Napsáno krví

Los Angeles, 4. prosince. Přesně tři týdny do Vánoc. Angela Woodová, mistryně kapsářského řemesla, pro dnešek právě skončila – šest set osmdesát sedm dolarů – to není špatný výdělek za necelých patnáct minut práce. Oslavuje úspěšný den koktejlem a přitom její pozornost upoutá jeden z návštěvníků hotelového baru, který se chová hrubě k nějakému starci. Angela se rozhodne dát mu ponaučení a ukradne mu na první pohled drahou koženou tašku. Uvnitř nejsou peníze ani laptop, nic cenného – aspoň ne pro Angelu. Jen černá knížka vázaná v kůži, překvapivě těžká. Zvědavost zvítězí a v pohodlí svého bytu Angela rychle prolistuje kořist. A tehdy začne nejhorší noční můra jejího života. Není to totiž obyčejná knížka – její obsah předčí i tu nejzvrácenější představivost. Napsáno krví je jedenáctým románem série o detektivu Robertovi Hunterovi a Carlosi Garciovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454437/big_napsano-krvi-x09-454437.jpg 4.6869

Robert Hunter 11.

včera

Opět nezklamal!

Smiley96
předevčírem

Zase jízda, jak jinak. TOP završení série. A já se jen modlím, že ne poslední.

katka134

Další povedený díl se zajímavou zápletkou.
Ještěže pan Carter neklesl na mysli a dospěl ke strhujícímu závěru.

Čenichnaknihy

Že s vámi Carter dokáže od prvních stránek otřást, už asi nikoho, kdo jeho tvorbu zná, nepřekvapí. Jenže tohle je trochu jiné. Autor v předmluvě přizná, že mu v průběhu psaní knihy zemřela přítelkyně, a jen s vypětím všech sil dílo dokončil.

Pokud patříte mezi fanoušky Chrise Cartera a vžijete se do jeho situace, tahle informace s vámi pohne a nesete si ji s sebou při čtení příběhu.

Nutno říct, že na něm osobní ztráta a psychická rozervanost vůbec není znát. Autor ani na moment neslevil ze svého stylu. Krátké kapitoly, strhující tempo, drsné vraždy a originální zápletka.

Mladá kapsářka Angela ukradne neznámému muži v baru tašku, ve které je zvláštní deník. V koženém přebalu se ukrývá deníček sériového vraha. Šokovaná posílá “úlovek” policii, a tak se dostane až na stůl Roberta Huntera.

Jasně, jsou tam těžko uvěřitelné momenty. Třeba když Hunter s Garcíou čtou vrahův zápasník a oběti z deníku hledají jednu po druhé chronologicky. Chce se vám řvát, ať přetočí zápisník na nejčerstvější oběť a zjistí, jestli náhodou ještě nemůže být živá. Ale nakonec to až tak nevadilo.

Podstatné je, že si vás Carter zase omotá kolem prstu a znovu zapomenete na čas, jen abyste knížku dočetli. Zvlášť v posledních zhruba sto stranách. Dobrá zpráva je, že už je za rohem 12. díl série s názvem Genesis.

MistrCZ

Pro mě obrovské překvapení, ke knize jsem se dostal vlastně náhodou a jsem nadšen.

ThomasRuhe

Další super případ. Velmi povedený úvod, ve kterém se detektivové o vraždách dozvědí hodně nezvykle, z ukradeného deníku. Pak další překvapení, kdy vrah nikam nezaleze, ale chce deník zpátky. Fakt to byl tedy start !
Zbytek je pak Carterův vysoký thrillerový standard, který je smíchaný z brutality, napětí, odvahy, chytrosti a jiných ingrediencí jak detektivů tak samotného vraha...
V předešlých dílech si autor zdvihl laťku hodně vysoko, a zde ji úspešně znovu překonal.

smejkalova.m

Jedna z nejlepších za mě.. Doufám, že Carter ještě něco napíše, mrzí mě. že to byl poslední díl.

March

Robert Hunter mě baví, baví už 11.díl, což není obvyklé, že by autor dokázal udržet tak vysokou laťku a tak dlouho. Zápletka, děj, napětí, krátké kapitoly, no všechno bezchybné. Jedině ten konec malilinko přetažený, ale to neva, protože co bychom si bez Roberta počali. Takže jen tak dále pane autore, my chceme další díly s Robertem a Carlosem.