Zloba

kniha od:

Zloba obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Na počátku příběhu dojde k podivné autonehodě a vzápětí je zatčen muž, podezřelý z dvojnásobné sadistické vraždy. Následující vyšetřování vede k odhalení vraha, který nejméně pětadvacet let unášel, mučil a vraždil oběti po celých Spojených státech, aniž měl někdo tušení o jeho existenci. Podezřelý tvrdí, že je jen pěšákem v obrovském labyrintu lží a klamu – dá se mu věřit? To má zjistit detektiv Robert Hunter, tentokrát „pohostinsky vystupující“ ve službách FBI. Ve svém šestém příběhu odhaluje Hunter děsivá tajemství, která se ho tentokrát týkají osobně a otevírají staré rány z jeho minulosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280204/zloba-KVg-280204.jpg 4.81456
Série

Robert Hunter 6.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, BB art
Orig. název

An Evil Mind, 2014

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (429)

Kniha Zloba

Přidat komentář
Olous1
03. dubna

Tak to byla opět jízda. Trochu jiné než předešlé díly, ale o to děsivější,že je to podle skutečné události. Autor nasadil laťku o další levl výš. Přečteno na jeden zátah. Za mě 120%.

bekule
17. března

Buď je tento díl zatím nejlepší z této série nebo prospělo že jsem si dala mezi díly pětiměsíční pauzu protože té brutality už na mě bylo moc. Tentokrát těch úchylností na Cartera není tolik, zato je to velmi napínavé a skvělé čtení i když Hunter mě stále nepřesvědčil o svojí genialitě, na to dělá stále spoustu nepochopitelných chyb.


petulik330
04. března

Pavlina50: to by nebyla normální polovina planety. Ať se jedná o takovéto knihy nebo horory.

Pavlina50
04. března

Tak tuhle knihu jsem musela pořádně rozdýchat.
U Cartera už jsem sice zvyklá na cokoliv - všechny jeho knihy jsou vždy psány s velkou brutalitou, ale toto bylo něco naprosto odlišné. Vůbec ne v menší míře sadismu nebo Carterových standardních zvráceností, ale v celkovém pojetí příběhu. Pachatel je hned téměř na začátku knihy identifikován a prakticky celý další děj pokračuje v duchu jeho konfrontace s vyšetřovali, hledání motivů, pohnutek k jeho brutálním činům a vůbec celková psychoanalýza mysli masového vraha. Děj se tak tentokrát nevyznačuje téměř žádnou akčností, ale naopak mozek dostává opravdu zabrat – dokonalé psycho.
Robert Hunter se právě chystá na zaslouženou dovolenou na Havaj, když je odvolán k dalšímu případu. V tu chvíli vůbec netuší, že stane tváří v tvář své bolestné minulosti a bude muset čelit nejtemnějším a šokujícím odhalením, které pro něho dosud zůstávaly ukryté.
Kniha má neskutečně dusivou a těžkou atmosféru, hodně moc mi právě touto atmosférou připomíná film noir, konkrétně se mi do mysli pořád vracel film Sedm a hlavně jeho finální scény.
Ale opravdu děsivé je to, co autor píše už v předmluvě knihy - že se většina zápletky a postav zakládá na skutečných faktech, s nimiž se setkal v praxi soudního psychologa. Dosud jsem naivně věřila v Carterovu bujnou zvrácenou fantazii, ale tento fakt mě uzemnil.
Nicméně kniha mě fakt zasáhla, je opět skvěle napsaná, Carter prostě nezapřel svůj vypravěčský talent, který nedovolí knihu odložit, než je dočtena poslední stránka. Ale s nadsázkou míněno se začínám bát tak trošku i sama sebe, jestli jsem ještě vůbec normální vzhledem k tomu, že něco tak šíleného dokážu číst.

petulik330
28. února

verculka: zlo, které autor popisujete existuje. Nemusí to být zrovna masový vrah. Stačí například žena/ "matka" která zabije své dítě nebo jej týrá nebo zneužívá.

petulik330
28. února

Na začátku byla obyčejná dopravní nehoda, která se vyvinula ve vyšetřování sériového vraha. Vrah byl již za mřížemi, ale nechtěl mluvit a pak si vyžádal nám známého Roberta Huntera. S jeho pomocí se dozvídáme děsivé skutečnosti o vrahové tzv. práci kterou vykonává dost dlouho.
Kniha je velmi čtivá a napínavá. V tomto díle spolu soupeří dva geniální mozky. Jeden na straně policie a proti němu geniální sériový vrah, kterému se dařilo dost dlouhou unikat pozornosti FBI a její speciální jednotce.

MatoPalkes
20. února

Toto bola bomba, iné než predchádzajúce diely, ale úplne skvelé. Výlety do minulosti dali príbehu nový rozmer, postava vraha vykreslená parádne. Encyklopédia psychopata. Teším sa na ďalší diel.

Pavcitko
19. února

Přečteno jedním dechem, nicméně něco mi tam vadilo. Vrah jako vždy brutální, vysoce inteligentní a perfektní protivník Robertovi. Dostává ho až na psychické dno. Ač vyšetřování běželo, trošku mi vadilo znát totožnost vraha celou knihu. Malinko to ubralo na celkovém napětí knihy. Ale rozhodně stála za přečtení a honem na další díl.

1 ...