Já jsem smrt

…budete koukat, co se všechno stane Ve svém sedmém příběhu se detektiv Robert Hunter opět setkává se svým parťákem Carlosem Garciou nad případem dvacetileté ženy, jejíž mrtvola je nalezena v bizarní pozici na trávníku poblíž losangeleského letiště. Pitva prokáže, že oběť byla mučena a usmrcena mimořádně trýznivým a vynalézavým způsobem - a také se objeví vzkaz, který vrah v jejím těle zanechal. Takřka hned se najde i další tělo a Hunter se pouští do boje s časem, aby dostihl a zneškodnil netvora, jehož minulost skrývá temné tajemství - predátora, který má jedinou neukojitelnou touhu: zabíjet....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/302812/ja-jsem-smrt-0DK-302812.jpg 4.7356

Robert Hunter (7.)

I am death (2015)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, BB art

TessaJean

Naprosto dokolané!! Zatím nejlepší kniha co jsem od autora četla. Nejvíce mě bavily a děsily zároveň pasáže s Červem...navíc když si člověk představí, že takovéto utrpení se dítěti může skutečně stát. Konec mě doslova šokoval, a bylo mi z něj i celkem smutno.

Boboking
29.12.2017

Zkusil jsem jednoho z nejoblíbenějších thrillerových autorů a skutečně drsný a brutální. A v závěru skvěle překvapující.

tulip131
27.12.2017

Opět skvělé čtení, autor má popisy jednotlivých vražd vypiplané do detailů. Jediné co mě snad zaráží je, že zkušený detektiv RH se stále vrhá na místa "rozuzlení" sám, ano tentokrát alespoň řekl parťákovi kam jde, ale to by přece po tolika vlastních zkušenostech znovu neudělal. To, ze podezřelý neni vrahem, bylo jasné od začátku, ale samotné odhalení identity vraha, překvapující. Poutavé až do konce.

mispulin
26.12.2017

Další hodně brutální příběh Huntera a Garcii. Autor opět zaslouží 5 hvězd za napínavou zápletku. Opravdu nevím kam na ty "nápady" chodí...

CharlesWard
05.12.2017

Čtete li od Cartera první knihu, budete příjemně překvapeni. S narůstajícím počtem, však roste i čtenářova iritovanost šablonovitou kostrou příběhu.

MilanCFC
04.12.2017

Cartera čtu pěkně od začátku a popořadě. A je na něm krásně vidět, jak autorsky roste a díla postupně šperkuje.
Trošku mě mrzí, že zbývá už jen jeden díl.

čef
24.11.2017

"Ten magor, po kterém jdeme je opatrný, hodně trpělivý, metodický, vynalézavý a patrně vysoce inteligentní". A zcela jistě hodně a ještě více psychicky vyšinutý a sadistický až se nám začne stýskat po nějakém průměrném hajzlíkovi, který je jeho pravým opakem, který se nechá chytit za nejbližším rohem ještě s kudlou v ruce. Opět věrně, výstižně tj. "hustě" napsáno tak, jak to od tohoto autora již samozřejmě očekáváme.

gordon13
05.11.2017

Autor píše velice chytlavě, ale myslím, že je tak trochu sadista :-)

davidondriska
22.10.2017

Nezklamala. Pořád perfektní úroveň.

morava
20.10.2017

Tak jo, zase jedna noc bez spanku, ale stalo to za to ! Brutalni, ale hodne ctive a konec mne dosti prekvapil a dostal.

Ivanka0070
15.10.2017

Carter opět nezklamal.. Sakra jak to ten chlap dělá?! Knížka plná napětí a nečekaných zvratů ostatně tak jak jsme u Cartera zvyklí :) prostě další úžasně nechutná detektivka, kterou si pyšně zařadím do knihovny :) už se těším na další, klobouk dolů před Pánem spisovatelem! Zbožňuju ho!

Bonifác
14.10.2017

Já prostě miluju ty krátké kapitoly, které vždy skončí tak, že prostě musíte číst dál. A najednou zjistíte, že je půlnoc, ale nemůžete si pomoct. Mrazivá brutální knížka s výborným dějem a velmi překvapivým koncem. Propojení současnosti s minulostí bylo skvělé a nečekané.

veronika5179
14.10.2017

Pecka! Dobrá detektivka bez zbytečností a odboček, přitom je to šikovně propracované a dotažené. Brutalita a nechutnosti jsou zde vylíčeny opravdu naturalisticky, musela jsem si dávat pauzy, abych to dokázala vstřebat, ale i tak mohl být autor krutější ( ne že bych po tom toužila). Myslím, že se ještě držel na nějaké hraně únosnosti. Člověk je schopen větších zvěrstev než byly popsány v knize. Doporučuji! Pro mě první seznámení s Carterem, takže nemůžu srovnávat.

maja2711
21.09.2017

Zatím nejlepší kniha co jsem kdy četla

denča1000
13.09.2017

Další mrazivý příběh, který nenechá jediný chlup na těle v klidu. Způsob a podrobný popis druhé a třetí vraždy je jen pro silné žaludky. Bylo zde i děsivým a triznivým způsobem zapleteno dítě, což jsem na konci vlastně nepochopila, zda ho zachránili, nebo ne. Líbí se mi autorův způsob psaní. Taky se mi libí, že vrah pokaždé vraždí jiným způsobem, ač tedy velmi drastickým. Co se mi ovšem nelíbí je to, že v každém díle detektiva unesou a na poslední chvíli je zachráněn a také, že téměř vždy je vrahem, někdo známý.

keiko33
03.09.2017

Znovu precitane za 2 dni. Davam sice 5*, no par veci by som vytkla. Mozno je to tym, ze som precitala vsetky knihy serie hned po sebe a tak mi niektore veci splivali a az tak nenadchli. Ak by toho bola moja prva kniha od autora, tak som z knihy viac nadsena. No a po precitani genialnej Zloby, bol pre mna toto slaby odvar. Sice kniha bola plna krvakov, mna dokaze viac vystrasit v knihe tajomno a toho tam bolo pomenej, teda viac menej az nakoniec. Vraha som uhadla hned ako bol prvykrat spomenuty, teda jeho opis a to sa mi pri Carterovi stalo prvykrat. Ale kym bol skutocne vrah , to ma prekvapilo a po odhaleni dovodu mi bolo vraha skor luto. Takze znovu skvela detektivka, vsetko davalo dokonaly zmysel. Robert je proste jednicka.

MiaFidor
02.09.2017

Tak to byla jízda :-) napínavé od prvních stránek. Jediná výtka - poněkud useknutý konec a vraha jsem tak nějak tušila od poloviny knihy. Ale přesto 5 hvězd,kniha je opravdu hodně napínavá.Brutální mi nějak nepřišla,asi už jsem zocelená.

fsada
26.08.2017

Knížku,jsem dočetl a musím říct, že je to paráda.Kde začít to,ani já sám nevím,protože zůstávám ohromený vším tím sadismem a autorovým popisem,mně se to líbilo, děj mě zcela pohltil do čtení stránky za stránkou mělo to logiku,napětí.Ano,já jsem spokojený,a určitě si časem od autora rád přečtu další knihu.

Blondebookdevil
23.08.2017

Tak fajn. Co se to tady právě stalo? Dávám samozřejmě 5*, protože Chris je můj oblíbený a určitě ani teď nezklamal. Jenom tak nějak odbočil, nevím, proč mám takový dojem. Něčím se tahle kniha lišila od jiných. A taky se mi zdá, že každou knihou stupňuje jak napětí, tak sadismus a vychytralost vraha. Za mě skvělá a vrhám se na další díl❤ Mimochodem. Zajímalo by mě, jak to bylo v originále, když z "Já jsem smrt" v přesmyčce vyšlo "Jess J. Tramm". Na papíře jsem si pořád zkoušela, co za jméno vyjde z "I am death", ale nakonec si překladatelé zjevně poradili jinak :D

perpe2a
12.08.2017

Opět skvělé, nedalo se odtrhnout, závěr trošku "ukousnutý", ale rozhodně velmi dobrý, takže takové malinkaté mínus, ale rozhodně jeden z nej autorů

bartule
29.07.2017

Dokonalá série ,sice ne pro slabší povahy,ale za mě výborné knihy po kterých vždy když v noci někam jdu už svítím v celém domě :-D

PetraBery
29.07.2017

Opět skvělá kniha, kde o krutost, násilí, brutalitu a krev není nouze. Pachatel hrůzných činů po zjištění jeho minulosti až tolik nepřekvapil, přesto jsem v hledáčku měla i několik jiných lidí. Tato série mě prostě baví a já se na každou další knihu těším. Autor píše opravdu čtivě, takže další díl si určitě přečtu.

ArwenAragorn
15.07.2017

Drsný, brutální thriller, naprosto ujetý, šílený, ale přitom velmi chytrý a rafinovaný sériový vrah. Detektiv Hunter s parťákem Garciou jsou jako vždy skvělí a závěr je dostatečně neočekávaný. Po přečtení knihy od Chrise Cartera mně většinou všechny další thrillery dlouho připadají jako slabý čajíček.

ivana1975
15.07.2017

zboznujem taketo knihy... zvratene a krute... davam vsetky hviezdicky a uz teraz sa tesim na dalsiu cast, ktoru si precitam

Lucibuska
09.07.2017

Moje první kniha od tohoto autora. Čtu hodně knihy tohoto žánru, ale ještě nikdy mi žádná nepřišla tak moc napinavá jako tahle. Při vražděni druhé oběti jsem se opravdu vcitila do oběti a měla jsem strach. Týrání bylo na mě až moc detailně popsané a přišlo mi to nechutné, ale to k tomu asi proste patří. Rozuzleni bylo také nečekané, ačkoli vždy všechno předpokládám. Za mě super, rozhodně sahnu i po dalších knihách od tohoto autora.

Drahuš
09.07.2017

A zase jsem až do konce věděla "prd" :-) Skvělé jako vždy!

Karelvovsik
28.06.2017

Kniha oproti předchozím dílům s Robertem Hunterem byla o něco méně napínavá a strašidelná, ale i tak je pro mě pořád za 5 hvězd. Mučení Červa Netvorem byla fakt zvrácenost! Snad poprvé jsem po přečtení knihy vraha litoval !

Topolina
23.06.2017

Moje první knížka od tohoto autora.... Je velice čtivá a napínavá a má krátké kapitoly, díky tomu se četla sama. Doslova jsem ji hltala. Asi nedoporučuji pro slabší žaludky, spisovatel do detailu popisuje týrání a vraždy, ale jinak pro všechny ostatní doporučuji....
Hned po dočtení jsem navštívila knihkupectví a koupila další díly, které byly k sehnání...Doufám, že budou stejně dobré...

pavčape
16.06.2017

Četla jsem dvě knihy po sobě a tahle byla trochu slabší. Rozuzlení zajímavé, ale napětí pokulhávalo.. Proto o * méně. Sice tam byly pasáže při únosu první oběti, před vraždou druhé oběti, které byly napínavé až děsivé, ale něco tomu chybělo. Nicméně popis únosu a mučení dítěte, Červa, bylo traumatizující i pro čtenáře.

rubit
14.06.2017

Už to byla několikátá kniha, kterou jsem od C. Cartera četla a musím se přiznat, že mě to tentokrát moc nebavilo, dokonce jsem byla ráda, že jsem konečně na konci. Zase stejná šabolona. Sice vraždy jsou jiné, ale jinak vše stejné, jako v předchozích dílech, ani hlavní postavy se nijak nevyvíjí a nikam neposunují. Budu si muset od tohoto autora asi dát pauzu. Chtěla jsem dát dokonce dvě hvězdy, ale aspoň konec překvapil. Ani né tak vrah, jako spíš propojení děje s dějem Červa, to jsem nečekala, tak o hvězdičku více. Když si vzpoměnu, jak nadšená jsem byla z Dvojitého kříže, který jsem četla jako první, tak tady prostě ne.