrózní (str. 182) jsou nejenom všechny ty vraždy, ale celý tento román. U autora jsme zvyklí na tento způsob psaní o sériových vraždách, takže žádné překvapení. Detektiv Hunter znovu pátrá po zvráceném vrahovi, který jakoby si z něj tropil šašky. Jako detektivka tedy dobrý, možná trocha varování před šikanou, trochu úvah nad vinou a trestem, jinak kniha ničím zvláštním nevyniká.

BlaV.
17.04.2024 5 z 5

Tak poslední díl série dočtený. Opět výborné čtení jako předchozích 11 dílů.

brunettlibrary
15.04.2024 5 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou a teda musím říct, že teď mám co dohánět. Už dlouho mě tak kniha nechytla, že bych musela pořád číst a číst i když už byla půlnoc a já na druhý den musela brzo vstávat. Detektivka je napsaná skvěle, někdy až moc skvěle. Například popis místa činu jsem musela přeskakovat, na takový sadistický popis fakt nemám žaludek. Dva hlavní vyšetřovatelé jsou skvělí, ty jsem si hned oblíbila. Vyšetřování bylo plynulé. Oceňuji, že autor vyšetřovatele natlačil i do slepých uliček, takže vše bylo uvěřitelnější. Konec a pachatele jsem neodhalila. Za celkovou zápletku fakt tleskám. No co dál říct, jsem z knihy fakt hodně nadšená. Moc doporučuji!!

Airelle
10.04.2024 5 z 5

Možná se budu opakovat, ale já tuhle sérii prostě miluju. Líbí se mi duo Hunter a García, jejich styl vyšetřování je skvělý.

Vrah byl nečekaný a jeho motiv mi vlastně přišel pochopitelný, ale nemohla jsem s ním soucítit, protože jeho obětmi byli nevinní lidé.

Audiokniha mě v podání Jakuba Saice zcela pohltila a chvílemi jsem se bála, takže večer jsem to poslouchala jen zřídka.

Nemohla jsem se odtrhnout a považuji knihu za jednu z nejlepších této série. 15 hodin poslechu uteklo jako nic.

Doporučuji sérii všem milovníkům thrillerů a detektivek. Pokud jste od Cartera ještě nic nečetli, tak to utíkejte napravit. Věřte, že nebudete litovat a budete se jen divit, že jste knihy tak dlouho odkládali.

Hodnocení: 6/5

IG: @freya_zlaskykpribehum

midre
07.04.2024 5 z 5

Tento autor mně dlouho míjel, nebo spíše já míjel jej. A asi k mé škodě. Výborně napsaná kniha, která vám nedá spát a musíte ji přečíst co nejdříve. A to je podle mně známkou dobře napsané knihy. Určitě sáhnu po jeho dalších knihách.

Doubravka1975
30.03.2024 5 z 5

12.díl série Robert Hunter a opět vynikající i když hodně drsný a děsivý. Smutné je téma, stále aktuální a nesmrtelné a už bylo v předešlých dílech zmíněno. Ale tentokrát je víc rozebráno psychologicky. Je znát autorova bolest a smutek z jeho osobní životní ztráty. Na začátku knihy je velmi silné věnování. A tentokrát i varování, ale nepřijde mi, že by tenhle díl byl nějak víc brutální než předchozí díly.

....pro tento život už bez tebe na ničem nezáleží....

aneta.giraffe
29.03.2024 5 z 5

Jako vždycky - nepřekonatelný Carter. Já ty jeho knihy miluju. Ano, ty vraždy jsou hrozné, nechutné a brutání. Vrazi totální magoři.
Ale jsou to jedny z nejčtivějších knih, co jsem kdy měla v ruce.

zelenoockaa
25.03.2024 4 z 5

Carter píše velice dobře a jeho díla jsou většinou skvělé a čtivé. Bohužel v tomhle převládla taková brutalita, až se z toho člověku dělá špatně. Měl by pět hvězdiček kdyby ubral pár detailů...

maličkán
21.03.2024 5 z 5

Opět skvělý thriller od Cartera jako celá jeho série s Hunterem. Možná ještě brutálnější, promyšlenější zápletka, prostě super. Kniha určitě není pro slabší povahy.

edith79
20.03.2024 4 z 5

Já mám tedy krimi žánr ráda a knížky s Robertem Hunterem jsem vždycky celkem ustála. Ovšem tentokrát to bylo i na mě už celkem moc. Tahle knížka byla vážně hodně brutální a nervydrásající. Hodně moc lidské bolesti a to nejen fyzické. Carter stupňuje brutalitu takovým způsobem, že si vůbec neumím představit, kam to povede příště. Možná by bylo na čase trochu zvolnit.

Autorovy další knížky

Chris Carter
brazilská, 1965
2013  92%Dvojitý kříž
2016  94%Zloba
2015  94%Jeden za druhým
2013  93%Noční lovec
2016  93%Já jsem smrt