Zloba

Zloba
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280204/bmid_zloba-KVg-280204.jpg 5 2445 2445

Robert Hunter série

< 6. díl >

Na počátku příběhu dojde k podivné autonehodě a vzápětí je zatčen muž, podezřelý z dvojnásobné sadistické vraždy. Následující vyšetřování vede k odhalení vraha, který nejméně pětadvacet let unášel, mučil a vraždil oběti po celých Spojených státech, aniž měl někdo tušení o jeho existenci. Podezřelý tvrdí, že je jen pěšákem v obrovském labyrintu lží a klamu – dá se mu věřit? To má zjistit detektiv Robert Hunter, tentokrát „pohostinsky vystupující“ ve službách FBI. Ve svém šestém příběhu odhaluje Hunter děsivá tajemství, která se ho tentokrát týkají osobně a otevírají staré rány z jeho minulosti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art
Originální název:

An Evil Mind , 2014


více info...

Přidat komentář

Lovana
15.07.2024

Další díl mé oblíbené série, na který jsem se hodně těšila.
Jsem ráda, že tentokrát byl příběh jiný, než byl v minulých knihách, bavilo mě nahlédnutí do mysli psychopata a souboj psychopata s Hunterem, bylo také zajímavé dozvědět se více o Hunterově minulosti. Zároveň mi v této knize chyběla jedna dosti podstatná postava z dílů předchozích, tak doufám, že v dalším díle se tato postava vrátí, protože by mi opravdu hodně chyběla.
Kniha je opět, zásluhou krátkých kapitol, které ale vždy končí tak že musíte číst dál, velmi čtivá. Kniha je místy opět hodně drsná a příliš nedoporučuji při čtení jíst.
Já se již teď těším na další díl ,a přestože změna při spolupráci s FBI byla příjemnou změnou, tak doufám, že v příští díle se vrátíme zpět do známého prostředí.

Hodnocení 4,25*/5*

mila2411
03.07.2024 5 z 5

Další, už 6. várka neuvěřitelné krutosti páně Cartera. Je obdivuhodné, jak to ten pán dělá, jede pořád na 1oo%, je to drsné, ale fungující a v rámci možností originální. Až by se jeden přál zeptat jak to má Chris v životě "nastavené" :-) Opět dáno jako audiokniha, Jakub Saic to dává neskutečně, myslím, že by mě to jako klasická kniha zadaleka tolik nebavilo... v košíku mám 7. díl.


Šárka88
03.06.2024 4 z 5

Audiokniha
Další pokračování Roberta bylo super, poslech jsem si užívala. Jen hvězdu ubírám za to, že tam chyběl Garcia. Také mě mrzí, že i v předešlém díle zemře žena, která začíná být Hunterovi celkem blízko. Roberta ničí bolest nad ztracenou Jessicou, tak asi proto. Jinak napínavé a překvapivé zároveň. Těším se na další díl.

Zodiak
16.05.2024 3 z 5

Zpočátku mně přišel námět originální, ale čím jsem se dostával dál, poznával jsem zřejmě inspiraci (už to tu někdo napsal) thrillery, jako je Mlčení jehňátek, Sedm a dalšími. Autorovi se většinou daří udržet čtenářovu pozornost, příliš hluchých míst v knize není. Ale bohužel, závěr mě opět zklamal. Pachatel byl tak neskutečně dokonalý a vše měl naprosto dokonale připraveno, vše mu vycházelo, že se tomu prostě zdráhám uvěřit. Zvlášť, když se na scéně objevil Duch, podle mě velmi slabý článek vrahových plánů (kdo četl, ví, kdo ještě nečetl, myslím, že jsem nic neprozradil). Ano, masoví vrazi se většinou zaměřují na osamělé osoby, které nikdo nepostrádá a proto jsou často odhaleni až po velmi dlouhé době, někdy asi odhaleni vůbec nejsou. Ale v tomto příběhu je té dokonalosti příliš (tedy kromě dost hloupé chyby pachatele v samotném závěru), zvlášť, když jde o desítky vražd.

Knihomolka_176
14.05.2024 5 z 5

Další případ pro Roberta Huntera, tentokrát pod velením FBI. Hunter se setkává se sadistickým sériovým vrahem, který po 25 let mučil a vraždil desítky nevinných lidí. A tím člověkem má být jeho bývalý nejlepší přítel.
Tenhle příběh je pro Roberta hodně osobní, to mě hodně bavilo. Stejně jako způsob, jakým odhaloval pravdu a neskutečně brutálních vraždách.
Je to drsné, brutální a nechutné, ale je to BRILANTNÍ. Tahle série je prostě vrcholem tohoto žánru.

nakavusterezou
05.05.2024 4 z 5

Jak mě poslední díly této kriminální série nebavily, tak tenhle díl byl zase skvělý! Nový příběh, který je zcela odlišný od těch původních (většinou měli dost podobnou kostru příběhu).

Hunter čelí tváří tvář někomu, kdo je stejně geniální jako on sám, a to je to „gró“ a wow celého příběhu.

Jak mě v posledních měsících vášeň do detektivek a thrillerů opustila, tak tady můžu s poklidem říct, že díky Zlobě, je má vášeň do tohoto žánru zpět!

V nejbližší době se chystám na 7. díl - Já jsem smrt - této velmi povedené detektivní série s Robertem Hunterem.

Iva B.
17.04.2024 5 z 5

Wow!! Pro mě zatím nejlepší díl, nevím co napsat.. hlavně ta pravda, která vyplula.. neskutečný díl!!

Daura
14.04.2024 3 z 5

Hromada psychologických kecov. Vybrakovaných pár učebníc policajnej akadémie a línia príbehu náramne podobná niečomu, čo som napísala v literárnom krúžku na strednej škole. Že sú jeho knihy plné klišé som si už zvykla, ale táto bola za mňa dosť slabota. Mal by začať používať viac vlastného inštinktu než inšpirácie v iných zdrojoch.

mataj
10.04.2024 5 z 5

Jeden geniální psychopat a sériový vrah a proti němu jeden geniální vyšetřovatel. Tentokrát autor odhalí mnohem víc z minulosti Roberta Huntera, kterého si FBI pozve k výslechu podezřelého. Napínavé a brutální, jak to u Cartera bývá zvykem.

Kira747
06.04.2024 5 z 5

Tohle me extremne bavilo! Jako vetsina ctenaru obcas soucitim s vrahem (neschvaluju jeho pocinani) ale tady se soucit opravdu nekonal (krome Huntera). Lucien je fakticky strasnej clovek, nejradsi bych ho nakopala. Libil se mi tenhle zvlastni, jiny styl, ze vraha uz meli a rikala jsem si "aha, tak tady asi nebude tolik surovosti..." HAHA. Tesim se na Nenavist!!

Karolina90
29.03.2024 3 z 5

(SPOILER) Četlo se to dobře, ale bohužel mi to nepřišlo nijak originální. Mix Mlčení jehňátek, Sedm... místy dost přehnané a samé klišé. Ale ta spermabanka mě dostala:)

knihomolkadorfa
26.03.2024 5 z 5

Příjemná změna. Super !

Dydy7
03.03.2024 5 z 5

Netvor je šiesty diel detektívnej krimi série s vyšetrovateľom Robertom Hunterom. V tejto časti si moc neužijeme jeho kolegu Carlosa Garciu. Robert bude totižto spolupracovať s agentkou z FBI, pretože práve oni budú potrebovať jeho pomoc s aktuálnym prípadom. Z plánovanej dovolenky teda nič nebude.

Robert Hunter je výborne napísaná postava, je to geniálny detektív, ktorý toho veľa vie, lebo veľa číta. Chris Carter proti nemu tentokrát, ale postaví aj geniálneho zločinca, ktorý je naozaj vyrovnaným protivníkom. A nikdy to nebolo tak osobné ako práve v tomto prípade.

Celé je to brutálne, mrazivé, krvavé a drsné. Nie je to čítanie pre slabšie povahy. Kniha je plná zvratov a nedá nikomu čas na vydýchnutie. Má krátke kapitoly a každá jedna končí tak, že jednoducho musíte čítať ďalej.

Chris Carter, napísal jeden z najlepších krimi trilerov aké som kedy čítala a teším sa na ďalšie jeho knihy.

Lady.Marmalade
02.03.2024 5 z 5

Krasojizda s Robertem. Zatím nejlepší dil. Spolupráce s FBI byla super, lepší než Garcia. Už se těšim na dalši !

Mišák240
26.02.2024 5 z 5

Za mě je to zatím nejlepší díl z této série.

GaleW
23.02.2024 5 z 5

Bylo to jiné než všechny předešlé díly série, ale je-li to možné, bylo to ještě lepší, ano, bylo to ještě lepší.

pazdy15
20.02.2024 5 z 5

Příjemná změna prostředí a fantasticky vykreslený záporák. Děj ubíhá pěkným tempem, zvraty a napětí jsou dávkovány tak, aby udržely čtenáře u knížky až do konce.

nikca1994
22.12.2023 4 z 5

Autor Chris Carter tentokrát svého hrdinu dočasně přemístil k FBI a nechal ho pracovat bez svého věrného kolegy Garcíi. Kniha byla jiná než předchozí díly co jsem od něho četla.Kniha se mi líbila,ale o trochu méně než ty předchozí,ale i tak super.Jdu pokračovat v dalších dílech.

Luigi1
20.12.2023 5 z 5

Opět to byl fofr nemohl jsem se odtrhnout

work
12.12.2023 2 z 5

Tisíc čtenářů, tisíc chutí. Koukám, že Zlobu pokládá řada (nejen) Carterových přívrženců za majstrštyk, což odráží i zdejší vysoké hodnocení. Svým ne úplně pozitivním počtem hvězdiček tuto převahu nepokazím, takže si je můžu dovolit udělit.
Začnu z jiného konce. Začal jsem tuto knihu poslouchat jako audio v podání Jakuba Saice. Zcela upřímně: horší načtení jsem snad ještě neslyšel. Dopracoval jsem do desáté kapitoly a nemohl jsem už dál. Saicova interpretace je natolik nezdařilá, že to shazuje i samotný obsah. Takže jsem sehnal Zlobu v textovém formátu a nechal to po pár úpravách načíst Google robotický hlas. Mnohem lepší. I tak se ale počet hvězdiček moc vysoko nevyhoupl, Carter umí psát lépe.
Asi nejvíc mi vadila absence nějaké autorovi invence, kterou prokázal v ostatních svých thrillerech. Zloba je v podstatě jen kolekce informaci přepsaných z příruček behaviorální psychologie (a že tam těch informací je) a naroubovaných na charakter Luciena Foltera, jakousi obdobu Keplerovic Jurka Waltera. Máme tu tak proti sobě vševědoucího detektiva a vševědoucíha psychopata, kdy na střídačku jeden přesně předvídá, co udělá ten druhý a naopak. Jak už je u Cartera zvykem, mají záporné postavy potřebu se ze všeho dlouhosáhle vypovídávat, prokládat své konání úkoly jako z Pevnosti Boyard, a předjímat, co udělá policie na hodinu přesně od teď za měsíc. Rovněž není potřeba úplně do detailu pokaždé popisovat, jestli mozek při zásahu kulky pěnil a jak moc. Když vyškrtám tuto vatu, zbude materiál na povídku. Absence příběhu je přesně to, co už výše zmíněné citace z příruček a Lucienovy barvité proklamace nezachrání...