Hovor se smrtí

Hovor se smrtí https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341853/bmid_hovor-se-smrti-z1H-341853.jpg 5 2015 475

Robert Hunter série

Losangeleští detektivové Hunter a Garcia se při vyšetřování nového případu ocitnou na horské dráze zla. Pronásledují predátora, který hledá v ulicích a na sociálních sítích oběti, dráždí je anonymními zprávami a živí se jejich strachem. přední záložka: Po náročném týdnu se Tanya Kaitilinová těší na odpočinkový večer doma. Když vyjde ze sprchy, uslyší zvonit mobil. Požadavek na videohovor přichází od její nejlepší přítelkyně Karen Wardové. Tanya hovor přijme a noční můra začíná. Karen je s roubíkem v ústech připoutaná k židli v obývacím pokoji svého bytu. Jestliže Tanya hovor přeruší nebo odvrátí pohled od kamery, bude příště na řadě ona, slibuje hluboký chraplavý démonický hlas na druhém konci linky. A pokud Tanya neodpoví pravdivě na jeho otázku, on její přítelkyni Karen brutálně zavraždí. Jenže vyděšená Tanya si správnou odpověď nevybaví.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

The Caller , 2017

Sančez
17.06.2023 2 z 5

No tak já půjdu proti proudu. Že bych napětím nedýchala se říct nedá spíše mi to chvilkama lezlo na nervy. Tam vrah masakruje ženské a detektiv si chodí na randíčka no bizár a Chris Carter nebude můj šálek kávy. Ale tomu komu se to líbí přeji příjemné počtení, myslím to upřímně né ironicky. Každá kniha ma svého čtenáře. Prostě jsem šáhla vedle.

TheEvelyn
14.06.2023 5 z 5

Nemůžu uvěřit, že už jsem za větší polovinou Carterové série Robert Hunter. Co pak budu jenom pak číst?

Nicméně k této knize bych mohla říct, že autorovy nápady jsou každým dílem více a více vytříbené. Celý příběh je založen na tom, že vrah si vybírá své oběti a následně s jejich nejbližšími vede videohovor, kde jsou jim položeny dvě otázky, na které musí odpovědět, jinak daná oběť zemře. Jak to asi celé dopadlo si každý umí odpovědět sám.

Docela bych i řekla, že příběh má edukativní ráz co se týče sociálních sítí, kdy druhé strany hltají informace, které sami o sobě sdílíme a mohou je tak využít ve svůj vlastní prospěch. Na druhou stranu mně opět vadily překlepy v knížce, nicméně ani tak to neubírá na kvalitě obsahu knihy.

Z mého pohledu se při odhalení vraha "wow efekt" nekonal. Čekala jsem, že se bude jednat o nějakou postavu, se kterou přišli detektivové do kontaktu častěji. Ale jak říkám, je to můj úhel pohledu a můj názor. :-) No nic, nebudu se dále rozepisovat a vrhám se na další díl.

-markéta-
05.06.2023 5 z 5

Já prostě nevím, co budu dělat, až pan Carter ukončí sérii.
8. díl a já se stále divím, jak to mohu tak moc žrát. Opakuji se v každém komentáři v této sérii, ale já Roberta doopravdy miluji. Jakože DOOPRAVDY. Každým dílem víc a víc. Miluji jeho myšlenkové pochody, miluji to, jak je chytrý, cítím z knihy jeho charisma, jeho kouzlo. Garcia je také oblíbenec, ale ne prostě takový.
Nevím, co mám za nemoc, ale vždy se snažím pochopit i vraha a vžít se do situace, proč vlastně vraždil. Já vím, že omlouvat vraha je více než špatné (studuji trestní právo, takže to doopravdy vím), ale jsou prostě případy, kdy se jeho chování dá pochopit. V tomto případě to není úplně 100%, ale ano, já ho trochu prostě chápu.
I přesto, že jsem dala 5 hvězdiček, protože to ani jinak nejde, tak zatím cítím tento díl jako nejslabší ze všech. Vede u mě 6. díl, tam jsem neměla slov.
Zkráceně: BOŽÍ A MILUJI

MisakCZE
31.05.2023 4 z 5

Carter drží laťku stále proklatě vysoko ...

chlo0opek
26.05.2023

Tak tohle mne opravdu zaujalo. Svým dějem, i tím že se "dobře" četla (myšleno dobře jako relativně snadná srozumitelná angličtina - četl jsem celou knihu totiž v angličtině). Ale samozřejmě na to musí mít čtenář žaludek, protože ty scény opravdu nejsou pro slabý žaludek.
Ale co jinak napsat a neprozrazovat děj? Tak třeba, že je to zajímavé i z hlediska, jak se může během času změnit postoj i k takové záporné postavě, jaká se zde vyskytuje. A v jednu chvíli se může vlastně i trochu obrátit, když si člověk uvědomí okolnosti. Co mi však chybělo bylo to, že oběti vlastně nevěděli, za co jsou trestáni. Nebo mi to uniklo? (Pokud ano, klidně mi napište, ať vím...)

Címa
18.05.2023 5 z 5

Opět hodně dobra kniha, chytlavy dej a i zajímavý motiv, nad kterým by se měl každý zamyslet Jen mi už po těch x knihách přijde, ze je velmi barvite vylíčeno vše kolem vražd tak na 99% knihy a vraha chytnou snad náhodou během par stran a hned konec knihy Tak nějak urychleně

Kortez
28.04.2023 5 z 5

Audiokniha. Výborná zápletka, děj byl svižný a celkově mě kniha držela v napětí až do konce. Přednes v audioverzi taky udělal své a já byl naprosto spokojen.

VeruMalfoy
23.04.2023 5 z 5

Tak tahle kniha byla opravdu silná. Oběti zde vždy byli vlastně dvě najednou, ti co vše sledovali, a ti co trpěli a umírali. Drsným způsobem je tady ukázáno, co dokáží sociální sítě, a jak je lze hrozným způsobem zneužít. Při čtení této knihy mi neustále běhal mráz po zádech. Byla opravdu dobře napsaná.

Viviana-Mori
01.04.2023 5 z 5

Inu, když nevím, co bych zrovna četla, tak sáhnu po další "Carterovce" a vím, že mě nezklame. Tuto sérii už považuju za jednu ze svých nejoblíbenějších. Pořád se něco děje, kapitoly jsou celkem krátké a úderné a už jsem si zvykla na to, že jsou běžně zakončené nějakým udiveným, leckdy sprostým výkřikem, např. No ty vole, A kur..., To si děláš pr... Je to úsměvné, ale ono to totiž funguje, co mi ovšem nefunguje je to, že si řeknu - přečtu jednu, dvě kapitoly a půjdu spát. Ani prd. Většinou je jich tak šest, ne-li víc.
Sice jsem tušila, mezi jakými lidmi se asi skrývá vrah, ale to vůbec nevadí. Prostě skvěle napsaná a propracovaná, děsivá detektivka. Když jsem večer byla sama doma, tak jsem se u čtení i trochu bála a chodila kontrolovat dveře, jestli jsem zamčená. Uff.
Zkrátka další super díl.

Andrea864
28.03.2023 5 z 5

Skvělá, psychologicky laděná detektivka, která mě naprosto pohltila. Příběh brutální, ale uvěřitelný, velmi čtivý a napínavý. Určitě si od Cartra přečtu i další knihy.

zelvonik
23.03.2023 5 z 5

Vše, co jsem o Carterových knihách mohl napsat, jsem již napsal v předchozích komentářích, takže opět, již poosmé - kniha je skvělá, moc dobře se čte, napínavá, a zároveň uvěřitelná. Carter mě prostě baví a těším se na další díly.

mirinda973
20.03.2023 5 z 5

Opět nemůžu nic vytknout. Napínavé, čtivé, žádná kašička okolo...tři brutální vraždy v rozmezí pár dnů. Knížka jede od první stránky.

Knižní střípky
19.02.2023 5 z 5

Tento díl kromě opět dalšího brutálního vraha přináší také otázku, jak moc toho odhalujeme o sobě a svých blízkých na sociálních sítích? A co se o nás dá z našich postů vyčíst? Jsme si jistí, že je sledují pouze hodní lidé?

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

olívoil
08.02.2023 5 z 5

Chris Carter trochu polevil v brutalitě vražd, za to se více věnuje psychologii pachatele..........nicméně jsem vraha neuhádla, ostatně jako vždy :D............knihu vřele doporučuji

zuzule787
14.01.2023 4 z 5

Cartrovská klasika. Detailní popisy brutálních mučení a vražd, lidské utrpení fyzické i psychické a do toho detektiv, který to prostě umí vždy rozlousknout a je to sympaťák:-) Oproti severským krimi - které mám já radši, jsou pro mě tyto knihy trochu méně psychologicky propracované, chybí mi takový ten mrazivý pocit, který při četbě mám, ale je to jen můj názor.. Rozhodně tato kniha byla čtivá, hlavně posledních tak 150 stránek, ty stály zato.. Motiv vraha je hrozně smutný, ale to ho opravdu neomlouvá a postava pana J.? Doufám, že o něm nečtěteme naposledy - má potenciál..

ANDY28
06.01.2023 4 z 5

Bylo to dobré

Mayaotzin
05.01.2023 5 z 5

Mám moc ráda ty jeho krátké, neuzavřené kapitoly, které člověka přinutí neodložit.

Hunter je stále stejně nepoučitelný (jako učitelka) a pořád sám leze kam nemá :) Teším se na další díl :)

m_martina
25.12.2022 5 z 5

Tento pan spisovatel píše brutální knihy, ale jsou tak čtivé, že je jenom těžko odkládám. Občas některé scény přeskakuji, ale Huntera s Garciou mám ráda, proto jsem si tuto řadu oblíbila i tak.

kathla
18.12.2022 4 z 5

Má prvotina od autora, a dojmy... bylo to místy fakt drastické, že jsem řádky raději jen rychle přelétla a přeskočila. Leč na závěr se ukázalo, že to celé má své opodstatnění... Každopádně to není četba pro slabší povahy.

Doubravka1975
12.12.2022 5 z 5

Opět skvělé, po cartrovsky zpracované aktuální téma: závislost a zneužívání sociálních sítí a internetu, které nám pomalu a jistě způsobují mozkolenost. Pan J. Super a konec na druhou luxusní. I když opět motiv pachatele chápu, ale .....