Zloba

Na počátku příběhu dojde k podivné autonehodě a vzápětí je zatčen muž, podezřelý z dvojnásobné sadistické vraždy. Následující vyšetřování vede k odhalení vraha, který nejméně pětadvacet let unášel, mučil a vraždil oběti po celých Spojených státech, aniž měl někdo tušení o jeho existenci. Podezřelý tvrdí, že je jen pěšákem v obrovském labyrintu lží a klamu – dá se mu věřit? To má zjistit detektiv Robert Hunter, tentokrát „pohostinsky vystupující“ ve službách FBI. Ve svém šestém příběhu odhaluje Hunter děsivá tajemství, která se ho tentokrát týkají osobně a otevírají staré rány z jeho minulosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280204/big_zloba-KVg-280204.jpg 4.81791

Robert Hunter 6.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , BB art

An Evil Mind, 2014

Kniha Zloba

heavy66
dnes

Lucien Folter? Jednoduchým výběrem písmen vznikne Lucifer. Jak průhledné! Agentka FBI, prosklená cela na konci chodby, dírky ve skle, zásuvka na předměty, psychologická masáž? Ale to je přece dobře známý doktor Hannibal Lecter!
Nejlepší trik, který ďábel kdy předvedl, bylo přesvědčit svět, že neexistuje. A potom.....

heavy66
předevčírem

Chris Carter? Velmistr krvavé řezničiny, správce smrti, anděl zkázy! To, co se mu líhne v hlavě, je pozoruhodně zvrácené. Jeho mozek, který zcela jistě vypadá jako Výkřik Edvarda Muncha, bude jednou naložen do lihové lázně v nějakém prestižním Výzkumném ústavu pro vrozené cerebrální malformace.
Pouštím si ke čtení hororový soundtrack Johna Carpentera. Je to lepší, už se nedivím ničemu. Ani vy se ničemu nedivte a užijte si jízdu temnou propastí Zloby.

Tupoun

Tato kniha je předváděčkou psychologického vzdělání autora. Není proto o nic méně obírána o sadistické vraždy a jejich podrobný popis, ale především ve střední části je to mnohdy až předlouhé rozebírání psychologie vraha a dalších osob. Ovšem oproti předchozím knihám v sérii zde nastává obrovská změna: Robert Hunter se stane na moment obyčejným člověkem a obrovsky trpí. Vrah jej bez fyzického násilí dostal z modré kombinézy s velkým červeným S a postavil jej do řady s námi, čtenáři, lidmi většinově bez jeho jinak nadprůměrných schopností. Ne, že bych to postavě přál, ale příběhu prospěje pasáž od nadměrného zbožšťování a takřka dokonalé neomyslnosti postavy. Přece jen, pokud to není sci-fi nebo fantasy, měl by si příběh zachovat zdání skutečnosti, být uvěřitelný, a to se někdy v knihách Chrise Cartera vymkne kontrole. Ale čte se to jinak celkem dobře. Chtěl jsem napsat, že je to perfektní lék na útěk od dnešní stále podělanější reality, ale realita se mílovými kroky blíží k postavám Chrise Cartera.

blackoutzuzi

Dámy a pánové, tohle byl zatím ten nejlepší díl z celé série! Naprostá pecka! Doporučuji všem, kterým nevadí drsnější krimi příběhy, protože Chris Carter se s tím rozhodně nemaže :) A na jeho knihách je znát, že pracoval jako soudní psycholog, protože díky tomu jeho tvorba získává na autentičnosti.

marketa1860

Parádní kousek, typické pro Chrise Cartera.
Kniha se liší od jeho předchozích spojením pachatele a detektiva, nicméně zápletka, děj i rozuzlení je naprosto originální jako vždycky u Carterových detektivek.
Jeho série je neskutečná a já jdu na další knihu.-)

Karoley

Vyšetřování jedné autonehody vede k odhalení vraha, který nejméně pětadvacet let unášel, mučil a vraždil oběti po celých Spojených státech.. Pro Roberta Huntera to bude tentokrát hodně osobní.

Můj šestý Carter a zatím nejlepší díl ze série! Neuvěřitelně čtivé, napínavé, mrazivé, šokující. Nahlédnutí do choré mysli zlosyna. Dávám 5 všemi 10. A těším se na další díl!

katallinka

Ke konci jsem neustále nahlas říkala ,,hnus,,… Nechápu, jak autor něco takového dokáže napsat. Asi od poloviny jsem si musela dávat pauzy, protože mi při čtení bylo špatně. Samozřejmě se to kvůli tomu zároveň velmi dobře četlo. Tento díl byl v mnohem jiný a největší pozitivum vidím v odhalování Robertovy minulosti. Asi zasloužených 5*, ale rozhodně potřebuji od Cartera pauzu.

TeaPeter

To jako vážně Carter není Švéd (nebo jiný Skandinávec)? Tahle kniha už byla v nápadech a popisech až seversky ujetá. Čím se ale od současných severských detektivek zásadně lišila a za co si zasloužila hvězdičky, byla propracovanost a promyšlenost (teď nemyslím ekonomickou stránku věci - jak tento svůj projekt po čtvrtstoletí financoval, zůstane navždy hádankou). Carter je prostě neskutečná studnice nápadů pro pohádky pro dospělé. Kdyby psal pohádky pro děti, tak by se určitě postavil po bok bratři Grimmů.