Napsáno krví

Napsáno krví https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454437/bmid_napsano-krvi-x09-454437.jpg 5 1368 345

Robert Hunter série

Los Angeles, 4. prosince. Přesně tři týdny do Vánoc. Angela Woodová, mistryně kapsářského řemesla, pro dnešek právě skončila – šest set osmdesát sedm dolarů – to není špatný výdělek za necelých patnáct minut práce. Oslavuje úspěšný den koktejlem a přitom její pozornost upoutá jeden z návštěvníků hotelového baru, který se chová hrubě k nějakému starci. Angela se rozhodne dát mu ponaučení a ukradne mu na první pohled drahou koženou tašku. Uvnitř nejsou peníze ani laptop, nic cenného – aspoň ne pro Angelu. Jen černá knížka vázaná v kůži, překvapivě těžká. Zvědavost zvítězí a v pohodlí svého bytu Angela rychle prolistuje kořist. A tehdy začne nejhorší noční můra jejího života. Není to totiž obyčejná knížka – její obsah předčí i tu nejzvrácenější představivost. Napsáno krví je jedenáctým románem série o detektivu Robertovi Hunterovi a Carlosi Garciovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

Written in Blood , 2020

janelka2
22.10.2022 4 z 5

Tak nějak nevím, tentokrát jsem dala o hvězdičku méňe. Nevím jestli je to knihou nebo mím rozpoložením při čtení ale tato kniha se mi nevím proč líbila o chloupek méně než ostatní. Začátek mi přišel trochu zdlouhavý ale pak se to rozjelo. Přijde mi, že bylo i trochu ubráno z krváren, což mi teda vůbec nevadí. Každopádně i o hvězdičku méně stačí k tomu aby kniha byla dobrá. Těším se na další díl.

Satyrka
21.10.2022 4 z 5

Jeden díl lepší než druhý. Další série, která nezklame. Ukazuje svět z té temné stránky, ale také z té světlé. Robert skvělá postava, a to, že je někdy až neuvěřitelně dobrý se dá omluvit - to jsou všechny hlavní postavy, zvlášť v detektivkách, a navíc - vlastně doufáte, že i bude neuvěřitelně dobrý. Garcii je mi trochu líto, Robert ho dost zatemňuje a upozaďuje.
Tento díl mě i málem rozbrečel, trochu mě zabolelo srdce - (MINISPOILER), ohledně scény s Tracy... (Konec MINISPOILERU)
...
A navíc... Bylo mi líto toho, co asi autor musel prožívat během psaní knihy... Kvůli své ztrátě...
...
Sečteno a podtrženo - tuto sérii doporučuji, ale jak vždy píšu, hrozí noční můry i za dne.

DonFilipson
21.10.2022 5 z 5

Prostě nejlepší spisovatel detektivek na světě ‍️

SilvieSisinka
04.10.2022 5 z 5

Vždy když si koupím knihu od Ch.Cartera vím že to bude nejlepší čtení....a opět mě nezklamal kluk jeden šikovná.

Lindulinek
03.10.2022 5 z 5

Opět fantastická detektivka.

Karoley
03.10.2022 5 z 5

Když si zapíše vaše jméno, je to rozsudek smrti...

Byla jednou jedna kapsářka Angie a té se podařilo omylem ukrást něco, co jí možná bude stát život..
Robert Hunter a jeho parťák Carlos Garcia pátrají po sériovém vrahovi, který se před ničím nezastaví. Byl okraden o svůj nejcennější majetek. A teď ho musí dostat zpátky za každou cenu.

Můj jedenáctý Carter a opět jsem nadšená! Neuvěřitelně čtivé, napínavé, mrazivé, šokující. Přečteno za dva dny, déle mi žádná kniha od autora nevydržela. Už se těším až k nám na jaře dorazí Genesis!

Patapuf
01.10.2022 5 z 5

Je to pořád dokola.... samý střeva, maso a krev.... a teď vážně... řekl bych, že oproti předchozím knihám se držel ještě zpátky... jasný... je to brutální... ale autor dokáže být ještě brutálnější... ale stejně ho rád čtu... vždycky než začnu číst přemýšlím jestli se dá ještě něco vymyslet a autor mě vždy příjemně překvapí... docela mi připomíná Johna Lutze....

gordon13
26.09.2022 5 z 5

Z nechutných smrtí, mučení a týrání v knihách Chrise Cartera je člověku nanic, ale je neskutečné, jak ten člověk umí ty knihy napsat! Po dlouhé době jsem sáhla po dalším dílu a byla to tedy jízda! Řekla bych, že jeden z nejlepších kousků!! Neskutečně čtivá kniha, s prima nápadem, co okamžitě zaujme. Skvělá krimi, pan Carter je ve svém žánru vskutku mistr!!

heavy66
25.09.2022 5 z 5

No tak určitě, už zase jsem se nedokázal odtrhnout, zase jsem četl do pozdních nočních hodin (ještě, že byl víkend)! Ten konec je úplně absurdní, příběh zpackanýho života, žádný Los Angeles, ale Los Nesmyslos ....a já přesto polykal řádky jeden za druhým, chvátal, hltal, abych se už už dozvěděl, jak to dopadne!
Všech jedenáct je za mnou, tak teď bude od Cartera svatej klid!..... Kdy že má vyjít něco dalšího?

Zuzka010
25.09.2022 5 z 5

Zpočátku mi série přišla poněkud přesycená informacemi, které jsou relativně známé. Čím více jsem ale četla uvědomila jsem si obrovskou znalostní nadupanost autora. Jeho nápady jsou opravdu čím dá lepší, zápletky velmi zajímavé, napětí větší a jak již jsem zmínila, obrovské znalosti ze strana autora. Žádná stránka není ochuzena o informaci, ale někdy je popis až příliš velký. Každopádně jsem Carterovce přišla na chuť :).
+ musím velmi pochválit postupné rozvíjení postav v průběhu celé série. Především Garcia, který jako nováček neměl o tomto typu vrahů skoro žádné vědomosti a v posledních sériích lze vidět kolik se toho naučil. K tomu se ukazuje jako postava s humorem :)

********
SPOILER: Už bych opravdu přála Hunterovi štěstí ve vztahu. U T. jsem předpokládala, že konečně se dostal k tomu, že se někomu "odevzdá". Dokonce jsem věřila, že spolu překonají předcházející tragédii. Už se to táhne dlouho, ale asi je to tak správně. Každý dar má nějaké mínus. :/

Kopretinka784
25.09.2022 5 z 5

Díky "objednávce" v knihovně se mi dostal do rukou další příběh.
Co k němu napsat? Opět jsem ho hltala, místy ani nedýchala. Holt Carter.
Jsem zvědavá, jestli najdu nějakou jeho knihu, kterou bych ohodnotila 3 nebo méně hvězdičkami.

heavy66
24.09.2022 5 z 5

Co mají společného kapsáři a knihy?
Vcházím onehdy do knihkupectví na Václavském náměstí a proti mně ven spěchají dvě osoby romské národnosti. Asi minutu jsem se divil jejich zájmu o literaturu, než nějaká zákaznice začala lamentovat, že postrádá peněženku!
Angela Woodová, kapsářka z Los Angeles, místo nadité peněženky sebere jednomu známému spisovateli rukopis jeho dalšího děsivého krváku, a hodí mi ho do schránky! Začínám v něm listovat, jsem zvědavý, co autor vymyslel.

Tupoun
21.09.2022 5 z 5

Vážení kolegové čtenáři. V komentáři tentokrát nebudu hodnotit knihu, zda je taková či maková. Pokud sledujete i životy autorů, vězte, že Chrisi Carterovi během psaní knihy Napsáno krví odešla ze života jeho životní partnerka a milovaná žena - spáchala sebevraždu. Tento krutý osud, kdy si autor sám dává vinu, že partnerku nedokázal ochránit, se promítá i do myšlení Huntera a oběti přímo v knize. My všichni, kteří jeho dílo polykáme supersonickou rychlostí, musíme posečkat a věřit, že se Chris Carter opět rozepíše. Ovšem vymýšlet po takové ztrátě brutální vraždy a ztráty rodin v knižním příběhu... Uvidíme, zda to autor zvládne. Doufejme!!!
P.S. Trochu jsem se proplazil internetem a zjistil, že Carterovi šla 18. 8. 2022 do prodeje kniha Genesis, další případ Roberta Huntera. Jupííí!

uzivatel6305
09.09.2022 5 z 5

A 11 dílů je za mnou a už se těším na další! Po 10sítce, která mě až tak nenadchla, se Chris vrací zpátky do svých kolejí a nutí čtenáře opět furt a pořád číst. Řekla bych, že na Cartera to tentokrát není tak drsné, ale jako obvykle překypující napětím. Ten jeho styl, ten jeho humor, perfekcionalita! A ještě ke všemu se mi podařilo i zamáčknout slzu. Omlouvám se, že se stále opakuju, prostě a jasně opět pecka!

krejcovka76
04.09.2022 5 z 5

Wau, to byla jízda. Ani jsem si neuvědomila, jak strašně moc mi Hunter a Garcia chyběli. Tenhle příběh je tak temný, že s každým otočením stránky jsem měla strach, co dalšího šíleného tam bude. Na závěr jsem trnula, ať vše dopadne dobře a všichni mí oblíbenci tu hrůzu zvládnou. Kdo chce mít husinu na kůži, cítit napětí, tak ať sáhne po tomhle příběhu. A je to snad poprvé, co jsem zamáčkla slzu už u Věnování. Díky Chrisi.

Lucie311
29.08.2022 4 z 5

Příběh super ale už jsem od Cartera četla lepší.

HYPNOS88
23.08.2022 5 z 5

A je to. Jedenáct knih za mnou a já doufám, že bude co nejdříve další díl. Věřím, že to nebyl poslední. Proto číst po Carterovi další krimi thillery...

Peťulka3
20.08.2022 5 z 5

Napínavý. To je asi to správný slovo, který to vystihuje. Jede to v podstatě od začátku do konce. Jasně, člověku dojde jak to skončí. Ale na tom, že člověk musí číst a číst, to vůbec nic nemění. A tyhle knížky já miluju. Když vás každá stránka nutí pokračovat.

Juvka
07.08.2022 5 z 5

Podle mého názoru knihy do Cartera ani komentář nepotřebují. Ty jsou samy o sobě prostě perfektní. Napsáno krví je toho opět důkazem. Kniha Vás hned od začátku zatáhne do děje. Sice mi některé pasáže přišly nereálné, ale knize to určitě neublížilo.

Artep25
06.08.2022 4 z 5

Souhlasím s tím,že dej trošku přitazeny za vlasy a konec nereálný. Ale i tak se to četlo samo a děj mě bavil. Nečekám od dobrého thrilleru žádná moudra,ale dobré čtení.A Carter to zase splnil.