Zloba

Na počátku příběhu dojde k podivné autonehodě a vzápětí je zatčen muž, podezřelý z dvojnásobné sadistické vraždy. Následující vyšetřování vede k odhalení vraha, který nejméně pětadvacet let unášel, mučil a vraždil oběti po celých Spojených státech, aniž měl někdo tušení o jeho existenci. Podezřelý tvrdí, že je jen pěšákem v obrovském labyrintu lží a klamu – dá se mu věřit? To má zjistit detektiv Robert Hunter, tentokrát „pohostinsky vystupující“ ve službách FBI. Ve svém šestém příběhu odhaluje Hunter děsivá tajemství, která se ho tentokrát týkají osobně a otevírají staré rány z jeho minulosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/280204/zloba-KVg-280204.jpg 4.7516

Robert Hunter (6.)

An Evil Mind (2014)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, BB art

sun.from.ibiza
předevčírem

Nechce se mi věřit, že je to založené na pravdě. Máte prosím někdo nějaký odkazy? Případně prosím o PM.

Ohledně knihy. To bylo něco! Dlouho jsem necítila tak nepříjemné pocity. Vrah mě fascinoval, je děsivé, že někdo takový se může pohybovat mezi námi. Ještě že už přítele mám (já vím, já vím, nikdy nevíte, co se z něj může vyklubat).
Hunter jako vždy skvělý, pomalu dávkuji sérii s ním a netěším se, až se dostanu na konec. Protože tahle série je jedna z mála, co mě ještě dokáže trochu vyděsit. Zrůdnosti, které v knize občas popisuje jsou až za hranicí toho, co bych dokázala vymyslet. Smekám před autorem a raději nechci vědět, jak vypadá jeho sklep.

Kdybych mohla, dala bych ještě hvězdu navíc. Opravdu geniální kniha.

787terka

Skvěle popsané myšlení vraha a jeho psychiky

Danago

Detektiv Robert Hunter je tentokrát požádán o pomoc samotnou FBI, která zatkla muže podezřelého z dvojnásobné sadistické vraždy a ten nechce mluvit s nikým jiným než s detektivem Hunterem. Vyšetřování odhalí vraha, který nejméně pětadvacet let unášel, mučil a vraždil oběti po celých Spojených státech, aniž měl někdo tušení o jeho existenci. Ve tomto příběhu odhaluje i detektiv Hunter svá tajemství a ta otevírají staré rány z jeho minulosti.
Šestý díl série je napsán úplně jinak než předchozí díly. Víme pachatele i co udělal , ale zjišťujeme jeho motivy a také šokující podrobnosti z pachatelova života i ze života detektiva Huntera. Přesto je knížka napínavá a šokující . Navíc autor v úvodu uvádí, že tento díl je inspirován skutečnou událostí, takže to není pouhá fikce.

Marunator

Tak tenhle díl se Carterovi fakt povedl. Myslím, že se mi zatím z celé série líbil nejvíc. Geniální :)

alexis818

Tak tohle bylo fakt super.Zatím úplně nejlepší krimi co jsme kdy četla.Carter je skvělý spisovatel,umí naprosto pohltit a vtáhnout čtenáře tak,že ani nedýchá.Hlavně at píše dál a hodně,už mi zbývají přečíst jen dva díly a co pak,bude mi chybět.

March

Kniha neměla chybu, pri představě, že takový individua běhají po světě.....no, masakr.
Občas jsem i během čtení přestala dýchat:-)
Oceňuji, že jsem v knížce nenašla žádné zbytečně pasáže, mělo to prostě grady.

Twinny

No, tentokrát jen 4*. Nebyl to špatný díl, jenže tam nebylo to NĚCO, co mě u ostatních drželo a já se snažila číst pomalu, abych z toho něco měla.

SPOILER!!
Chyběl mi tam Garcia, ale o to nešlo. Taylorová mě štvala. Zajímavý byl obrácený průběh pátrání. Obyčejně se dostáváme od obětí k vrahovi, tady je tomu naopak.
Oceňuju (konečně) další podstatný díl Hunterovi minulosti.
KONEC SPOILERU

simi12345

Tahle kniha mě ze všech dostala uplně nejvíc! Napínavá a přečtena jednim dechem. Carter je pro mě naprostý top v detektivkách. Už aby zase nějaká kniha vyšla :)

cetriolo

Tohle byla JÍZDA!!! Úplně jiná než všechny dosavadní knihy. Možná škoda, že Carter víc neexperimentuje, protože tady dokázal že to sakra umí!! :)

petra1394

Za mě doposud nejlepší díl. Četla jsem postupně jak jdou knihy za sebou a toto mě bavilo snad ze všech nejvíc. I když je vrah téměř od začátku známý, kniha byla skvělá. Těším se na zbývající díly, ale toto bylo vážně famózní

Lotka

Nejlepší ze série, hodně dokázala vtáhnout do děje.

stavinohova

Tak tahle kniha byla “narez,masakr” hodne hodne ctiva, chytra, a uvazuji ze ji si ji necham.... jako detektivka hodne bodu nahoru!!!!!!

nocnymotyl38

tak to zas byla jízda :) fakt ešte že sa mi nesníva

šipek

Opět vynikají počteníčko a skvělý Hunter. I když čtenář zná pachatele tak je to opět neskutečná jízda. Ani nevím , že to je příběh dle skutečné události. Kniha se čte velice dobře, špatně se odkládá. Chce si to na čtení udělat čas a pak zbývá jen číst a číst. No a teďka musím šáhnout po lehčí knize brutality bylo dost.

georginaa

Vzhledem tomu, že tento díl je inspirován skutečností a né představivostí, má úplně jiný level. Z vysoce inteligentních lidí se stávají bezohlední maniaci a ještě své činy si dokážou odůvodnit, že je to pro dobro lidstva. Fakt nechápu .

JohnnyKa

Zatím jednoznačně nejlepší ze série. Bylo to napínavé, mělo to spád a bylo to dost chytře napsáno. Možná trošičku inspirace Mlčením Jehňátek.

sokolikrad

Mám z knihy dost rozporuplné pocity. Kniha se dobře čte, to ano, ale pořád mi přijde Carterův styl strašně povrchní. No a navíc mám pocit, že příběh až moc vykrádá Mlčení jehňátek (1991).

Irika

Hunter opět nezklamal, není co dodat. Bude mi chybět, až dojedu celou sérii. Navíc to, že je příběh podle skutečné události, mu přidává na síle a děj je pěkně zakomponován do celé série.

minirock

Opět výborný příběh, trošku netypický se známým vrahem hned na počátku, ovšem velmi rafinovaným a řádně krutým. Potom co vyšlo najevo že svou činnost prováděl skoro 25 let jsem čekal mnohem větší ponoření do minulosti. Zklamáním byl postava agentky Taylorové, na to že prošla speciálním výcvikem u FBI byla hodně naivní.

Dobby888

Opět se mi dostal do rukou díl, který mě nezklamal. Navíc poukazující na Hunterovu minulost. Kniha se čte jedním dechem, nenudí a je stále napínavá :-)

Etule

Dostala jsem se do jakési čtecí krize a žádná kniha mě nedokázala vtáhnout do děje. Nu řekla jsem si, že vsadím na autora, jehož knihám jsem dala pokaždé pět hvězd. No to ale byla volba! Od první stránky mě děj nepustil. Jedná se o pro autora netypické dílo, kdy vraha známe téměř od začátku, ale přesto Vás nutí číst dál a dál. Fascinovaně mrkáte nad líčením hrůz, které spáchal a ještě se u toho náramně bavil.
Carter nezklamal a jeho dílo jsem opět přečetla na jeden zátah, protože to prostě nešlo jinak. Úderně krátké kapitoly, které Vás donutí chtít vědět, co se stalo dál, až nakonec zjistíte, že jste se dostali na konec. Myslíte si, jak už je to všechno vyřešené a přesto Vás dokáže závěr překvapit.
Robert Hunter je geniální a navíc sympaťák každým coulem. Oblíbila jsem si ho hned v prvním díle. Tentokrát se odhalení vraha dotýká přímo jeho osoby a minulosti. Dozvíme se o něm více, což je ovšem jen plus. Zjistíme, že je vlastně taky "jenom" člověk.
Maličko mi chyběl García, ale Hunter knížku prostě utáhl i sám. Nicméně už se na jeho parťáka moc těším. :)

Jaruš7

Precizní zpracování s originálním tématem s děsivým designem, extrémní gradace narůstá postupně s nepolevujícím adrenalinovým zážitkem.
Tohle byl dokonalý majstrštyk.
Citát:"Navštívil jsem v šestadvaceti státech Ameriky spermabanku. ..."
"Je velice snadné, aby kdokoli řekl, že určitou hranici nikdy nepřekročí, když ji v sobě nemá."

Nikol117

Další kniha autora, od které se nedá odtrhnout...Myslím, že se budu stále opakovat. Protože je to opravdu zvrácené a zase se mi to líbilo. Chválím.

čef

Opět jsem udiven, že se v žánru sériových vrahů vůbec ještě dokáže vymyslet něco mimo tradiční klišé. Zde je vrah odhalen a uvězněn nezvykle téměř na počátku a přesto je román stále napínavý a překvapivý a to až do úplného konce. Obsahově je to samozřejmě opět psychoanalýza originálně zvrácené mysli vysoce inteligentního a organizovaného vraha, tak jak to autor již vícekráte předvedl. Připravte se na nejhorší nechutnosti, ale snad i na trochu optimismu v této encyklopedii chorého nutkání.

karantena

Výborná kniha,plná napětí.Ostatně jako všechny knihy od tohoto spisovatele.

peti660

Tak to byla jízda.. Dost zvrácené a brutální, ale komu to nevadí, rozhodně doporučuji. První kniha od Cartera a rozhodně si přečtu další.

bezprezdivky
07. lednaodpad!

Po knize jsem sáhl, protože Cris Carter byl scénarista mých oblíbených Akt X, ale sáhl jsem sakra špatně .... Je to v podstatě jen přehlídka zvráceností a odporností spáchaných sériovým vrahem, doplněná klišé o skvělých amerických detektivech.

Magnovak

Všem, kteří zmiňují podobnost s Mlčením jehnátek, nebo obecně s charakterem Hannibala - kniha The Silence of The Lambs poprvé vyšla v roce 1988, což bylo v době, kdy Carter už dostudoval a svou speciální kariéru psychologa právě končil a krátce na to se přestěhoval do LA, takže z pohledu časové osy by se dalo předpokládat, že Carter už své inspirace, v reálných zločincích, pro knihu Zloba dávno potkal a Hannibal byl akorát na pultech knihkupectví. Nevidím jediný důvod, proč by si Carter měl vymýšlet, že Zloba je z velké části inspirována skutečnými lidmi a "vykrást" Harrise, nebo kohokoli jiného, kdyby tomu tak nebylo. Myslím, že to nemá zapotřebí. To imho platí i pro podobnost s filmem Se7en z roku 1995.

Pak taky musím napsat, že ta scénka s Robertovou matkou, byť už ji v podstatě známe, mi vehnala slzu do oka, mám dva kluky a doufám, že nic takového je nikdy nepotká. A jak to bylo s J., to bylo taky hned jasné, jakmile se to začalo vytahovat, takže šok se nekonal.

POZOR MINI SPOILER
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
A neříkejte mi, že takhle dokonale připraveného pachatele by nenapadlo, že novější auta mají GPS! Podle mě by mu to došlo hned na letišti.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Trochu mě dráždí agentka Taylorová, na své pozici a se svými zkušenostmi by určitě nereagovala tak hloupě a nepokládala takové otázky a nedělala takové laické závěry,je za moc velkou blbku.

Carterovky jsou brutální a drsné, ale tak nějak máte stále v pozadí na paměti, že je to "jen" kniha, beletrie, fikce. To si prostě ten spisovatel vymyslel, protože je ujetý ve své fantazii, pak ale Carter udělá ten krok spojí dohromady svou fantazii a reálné psychopaty, které potkal a vy při čtení stále máte na mysli, že mnoho z toho, co čtete, se OPRAVDU kdysi kdesi stalo, že někoho takového Carter opravdu znal, mluvil s ním, že takoví lidé opravdu existují a žijí nebo žili. Je to zvrácené, odporné, ale tak nějak strašně lidské.

Kolem a kolem je to opět super Carterovka, tentokrát úplně jinak stavěná, bez Garcii, ale stále Carterovka, akorát tentokrát mi vše přišlo mnohem jednodušší rozklíčovat, nic mě nepřekvapilo, vše mi spínalo dříve, než bylo objasněno a tak vůbec. Doufám, že to je jen jiným stylem knihy... Cartera miluju a ač jsem Zlobu zhltla za dva dny, klasiku si cením víc, ale chápu, že bylo asi potřeba trochu obměnit sérii. Bohužel ale nemůžu dát všech pět, snad příště.

moudivlacek

Miluji tuto sérii, spisovatel opravdu umí psát děsivé příběhy, tohle je navíc trochu upravená pravda. Hned od počátku jsem tušila nějaké spojení Huntera a Luciena. Ale od začátku až do konce mě jímala husí kůže, zvedal se mi žaludek, a opravdu jsem obdivovala Huntera (a vůbec obdivuji všechny detektivy, kteří takové zrůdy musejí vyslechnout do nejmenších podrobností), jak to mohl vydržet poslouchat. A to, co mu pak prozradil, tak to bylo svinstvo, lépe to nazvat nelze.
Přesto se zde Hunter nakonec projevil jako charakter, i když má srdce napadrť. Velmi líto mi bylo jeho dočasné kolegyně. No, osud není vždy jen milý.
Každopádně skvěle vylíčený příběh o masovém vrahovi. Mohu jen doporučit, ale opravdu si připravte silné žaludky, je to síla!!! Doporučuji pro milovníky tohoto žánru.

MH.

Tyjo! Nejsem velký fanda kriminálek ale Carterovi nikdy neodolám. A opět toho nelituji, autor odvedl skvělou práci.
Je pravda, že je to výjimečně místy až moc "vyumělkované" a detektiv Hunter je trochu superhrdina ale.. jako každý správný superhrdina má i Hunter své vnitřní démony, které na něj dorážejí. A ve zlobě ještě silněji než v předchozích knihách. Moc se mi líbí netradiční scénář vytržený z rutinní stavby kriminálek, perfektní je práce s psychologií postav, kladných i záporných. Záporných obzvlášť, i přes to, že je konání vraha zvrácené, Carter dokáže skrze mysl vraha jeho pohnutky skvěle popsat. A to až tak, že mě trochu mrzí, že ho nevyslýchali ještě o něco déle. :)) Perfektní knížka, a ode mě velké doporučení pro všechny, kdo chtějí vyzkoušet nové, dobré krimi!