Jeden za druhým

kniha od:

Jeden za druhým https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248855/bmid_robert-hunter-jeden-za-druhym-2ui-248855.jpg 4.7 2246
Koupit Koupit eknihu
Bazar

Když detektivu Robertu Hunterovi ze Speciální sekce vražd losangeleské policie zavolá anonym, aby se podíval na jednu webovou stránku, vypadá to jako podivný žert. Jenže online vysílaný přenos, určený jen Hunterovým očím, zachycuje popravu neznámé spoutané oběti. A volající nechce, aby se detektiv jen díval, má se zločinu také účastnit, a odmítnutí nepřichází v úvahu. Vzápětí je mrtvola neznámého nalezena, a tak se ukáže, že nešlo o trik ani počítačovou animaci...... celý text

Série:

Robert Hunter 5.


Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , BB art
Originální název:

One by One , 2013


více info...

Komentáře (566)

Komentáře 566 Recenze 1

terimila
terimila
včera 4 z 5

Další strhující jízda z hunterovské série. Postavy skvělé, vraždy absolutně odporné (i když druhá se tak trochu opakuje... na druhou stranu, kolik vysoce originálních a hnusných způsobů vraždy může člověk vymyslet?), děj strhující.
Skvělá je ta myšlenka přenosů a hlasování o realizaci a provedení vraždy. Skvělá a děsivá. I když nejděsivější je samotný fakt, že se téhle hry dobrovolně účastní i někdo další...
Rozuzlení a odhalení vraha je... carterovské. Pomsta je obvykle jeden z mála motivů, který asi my obyčejní smrtelníci dovedeme trochu pochopit... ale tady to bylo hodně krutý. Navíc bych řekla, že já, být vrahem, tak začnu úplně někde jinde - u těch, kteří tu "spouštěcí" událost přivodili.
Tak či tak to bylo parádní počtení. Čtyři hvězdy jen proto, že v téhle sérii už byly díly, který mě strhly i víc.

tami1
tami1
14.09.2023 5 z 5

Pane Bože, to zas byl MASAKR!

Tato série je naprosto skvělá, člověk ani nedýchá aby mu něco neušlo. Zvrhlé vraždy, pomsta a celý ten mediální cirkus jsou nadávkovány tak přesně, že se nejde odtrhnout.

DOPORUČUJI!!!


edith79
edith79
13.09.2023 5 z 5

Tak takhle má vypadat to pravé krimi. Naprosto skvělý díl této série. Styl pachatelových zločinů opět velmi brutální, tentokrát připomínající filmy ze série Saw. A proti tomuto vynalézavému vrahovi Robert Hunter s Garciou a ostatními z týmu. A opět dokonalá jízda. Co mě tentokrát dostalo byl perfektně vymyšlený motiv, to bylo na knize to nejlepší. Od začátku mě trochu mátl název, ale i ten nakonec dokonale zapadl. Už mi těch krimi od Chrise Cartera zbývá jen pár a já se těším na další.

m2056
m2056
10.09.2023 3 z 5

Kniha přináší čtivý příběh ale přijde mě už tak trochu stejný scénář dalších knih co autor vydává.

ElizPetrova
ElizPetrova
09.09.2023 5 z 5

Občas si říkám, jak může mít někdo tak brutální a detailní představivost jako Carter.. asi bych do jeho hlavy vidět nechtěla.. tento příběh byl zatím nejlepší ze série.. neskutečně strhující a napínavé.. ke konci jsem měla i lehčí zástavu srdce. :D

Airelle
Airelle
19.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Moje Carterovská vlna na @audioteka je vysloveně nekonečná, navíc si teď v rámci klubu můžete pustit celou sérii Roberta Huntera, takže mám minimálně do konce srpna pořád, co poslouchat :D

Carter opět nezklamal, jeho knihy jsou do detailů promyšlené, líbí se mi gradování příběhu i detektivní práce Huntera a Garcíi. Trošku mě zamrzelo, že oproti Sochaři tu chyběla počítačová expertka Anna, ale nahradila jí jiná žena a tou byla Michelle.

Hlavním motivem vraha byla pomsta a já nemůžu říct, že bych s ním aspoň chvíli nesoucítila, každopádně to opravdu opět vystoupalo do takových brutalit, že kdyby to filmově zpracovali, tak okamžitě televizi vypínám nebo odcházím z místnosti. V knihách ani v audio verzích mi to tolik nevadí, což sama považuji za zvláštní. Kdyby mně poslali odkaz na popravu online, tak by určitě neuspěli.

Knihu si rozhodně přečtěte, nebo poslechněte Jakub Saic celou sérii načetl perfektně (budu se možná opakovat, ale tady musím).

Ahmose
Ahmose
11.08.2023 4 z 5

Budem sa opakovať, keď napíšem, že Carterove knihy sú pre mňa stávka na istotu. V tomto diely je to však prvýkrát, kedy po dočítaní cítim veľmi jemné sklamanie. Nie preto, že by bola kniha zlá, ale téma počítačov a hackerstva mi je dosť cudzia. Navyše mi prišlo, že je to celé zobrazené akosi z rýchlika. Chýbali mi tam Hunterove úvahy o prípade a aj možnosť hádania, kto z podozrivých by mohol byť páchateľom. Je to však dané vyšetrovaným prípadom ako takým. Jednoducho povedané, som už rozmaznaný predchádzajúcimi knihami. Inak je to samozrejme Chris Carter na akého sme zvyknutí. Je to brutálne, napínavé, premyslené a kniha sa výborne číta. Samotný námet - myšlienka skrytého zla, sile internetu a túžby po moci nad druhými ľuďmi je niečo, čo dnes už nie je úplne nové, ale napriek tomu sa kniha prakticky nedala odložiť. V rámci série je kniha za mňa síce zatiaľ najslabšia, ale to stále nemení nič na tom, že sa jedná o skvelý krimi triler. Odporúčam !

Anonymkahink
Anonymkahink
11.08.2023 5 z 5

Carter nezklamal ani v tomto díle. Dokázal udržet napětí a čtenář až do poslední chvíle nevěděl, jestli hlavní postava vůbec přežije. Opět ukázkové popisy a dechberoucí motiv vraha. Doporučuju.

Alisa1980
Alisa1980
06.08.2023 5 z 5

Opět perfektní, situace, ze kterých se mi dělá zle. Vrah magor. Jsem milovnice Cartrovek, Huntra i Garcia. Trochu mi chyběla soukromá, osobní linie Huntra. Knížky mám přečtené všechny, bohužel ne popořadě. Všechny palce nahoru

FerryTaz
FerryTaz
04.08.2023 5 z 5

Za mě zatím jeden z nejlepších dílů. Strašně se mi líbí, jak dokáže autor napsat knihu tak, že se dá číst i samostatně. Mám na mysli to, že v každé knize na půlstránce zmíní příběhy hlavních detektivů a jak to mají. To bude asi důvod, proč jsem s touto sérií začal až 8.dílem a v podstatě "náhodou". Až zmínka o minulých případech mě přitáhla ke čtení dalších dílů. Jediné co mě tak trochu mrzí, že zde nebyla zmínka o Alici z minulého dílu. Minulá kniha končila tím, že s ní jde Robert na skleničku a v této knize o ní není ani řádka. Škoda... už jsem mu to vcelku přál :) .
Jinak jak jsem napsal výše, kniha je naprosto skvěle napsaná. Četla se jedním dechem a vždy vás dokázala vtáhnout do děje. Další co se mi na této knižní sérii líbí je to, že je vám vysvětleno nějaké psychologické gesto, které Vás donutí se zamyslet a uznat, že je to pravda.
"Hunter jasně chápal, že Paulsenova taktika spočívá v převzetí kontroly nad jejich setkáním. Nechal je čekat-ne proto, že by neměl čas, ale protože čekání podráždí a frustruje i ty nejklidnější jedince. Zaujal učebnicovou mocenskou pozici vyslýchajícího- vestoje, zatímco všichni ostatní sedí. Nedošlo k žádnému fyzickému kontaktu a Paulsen si úmyslně udržoval fyzický odstup od obou detektivů, vytvářel tak neosobní atmosféru setkání, jako by vedl pohovor s budoucím zaměstnancem."

munka
munka
31.07.2023 5 z 5

Drsné, surové, šokujúce. Zápletka, ktorá vám nedá spať a po prečítaní knihy rozmýšľate, čím nás pán Carter najbližšie prekvapí.

dufkys
dufkys
26.07.2023 5 z 5

Nápad originální, ctive napsané. Další pecka do sbírky :)

Majuš333
Majuš333
14.07.2023 5 z 5

"Hodně čtu."


Úplne som pozabudla, o čom 'Jeden za druhým' vlastne je a samozrejme mi prelúskanie sa touto časťou trvalo trošku dlhšie, pretože každá jedna kapitola núti človeka sa zamyslieť nad tým, kde to žijeme... A bohužiaľ, už nemôžeme hovoriť, že sa to Slovenska a Česka netýka, pretože každý deň je potvrdením, že zverstvá páchané doteraz len v Amerike dorazili už aj k nám :(


"To je prostě v. Někteří lidé úplně ztratili přehled o všem. Zvlášť o ceně života."

dlabikk
dlabikk
13.07.2023 5 z 5

Pátý a opět skvělý díl s Robertem Hunterem.

katerina2907
katerina2907
10.07.2023 5 z 5

Zdařile napsané. Líbilo se mi spojení s internetovým hlasováním i to, jak dlouho zůstává záhadou, jaká je vlastně mezi oběťmi souvislost.

Kat9
Kat9
10.07.2023 4 z 5

(SPOILER) Tato kniha se mi líbila, ale mrzí mě, že pointa byla prakticky totožná, jak v díle Popravčí. Ačkoli tuto pointu jsem považovala za jednu z nejlepších, co jsem kdy četla, mohlo to být trochu jiné. Každopádně celý ten nápad s hlasováním, i to, co se stalo poslední oběti, opravdu vede k zamyšlení nad lidským druhem.

Lka
Lka
05.07.2023 5 z 5

Audiokniha :
Opět perfektní. Od knihy nešlo odejít. Napínavé od začátku až do konce.

fis.rena
fis.rena
04.07.2023 5 z 5

Jeden za druhým opravdu šli a všechna čest tomu,jakým způsobem. Popsáno dokonale,vymyšleno božsky,napsáno úchvatně,padám na znak. Pro mě zatím nejlepší díl. To,co je opravdu k zamyšlení je společnost,ve které se pohybujeme. Opravdu jsme tak zvrácení? Skutečně tak bezcitní a arogantní? Pokud ano,čím to je?
Já provolávám aleluja z plných plic a jdu si připravit následující díl,protože knihy od Chrise jsou opravdu neodložitelné a silně návykové.

katasukivasukim
katasukivasukim
03.07.2023 5 z 5

Víceméně všechno od Cartera je pecka.Ale tuta kniha byla zase o štipec víc.On je prostě božan.

Allla9
Allla9
02.07.2023 5 z 5

Po delší době jsem se vrátila k detektivu Robertu Hunterovi. Jsem ráda, že pře sebou ještě mám pár pokračování této série. Je perfektní.

alzbeta2843
alzbeta2843
27.06.2023 5 z 5

Prikláňam sa k ostatným komentárom. Tiež som sa musela zamyslieť nad celkovým ľudstvom. Naozaj už nemáme nádej a vytratila sa z nás dobrota a nezištnosť? Ja pevne dúfam, že nie a že v prípade núdze si vieme pomôcť a nie sme tak zvrátení.

Kniha je samozrejme výborna ako to už býva. Ja musím priznať, že ja už mám silnú závislosť na Carterovi a najmä teda na Robertovi Hunterovi. Avšak musím si jeho príbehy dávkovať postupne, aby som si tu záľubu udržala, čo najdlhšie.

Anor505
Anor505
19.06.2023 5 z 5

Po delší době jsem zase sáhla po Carterovi a byla to dobrá volba. Zápletka byla dobře vystavěná, vraždy opět brutální (kam na ty nápady autor chodí?) a detektivové sympatičtí. Garcia tu na mě konečně nepůsobil jako berlička, přes kterou autor vysvětloval všechny Hunterovy geniální myšlenkové pochody. Jediné co bych vytkla, tak Robertův aha moment, kdy vyřešil celý případ, v podstatě jako když sjede blesk z čistého nebe. Ale přesto to pro mě zatím byl nejlepší díl ze série, asi se rovnou podívám po dalším.

Ivuškovník
Ivuškovník
10.06.2023 5 z 5

Druhá kniha od autora a opět naprostá pecka.

Dasa1313
Dasa1313
05.06.2023 5 z 5

Nejlepší díl!
Celá série je skvělá a čtyři předchozí případy byly výborné a čtivé, ale tento díl má něco navíc. Nevím, jestli je to tím, že vraždy byly tak reálné díky dnešnímu on-line světu, neboť kdyby se něco takového stalo ve skutečnosti, tak by to probíhalo naprosto stejně tak, jak to Chris v knížce popsal.
Je to smutné a děsivé, jak to jde s lidstvem z kopce a všechny ty, kteří hlasovali bych zavřela do vězení. A jen doufám, že se to opravdu někde na dark netu neděje.
Je mi z toho (z lidí) smutno.

kiki11
kiki11
29.05.2023 5 z 5

Další naprosto skvělá knížka ze série o Robertu Hunterovi. Opět zde nechybí brutální vraždy, geniálně vymyšlený děj a pořádná porce napětí a akce. Knížky Chrise Cartera je téměř nemožné odložit z ruky, začnete číst a najednou jste v půlce. Tohle je asi nejlepší detektivní série, co jsem kdy četla, nestává se mi běžně, že bych četla takovou rychlostí jeden díl za druhým a hned po přečtení rozečítala další... Takže opět skvělé dílo a doufám, že mě další díly nezklamou.

TheEvelyn
TheEvelyn
15.05.2023 5 z 5

Ježíš, nikdy jsem nebyla tak nadšená, že prostě musím pořád číst. Hlavně díky tomu, že mám skoro všechny knížky z této série a po dlouhé době čtu knížky popořadě. No... co k této knížce říci? Anotace knihy je velmi poutavá a mohu sdělit, že příběh samotný je velmi strhující. Líbí se mi, že autor v každé knize sumarizuje vše o hlavních postavách, tudíž čtenář, který si zrovna otevře tuto pátou knížku v řadě, je mu vše vysvětleno a nemusí pátrat, co se dělo v předchozích knihách. Vždy je pro mě záhadou, z jakého motivu pachatel jedná zrovna takto a musím říct, že autor dění okolo něj umí brilantně vykreslit.

Rihatama
Rihatama
14.05.2023 5 z 5

Chris Carter, sám kriminální psycholog a rockový muzikant, a tedy skvělý základ pro skvělého spisovatele, není autorem laciných detektivek pyšnících se pouze spoustou mrtvol a rádoby děsivých, šokujících scén. Ano, i v jeho příbězích/případech se mrtvoly vrší poměrně snadno, jak ostatně i tady napovídá samotný název, a násilí se už vůbec nezříká. Spíš je vynalézavější než jiní. Možná by se kniha měla česky jmenovat "Vyber smrt". Klik - klik. Nejde však o samoúčelné zločinné projevy. Carter nabízí chytré čtení, trousí trefné postřehy a prostřednictvím superinteligentního detektiva Roberta Huntera čtenářův rozhled obohacuje o zajímavé psychologické poznatky z oboru kriminologie a složitých stránek osobnosti člověka. Tentokrát nás Carter přivádí do života patologicky vynalézavého sériového vraha, který prostřednictvím internetu a sociálních sítí ukazuje možnosti jejich využití prakticky k čemukoliv. Vedle sdílení vlastní perverze, a ani ta není primárně samoúčelná, však poukazuje taky na zvrácenost lidského tvora skrytého v anonymitě on-line světa, náchylného uvěřit všemu, co se nabízí. Je ten neznámý muž či žena na displeji vinen? Když se to tam píše, tak ano. Musí to být svině... Jenže. Možná je, možná ne... Vážně dobré, až moc dobré.

Dandy1
Dandy1
25.04.2023 3 z 5

Po delší době jsem sáhla po Carterovi. Nepřišlo mi to tak napínavé jako jiné jeho knihy. Závěrečné rozhodnutí Huntera mě nijak nepřekvapilo.

Címa
Címa
23.04.2023 5 z 5

Hodně dobrý příběh a zápletka. Nervy až do konce. Zatím co dil, tak fakt mazec.

knihomolka74
knihomolka74
17.04.2023 4 z 5

Dobře napsaný příběh o vraždách v přímém přenosu. Nechybí napětí a nápaditost. Sympatická dvojice vyšetřovatelů. Jsem zvědavá, co přinese další díl....

katynka78
katynka78
15.04.2023 3 z 5

K autorovi jsem se vyjádřila u dílů Hovor se smrtí a Noční lovec. Takže to nebudu psát znova, jen potvrdím, že i tento díl mě přesvědčil v tom, co si o něm myslím.
Tady mě akorát zaráží jedna věc a opravdu nechci pátrat, jak to je, protože toto bylo opravdu moc a moc kruté a nechutné.
Když jsem tu knihu poslouchala v audioverzi, tak jsem měla deja vu. Byla totiž až na pár drobností stejná jako film, který jsem před pár lety viděla a to Smrt online. Z tohoto filmu mě mrazilo a nedokázala jsem to dokoukat, protože to bylo zrůdné. A toto bylo přesně ono, takže nevím, zda film byl dříve a nebo kniha byla dříve. No každopádně vím, jak to dopadlo a tentokrát mě pachatel vůbec svým utrpením nepřesvědčil, že bych měla aspoň trochu chápat to, co udělal. Ne, nechala bych mu zkusit všechny jeho pasti. Fuj.
Toto bylo na mě moc a můj počet Carterových knih se zatím ustálil na počtu 3. Ale tak nějak tuším, že časem mi bude po Hunterovi a Garciovi smutno.

Misoso
Misoso
28.03.2023 5 z 5

Skvelá kniha, Carter mapuje psychosociálny vývin jedincov dokonalo. Páčila sa mi aj zápletka, ku ktorej nemôžem povedať viac než to, že dokonalosťou a perfekcionizmom spisovateľa nejde zistiť páchateľa skôr, než v ostatnej štvrtine knihy. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

prochajda
prochajda
19.03.2023 5 z 5

Výborně napsaný, napínavý případ o dokonale promyšlených a připravených vraždách v přímém přenosu, kdy každý divák může hlasovat o osudu oběti. Hunter a Garcia jsou opravdu borci, ještě jsem s nimi neskončila....

Shaxx
Shaxx
17.03.2023 5 z 5

Tak tohle byl pro mě zatím nejlepší díl (i když prý se mám těšit na Zlobu :))
Jednu výtku mám k překladu, vzpomněla jsem si, jak mě v třetím díle rozčilovalo nadměrné použití slova "anžto" a pátý díl se přidal s výrazem "rozuměno?", který opět nezávisle na sobě použilo více postav.
Závěrečné rozklíčování bylo parádní, motiv byl uvěřitelný a ukazuje smutnou realitu lidského hyenismu, k němuž jsou sociální média vhodnou živnou půdou, občas stačí otevřít komentáře a člověk se nestačí divit...

MisakCZE
MisakCZE
13.03.2023 3 z 5

Tento díl mě bavil zatím nejméně.

Co se týče brutálnosti a originality zločinů, nezůstal si Carter nic dlužen.
Oceňuji, že autor konečně obdařil detektiva Garciu alespoň nějakou inteligencí a tak rozdíl mezi Hunterovými superschopnostmi a ním, už nemusíme měřit v mílích, ale postačí nám kilometry.

jajcak
jajcak
19.02.2023 4 z 5

Moje druhá kniha od tohoto autora a zase pecka! Děj místy pro silné žaludky... Nápadité, čtivé, nemám co vytknout. Pro mě jeden z nejlepších autorů tohoto žánru.

jirimatejka
jirimatejka
18.02.2023 5 z 5

Už je to moje x-tá kniha z této série a stále si drží svou kvalitu. Brutální, drsné, napínavé, dvojice detektivů je sympatická. Doporučuji.

Nuttelka
Nuttelka
12.02.2023 5 z 5

(Audiokniha)
No tvl !!! Tak to byl teda díl level totální masakr !!! Popisy vražd opravdu velmi detailní a dost nechutné, ale nemůžete přestat poslouchat... místy jsem ani nedutala, nedýchala... Jakub Saic je prostě výborný, miluju jeho hlas :-) Ani nechci tipovat, jaké další "lahůdky" mě čekají v dalších dílech... ale už se na ně těším...

KadetJaina
KadetJaina
06.12.2022 5 z 5

Doteď mi na knihách v sérii Roberta Huntera vždycky něco vadilo. Tentokrát se Carter dokázal zbavit všech předchozích problémů. Akce bavila, odhalování příběhu taky. Mám jen pocit, že by si ten konec zasloužil ještě něco, ideálně nějaké ukončení FBI linky, protože se většinu knihy tvářila jako důležitá, ale nakonec vlastně nic moc nepřinesla a vyšuměla.

soupik2012
soupik2012
06.12.2022 5 z 5

Neznám jinou detektivní sérii ve které by autor popisoval tak detailním způsobem popravy svých obětí. Napsáno je to poutavým způsobem. Krátké kapitoly nás udržují v neustálém napětí, které se postupem času citelně stupňuje. Pan Carter zkrátka ví jak napsat dobrou moderní detektivku, která se nesnaží za každou cenu děsivost příběhu stavět nad jeho věrohodnost. Tuto audioknihu tak jako celou sérii čte naprosto dokonale pan Jakub Saic.