Já jsem smrt

…budete koukat, co se všechno stane Ve svém sedmém příběhu se detektiv Robert Hunter opět setkává se svým parťákem Carlosem Garciou nad případem dvacetileté ženy, jejíž mrtvola je nalezena v bizarní pozici na trávníku poblíž losangeleského letiště. Pitva prokáže, že oběť byla mučena a usmrcena mimořádně trýznivým a vynal... celý text

…budete koukat, co se všechno stane

Ve svém sedmém příběhu se detektiv Robert Hunter opět setkává se svým parťákem Carlosem Garciou nad případem dvacetileté ženy, jejíž mrtvola je nalezena v bizarní pozici na trávníku poblíž losangeleského letiště. Pitva prokáže, že oběť byla mučena a usmrcena mimořádně trýznivým a vynalézavým způsobem - a také se objeví vzkaz, který vrah v jejím těle zanechal. Takřka hned se najde i další tělo a Hunter se pouští do boje s časem, aby dostihl a zneškodnil netvora, jehož minulost skrývá temné tajemství - predátora, který má jedinou neukojitelnou touhu: zabíjet. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/302812/ja-jsem-smrt-0DK-302812.jpg 4.7267

Robert Hunter (7.)

I am death (2015)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, BB art

ArwenAragorn

Drsný, brutální thriller, naprosto ujetý, šílený, ale přitom velmi chytrý a rafinovaný sériový vrah. Detektiv Hunter s parťákem Garciou jsou jako vždy skvělí a závěr je dostatečně neočekávaný. Po přečtení knihy od Chrise Cartera mně většinou všechny další thrillery dlouho připadají jako slabý čajíček.

ivana1975

zboznujem taketo knihy... zvratene a krute... davam vsetky hviezdicky a uz teraz sa tesim na dalsiu cast, ktoru si precitam

Lucibuska

Moje první kniha od tohoto autora. Čtu hodně knihy tohoto žánru, ale ještě nikdy mi žádná nepřišla tak moc napinavá jako tahle. Při vražděni druhé oběti jsem se opravdu vcitila do oběti a měla jsem strach. Týrání bylo na mě až moc detailně popsané a přišlo mi to nechutné, ale to k tomu asi proste patří. Rozuzleni bylo také nečekané, ačkoli vždy všechno předpokládám. Za mě super, rozhodně sahnu i po dalších knihách od tohoto autora.

Drahuš

A zase jsem až do konce věděla "prd" :-) Skvělé jako vždy!

Karelvovsik

Kniha oproti předchozím dílům s Robertem Hunterem byla o něco méně napínavá a strašidelná, ale i tak je pro mě pořád za 5 hvězd. Mučení Červa Netvorem byla fakt zvrácenost! Snad poprvé jsem po přečtení knihy vraha litoval !

Topolina

Moje první knížka od tohoto autora.... Je velice čtivá a napínavá a má krátké kapitoly, díky tomu se četla sama. Doslova jsem ji hltala. Asi nedoporučuji pro slabší žaludky, spisovatel do detailu popisuje týrání a vraždy, ale jinak pro všechny ostatní doporučuji....
Hned po dočtení jsem navštívila knihkupectví a koupila další díly, které byly k sehnání...Doufám, že budou stejně dobré...

pavčape

Četla jsem dvě knihy po sobě a tahle byla trochu slabší. Rozuzlení zajímavé, ale napětí pokulhávalo.. Proto o * méně. Sice tam byly pasáže při únosu první oběti, před vraždou druhé oběti, které byly napínavé až děsivé, ale něco tomu chybělo. Nicméně popis únosu a mučení dítěte, Červa, bylo traumatizující i pro čtenáře.

rubit

Už to byla několikátá kniha, kterou jsem od C. Cartera četla a musím se přiznat, že mě to tentokrát moc nebavilo, dokonce jsem byla ráda, že jsem konečně na konci. Zase stejná šabolona. Sice vraždy jsou jiné, ale jinak vše stejné, jako v předchozích dílech, ani hlavní postavy se nijak nevyvíjí a nikam neposunují. Budu si muset od tohoto autora asi dát pauzu. Chtěla jsem dát dokonce dvě hvězdy, ale aspoň konec překvapil. Ani né tak vrah, jako spíš propojení děje s dějem Červa, to jsem nečekala, tak o hvězdičku více. Když si vzpoměnu, jak nadšená jsem byla z Dvojitého kříže, který jsem četla jako první, tak tady prostě ne.

Matne

Tak toto je asi nejdrsnější, nejmrazivější a nejbrutálnější Carterovka. Pro mě převyšuje všechny ostatní.

sonroll

Po nezvyklém šestém díle jsme se vrátili zpět ke klasickému vyšetřování s předem neznámým vrahem. A i tentokrát jsem si řekl, že mě pan Carter již nemůže ničím překvapit. Naštěstí jsem se opět mýlil! Tentokrát jsem měl ovšem k odhalení vraha blíž než jsem si myslel, protože po poslední vraždě vznikla jedna zásadní nesrovnalost, díky které mně to mělo trknout (upřímně, myslel jsem si, že jde o chybu autora, tímto se mu omlouvám :) ), jenže pan Carter píše tak neuvěřitelně poutavě, že mi ani nedal příležitost se pořádně zamyslet nad tím, kdo by mohl být vlastně vrah a nakonec jsem zase jen strnul úžasem nad jeho genialitou. Již mám objednaný osmý díl, který má vyjít ve středu a jsem moc zvědavý, s čím autor zase přijde.

AndyK

Nevěřila jsem, že mě dokáže šokovat ještě víc. Ale on to dokázal. Znovu. Absolutně nechápu, jak může být někdo schopný něco takového vymyslet - děsí mě to! Opět přečteno se zatajeným dechem během pár hodin a moje jediné štěstí je, že další knížka tohoto autora vyjde co nevidět.

josska

Tohle byla první knížka od tohoto autora,něco takového jsem snad ani nečetla,bylo to super,napínavé,kruté určitě si přečtu další knížky

davaprd

klasika pro tohoto autora, čtivé, nepříliš roztahané, zajímavý konec bez nutného protahování, příjemná oddychovka na krátké cesty

kyssling

Skvělý thriller, překvapivě "červivý" závěr mě mile překvapil. Upřímně doporučuji, autor se nevykrádá a píše opravdu "mrazivě" dobře.

Roubas

Hunter se vrací z "dovolené" a čeká ho další zapeklitý případ. Na téhle sérii se mi líbí ty hororové prvky, kdy oběť přichází do kontaktu s vrahem. Pachatel šel se svými činy hodně na hranu únosnosti. Jako vždy je to čtivé, svižné, napínavé s perfektním zvratem na konci. Víc netřeba dodávat.

dikobraz
31. březnaodpad!

Konecne zaverecna cast. Rekord v jatkach, surovost a nasilie musi pana autora doslova vzrusovat do nepricetnosti. Ale to je tak vsetko. Plytke postavy, vysetrovanie konci vzdy rovnako. V kazdej casti som sa dookola dozvedel, ako najnadanejsi detektiv v historii vystudoval, ako sa jeho partak zoznamil so svojou skvelou zenou. Nic viac o nich neviem. No a vysetrovanie konci absolutne rovnako. Robertko bud drieme, alebo jazdi, alebo dookola cita spis. A vysledok? Bingo, vzdy ho nieco zazracne napadne. Garcia je pajac, nikdy nicim neprispel. Nuda, nuda, nuda. Galony krvi nestacia. Dobra detektivka potrebuje ovela, ovela viac. Posledne stretnutie s tymto krvou posadnutym autorom.

Laaaney

Tak jsem právě dočetla tento poslední díl, 7 dílů za celý březen :-) chci další!!!!
Jsem nadšená, je to hodně drsné čtení, ale jede to skvěle, žádné zbytečné litanie.

yetti74

Ano, je to opravdu hodně brutální, četla jsem v životě již hodně drsných detektivek, ale tahle předčí vše. Je to hodně sugestivně napsané, člověku se až dělá špatně. Ale odtrhnout se nejde, dokud nedočtete do konce. Na přečtení dávám každému maximálně 2 dny, déle určitě číst nebudete. Od Cartera jsem již četla Noční lovec a rozhodně si dám v brzké době další jeho knihu.

Fififjonka

Nedovedu si představit, s jakou knihou hodlá Chris Carter na "Já jsem smrt" navázat. Podle mě dosáhl hranice snesitelnosti, a pokud by brutalitu ještě posouval, už by se to nedalo číst. O tom, jak čtivá kniha je, svědčí fakt, že jsem jí začala číst po obědě a dočetla před půlnocí, mezi čímž jsem nedělala vůbec nic jiného. Kdo zná Cartera, ví, jak píše, že člověk hltá stránku za stránkou. Strhující, nechutné, děsivé, vyvolávající obrovskou lítost nad Červem - taková je kniha shrnutá. Ačkoliv jí řadím k těm nejlepším, co Carter napsal, měla bych přece jen pár drobných výhrad. Předně to staré známé "Já už viděl/a hodně, ale tohle je to nejhorší..." což používá doslova v každé knížce. Obešla bych se příště bez toho. Druhou výhradu mám ke konci, takže SPOILER: Z toho, jak je to prezentováno, jsem čekala minimálně, že vrahem je Garcia, a ne nějaký neznámý polda, takže takový šok to nebyl a navíc se dalo z jistých narážek snadno odhadnout, že to bude postava, se kterou se Hunter v knize několikrát již setkal. Větší šok by to byl, kdyby se jednalo o postavu, která se vyskytovala i v předchozích Carterových knihách. To, že vrah je vlastně odrostlý Červ, mě napadlo - i to, že z jeho pohledu sledujeme děj v minulosti - ale je to velmi chytrý tah a pomáhá nahlédnout do mysli vraha. KONEC SPOILERU. Výborná kniha, která by se - ač mi to rve srdce - dobře vyjímala jako poslední nebo předposlední v sérii. Opravdu jsem zvědavá, s čím příště přijde a doufám, že to nebude jenom další posun k ještě větším nechutnostem a hnusu. 95% PS: Tak nová kniha, která zatím ani není v prodeji "The Caller" bude mít zápletku okolo telefonního hovoru, který není radno ukončit, pokud chcete žít...

KaiShun

Kniha roku o trosku lepsi nez Deaveruv polibek, jsem zvedav na 8 dil s nazvem "Caller"

Brace

Profesionálně odvedená rutina. Carterovy knihy jsou jako steaky z argentinského býka - luxusní, chutné a krvavé. A většina lidí přece miluje takové steaky, proto je autor velice populární. Ale když je vám tento pokrm servírován posedmé a vždy na stejný způsob, jste přejedeni a říkáte si, že už to není ono. Možná by nebylo ku škodě rozjet novou knižní sérii s jinými postavami a přístupem. Za mě 7/10.

Vampiras

Chris je dle mého jeden z opravdu nadaných spisovatelů poslední doby. Čtenáře doslova vcucne děj od prvního řádku a graduje v něm pocit neutuchajícího vzrušení smísený s velkou dávkou zvědavosti jež Vás nekompromisně žene kupředu ... I když je příběh hodně emoční a ve chvíli kdy přijde na scénu malý "Červ" je pro slabší povahy i nestravitelný je takřka nutností se nad tímto pozastavit a zopakovat si "Jde JEN o knihu! " Za mě určitě doporučuji !!! ;)

kulatina

*spoiler*
Jsem zklamaná. Pátá kniha od Cartera, čtyři předchozí se mi moc líbily, knihu Zloba jsem dokonce navrhla jako knihu roku. Toto je ale úplně jiný kalibr. Když Carter předváděl mučení lidí, dalo se to ještě strávit, ale v této knize ukazuje mučení jedenáctiletého chlapce a to nezvládám. Jak je v knize prezentováno násilí na dítěti a já musím přeskakovat stránky, aby mi to nezůstalo v paměti, je to špatně. Ke konci najednou autor udělal skok v čase PO ŠESTI LETECH, a od té chvíle jsem ničemu nerozuměla. Musela jsem si to číst dvakrát, než jsem pochopila, jak to autor myslel. Navíc nereálné dialogy, když celou dobu držíte hlavnímu hrdinovi palce, a hrůze čekáte, zda bude na závěr zabit nebo ne, tak ho zachrání jeho kamarád Garcia a vy čtete tyto věty: "Já myslel, že jsi mrtvý.“ Řekl Garcia. "Ještě jsem měl zalehlé uši od těch výstřelů." Garcia se smál skoro celou minutu."
KDO BY SE V TÉTO SITUACI SMÁL?

cedos

Přečteno "jedním dechem" leč v průběhu čtení jsem se zamýšlela nad smýšlením autora, kde bere sílu a náměty k tak velkému zlu, zvlášť když v téhle knize bylo obětí zla i malé dítě. Na konci jsem se trochu ztratila v časové rovině, ale to se dá autorovi odpustit ... prostě opět skvělá kniha i když thriller už na hraně s hororem :)

Hella

Ač pochopitelně Carterovi nelze upřít obrovský literární talent, tak v tomto příběhu je na mě už přespříliš toho rozpitvaného a do detailu popsaného zla a mučení. To se číst nedá, to se musí přeskákat. Proto jen ty 3/5 *.
Mmch, neměl by být autor někde pod policejním či lékařským dohledem? :-)

GrasselováL

Carter je prostě Mistr! :) jeho knihy čím dal víc přímo hltám, nemůžu se odtrhnout! Brilantně popsané, nevtíravé a bez zbytečností. Klobouk dolů nad všemi informacemi, které má ohledně pitvání těla a jiných věcí kolem. Velmi chytrý muž :) TOP!

bookcase

S každou další knihou je Chris Carter lepší a drsnější. A může jít ještě dál? Na to si počkám do dalšího románu. A že se už nemůžu dočkat.

konicekbily

Je to dobrý thriller s hromadnými vraždami, drsnými popisy a logickým zakončením. Určitě patří k tomu lepšímu ve světě násilných knih.

Mil@n

Jako obvykle perfektní a napínavé. Doporučuji.

hellena1523

Chris Carter mě ani tentokrát nezklamal! Slabší povahy (jako jsem zřejmě právě já) bych varovala, že přitvrzuje...(Když jsem zůstala jako poslední večer v práci a vzpomněla si na rozečtenou knihu, málem jsem se neodlepila od kancelářské židle, jak mě přepadla hrůza, co kdyby za dveřmi číhala SMRT :-) )
Carter je (po Shakespearovi) první autor, od něhož čtu všechno, co vydá a stále mě baví. Jeho styl psaní mi neskutečně sedl. Román je čtivý, děj napínavý, hlavní, klíčové postavy dobře propracované. Bývá mu tu občas vyčítáno, že jeho knihy jedou vždy podle podobného vzoru "brutální vrah, kostlivci ve skříni, traumata minulosti", ale to mi taky nijak zvlášť nevadí...lidská psychika je složitá a minulost zkrátka mívá nejsilnější dopad právě na budoucnost... Jsem spokojená a mohu jedině doporučit. :-)