Hovor se smrtí

Losangeleští detektivové Hunter a Garcia se při vyšetřování nového případu ocitnou na horské dráze zla. Pronásledují predátora, který hledá v ulicích a na sociálních sítích oběti, dráždí je anonymními zprávami a živí se jejich strachem. přední záložka: Po náročném týdnu se Tanya Kaitilinová těší na odpočinkový večer doma. Když vyjde ze sprchy, uslyší zvonit mobil. Požadavek na videohovor přichází od její nejlepší přítelkyně Karen Wardové. Tanya hovor přijme a noční můra začíná. Karen je s roubíkem v ústech připoutaná k židli v obývacím pokoji svého bytu. Jestliže Tanya hovor přeruší nebo odvrátí pohled od kamery, bude příště na řadě ona, slibuje hluboký chraplavý démonický hlas na druhém konci linky. A pokud Tanya neodpoví pravdivě na jeho otázku, on její přítelkyni Karen brutálně zavraždí. Jenže vyděšená Tanya si správnou odpověď nevybaví....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341853/hovor-se-smrti-z1H-341853.jpg 4.71204

Robert Hunter 8.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, BB art

The Caller, 2017

Kniha Hovor se smrtí

Terez_Proskova

Nevím, co do hodnocení ke knihám pana Cartera dodat. Snad jen to, že opět boží a mám obavy o to, co budu číst, až dočtu celou sérii. Dost často tu vidím komentáře, že nevíte, kam na tyto náměty pan Carter chodí - pan Carter vystudoval chování zločinců a dále byl psychologem masových a sériových vrahů odsouzených k doživotním trestům.

Majuš333

Čo dodať ku Carterovi? Asi len toľko, že som si to opäť užila :) Jasné, že vraha som zase neuhádla, ale jeho motív bol úplne za čiarou...
Pan J. u mňa na konci fakt zabodoval... Ale mrzí ma, že s každou ďalšou knihou zo série nám nejako ubúda kapitol.... Prvé časti sa točili okolo 120-ich kapitol a teraz? Len cca 90 :( Brala by som aj takých 200 :)

Kapitánka Blakeová naozaj perlí :) „.....Jak tady někoho z vás během nejbližších dvou dnů uvidím, budete dávat pokuty za špatné parkování v Comptonu.“

čef

Profi práce s daným tématem sériového, organizovaného vraha-stalkera, jehož úsilí vynaložené na vraždění se ani nesnažte pochopit, autor vám to v pěkně napínavém závěru vysvětlí. Nic zvláště nového se tedy ovšem nedozvíme, ale určitě se pobavíme zejména Hunterovým psychologickým umem - jak ten se umí vžít do mysli pachatele!

Mája777

A je za mnou další šílenost. Bylo dobře, že jsem si dala pauzu. Tenhle příběh bych asi jinak nedala, opravdu málo mrtvých, ale tak strašné smrti, že jsem opět něktré pasáže jenom prolítla. Ale ano, tahle parta nemá chybu a budu číst dál. Protože ,,hodně čtu”.
(16. 4. 21 - 10 349 - 28)

petraj30

Nevím, co by se stalo s mou psychikou, kdybych přečetla všechny díly najednou:-). I když je těch mrtvol v knize málo, tak celé to vyšetřování je tak skvěle a detailně popsané, že mě to ani tolik nemrzí.
V knize je opět několik dějových linií, ale chvílemi to bylo tak napínavé, že jsem nevěděla, kvůli které linii si okusovat nehty dřív. Už u minulých dílů jsem měla problémy knihu odložit, ale teď to snad bylo ještě horší. Nevím, čím to je, ale tento díl mi přišel více napínavější a plynulejší než ty ostatní a to i ty předešlé díly byly na mém top seznamu.
Prostě další skvělý, silný a nechutný díl, ze kterého si mi mnohdy dělalo blivno.
Já ty kluky z vražd zbožňuju. A moc mě mrzí, že už se pomalu blížím do finiše. Už jen pár dílů:-(...

Aleh

V oddělení Divize loupeží a vražd Losangeleské policie nemůže pracovat jen tak někdo. Detektivové Hunter a Garcia jsou opravdu pánové na svém místě. Odhalit a usvědčit pachatele těch nejhorších násilných trestních činů není jen tak. Chris Carter nabídl svým čtenářům další složitý případ, který byl korunován úspěšným odhalením pachatele. Ač se zpočátku zdá, že nebude jednoduché odhalit sériového vraha, vyšetřovatelé se krok za krokem dostávají celému případu na kloub. Autor po celou dobu udržuje čtenáře v napětí a tak nezbývá než odložit jinou práci a číst další a další kapitolu. Napínavé, nervy drásající, tajemné, tak, jak to Chris Carter umí napsat.

chamyl

Chris Carter si drží svůj obvyklý vysoký standard a tak Hunterovy a Garciaovy příběhy i přes určitou schematičnost stále nenudí. Není to sice ve svém žánru úplná bomba, ale na základě dosud přečteného si myslím, že současně nemá tato série tak rozkolísanou či klesající kvalitu jako například Minierův Servaz.
Malým minusem tedy pro mne bylo odhadnutí pachatele okamžitě poté, kdy se poprvé "v civilu" objevil na scéně.

Pavcitko

Osmý díl série s detektivem Hunterem určitě neurazí, pobaví a splní očekávání. Nicméně musím souhlasit s některými komentáři níže, že opakující se pasáže o Robertovi jako zázračném dítěti a o jeho minulosti už mi malinko vadí. Stejně tak to, že v každém díle se Robert vrahovi postaví úplně sám, nikomu neřekne kam jede a jako zázrakem vyvázne bez újmy. V tomto díle už jsem to čekala a proto mě konec docela znudil. Škoda.