Napsáno krví

Napsáno krví https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454437/bmid_napsano-krvi-x09-454437.jpg 5 1368 345

Robert Hunter série

Los Angeles, 4. prosince. Přesně tři týdny do Vánoc. Angela Woodová, mistryně kapsářského řemesla, pro dnešek právě skončila – šest set osmdesát sedm dolarů – to není špatný výdělek za necelých patnáct minut práce. Oslavuje úspěšný den koktejlem a přitom její pozornost upoutá jeden z návštěvníků hotelového baru, který se chová hrubě k nějakému starci. Angela se rozhodne dát mu ponaučení a ukradne mu na první pohled drahou koženou tašku. Uvnitř nejsou peníze ani laptop, nic cenného – aspoň ne pro Angelu. Jen černá knížka vázaná v kůži, překvapivě těžká. Zvědavost zvítězí a v pohodlí svého bytu Angela rychle prolistuje kořist. A tehdy začne nejhorší noční můra jejího života. Není to totiž obyčejná knížka – její obsah předčí i tu nejzvrácenější představivost. Napsáno krví je jedenáctým románem série o detektivu Robertovi Hunterovi a Carlosi Garciovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

Written in Blood , 2020

Timkim
17.03.2022 5 z 5

Po dlouhé době papírová kniha. Příběh je vynikající, má dobře sledovatelnou linii. Z Cartrovek jsme zvyklí na brutalitu i litry krve a tato ničím nevybočuje. Velice povedená kniha. A kdo si něco přečetl o autorovi, jistě ví, že, příběhy nemusí být až tak smyšlené. Na světě se setkáte se spoustou lidí, do kterých by jste neřekli, že jsou "jiní". Za mě opět plný počet.

allart
16.03.2022 3 z 5

(SPOILER) Na tradičné obhajovanie páchateľa som si u Cartera už pomaly zvykol, ale v tomto prípade to už bolo trochu cez čiaru. Obhajovanie zabíjania len preto že vláda sa na nich vykašľala a nemajú čo do úst (čo aj tak myslím nie je pravda) je choré a scestné. Činy boli chladnokrvne kalkulované a vykonávané.
Na jednej strane hrdosť a arogancia, že nechce skončiť ako žobrák a na druhej berie peniaze za zabíjanie a ešte sa pritom tvári ako obeť.
Inak sa to nečítalo zle, bolo to napínavé, typicky carterovsky brutálne, ale s tým záverom to prehnal.

uhnavka
12.03.2022 5 z 5

všechno, co v dobré detektivce má být, ovšem dost drsná, ale uvěřitelná

janca1705
11.03.2022 5 z 5

Robert a Carlos, kéž by existovali a já se s nima mohla setkat :D
Opět a zase úžasné, by bylo fajn, kdyby p. Carter vydával každý týden novou knihu.

Kalima206
05.03.2022 5 z 5

Dávám 5 hvězdiček i přesto, že sem knihu nebyla schopná dočíst.
Líbil se mi příběh, myšlenka a ironie s jakou je začátek spojený, ale vrah je na až příliš morbidní, takže odkládám.

januchka
05.03.2022 4 z 5

Davam 4 hvezdicky z 5 predevsim za posledni tretinu, ktera oproti predchozim 2/3 byla slabsi (predevsim rozhovor detektiva s vrahem a cele vyusteni pribehu).
Kazdopadne knizka je velice ctiva, precteno na jeden zatah, neslo se odtrhnout :-). Takze ve vysledku velka spokojenost a doporucuji.

Netti
03.03.2022 5 z 5

Pecka od začátku až do konce!
Věnování bylo velmi dojemné.

Skripi
26.02.2022 5 z 5

Takto to má vyzerať ak je kniha napínavá. Ľutujem autora kvôli jeho strate a tiež ľutujem ľudí čo na kovid neveria...

orangerose
01.02.2022 5 z 5

Pěkně napínavá knížka od začátku do konce, kdyby byly další díly této série, budu ráda za ně :D

Verka123
30.01.2022 4 z 5

Kniha je zase od začátku velice poutavá a napínavá. Přečetla jsem ji během pár dní. Na konci mě jenom trochu mrzelo, že z deníku jsme se dozvěděli jenom špetku a pozornost se upřela na Angelu a vraha, místo vraždy z deníku.

ZuzanaZ83
30.01.2022 4 z 5

Mladá zlodějka Angela ukradne v baru tašku. V ní nalézá podivný deník, ve kterém jsou popisy vražd a fotky mrtvých. Deník dopraví k doktorce Slaterové, která spolupracuje s týmem Roberta Hunter. Robert a Garcia se tak vydávají po stopách vraha.

Jedenáctý případ Roberta Huntera. Malinko jiný než předchozí, ale velmi velmi dobrý. Carter nezklame. A na Goodreads už je informace, že letos vyjde další díl.

Arkagas
21.01.2022 5 z 5

Miluju styl psaní Cartera - tu brutalitu a zároveň naději v jednom. Na téhle knize oceňuji, že se Chris tolik nevracel k prožitkům a fungování Huntera, ale naplno se věnoval příběhu. Mladá kapsářka Angela našla v ukradené tašce deník - deník, ve kterém je dopodrobna zaznamenáno 16 vražd. A Hunterovi je hned jasné, že prioritou není jen najít autora a vraha, ale především ochránit Angelu, protože nemají čest s jen tak nějakým začátečníkem.
Vyšetřování jede na plné obrátky a zatímco se zamotaný příběh pomalu rozmotává, nám čtenářům dochází, že vrah, který tu fuguruje je sice stroj na zabíjení, ale zároveň absolutně zlomená duše, která vlastně neměla na vybranou. A to je to, co se mi na knihách Chrise líbí - jako psycholog umí vytvořit geniální příběh s přidanou hodnotou.

Poděkování a vzpomínka na začátku knihy na jeho partnerku, která spáchala sebevraždu mi vehnalo slzy do očí, ale i on sám je důkazem toho, že ať se stane cokoliv, život plyne dál.

Moje hodnocení: 10/10

Arlienen
20.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Čtu právě teď Metro 2033 od D. Glukhovského. Jedna věta z této knihy mne zaujala. ,, Člověk byl odjakživa vynalézavější vrah než jakákoli jiná bytost. "
Tato věta docela vystihuje tuto knihu od Chrise Cartera, která byla stejně skvělá, jako předchozí díly. Jen ten konec mi přišel těžko uvěřitelný..... Robert je borec, to všichni víme, ale i on má své limity. Upřímně, víc jsem věřila tomu padouchovi.

Vlak7
10.01.2022 5 z 5

Zase za mě přetazeny závěr, jinak ok.

ivzu77
09.01.2022 5 z 5

Tak dlouho jsem na knihu čekala a tak rychle jsem ji přečetla. Když čtete případ Roberta Huntera, tak ho s ním i naplno prožívate. A to je na knihách skvělé. Vidět příběh ve své hlavě jako natočený film...

GeRaltzRiVie01
02.01.2022 5 z 5

Je jedno jak je vrah geniální, precizní, opatrný, vycvičený. Vždy totiž stačí trochu zaťukat na jeho ego..

Každopádně zabavilo jako vždy.

Kocourek
31.12.2021 5 z 5

Nezbývá než zase plný počet bodů. Hunter nezklame. Jen mě tyhle knihy štvou, protože je mám přečtené za dva dny a nic doma neudělám

zazvorka
30.12.2021 3 z 5

První knížka od autora. Není špatně napsaná, skvělý se mi zdál nápad s krádeží zápisníku. Ovšem takový deníček bych už číst nechtěla, příliš zvrhlé popisy na můj vkus. Co se týče zápletky - dost nepravděpodobné bylo, že pachatel trpící většími problémy s pamětí dokázal tak precizně konat, to by člověk se zmíněným problémem nezvládl. Angelin telefon v chráněném domě, to bylo také dost podivné. Nejen to, že volala, ale zejména fakt, že telefon vůbec měla. Zatím mi to od autora stačilo s ohledem na to, že jsem z komentářů níže vyrozuměla, že v této knížce bylo méně brutality než v jiných. To už si ty další odpustím, více mi vyhovují takové ty běžné domácí zabijačky.

Denisa232623
14.12.2021 5 z 5

Poslední chybějící díl od Cartera. Jako vždy napínavé od začátku do konce. Oceňuji, že konečně v 11 dílu nebyl výčet všech Hunterových super schopností a životních omylů. Ani další.. Jeho knihy jsou prostě legendární a jsem zvědavá jak dlouho ještě vydrží Hunter nesmrtelný

postrach
14.12.2021 5 z 5

Děsivý příběh,děsivé vraždy.To se Cartrovi povedlo!Ke konci zbytečné natahování...