Zloba

Na počátku příběhu dojde k podivné autonehodě a vzápětí je zatčen muž, podezřelý z dvojnásobné sadistické vraždy. Následující vyšetřování vede k odhalení vraha, který nejméně pětadvacet let unášel, mučil a vraždil oběti po celých Spojených státech, aniž měl někdo tušení o jeho existenci. Podezřelý tvrdí, že je jen pěšákem v obrovském labyrintu lží a klamu – dá se mu věřit? To má zjistit detektiv Robert Hunter, tentokrát „pohostinsky vystupující“ ve službách FBI. Ve svém šestém příběhu odhaluje Hunter děsivá tajemství, která se ho tentokrát týkají osobně a otevírají staré rány z jeho minulosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/280204/zloba-KVg-280204.jpg 4.8692

Robert Hunter (6.)

An Evil Mind (2014)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, BB art

SimonaP
dnes

Tak tahle kniha od Cartera mi přišla divná. Spousta nelogičností, Spoiler:
opravdu by kvůli záchraně jedné ženy , a ani si nebyli jistí, jestli je to pravda, riskovali, že jim několikanásobný vrah uteče a zabije další ženy? Tomu prostě nevěřím.

EliCZ
předevčírem

WAU... skvěle napsaná kniha.
Miluji knihy od Cartera. Ne proto, že umí naprosto dokonale a detailně popsat brutální činy pachatelů, ale protože jeho cit pro psaní vás totálně pohltí. Prožíváte radost i smutek a vcítíte se do postavy v knize.

POZOR SPOILERY!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Do knihy se dá velmi snadno začíst - odhalení prvních 2 obětí v autě nastoupí neuvěřitelnou rychlostí. Jakmile se odhalilo, že údajný vrah je na místě nehody zadržený Lucien Folter - bývalý nejlepší kamarád a spolužák detektiva Roberta Huntera - okamžitě jsem po jejich prvním setkání nabyla dojmu, že mají nesprávného člověka. Ale to, co přijde poté - nechcete věřit tomu, že to není jen nějaký omyl a říkáte si, proč to sakra udělal?

A pak knížka postupuje hlouběji a ještě hlouběji, až na samé dno myšlenek a plánování geniálního psychopata, který si chce hrát "na pravdu." Otázka za otázku, odpověď za odpověď. Vše je dokonale naplánováno. Hru s ním hraje Robert a detektivka FBI Courtney Taylorová.

Jak stránky ubíhají, pronikáte hlavně do minulosti Roberta Huntera. Prožíváte s ním jeho bolest, když popisuje smrt maminky.

Ale ve chvíli, kdy začne Robert popisovat smrt své snoubenky Jessicy, totálně se do vás smutek a lítost zařízne. A ve chvíli, kdy Lucien oznámí, že Jessicu zabil právě on, cítíte ten smutek a lítost přímo v sobě ještě silněji. Nicméně fakt, že Jessica byla čerstvě s Robertem těhotná (a nikdo kromě jí a Roberta to nevěděl), zaříznou ty pocity ještě hlouběji. Najednou máte šílený vztek na Luciena.

Nicméně jedna unesená oběť (Madeleine Reedová) je pravděpodobně stále živá. Lucien jim chce ukázat místo, kde ji najdou. Pod podmínkou, že pojedou jen oni tři a nikdo jiný.

Nalezení živé Madeleine a její zachránění bylo napínavé. Smrt Courtney mě zaskočila.

KONEC SPOILERŮ

Podobnost s dílem Mlčení jehňátek je patrná. Trochu mi chyběl parťák Carlos Garcia.

Marosusu

Nooo tak klobúk dole..konečne sme sa dozvedeli niečo viac o Robertovi to kvitujem a knihu som dala za 3 noci...rýchly pardnovy dej čo vás nepustí od knihy..ešte viac sa mi páči Robert ;-)

Swebi.k

Dneska jsem asi trhla svůj rekord, jak jsem ráno v 9 hodin začala, tak jsem zhruba teď před 4 odpolední skončila a přečetla jsem celou knihu bez šance se od ní odtrhnout. Sérii od Cartera čtu postupně, všechny díly jsou dobré, napínavé, někdy až moc popisující extrémní sadistické popravování, což věřím, že může někoho odradit, i já jsem v některých chvílích u předchozího dílu musela knihu na chvíli odložit, abych zpracovala, co jsem přečetla. Tento díl je zcela jiný a to zřejmě vedlo k tomu, že mě opravdu zaujal. Vyšetřování z opačné strany, kdy vraha nehledáte, ale přesně víte, kdo to je, bylo opravdu skvělé. Celá kniha velmi dobře propracovaná, děj navazoval vždy s určitým napětím, které nenechalo odpočinout hlavě a nedovolilo knihu odložit a jít se věnovat něčemu jinému. Musím říci, že paráda, dlouho jsem nebyla tak pohlcena dějem. I z emoční stránky je to velice dobré, popis Hunterových bolestných ran z minulosti opravdu vháněl slzy do očí. I některé věci, které by mohly být označovány jako spoilery (např.GPS v autě), byly v příběhu podle mého napsány s určitým záměrem a měly svůj účel a nemyslím si, že to byl ústřel stranou :-) Fakt paráda, můžu doporučit. Méně sadismu než předchozí díly a více napětí a skvělá propracovanost. Asi zatím nejlepší díl od něj.

Niu

Kniha snad překonala vše, co jsem doposud přečetla. Pořád se nemůžu zbavit dojmu, že je mi ten příběh povědomý. Prohlášení autora na začátku knihy postavil příběh do úplně jiného světla. Carter skutečně úplně pozměnil techniku vytváření příběhu. Pocítíte sentiment, touhu pomoci příteli, beznaděj, strach, úžas, slzy, stesk a smutek, které jsou vyváženy dobrem v Robertu Hunterovi. Přečteno jedním dechem. Opravdu smekám, mistrovský kousek.
Jediné, co mi vadí obecně u autorových děl je množství zkratek, kterými jsem byla jako čtenář zahrnována a to hlavně tam, kde to ani nebylo třeba.

ivusse
30.12.2018

Jedním slovem super! Napětí od začátku do konce. První setkání s detektivem Hunterem a určitě ne poslední.

Martin1974
28.12.2018

Ani to nebudem hodnotiť, pretože noticka typu " podľa skutočnej udalosti " je výborný reklamný ťah a je jasné, že ľudia radi uveria všetkému, pretože milujú senzácie... Od knihy ku knihe sú vraždy brutálnejšie, až mám pocit, že aj autor musí trpieť nejakou úchylkou, ... no možno sa len snaží čitateľa lacno šokovať. Na druhej strane sa to ľahko číta, pretože kapitoly sú krátke. Hádam každá skrýva zvrat, čo zas umelo napína dynamickosť deja až do prasknutia ....možno by neškodilo ubrať plyn a nie za každú cenu šokovať...

JitkaHambi
12.12.2018

Knihy od Cartera miluji, ale teda tato mi moc nesedla.Vždy u jeho knih dávám 5 hvězd, ale teď musím s těžkým srdcem ubrat. No kniha to byla napínavá, to jo, ale spousta nelogických situací a chování, až mě to štvalo.Podle pravdy je tam určitě jen to, že jim( kdysi) tolik let unikal sériový vrah, jinak je to opravdu těžko uvěřitelné tím, jak to bylo zvrácené, nelogické, až přitažené za vlasy, hlavně ten konec. Na další díl se ale těším :-)

Эva
08.12.2018

Moje první zkušenost s tímto autorem, dala jsem na doporučení zdejších čtenářů a velké nadšení! Rozhodně si přečtu i další knihy s detektivem Hunterem, je to sympaťák! :) Výborný příběh, napětí do poslední stránky, dějové zvraty... Nic víc od dobré detektivky nečekám!

kittlerka
06.12.2018

Tohle byla zatím nejlepší kniha od Cartera, hltám každé jeho dílo, tohle byla pecka.

Juzzy
06.12.2018

Tohle nemá chybu, brutální od začátku a skvělý zvrat v závěru.

petr4749
03.12.2018

Vsechny knihy tohoto autora jsou super, ale tahle je jeste o kousek vic super.

Laskajekniha
30.11.2018

Za me nejlepsi kniha, kterou jsem cetla od Cartera. Roberta jako detektiva zboznuji. Tak jako od Kepleru Linnu. Kniha je neuveritelna a ti co ctou poctive vsechny dila tak tento je dostane dokolen.

1T0S_
18.11.2018

Carterova zatím nejlepší kniha...

Autor opustil svou klasickou šablonu ( vražda - krátké vyšetřování - druhá vražda - delší vyšetřování, kde se na něco přijde - třetí vražda - "yey, máme to" - finále, kde je Hunter v ohrožení ) a vydal se do neprobádaných vod.

Příběh byl velice vymyšlený a propracovaný, finále vážně překvapivé. Velké plus také musím dát za dobře napsané postavy, zvláště pak záporáka.

5/5 ;)

kacka66
11.11.2018

Zatím nejlepší knížka od Cartera co jsem četla napínavá ,přečetla jsem jedním dechem .

Petrasim
04.11.2018

Tak to byla neskutečná kniha. Těžko uvěřit, že se jedná o skutečný příběh. Chris Carter je úžasný.

Alitairmir
19.10.2018

Za mě rozhodně nejlepší kniha od Cartera. Postava Luciena v člověku vzbuzuje strach, odpor a extrémní zhnusení nad tím, jakou zrůdou může "lidská bytost" být. Vědomí, že příběh stojí na reálném základu a není jen autorovým smyšleným příběhem tomu dodává ještě více děsu. Dokonalá ukázka, že do lidí nevidíte a nikdy s jistotou nevíte, co mohou být Vám blízcí lidé zač.

Nikusha
17.10.2018

Tak tohle je top!! Panebože, při některých kapitolách se mi vařila krev a zvlášť u jedné (nebudu prozrazovat) jsem sama vydechla údivem a zděšením. Jen by mě zajímalo, které pasáže jsou podle skutečných událostí, jak píše v úvodu knihy. Nebo to možná asi radši nechci vědět, protože tohle není normální :D

bcmike
12.10.2018

Čím novější knížka, tím lepší. Z této knihy jsem byl opravdu nadšeny a musel jsem pořád číst.

knihovnice216
09.10.2018

Uff, tak to byla jízda...
Hrůzné, při představě, že se to stalo,děsivé až se mi dělalo špatně, až jsem si říkala, že to odložím, taková surovost, ale nešlo to, dočteno.
Ještě mám v záloze Sochaře smrti, tak musím počkat, zatím si vezmu nějakou oddechovku - třeba nějakou sci-fi :-)

esfinge
04.10.2018

Paráda. Přečteno jedním dechem. Úplně v šoku jsem z toho, že taková zruda běhala opravdu po světě. Neuvěřitelné, strašné...nechutné:(

amanda99
03.10.2018

Hunter a Garcia opět nezklamali.

HYPNOS88
02.10.2018

Ano, taky jsem si říkal, že pár námětů, scén, situací jsem už někde četl/viděl, ale tím si tu skvělou knihu nebudu kazit. Bral jsem ji jako celistvý příběh a musím říct, že to byla naprosto skvělá kniha. Postavy Roberta a Luciana spolu skvěle fungují. Psychologie, kterou je protkaná celá kniha nezná mezí a to je to, co mě bavilo nejvíce. 5* bez přemýšlení! Kniha na doporučení.

Verkva
02.10.2018

Moje první detektivka, a absolutně mě Carter pohltil!! Perfektní! Doporučuji všem

LP113
02.10.2018

Tak 5.kniha od tohot autora a já jsem naprosto nadšená. Nejde se od toho odtrhnout. Trošičku jiný styl příběhu než v předchozích knihách, ale jsem opravdu naprosto unešená tímto autorem. Teď by měla každým dnem vyjít nová kniha "Galerie mrtvých".Moc se těším.

ThomasRuhe
27.09.2018

Zloba se od předchozích románů svou koncepcí dost liší. Příběhově zde Carter nabízí děj, který silně připomíná Mlčení jehňátek.
Opět se to čte dobře, ale tradiční skoro dokonalé úrovně tato kniha nedosahuje. Asi největší problém jsem měl s až absurdně dokonalým plánováním pachatele. Pak mi ještě vadilo jedno překvapivé zhmotnění jedné postavy, ale to se na konci celkem obstojně vysvětlí.
Konečný dojem 70%.

Silvuš
25.09.2018

Na tuto knihu od Cartera jsem se obzvlášť těšila. Začátek vypadal velice slibně, ale postupně děj sklouzl do jednoho velkého klišé. Knize by neuškodilo trochu ubrat zvratů. Tentokrát, s těžkým srdcem, dávám pouze tři hvězdy.

LaPetja
20.09.2018

Na první straně vás kniha chytne a už vás nepustí, dokud ji nedočtete. Sympaťák Robert Hunter je povolán k jednomu případu, který se ho až příliš osobně týká... Skvěle a neotřele psáno od vraha k oběti, a přesto tu není prostor pro nudu. Je velmi zajímavé sledovat pochody vraha, jeho zvrácenost a nenucenost a zároveň musím ocenit bravurní znalost psychologie hlavních postav. Doporučuji, za mne nejlepší Carterovka.

Paži
12.09.2018

Trošku mi zde chyběl, parťák hlavního hrdiny. Kniha byla opět drsná a zjištění jedné věci z minulosti mě dost dostalo. Přeci jenom byla tahle kniha trochu jiná, kdo četl pochopí. Doporučuji :)

Nixa
29.08.2018

Tohle byl asi nejlepší díl! Opět skvěle napsané. Napínavé a hrůzné čtení. A z toho, že byl děj inspirovaný skutečnými událostmi mi leze mráz po zádech...