Napsáno krví

Napsáno krví https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454437/bmid_napsano-krvi-x09-454437.jpg 5 1313 336

Robert Hunter série

< 11. díl >

Los Angeles, 4. prosince. Přesně tři týdny do Vánoc. Angela Woodová, mistryně kapsářského řemesla, pro dnešek právě skončila – šest set osmdesát sedm dolarů – to není špatný výdělek za necelých patnáct minut práce. Oslavuje úspěšný den koktejlem a přitom její pozornost upoutá jeden z návštěvníků hotelového baru, který se chová hrubě k nějakému starci. Angela se rozhodne dát mu ponaučení a ukradne mu na první pohled drahou koženou tašku. Uvnitř nejsou peníze ani laptop, nic cenného – aspoň ne pro Angelu. Jen černá knížka vázaná v kůži, překvapivě těžká. Zvědavost zvítězí a v pohodlí svého bytu Angela rychle prolistuje kořist. A tehdy začne nejhorší noční můra jejího života. Není to totiž obyčejná knížka – její obsah předčí i tu nejzvrácenější představivost. Napsáno krví je jedenáctým románem série o detektivu Robertovi Hunterovi a Carlosi Garciovi.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , BB art
Originální název:

Written in Blood , 2020


více info...

Komentáře (336)

Komentáře 336 Recenze 4

85098211
85098211
včera 5 z 5

(SPOILER) Jak je u autora obvyklé, je tato jeho kniha zase jedna velká jízda od začátku až do konce! Tento další případ, který budou řešit Robert Hunter se svým parťákem Garciou, začíná tím, že mladá kapsářka Angela Woodová ukradne neznámému muži jeho tašku. Nenalezne v ní ovšem očekávanou kořist, ale objemný a překvapivě těžký deník s obsahem, který neočekávala ani v tom nejhorším snu. A protože si ho nechce ponechat, anonymně ho vhodí do schránky soudní patoložky Claire. No a tak se tento předmět ocitne také na stole obou vyšetřovatelů, protože je jasné, že jej psal brutální a zvrácený sériový vrah. Kromě toho se brzy ukáže, že tento pachatel vraždí již celou řadu let, aniž by se na jeho činy přišlo. A nyní chce svůj deník dostat zpět za každou cenu - a nezastaví se naprosto před ničím...
Už se musím opakovat, ale kniha je opět neodložitelná a neskutečně napínavá. A tentokrát půjde o život také Hunterovi, protože se vynasnaží zachránit Angelu, která se do spárů vraha dostala také. Ve finále tedy opět hodnotím plným počtem - ani snad jinak u svého oblíbeného autora nemohu ;-). A časem se těším na další, prozatím bohužel poslední díl...
PS: Netušila jsem, že tuto knihu autor napsal pod tíhou osobní tragédie, to jsem si přečetla až v komentářích zde. Hned jsem si to ale našla na netu a je mi opravdu strašně moc líto, že ho potkalo takové neštěstí...

hlavinka
hlavinka
20.01.2024 5 z 5

U Cartera jsem začala knihami s Lucienem. Ty byly skvělé a úžasně namluvené Jakubem Seicem.
Pak jsem jela sérii od začátku a knihy mi přišly jak přes kopírák. I když byly, samozřejmě čtivé.
A tak se mi tahle knížka líbila o něco víc než ty ostatní (kromě lucienovských, ty vedou), právě proto, že byla maličko jiná.
S poslední knihou ze série váhám, ale asi ji přečtu čistě ze zvědavosti.


dlabikk
dlabikk
15.01.2024 5 z 5

Další neotřelý příběh Huntera, Garcíi a zbytku útvaru ultranásilných zločinů Los Angeles. Příjemným zpestřením byla Angela, která se chovala celkem racionálně a nesnažila se na kořisti zbohatnou, jak jsem jí z počátku podezřívala a stal se z toho opět hon na zvráceného vraha. Napínavé a děsivé jako obvykle a zasloužení hodný 5*. Čeká na mě poslední dostupný díl u nás a tak si ho budu ještě chvíli šetřit, i když vím, že to nevydržím :o)

nikca1994
nikca1994
14.01.2024 4 z 5

Zase super díl, Carter umí psát jen originální knihy.Napětí, nečekané zvraty, vtipný Garcia a skvělý Hunter.A kapsářka Angela byla super.Doporučuji všem.Já jdu pokračovat na poslední díl této série,ale doufam jen,že ne na dlouho a budou další díly.

absa2611
absa2611
04.01.2024 5 z 5

Paráda! Konečně jsem se dostala k dlouho odkládanému Carterovi. Sice jsem začala 11. dílem, ale to mi vůbec nevadí. Přečteno během pár hodin, napnutá jsem byla opravdu hodně.
A díky brožované vazbě si mohu odškrtnout další políčko Výzvy.

Luigi1
Luigi1
22.12.2023 5 z 5

Tak jsem velice spokojen každá kniha je super nemohl jsem přestat číst

terimila
terimila
18.12.2023 4 z 5

Za mě trochu slabší díl, brzy mi myslím splyne s dalšími carterovskými "čtyřhvězdičkami", kde se nedělo nic zásadního ani extra zajímavého (rozuměj drastického). Nejzajímavější z celé knihy byla bezesporu Angela, ta to docela zajímavě oživila. Superschopnej vrah, co nenechává stopy, ale přitom má poruchy paměti... ten mi tentokrát hrubě nesedl. Ani jeho minulost, ani činy, ani osobnost a motivace. A poněkud uhozenej mi přišel i ten závěr - aby se někdo takovej dal jen tak ukecat k tomu, k čemu se ukecat dal?
No, já vám nevím. Tohle je spíš trochu čtyřka z milosti, protože to je božsky čtivej Carter a protože se povedla Angie. Jinak nic moc. Na super-kusy jako Genesis, Sochař smrti, nebo i lucienovské díly, se to dívá s hodně velkým odstupem.

TerezaaBaarova
TerezaaBaarova
23.11.2023 5 z 5

A je tu opět neodložitelný díl!
Robert sexysuperinteligentní policajt s insomnií a jeho dobrácký kolegova Garcia jsou moji nejoblíbenější hrdinové. Všechny knihy jsou poklad a vy, kdo to nevíte, tak jděte do toho! Ani jedna není slabá, ani jedna není nudná, ani jednou nebudete zklamaný!

bumble
bumble
04.11.2023 5 z 5

Prakticky v každém díle, na závěr nebo ke konci knihy je vysvětleno, proč a kvůli čemu sériový vrah dělal to, či ono a jaký k tomu měl důvod. Ani zde tomu nebylo jinak. Ano, v některých případech i s těmito "lidmi" svým způsobem soucítím a i snad chápu, že se jím obrátí svět vzhůru nohama. Ale, to co následně dělají, sadismus, úchylnosti a zvrácenosti, které jsou schopni působit svým obětem mě okamžitě vrátí do reality a nestačím se divit a valit oči.
O to smutnější je, že jsou i jedinci, kteří jsou schopni za tyto zvrácenosti platit, vymýšlet je a ještě se na ně s potěšením koukat (a to beztrestně).
Opět výborně napsáno a celou dobu úžasně čtenáři dávkováno až do samotného závěru. Carter prostě nezklame.

MKrat
MKrat
23.10.2023 5 z 5

Skvělá opravdu *****

Dédečko75
Dédečko75
16.10.2023 5 z 5

Skvělá kniha, vřele doporučuji

Dasa1313
Dasa1313
09.10.2023 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, Angela jako zlodějka je velice chytrá a sympatická, až na jednu situaci,.. ale to si přečtete sami. Vrah je neuvěřitelný.. vzdělaný, zdatný, vycvičený, spolehlivý,.. nezačít si psát deník, asi by nebyl objeven.. výcvik, armáda, jeho přátelé, hlasy... šílené.

Tento díl byl jiný, nevím, jestli byl poznamenaný osobní tragédií Chrise, ale přijde osobnější. Hunter je víc lidštější a je zde mnohem více jeho pocitů, i když asi poprvé zde není zmíněno, že hodně čte a trošku mi vadilo, že si celý deník nepřečetli hned!:)

„Žijeme ve smutném a velice temném světě,“ poznamenal Garcia, „když lidé nejenže mohou tyhle věci prodávat přes internet, ale navíc existují stovky.. tisíce lidí ochotných je kupovat a my proti tomu nemůžeme nic dělat. Štve mě to.“

Bezmoc je smutná a skličující. Bohužel ta skutečnost, že se tohle děje v reálném životě je ještě smutnější a to včetně příběhu vraha. (armáda, darkweb)

Opět nemám slov, čeká mě poslední díl a doufám, že další díly, budou brzy následovat.

BlaV.
BlaV.
30.09.2023 5 z 5

I 11. kniha s Robertem a Carlosem byla skvělá, koupila jsem v úterý k večeru, v pátek dočtena (nečtu moc rychle)

karlos7742
karlos7742
18.09.2023 5 z 5

Po nenávisti sem si říkal že Carter nedokáže stvořit někoho šílenějšího než Lucien Folter, ale spletl jsem se. Tohle byla jízda

alabra
alabra
16.09.2023 4 z 5

Mám to stejně jako Lenka S., vracím se na začátek.
Vyposlechnuto jako audiokniha, letní odpočinková záležitost, pro mě by nemuselo být to vykreslení zločinů až tak barvité, pobavilo mě spojení dvou policistů, dnes už klasické, jeden hloupý dobrák a druhý geniální nadčlověk.

TheEvelyn
TheEvelyn
14.09.2023 5 z 5

Nemůžu uvěřit, že za chvíli nebudu mít co číst... Sérii Roberta Huntera jsem si opravdu zamilovala. Kniha "Napsáno krví" se možná poněkud odlišuje od předchozích vydaných knih tohoto autora, co se týče uchopení děje, nicméně mě to přesto i tak velmi bavilo. Nebráním se změnám, obzvlášť, když už máte jedenáctou knihu v řadě a už máte zažitý jakýsi modus operandi autora. Kniha představuje tentokrát příběh jedné kapsářky, která se nechtěně připletla do cesty jednomu vrahovi. Ten naopak po ní začne pátrat, protože mu ukradla něco, co jí nepatří. Rozuzlení je opět skvělé a stejně tak i promyšlený popis toho, co vraha vedlo takto jednat. Dvojice detektivů Robert Hunter a Carlos Garcia mě nepřestává bavit, těším se vždy na dějové linky, kde jsou oba dva, protože se spolu navzájem doplňuji. Kromě toho, jak už píšu možná po několikáté, se mi líbí myšlenkové pochody a schopnost přijít na vraha dříve, než je zabitá další oběť. Každopádně, pokud chcete vyloženě žít dějem a knihu nespustit z ruky, vřele doporučuji tento díl, nýbrž rovnou celou tuto sérii.

Lenka_S
Lenka_S
10.09.2023 4 z 5

Moje první Carterovka a musím říct, že určitě ne poslední. Poslušně se vrátím na začátek celé série a doufám, že nebudu zklamaná ;-)

Mišelínek
Mišelínek
28.08.2023 5 z 5

I tento díl jsem měla přečtený za den a každé další pokračování je prostě jako krásný dárek zabalený v ještě hezčím obalu - a to nemluvím o jeho obsahu.
Myslím, že tato série je jedna z nejlepších, jaká kdy v literárním světě vznikla. :)

Jdu si pro (zatím) poslední díl a už teď jsem zvědavá, co si Chris připravil tentokrát.

edith79
edith79
18.08.2023 5 z 5

Začátek knihy tedy naprosto skvělý. Mladá kapsářka si tentokrát přivlastní něco, co by nikdo vlastnit nechtěl. Nenechá si to pro sebe a rozjíždí se případ pro Huntera a Garciu. Opět mají proti sobě hodně zvráceného, brutálního a velmi chladnokrevného protivníka, který se neštítí a hlavně nebojí ničeho. Ale Hunter a jeho parťák mají naštěstí taky pro strach uděláno. A tak tu máme opět neodložitelné čtení, tedy v tomto případě pro mě poslouchání. Pan Jakub Saic má palec nahoru.

marketa1860
marketa1860
07.08.2023 4 z 5

Vynikající, jako vždycky. Přes osobní tragédii autora opět skvělá kniha plná napětí, parádních logických úvah, svižný děj a překvapivé odhalení. Carter je jednička:-)