Zloba

Na počátku příběhu dojde k podivné autonehodě a vzápětí je zatčen muž, podezřelý z dvojnásobné sadistické vraždy. Následující vyšetřování vede k odhalení vraha, který nejméně pětadvacet let unášel, mučil a vraždil oběti po celých Spojených státech, aniž měl někdo tušení o jeho existenci. Podezřelý tvrdí, že je jen pěšákem v obrovském labyrintu lží a klamu – dá se mu věřit? To má zjistit detektiv Robert Hunter, tentokrát „pohostinsky vystupující“ ve službách FBI. Ve svém šestém příběhu odhaluje Hunter děsivá tajemství, která se ho tentokrát týkají osobně a otevírají staré rány z jeho minulosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/280204/zloba-KVg-280204.jpg 4.7619

Robert Hunter (6.)

An Evil Mind (2014)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, BB art

Alitairmir

Za mě rozhodně nejlepší kniha od Cartera. Postava Luciena v člověku vzbuzuje strach, odpor a extrémní zhnusení nad tím, jakou zrůdou může "lidská bytost" být. Vědomí, že příběh stojí na reálném základu a není jen autorovým smyšleným příběhem tomu dodává ještě více děsu. Dokonalá ukázka, že do lidí nevidíte a nikdy s jistotou nevíte, co mohou být Vám blízcí lidé zač.

Nikusha

Tak tohle je top!! Panebože, při některých kapitolách se mi vařila krev a zvlášť u jedné (nebudu prozrazovat) jsem sama vydechla údivem a zděšením. Jen by mě zajímalo, které pasáže jsou podle skutečných událostí, jak píše v úvodu knihy. Nebo to možná asi radši nechci vědět, protože tohle není normální :D

bcmike

Čím novější knížka, tím lepší. Z této knihy jsem byl opravdu nadšeny a musel jsem pořád číst.

knihovnice216

Uff, tak to byla jízda...
Hrůzné, při představě, že se to stalo,děsivé až se mi dělalo špatně, až jsem si říkala, že to odložím, taková surovost, ale nešlo to, dočteno.
Ještě mám v záloze Sochaře smrti, tak musím počkat, zatím si vezmu nějakou oddechovku - třeba nějakou sci-fi :-)

esfinge

Paráda. Přečteno jedním dechem. Úplně v šoku jsem z toho, že taková zruda běhala opravdu po světě. Neuvěřitelné, strašné...nechutné:(

amanda99

Hunter a Garcia opět nezklamali.

HYPNOS88

Ano, taky jsem si říkal, že pár námětů, scén, situací jsem už někde četl/viděl, ale tím si tu skvělou knihu nebudu kazit. Bral jsem ji jako celistvý příběh a musím říct, že to byla naprosto skvělá kniha. Postavy Roberta a Luciana spolu skvěle fungují. Psychologie, kterou je protkaná celá kniha nezná mezí a to je to, co mě bavilo nejvíce. 5* bez přemýšlení! Kniha na doporučení.

Verkva

Moje první detektivka, a absolutně mě Carter pohltil!! Perfektní! Doporučuji všem

LP113

Tak 5.kniha od tohot autora a já jsem naprosto nadšená. Nejde se od toho odtrhnout. Trošičku jiný styl příběhu než v předchozích knihách, ale jsem opravdu naprosto unešená tímto autorem. Teď by měla každým dnem vyjít nová kniha "Galerie mrtvých".Moc se těším.

ThomasRuhe

Zloba se od předchozích románů svou koncepcí dost liší. Příběhově zde Carter nabízí děj, který silně připomíná Mlčení jehňátek.
Opět se to čte dobře, ale tradiční skoro dokonalé úrovně tato kniha nedosahuje. Asi největší problém jsem měl s až absurdně dokonalým plánováním pachatele. Pak mi ještě vadilo jedno překvapivé zhmotnění jedné postavy, ale to se na konci celkem obstojně vysvětlí.
Konečný dojem 70%.

Silvuš

Na tuto knihu od Cartera jsem se obzvlášť těšila. Začátek vypadal velice slibně, ale postupně děj sklouzl do jednoho velkého klišé. Knize by neuškodilo trochu ubrat zvratů. Tentokrát, s těžkým srdcem, dávám pouze tři hvězdy.

LaPetja

Na první straně vás kniha chytne a už vás nepustí, dokud ji nedočtete. Sympaťák Robert Hunter je povolán k jednomu případu, který se ho až příliš osobně týká... Skvěle a neotřele psáno od vraha k oběti, a přesto tu není prostor pro nudu. Je velmi zajímavé sledovat pochody vraha, jeho zvrácenost a nenucenost a zároveň musím ocenit bravurní znalost psychologie hlavních postav. Doporučuji, za mne nejlepší Carterovka.

Paži

Trošku mi zde chyběl, parťák hlavního hrdiny. Kniha byla opět drsná a zjištění jedné věci z minulosti mě dost dostalo. Přeci jenom byla tahle kniha trochu jiná, kdo četl pochopí. Doporučuji :)

Nixa

Tohle byl asi nejlepší díl! Opět skvěle napsané. Napínavé a hrůzné čtení. A z toho, že byl děj inspirovaný skutečnými událostmi mi leze mráz po zádech...

qydko

Něco povědomého... že by Mlčení jehňátek...

Mergirus

Naprosto uchvacující knížka. Když už jsem si myslela, jak to bude, znovu přišel autor s něčím novým a překvapujícím. Udržel mou pozornost od začátku do konce. Kolikrát jsem chtěla přeskočit kapitolu, jen abych se dozvěděla nakousnutou informaci. Knihu vřele doporučuji.

barusak1

Skvělá kniha. Co jiného by se dalo od Cartera čekat

Vladísek

Moje druhé setkání s Robertem Hunterem a opět nemám slov. Tohle je prostě chlap, který ztělesňuje snad všechny klady, na které jen člověk může pomyslet. Chlap, kterého si chtě nechtě musíte oblíbit. Kniha byla opět napínavá od samého začátku, takový seznam zvráceností by snad normálního člověka nemohl vůbec napadnout. Pokud je tohle podle skutečnosti, pak můžeme jako čtenáři být rádi, že se vše odehrávalo až v daleké Americe. No, hodnotím opět vysoko a těším se na další knihu, o kterou, jen co to půjde, opět rozšířím řady své knihovny!

MirkaProk

kniha podle skutečné události, tak to je celkem děsivá představa, jaké lidi chodí mezi námi. Jinak samozřejmě kniha za mě bomba, ostatně jako všechny knihy od Cartera

Adelajda_4

Ufff, tak to byla síla! Nejděsivější na tom všem asi je, že kniha byla napsána podle skutečné události. Nejdřív jsem si myslela, že mě to nebude bavit, protože vraha jsme prakticky znali hned od začátku, ale opak byl pravdou, postupně jsme začali rozplétat klubko jeho života, až došlo k úplnému vyvrcholení, při kterém jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Musím přiznat, že jsem si myslela, že jsem dost otrlá, ale tady jsem se teda fakt bála a ten konec jsem musela teda vydýchat!

Lajbor89

Tento díl byl opravdu super. Doporucuji.

Lilithen

Zprvu jsem byla knihami od Chrise Cartera nadšená, s každou další knihou mi však více vadí autorův styl, který mi přijde takový povrchní a až moc okatě se snažící budit v čtenáři negativní emoce.

oleg

Jsem ráda,že jsem náhodou narazila na tohoto autora v levných knihách a po přečtení,jsem ihned začala dokupovávat ostatní.Zloba byla bomba,četla jsem do noci,dokud nebyl konec,nemohla jsem ji odložit,neuvěřitelné a zase jiná režie,to je Pan spisovatel,to si člověk počte a rozum zůstává stát.....

Bobina74

Tak tohle rozhodně a opět ano. No páni, to byl teda nářez. Už jsem si u tohoto autora zvykla na preciznost a jsem ráda, že mně opět nezklamal. Trochu jinak napsané než předchozí díly, ale za mně fakt dobrý.
P.s. Autor, který na prvních stránkách prozradí vraha a i přesto napíše tak napínavou detektivku...smekám a ohýbám svůj hřbet hluboko k zemi.

Serenity

Jako vždy pan Carter nezklamal. Ještě že jsem knihu četla o dovolené a mohla nerušeně hltat stránku za stránkou bez odkládání. Jen občas nechápu, co člověk musí nosit v hlavě, aby psal takové knihy.

Kája95

Carter patří mezi mé oblíbené autory, přečetla jsem asi 5 knih ale i přesto že jsem dala 5hvezdicek tato kniha bude poslední. Je to až moc drastická četba a přijde mi že se opakuje. Hunter vždycky vyhraje ...

alcan

Kniha velice čtivá a zábavná. Doporučuji pro všechny milovníky kriminálek.

saez

Trochu kopírka Hanibala, ale pořád mě baví Cartera číst.

Mišutamyš

Tato kniha je oproti autorovým ostatním psána jinak a pro mě byla asi nejlepší. Možná proto, že tenhle magor mě vyděsil ze všech nejvíc. Klobouk dolů, hned na začátku znáte vraha, přesto knížku nemůžete odložit a potřebujete vědět, co bude dál.

veselaa

Carter opět nezklamal,tento díl se mi líbil hlavně proto,že jsem se více dozvěla o minulosti detektiva Roberta.Jinak opět děsivý,zajímavý,napínavý,poutavý,nemilosrný,dojemý příběh.Motiv a pouto,které váže pachatele k Robertovi je chvílemi děsivé.Kniha se moc dobře četla a je mi líto,že nemohu přidat hvězdičku k hodnocení.

Kniha v žebříčku

93. nejlépe hodnocená kniha