Zloba

kniha od:

Zloba https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280204/bmid_zloba-KVg-280204.jpg 4.7 2189
Koupit Koupit eknihu Bazar

Na počátku příběhu dojde k podivné autonehodě a vzápětí je zatčen muž, podezřelý z dvojnásobné sadistické vraždy. Následující vyšetřování vede k odhalení vraha, který nejméně pětadvacet let unášel, mučil a vraždil oběti po celých Spojených státech, aniž měl někdo tušení o jeho existenci. Podezřelý tvrdí, že je jen pěšákem v obrovském labyrintu lží a klamu – dá se mu věřit? To má zjistit detektiv Robert Hunter, tentokrát „pohostinsky vystupující“ ve službách FBI. Ve svém šestém příběhu odhaluje Hunter děsivá tajemství, která se ho tentokrát týkají osobně a otevírají staré rány z jeho minulosti.... celý text

Série:

Robert Hunter 6.


Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , BB art
Originální název:

An Evil Mind , 2014


více info...

Komentáře (584)

Komentáře 584 Recenze 2

zandu
zandu
včera 5 z 5

Tak tohle byla jízda! Pro mě zatím asi nej, a že i ostatní jsou skvělé. A hned se budu muset pustit do navazující knihy - Nenávist.

ElizPetrova
ElizPetrova
20.09.2023 5 z 5

I přesto že mi v knize chyběla dynamika Huntera a Carlose, tak autor opět nezklamal. Ocenila jsem, že jsme více nahlédli do osobní roviny života detektiva Huntera. Zápletka byla dle mého naprosto famózní. Náš hlavní zápor mi přišel místy přeci jen dost nerealistický a neuvěřitelný, ale knihu jsem si užila dost. Přijde mi, že autor s brutalitou a surovostí neustále eskaluje, tak jsem zvědavá, co si pro nás připraví příště.


Daduna
Daduna
18.09.2023 5 z 5

Kniha se mi líbila. Před touto knihou jsem žádnou jinou od autora nečetla a byla sem mile překvapená. Kniha je napsaná napínavě a vy prostě chcete číst dál abyste se dozvěděli jak to všechno dopadne.

munka
munka
17.09.2023 5 z 5

Napínavé, drsné, ale musela som to dočítať.

FerryTaz
FerryTaz
06.09.2023 5 z 5

Tato kniha je mimořádné dílo. Ukazuje se, že se autor s každou další knihou posouvá dál a neustále příběh Roberta Huntera vylepšuje. Líbil se mi náhled do Hunterovi minulosti. Každý nový díl, nám odkrývá zajímavý život hlavního hrdiny. Sice v knize chyběl jeho parťák Garcia, ale vůbec mi to nevadilo. Za mě prozatím nejlepší díl. Recenze hotová a můžeme jít na další Hunterův případ.
Roberte ... hodně čteš ... jsem na tom podobně :D

dufkys
dufkys
03.09.2023 5 z 5

Opět nezklamala.

m2056
m2056
01.09.2023 2 z 5

Bohužel tohle mě moc nesedlo ale věřím že kniha si hodně lidí získá.

mirinda973
mirinda973
31.08.2023 5 z 5

Opět výborné čtení, což už čtenáři Cartera tak nějak samozřejmě očekávají. Příběh je tentokrát spjatý s Robertovou minulostí a ačkoliv je vrah odhalen téměř na začátku, neubírá to knize na napínavosti.

AnettO
AnettO
30.08.2023 5 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek od kamarádky se slovy: "Přečti si to, je to fakt dobrý!" Fakt dobrý je ledacos, ale tohle byla bomba taková, že se mi chvílemi zvedal žaludek. Dost mě mrzí, že tohle byla moje první Cartrovka a že jsem začala sérii s Robertem Hunterem zrovna od tohohle dílu. Každopádně tohle bych doporučila jako "must read" každému milovníkovi thrillerů.

dlabikk
dlabikk
30.08.2023 5 z 5

Opět výborné poslouchání. Když už si říkám, že mě Carter nemůže ničím překvapit, tak mi předhodí "paštiku" a já si říkám, to jako vážně??? Audioknihy o Hunterovi jsou geniálně čtené Jakubem Saicem a nedokážu si přestavit, že bych je konzumovala jinak. Jsem teprve v polovině a vím, že se mám na co těšit. Ani bych se nedivila, kdyby se jednou zjistilo, že je Carter sériovým vrahem :o) A dokážu si přestavit, že bych mu do vězení posílala dopisy :o)

Janaves
Janaves
28.08.2023 5 z 5

Tak to byla jízda! Neuvěřitelně napínavé, brutální, dokonalé.

Anonymkahink
Anonymkahink
27.08.2023 5 z 5

Tohle je rozhodně první detektivka, u které jsem ztěží potlačovala slzy. Robert Hunter je lidský, jako nikdy dřív. Dozvíme se tolik z jeho minulosti, že nám najednou dává smysl jeho chování.
Je vidět, že už je to několikátý díl a autorův styl psaní se ještě víc zdokonaluje. Navíc množství myšlenek a detailů, které tato kniha v sobě má, je nepopsatelné. Ještě teď mi běhá mráz po zádech a vím, že mi tato knížka nedá chvíli spát.

Friedulka
Friedulka
24.08.2023 5 z 5

O tom, že je Robert Hunter (již podle jména) borec, si snad nikdo netroufne pochybovat, pokud by nedejbože přece jen, tak nás autor hned umlčí dechberoucím životopisem tohoto nadaného superinteligentního detektiva (a raději hned, až na výjimky, v každém díle). Neméně zdatný je jeho parťák Carlos Garcia alias Sancho Panza.
Zloba je skvělá, tady se opravdu někdo móc zlobí, až to hezké není. Konec trochu překombinovaný, ale to Chrisovi odpouštím.

Airelle
Airelle
19.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Tentokrát Carter uchopil knihu úplně jiným způsobem než jsem zvyklá. Chci tím říct, že vlastně téměř od začátku víte, kdo je vrah. Byla to nejrychleji poslechnutá audiokniha od Cartera za celou dobu, nemohla jsem se odtrhnout a fakt jsem potřebovala vědět, jak to dopadne.

Jsou tam samozřejmě i nudnější části, ale jak já říkám, kdybychom měli sledovat opravdovou policejní práci, tak se unudíme k smrti, čili budiž mu odpuštěno.

Co se týče psychologie vraha, měla jsem na něj takový vztek. Neskutečně dobře napsaná postava, kdy ho chcete fakt zabít od začátku až do konce. Nejsem násilný člověk, ale on ve mně neustále hromadil nenávist.

Nestává se často, aby na mě měla kniha podobný vliv, takže musela být skvělá. Nemůžu tedy nic jiného, než Vám knihu opět doporučit. Nechápu, proč jsem knihy tak dlouho odkládala.

Rihatama
Rihatama
17.08.2023 5 z 5

Neodolatelné nutkání, nebo obsese. Možná tento titul bych použila pro tento případ detektiva Roberta Huntera, tentokrát ve službách FBI. Člověk má neodolatelné nutkání zapálit si, vrátit se a ověřit si, jestli zamčel auto, ulomit si další kus čokolády, vrtat do lidí kolem sebe... nebo vraždit. Zloba totiž nebude asi tentokrát ani tak souviset s vrahem, jako s Hunterem. A že má dost dobrý důvod ke zlobě, už víc jak 20 let. Ano, měla jsem chvílemi pocit, že čtu divadelní scénář k napínavému psychologickému dramatu vzhledem k neustálým repeticím řečeného k umocnění dopadu obsahu slov. Ale ano, tohle je taky zatím nejlepší případ detektiva Huntera, a to se přitom zcela obešel bez svého obvyklého parťáka Garcii. Carter tentokrát použil snad všechna možná esa, co měl v rukávu... Kdysi to začalo hlubokým přátelstvím dvou mimořádně nadaných studentů, Huntera a Luciena, budoucího policajta a budoucího monstra. Jakou máme ve skutečnosti možnost volby? Chris Carter to zdá se ví docela přesně. Ital narozený v Brazílii, vystudovaný psycholog specializovaný na zločinecké chování v USA, usazený v Londýně. Světoběžník, rockový zpěvák a psycholog. Evidentně ideální základ pro psaní působivých, komplexních a do detailu promyšlených detektivek. Závěr případu tohoto masového vraha je vskutku brilantní.

alzbeta2843
alzbeta2843
12.08.2023 5 z 5

Tento komentár píšem bezprostredne hneď po dočítaní a musím povedať, že za mňa teda jednoznačne NAJLEPŠIA KNIHA od Chrisa Cartera. Možno zo mňa hovoria ešte čerstvé emócie, ale ja si nemôžem pomôcť.

Ja si jeho knihy dávkujem postupne, nakoľko viem, že autor nestíha písať tak rýchlo ako by som chcela a už ho dosť rýchlo dobieham. Ale ako som si prečítala anotáciu tejto knihy, tak som si povedala, že sa musím do nej pustit skôr než som plánovala. Ďalšie napnutie nastalo hneď pred prvou kapitolou, kde samotný autor upozorňuje, že ide o knihu, ktorá je iná i tým, že ide skôr o triler a že postavy sú inšpirované skutočnosťou. Po tých slovách som nemohla knihu len tak odložiť a čím viac som čítala, tým ma viacej mrazilo.

Ja som i veľká obľúbenkyňa Keplera a vidím veľa podôb a v tejto viac než predtým. I tak a práve preto som si knihu náramne užila a teraz ľutujem, že som si ju nenechala na neskôr, pretože prvý dojem už neprekryje nič.

Bára_
Bára_
11.08.2023 5 z 5

(SPOILER) dočetla sem, je to skvělá knížka, zhltla sem jí skoro na jeden zátah, nejnapínavější chvíle byla pro mne v ten moment kdy Lucien řekl že jí zabil on..těšila sem se na Huntrovo reakci ale zároveň sem věděla že Hunter neztratí hlavu jen tak. Jako každá kniha od Cartera byla skvělá, pokaždé přijde s něčím novým a dechberoucí.

Alisa1980
Alisa1980
06.08.2023 5 z 5

Četla jsem nejdřív nenávist a pak teprve zlobu. Mám přečtené všechny Cartrovky, ovšem na přeskáčku. Ale nevadí. Jako vždycky vrah magor, kniha perfektní. Chyběla mi Huntrova soukromá linie. Tak příště. Všechny palce nahoru

KadetJaina
KadetJaina
06.08.2023 5 z 5

Chris Carter se zlepšuje s každým dílem. Sice mě pořád ještě rozčiluje tím, že věci, které by mohly být v jedné kapitole, rozsekává do pěti, aby vytvářel falešné napětí, ale postavy už aspoň nejsou úplně mimo a Hunter není jediný, kdo má mozek v hlavě. Zloba je navíc největší thriller a Hunter čelí své minulosti. Je to drsný, je to čtivý a moc baví.

katynka78
katynka78
06.08.2023 3 z 5

Rozumím tomu, v čem je tato kniha výborná. A to je hlavně v tom, že se dozvíme ze soukromí Huntera konečně něco víc než jen to, že mu maminka zemřela tak brzy.
Ale ač je tato linka důležitá, nutná a vám je Huntera strašně líto a rozumíte víc a víc jeho osobnosti, která kupodivu přes to všechno, co prožila, nepotřebuje chlastat, tak za mě díl Zloba je nejslabší. Pachatel tady byl takový divný, za mne slizký ale takovým prázdným způsobem.
Uvítala bych, kdyby to vysvětlení Hunterovi minulosti bylo v jiném díle než v tomto a kdyby po něm šel jiný pachatel než tento. Prostě mi to nesedlo, drhlo to a vadilo mi to.

Ale o to víc Huntera kvůli jeho životním bolestem miluju a obdivuju. Takže jdu na další díly.

katasukivasukim
katasukivasukim
22.07.2023 5 z 5

Noooo,tak tuto byl mazec.
To bylo tak osobní ,na kůži,zase nové informace o životě Huntera.
Za mě paráda.Zase jsem dostala víc.Co kniha to pecka.Carter je božan.

fis.rena
fis.rena
22.07.2023 5 z 5

"Stála na molu v Santa Monice,usmívala se do objektivu a oči se jí leskly nepřekonatelným štěstím..."

Mám husinu i ve vlasech a jsem moc ráda,že díky tomuto dílu se dostávám do života a duše Roberta. Nikdy mi nikterak nevadilo,že se o Hunterovi dozvídáme jen to,že hodně čte,že top pití je single malt,a že je samotář. Brala jsem ho takového a nehledala na stránkách knih řádky "konečně o něm". ZLOBA je jiná,ano. Pro mě je jiná hlavně v tom,že se mi Robert dostal ještě víc pod kůži než doposud. Kdybych nevěděla, že série pokračuje,brala bych tento díl jako vyvrcholení,poslední peprný kousek. Teď si už říkám jen jediné...ať to nikdy neskončí :D protože až sérii dočtu,nebudu vědět co se životem :D

Lka
Lka
21.07.2023 5 z 5

Audiokniha :
Nemůžu si pomoc, ale každý díl je lepší a lepší. Tak si říkám co bude v dalším díle. Co může být ještě horšího, zvrhlejšího. Ale jdu na další díl...

pastelkaX
pastelkaX
17.07.2023 5 z 5

Kdybych nevěděla, že tahle série je teprve asi v půlce, považovala bych Zlobu za zlatý hřeb. Jen si teda po každé Carterově knize říkám, že ujetější, zlejší a krvavější už to být ani nemůže. A on mě pokaždé přesvědčí, že může. Jediný, co bych vytkla je, že chyběl Carlos García.

Majuš333
Majuš333
16.07.2023 5 z 5

Taylorová se se zájmem zadívala na Huntera.
"Hodně čtu," pronesl Hunter dřív, než se stihla zeptat.


Súhlasím s ostatnými komentármi nižšie, že 'Zloba' bola určite z iného súdka, ale rovnako strhujúca ako predchádzajúce časti série!
No mne všetci tí nesympatickí agenti z FBI liezli na nervy a už sa teším na svoju obľúbenú trojku: Robčo, Carli a Barbi, takže šup na 'Já jsem smrt' :)


"Nadávání je pro slabochy. Pro lidi, kteří nemají dostatečný intelekt na to, aby inteligentně diskutovali."

Shaxx
Shaxx
12.07.2023 4 z 5

Zloba byla super, ale zatím pro mě vede předchozí díl, Jeden za druhým. Nicméně Zloba vnáší do hry nový prvek v podobě jedné postavy, která slibuje svou přítomností poctít Huntera i v budoucnu a rozbíjí tak šablonu, podle které většinou příběh jede. Stejně tak je to prý první díl, kde je většina zápletky a postav inspirovaná skutečnými fakty a lidmi. Vzhledem k tomu, že je to klasicky brutus, tak to probouzí čtenářovu zvědavost - minimálně tu moji ano :)

Srytr_Eli
Srytr_Eli
12.07.2023 5 z 5

Od prvního písmenka na stránce jsem celou knihu zhltala na posezení... Opravdu poutavé čtení. Úplně jiné,než předchozí knihy.

Dasa1313
Dasa1313
12.07.2023 5 z 5

Tak toto bylo neuvěřitelné, škoda, že člověk musí spát, nebo chodit do práce a nemůže jen číst.
Naprosto skvělá kniha. Napínavá. Čtivá. Co víc si přát.

Šestý díl byl poněkud jiný než předcházejících pět, chyběl zde Garcia, ale o to víc jsme se dozvěděli o Robertovi a jeho minulosti. A i když kniha není o chytání vraha, ale o jeho příběhu, není o to méně napínavější.
Nechci se opakovat, ale musím, jelikož je kniha opět naprostá pecka.

Jdu rovnou na sedmý díl!

vladimir5170
vladimir5170
29.06.2023 3 z 5

Nástup knihy výborný. Druhá část nudně pomalá, akční závěr hodně přitažený za vlasy. Četlo se to dobře, ve smyslu, že kniha měla spád, ale vzhledem k tomu, že morbidních věcí, ve kterých se autor vyžívá, nejsem příznivcem, jsou 3* ažaž. V podstatě mi nejde na rozum, že takováto kniha může mít (nyní) 94%. Jsem na databázi knih nebo databázi rádobypsychologů, patologů či agentů adeptů efbíaj? ;-)

technik1965
technik1965
27.06.2023 5 z 5

Super napínavé čítanie, nevedel som sa od toho odtrhnúť.

Anor505
Anor505
22.06.2023 4 z 5

Knížka byla rozhodně jiná než všechny předchozí. První polovina se mi líbila moc a svým způsobem mi připomínala Mlčení jehňátek, jak už někdo přede mnou zmiňoval. Jenže ve druhé polovině pro mě příběh začal ztrácet dech, i když autor hodně tlačil na pilu a Roberta ani trochu nešetřil. Většinu zvratů na konci knihy jsem tak nějak tušila a navíc mi chyběl Garcia. Ale pořád je to napínavý thriller, takže dávám pěkné 4 hvězdičky.

kiki11
kiki11
03.06.2023 4 z 5

Tento díl se mi líbil o maličko méně než ty předešlé. Začátek byl zdlouhavější než obvykle a taky mi tam chyběl Carlos Garcia. Později se ale příběh rozjel a druhou polovinu jsem zvládla na jeden zátah. Sice opět napínavé a zajímavé, ale pro mě zatím nejslabší díl série. Mám raději tu klasiku, na kterou jsem zvyklá z předešlých knih.

KnihoSny
KnihoSny
31.05.2023 5 z 5

zloba je úplně něco jiného za mě to bylo úplně hustý vžila jsem se do kůže unesené co mě štve byla smrt Teylorove tento díl mě překvapil i dej co se týkalo Robertachyběl mi tam Karlos doporučuji

Misoso
Misoso
31.05.2023 5 z 5

Opäť skvelá a dokonalá kniha od Cartra. Carter je istota, ktorá nikdy nesklame. Odporúčam. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

knihomolka525
knihomolka525
28.05.2023 1 z 5

Kniha mě nijak neoslovila.Pomalý ,popisný,táhlý děj.Knihu jsem neustále odkládala, až jsem ji naposledy jen v rychlosti prolistovala a ani mě nezajímal konec.A spousta bílých míst ,kdy opět jen stále listujeme ,což není komfort při čtení! Velká písmena.Začíná to být při těch cenách knih docela nešvar.Je jedno ,jestli mám v ruce paperback nebo vázanou knihu.Mění to něco na daném obsahu příběhu??

Címa
Címa
26.04.2023 5 z 5

Za mě absolutně nejlepší dil z dosavadní série. Jako každý dil stal za to, ale tenhle předčil veškerá moje očekávání. Proste mazec. Ráda jsem se dozvěděla o spoustě věcech z Hunterovy minulosti, dobra byla i spolupráce s FBI, novou kolegyni, doporučuji kazdemu přečtení, autor to dotáhl k dokonalosti.

TheEvelyn
TheEvelyn
24.04.2023 5 z 5

Páááni. To bylo opět senzační. Autor již na začátku knihy uváděl, že kniha bude poněkud trochu odlišná oproti předchozím knihám, čehož jsem se trochu bála, protože předchozí knihy mě velmi bavily a nic bych na tom neměnila. Nicméně obavy byly zcela zbytečné. Kniha je trochu jiná v tom, že pachatel je odhalen už na začátku příběhu, zatímco v předešlých knihách byl vrah znám na konci příběhu. Rovněž jsem ráda, že díky takovému případu, jsme se dozvěděli víc o Hunterově minulosti. Kniha jako taková je velmi dobře sepsaná a nutí vás o jistých věcech přemýšlet, je psychologického rázu. Chtěla bych také ještě vyzdvihnout titulní strany knih v rámci této série, byť se jedná o knihy s měkkou vazbou. Jsou naprosto báječně zpracované, jednoduché, jednotné a mrazí vás v nich po zádech. Ale abych pravdu řekla, docela si říkám, aby se takový typ literatury nestal pro někoho tím spouštěčem pro uskutečnění něčeho podobného. To si ale říkám po dočtení každé knihy od tohoto autora.

Verunka289
Verunka289
18.04.2023 5 z 5

Za mě zatím jednoznačně nejlepší díl série. Líbí se mi, že je to psané trošku jinak a pachatele známe hned od začátku a pátráme spíš po motivu a okolnostech. Navíc jsme se v tomto díle dozvěděli poměrně dost informací ze života Huntera. Jsem zvědavá, čím mě ještě můžou překvapit další díly a jestli ještě nějaký předčí tento :)

knihomolka74
knihomolka74
17.04.2023 4 z 5

Trochu odlišná kniha ze série. Hunter je dočasně ve službách FBI, vede po celou dobu výslech pachatele a odkrývá jeho brutalitu a zvěrstva. Dozvídame se také něco z dřívějšího Huntrova života.

MisakCZE
MisakCZE
28.03.2023 4 z 5

Tato kniha je zcela odlišná od všech předešlých v sérii, ze známých postav tu vystupuje pouze Robert Hunter.

Ten, tentokrát v dočasných službách FBI, vede téměř celou dobu jakýsi výslech s pachatelem a odkrývá tak jeho zvěrstva.
Jako bonus se dočtete spoustu informací z Robertova dřívějšího života.

Carter vás mistrně provede myslí zvráceného psychopata, zamýšlí se nad otázkou jestli čiré zlo je v člověku od narození nebo se v něm dá vypěstovat. A je v tom vůbec rozdíl?