Hovor se smrtí

Losangeleští detektivové Hunter a Garcia se při vyšetřování nového případu ocitnou na horské dráze zla. Pronásledují predátora, který hledá v ulicích a na sociálních sítích oběti, dráždí je anonymními zprávami a živí se jejich strachem. přední záložka: Po náročném týdnu se Tanya Kaitilinová těší na odpočinkový večer doma. Když vyjde ze sprchy, uslyší zvonit mobil. Požadavek na videohovor přichází od její nejlepší přítelkyně Karen Wardové. Tanya hovor přijme a noční můra začíná. Karen je s roubíkem v ústech připoutaná k židli v obývacím pokoji svého bytu. Jestliže Tanya hovor přeruší nebo odvrátí pohled od kamery, bude příště na řadě ona, slibuje hluboký chraplavý démonický hlas na druhém konci linky. A pokud Tanya neodpoví pravdivě na jeho otázku, on její přítelkyni Karen brutálně zavraždí. Jenže vyděšená Tanya si správnou odpověď nevybaví....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341853/big_hovor-se-smrti-z1H-341853.jpg 4.71487

Robert Hunter 8.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , BB art

The Caller, 2017

Kniha Hovor se smrtí

zpevSusannah

Zase skvělý kousek od mistra krimi,
Chrise Cartera!
Kniha je napsaná tak, že člověk ani nedýchá a jen divoce otáčí stránku za stránkou. Pořádný výdech nastane až po odhalení vraha a zase jako u předchozích knih je konec parádní.
Ano, způsoby vraždění nejsou pro slabé povahy, ale kdo se bojí, nesmí do lesa :). Mě osobně představivost spisovatele fascinuje.
Je to drsný, je to mazec a já hltám každé slovo. Těším se na další knihu v pořadí!

Olous1

Bomba,wow přečteno za jeden den. Díky zlomenému kotníku mám čas,tak mohu číst a jsem ráda, neboť jak vezmete knihu od Chrise Cartera,tak nemůžete knihu odložit. Připomínán ... kniha není pro slabé povahy. Za mě 120%, a ten konec je skvělý:-)

smejkalova.m

(+ SPOILER) Paráda.. Vrah se asi na začátku někde mihnul, takže jsem ho asi ani pořádně nezaregistrovala (nepřišel mi důležitý). Tak jsem po odhalení musela docela namáhat mozek, abych si vzpomněla kde jsme se s ním vlastně setkali. :D :-)

andrea7191

(+ SPOILER) Audiokniha.
Dobrý. Hodně dobrý. Nečekala jsem, že mě to tak pohltí, ale stalo se. Musím uznat, že propracovanost příběhu byla perfektní. Knihu jsem koupila i v tištěné verzi, ale audiokniha tomu dala trochu něco víc. Při konfrontaci s pachatelem tomu audio dodalo atmošku. Vlastně i popis situací, kdy pachatel páchal to, co páchal mi víc vyhovovalo to poslouchat, než číst. Přemýšlela jsem, jestli jsem někdy četla hrůznější popis činů, ale nemůžu si vybavit nic, co by se tomuhle vyrovnalo. Autor má velmi bujnou fantazii.

marekB78

Stále nemůžu dát nic jiného než 5 hvězd. Celou knihu přemýšlíte, kdo může být vrah a pak najednou BUUUUM a je to někdo, o kom vůbec neuvažujete :) A to vás prostě musí bavit. Už se těším na další :)

Smiley96

Dlouho jsem váhala mezi čtyřmi nebo pěti hvězdami. No dávám pět, ale s održenýma ušima. Malinko mi to přišlo utahaný, zdlouhavý. Naštěstí to konec vždycky spraví. Možná to je také tím a omlouvám se za možný SPOILER, ale že se Chris pořád drží stejného konceptu tří vražd a najednou velkolepé rozuzlení. Dle mého názoru to od četby mírně odrazuje. Je to takové čtenářské Deja Vu. Při čtení máte pocit, že už prostě víte jak to dopadne. Každopádně čitelnost kniha samozřejmě neztrácí. Odpornost a nechutnost popisu vražd je pořád brilantní. A to na jeho knihách prostě žeru.

uzivatel6305

Chris Carter je prostě návykový, nezbývá než každý díl přečíst co nejrychleji. Děj i vyšetřování je podobné ve všech knihách, ale to umění nadchnout, zabavit, vystrašit a překvapit je pro C. C. tak typické. Tentokrát jsem poslouchala audio, které čte perfektně Jakub Saic. Jen mě na Cartrovi štve, že po přečtení jeho knihy se těžko hledá podobně fascinující počteníčko, to bych mu vytkla. :)

boeink

Carterovy knihy mě i na poosmé stále moc baví, čtou se moc dobře. Používá pořád stejný trik, kapitoly končí náhle, nějakým poznáním nebo zvratem, takže musím číst pořád dál. Ke konci už jsem se musela krotit, ať nepřeskakuju řádky, jak moc jsem se těšila na odkrytí identity vraha.
A Hunter...hmm, to musí být zajímavý chlap.