Zloba

Na počátku příběhu dojde k podivné autonehodě a vzápětí je zatčen muž, podezřelý z dvojnásobné sadistické vraždy. Následující vyšetřování vede k odhalení vraha, který nejméně pětadvacet let unášel, mučil a vraždil oběti po celých Spojených státech, aniž měl někdo tušení o jeho existenci. Podezřelý tvrdí, že je jen pěšákem v obrovském labyrintu lží a klamu – dá se mu věřit? To má zjistit detektiv Robert Hunter, tentokrát „pohostinsky vystupující“ ve službách FBI. Ve svém šestém příběhu odhaluje Hunter děsivá tajemství, která se ho tentokrát týkají osobně a otevírají staré rány z jeho minulosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/280204/zloba-KVg-280204.jpg 4.8730

Kniha Zloba

joshuagrey

asi nejlepsi dil serie

Manyna

Každým dílem Carter překonává sám sebe. Zloba je trochu jiná, ale to jí neubírá na drivu. Několikrát jsem se přistihla, že čtu s otevřenou pusou.

Klaaarka

Napínavé,čtivé.... Co víc si přát.

MichalHoráček

U tohoto dílu bych se ani nezlobil, kdyby byl dvojnásob delší. Byl to dobrý výlet do mysli sériového vraha, který je navíc neuvěřitelně inteligentní a je i bývalý blízký přítel Huntera.
Asi ještě zajímavější by bylo čtení deníků.... Co si vrah skutečně myslí, prožívání a co je mu honí hlavou....
NA jednu stránku hrozně děsivé, na druhou lákavé....

SilvieSisinka

Brutální, sadisticky, nelítostný.. Je ve Zlobe vrah. Vždy si říkám že mě spisovatel už nemá čím překvapit.... Ale on to vždycky ještě překoná a dá další laťku nahoru. Bravo!!!! Jdu na další knihu Já jsem smrt.

Janule809

Paráda ????

lachtan77

Neskutečně čtivá serie. Příběhy Huntera jsou zatím to nejlepší co jsem četl.  Tentokrát se Robert ukáže jako agent FBI a bude muset trochu oprášit minulost. No uvidíme co Carter vymyslí dál. Je jedno jestli čtěte druhý nebo šestý díl. Všechny jsou super.  Já už teď vím, že po přečtení zatím posledního devátého dílu budu mít absťák. Včera jsem dočetl Zlobu a dnes mám přečteno přes půl knihy Já jsem smrt.  To mluví za vše :)

Fanda74

Další dobrá, čtivá detektivka ze série případů Roberta Huntera. Tento román mi možná zatím připadal nejsilnější, osobně se dotýká hlavního hrdiny, je tam nepříjemná manipulace, až psychické týrání - pořádně mě mrazilo, podobně jako u všech autorových knih. Dobře napsané a čtivé.

DericCaster

Další díl a další level. Přečteno za den a stejně jako v u těch předchozích dílů, tak i u toho si říkám, že byl zas o kousek lepší, než předchozí. Carter pro mne píše velmi poutavě a v knížce budete jen těžko hledat hluchá místa. Těším se na další.

Jane417

"Zloba" je šestý díl ze série s detektivem Robertem Hunterem a je to... je to jiné. Jiné, než všechny předešlé díly, ale za mě je tento díl nejlepší! Je vtipné, že toto píšu o každé další knize C. Cartera, ale je to tak. On vždy přeskočí sám sebou nasazenou laťku! Robert Hunter znovu čelí šílenému vrahovi, který je brutální, nelítostný a sadistický, ale tento díl je jiný možná proto, že se zakládá na skutečných událostech, možná stylem, jakým děj běží nebo tím, že tentokrát chybí detektiv Garcia. Každopádně příběh, ve kterém padouch silně připomíná Hannibala Lectera je prostě geniální!!!

SimonaP

Tak tahle kniha od Cartera mi přišla divná. Spousta nelogičností, Spoiler:
opravdu by kvůli záchraně jedné ženy , a ani si nebyli jistí, jestli je to pravda, riskovali, že jim několikanásobný vrah uteče a zabije další ženy? Tomu prostě nevěřím.

EliCZ

WAU... skvěle napsaná kniha.
Miluji knihy od Cartera. Ne proto, že umí naprosto dokonale a detailně popsat brutální činy pachatelů, ale protože jeho cit pro psaní vás totálně pohltí. Prožíváte radost i smutek a vcítíte se do postavy v knize.

POZOR SPOILERY!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Do knihy se dá velmi snadno začíst - odhalení prvních 2 obětí v autě nastoupí neuvěřitelnou rychlostí. Jakmile se odhalilo, že údajný vrah je na místě nehody zadržený Lucien Folter - bývalý nejlepší kamarád a spolužák detektiva Roberta Huntera - okamžitě jsem po jejich prvním setkání nabyla dojmu, že mají nesprávného člověka. Ale to, co přijde poté - nechcete věřit tomu, že to není jen nějaký omyl a říkáte si, proč to sakra udělal?

A pak knížka postupuje hlouběji a ještě hlouběji, až na samé dno myšlenek a plánování geniálního psychopata, který si chce hrát "na pravdu." Otázka za otázku, odpověď za odpověď. Vše je dokonale naplánováno. Hru s ním hraje Robert a detektivka FBI Courtney Taylorová.

Jak stránky ubíhají, pronikáte hlavně do minulosti Roberta Huntera. Prožíváte s ním jeho bolest, když popisuje smrt maminky.

Ale ve chvíli, kdy začne Robert popisovat smrt své snoubenky Jessicy, totálně se do vás smutek a lítost zařízne. A ve chvíli, kdy Lucien oznámí, že Jessicu zabil právě on, cítíte ten smutek a lítost přímo v sobě ještě silněji. Nicméně fakt, že Jessica byla čerstvě s Robertem těhotná (a nikdo kromě jí a Roberta to nevěděl), zaříznou ty pocity ještě hlouběji. Najednou máte šílený vztek na Luciena.

Nicméně jedna unesená oběť (Madeleine Reedová) je pravděpodobně stále živá. Lucien jim chce ukázat místo, kde ji najdou. Pod podmínkou, že pojedou jen oni tři a nikdo jiný.

Nalezení živé Madeleine a její zachránění bylo napínavé. Smrt Courtney mě zaskočila.

KONEC SPOILERŮ

Podobnost s dílem Mlčení jehňátek je patrná. Trochu mi chyběl parťák Carlos Garcia.

Marosusu

Nooo tak klobúk dole..konečne sme sa dozvedeli niečo viac o Robertovi to kvitujem a knihu som dala za 3 noci...rýchly pardnovy dej čo vás nepustí od knihy..ešte viac sa mi páči Robert ;-)

Swebi.k

Dneska jsem asi trhla svůj rekord, jak jsem ráno v 9 hodin začala, tak jsem zhruba teď před 4 odpolední skončila a přečetla jsem celou knihu bez šance se od ní odtrhnout. Sérii od Cartera čtu postupně, všechny díly jsou dobré, napínavé, někdy až moc popisující extrémní sadistické popravování, což věřím, že může někoho odradit, i já jsem v některých chvílích u předchozího dílu musela knihu na chvíli odložit, abych zpracovala, co jsem přečetla. Tento díl je zcela jiný a to zřejmě vedlo k tomu, že mě opravdu zaujal. Vyšetřování z opačné strany, kdy vraha nehledáte, ale přesně víte, kdo to je, bylo opravdu skvělé. Celá kniha velmi dobře propracovaná, děj navazoval vždy s určitým napětím, které nenechalo odpočinout hlavě a nedovolilo knihu odložit a jít se věnovat něčemu jinému. Musím říci, že paráda, dlouho jsem nebyla tak pohlcena dějem. I z emoční stránky je to velice dobré, popis Hunterových bolestných ran z minulosti opravdu vháněl slzy do očí. I některé věci, které by mohly být označovány jako spoilery (např.GPS v autě), byly v příběhu podle mého napsány s určitým záměrem a měly svůj účel a nemyslím si, že to byl ústřel stranou :-) Fakt paráda, můžu doporučit. Méně sadismu než předchozí díly a více napětí a skvělá propracovanost. Asi zatím nejlepší díl od něj.

Niu

Kniha snad překonala vše, co jsem doposud přečetla. Pořád se nemůžu zbavit dojmu, že je mi ten příběh povědomý. Prohlášení autora na začátku knihy postavil příběh do úplně jiného světla. Carter skutečně úplně pozměnil techniku vytváření příběhu. Pocítíte sentiment, touhu pomoci příteli, beznaděj, strach, úžas, slzy, stesk a smutek, které jsou vyváženy dobrem v Robertu Hunterovi. Přečteno jedním dechem. Opravdu smekám, mistrovský kousek.
Jediné, co mi vadí obecně u autorových děl je množství zkratek, kterými jsem byla jako čtenář zahrnována a to hlavně tam, kde to ani nebylo třeba.

ivusse
30.12.2018

Jedním slovem super! Napětí od začátku do konce. První setkání s detektivem Hunterem a určitě ne poslední.

Martin1974
28.12.2018

Ani to nebudem hodnotiť, pretože noticka typu " podľa skutočnej udalosti " je výborný reklamný ťah a je jasné, že ľudia radi uveria všetkému, pretože milujú senzácie... Od knihy ku knihe sú vraždy brutálnejšie, až mám pocit, že aj autor musí trpieť nejakou úchylkou, ... no možno sa len snaží čitateľa lacno šokovať. Na druhej strane sa to ľahko číta, pretože kapitoly sú krátke. Hádam každá skrýva zvrat, čo zas umelo napína dynamickosť deja až do prasknutia ....možno by neškodilo ubrať plyn a nie za každú cenu šokovať...

JitkaHambi
12.12.2018

Knihy od Cartera miluji, ale teda tato mi moc nesedla.Vždy u jeho knih dávám 5 hvězd, ale teď musím s těžkým srdcem ubrat. No kniha to byla napínavá, to jo, ale spousta nelogických situací a chování, až mě to štvalo.Podle pravdy je tam určitě jen to, že jim( kdysi) tolik let unikal sériový vrah, jinak je to opravdu těžko uvěřitelné tím, jak to bylo zvrácené, nelogické, až přitažené za vlasy, hlavně ten konec. Na další díl se ale těším :-)

Эva
08.12.2018

Moje první zkušenost s tímto autorem, dala jsem na doporučení zdejších čtenářů a velké nadšení! Rozhodně si přečtu i další knihy s detektivem Hunterem, je to sympaťák! :) Výborný příběh, napětí do poslední stránky, dějové zvraty... Nic víc od dobré detektivky nečekám!

kittlerka
06.12.2018

Tohle byla zatím nejlepší kniha od Cartera, hltám každé jeho dílo, tohle byla pecka.

Juzzy
06.12.2018

Tohle nemá chybu, brutální od začátku a skvělý zvrat v závěru.

petr4749
03.12.2018

Vsechny knihy tohoto autora jsou super, ale tahle je jeste o kousek vic super.

Laskajekniha
30.11.2018

Za me nejlepsi kniha, kterou jsem cetla od Cartera. Roberta jako detektiva zboznuji. Tak jako od Kepleru Linnu. Kniha je neuveritelna a ti co ctou poctive vsechny dila tak tento je dostane dokolen.

1T0S_
18.11.2018

Carterova zatím nejlepší kniha...

Autor opustil svou klasickou šablonu ( vražda - krátké vyšetřování - druhá vražda - delší vyšetřování, kde se na něco přijde - třetí vražda - "yey, máme to" - finále, kde je Hunter v ohrožení ) a vydal se do neprobádaných vod.

Příběh byl velice vymyšlený a propracovaný, finále vážně překvapivé. Velké plus také musím dát za dobře napsané postavy, zvláště pak záporáka.

5/5 ;)

kacka66
11.11.2018

Zatím nejlepší knížka od Cartera co jsem četla napínavá ,přečetla jsem jedním dechem .

Petrasim
04.11.2018

Tak to byla neskutečná kniha. Těžko uvěřit, že se jedná o skutečný příběh. Chris Carter je úžasný.

Alitairmir
19.10.2018

Za mě rozhodně nejlepší kniha od Cartera. Postava Luciena v člověku vzbuzuje strach, odpor a extrémní zhnusení nad tím, jakou zrůdou může "lidská bytost" být. Vědomí, že příběh stojí na reálném základu a není jen autorovým smyšleným příběhem tomu dodává ještě více děsu. Dokonalá ukázka, že do lidí nevidíte a nikdy s jistotou nevíte, co mohou být Vám blízcí lidé zač.

Nikusha
17.10.2018

Tak tohle je top!! Panebože, při některých kapitolách se mi vařila krev a zvlášť u jedné (nebudu prozrazovat) jsem sama vydechla údivem a zděšením. Jen by mě zajímalo, které pasáže jsou podle skutečných událostí, jak píše v úvodu knihy. Nebo to možná asi radši nechci vědět, protože tohle není normální :D

bcmike
12.10.2018

Čím novější knížka, tím lepší. Z této knihy jsem byl opravdu nadšeny a musel jsem pořád číst.

knihovnice216
09.10.2018

Uff, tak to byla jízda...
Hrůzné, při představě, že se to stalo,děsivé až se mi dělalo špatně, až jsem si říkala, že to odložím, taková surovost, ale nešlo to, dočteno.
Ještě mám v záloze Sochaře smrti, tak musím počkat, zatím si vezmu nějakou oddechovku - třeba nějakou sci-fi :-)