Noční lovec

kniha od:

Noční lovec https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165010/bmid_nocni-lovec-165010.jpg 4.6 2637
Koupit Koupit eknihu Bazar

V Los Angeles řádí sériový vrah. Na ženách, které mu padnou za oběť, nejsou navenek patrné žádné známky násilí – jen zašité rány, v nichž se však nacházejí předměty tak hrůzné, že svědčí o mimořádně zvráceném pachateli. Detektiv Robert Hunter se při honbě za pachatelem střetne se soukromou vyšetřovatelkou Whitney Meyersovou. Sledují stejnou stopu a zjišťují, že se pohřešují další ženy. Jsou ještě naživu? Podaří se dostihnout šíleného vraha dřív, než unese a bestiálně zabije další oběť? Jaké strašlivé tajemství skrývá minulost muže, který se dopouští tak nestvůrných zločinů? Další napínavý román Chrise Cartera si v ničem nezadá s předchozími.... celý text

Série:

Robert Hunter 3.


Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , BB art
Originální název:

The Night Stalker , 2011


více info...

Komentáře (608)

Komentáře 608 Recenze 6

archivářka115
archivářka115
17.09.2023 4 z 5

No, četla jsem od něj lepší. Stejně se těším na další knížky, které jsem ještě nečetla

terimila
terimila
10.09.2023 4 z 5

Velice dobrý, ale Carter umí lepší. Je to hrozný, co teď napíšu, ale polovina knihy mi přišla taková tentokrát jaksi divně vláčná, nic extra drastickýho, žádný stahování z kůže zaživa. Holt četba Cartera dělá svoje a dělá z člověka extrémně otupělé čtenářské hovado, co si budem.
Čtivost skvělá, postavy kvalitní osvědčené, závěr povedený. Hodně to vyšvihl - vlastně jsem během začátku a rozjíždění příběhu přemýšlela, zda to nebude první Carterova trojhvězda. Ale ten závěr a rozuzlení s totožností a kořeny vrahova šílenství se povedly, takže čtyřka.
A těším se na další.


m2056
m2056
07.09.2023 5 z 5

Výborná Kniha co vás nenechá v klidu spát.

Arella
Arella
28.08.2023 5 z 5

Výborný detektivní zážitek, prázdninová četba jako dělaná. Mám nachystanou další a Chrise Cartera můžu doporučit!

pazdy15
pazdy15
23.08.2023 5 z 5

Jak píše Ester, konce kapitol vás nenechají zavřít knížku. Odsejpá to a je to až úchylně poutavý. Největší úchylismus je teda to provedení vražd no, ale to je na tom také to zajímavé.

Ester71
Ester71
23.08.2023 5 z 5

Napínavé čtení s konci kapitol, které nutí číst pořád dál. Skvěle vymyšlené, propracované, nenašla jsem nic, čemu by se nedalo věřit.
Jsem zvědavá na další díly.

nikca1994
nikca1994
20.08.2023 5 z 5

Další kniha od Chrise Cartera,která byla super jako ty dvě předchozí co jsem od něj četla.Tenhle díl se mi četl rychle a dobře.krátké kapitoly byly fajn.Budu pokračovat v dalších dílech.Doporučuji.

Sammy.Boy
Sammy.Boy
18.08.2023 5 z 5

Bylo mi jasné, že to bude další skvěle gradující detektivka, kde nebudou chybět nechutné mordy a dojde určitě i na šokující odhalení motivu vraha. Nemýlil jsem se, akorát tedy s tím rozdílem, že pointa mě rozsekala ještě o něco víc, než bych čekal. NOČNÍ LOVEC dal zabrat nejen městu Los Angeles. . .

Anonymkahink
Anonymkahink
13.08.2023 5 z 5

Opět famózní detektivka z rukou Cartera. Takhle dokonale a promyšleně dokáže detektivky psát jen on. Tato konkrétní byla originální nejen díky způsobu vražd, ale také motivem vraha. Zaručeně budete až do konce zvědaví, jak to dopadne a zároveň kdo nakonec přežije a nepřežije řádění vraha.

ElizPetrova
ElizPetrova
11.08.2023 5 z 5

Já zírám, co všechno za ohavnosti dokáže Chris Carter vymyslet.. neskutečné. Opět mrazivé, napínavé, drsné.. není, co vytknout. Takové knihy se čtou samy.

Tesaknihy
Tesaknihy
09.08.2023 4 z 5

Bomba ve všech směrech! Celé čtení bylo záživné a já hltala každou stránku. Morbidní a zvrácené nebude přehnaný výraz, ale dokonale promyšlené.

666Jitka
666Jitka
07.08.2023 5 z 5

(SPOILER) No to byla zase brutální jízda! Opět velmi nápadité, až si říkám, že je dobře, že se Carter rozhodl ze své morbidní zvrácenosti vypsat na stránkách svých šílených knih, než aby jí, nedej Bože, dával průchod v praxi :-) Někdy mě taky napadá, aby se tyto knihy nestaly nechtěným návodem pro nějakého psychicky labilního jedince. Tentokrát jsem vraha tipla téměř hned, kdy se o něm v knize dozvídáme. Každopádně se těším na další Carterovu "hnusolahůdku".

koubin007
koubin007
03.08.2023 5 z 5

Všechny Carterovky jsou pro otrlé povahy !
Rozjezd vždy vlažný, brutální a velmi detailní popis modu operandu, konec energický a strašně rychlý. Najednou je všechno hrozně rychle pryč a já si říkám, "ještě další díl" :-)
Ne, Carter je úchylák a ty jeho knihy jsou jedna jako druhá...ale krásně se to čte, je to správně brutální, ujetý a neobvyklý čtení. Robert Hunter má rád single malt whiskey, trpí insomnií a je to skvělý detektiv.
Výborně to načetl Jakub Sajc a je to k dostání jako audibook.

Airelle
Airelle
03.08.2023 5 z 5

Stále jedu na vlně audioknih od Chrise Cartera, Jakub Saic celou sérii načetl opravdu brilantně a já nemám jedinou výtku, překvapivě se mi u ní i dobře usíná.

Co se knihy týče, třetí díl mi přišel o malinko slabší než díly předchozí, už jsem dokázala odhalit vraha dřív než na samém konci knihy, a možná proto mě to tak nebavilo.

Nemůžu než vyzdvihnout autorovu fantazii, něco takového je hodno obdivu. Opět je tu hodně brutalit, což tak nějak jde ruku v ruce se sériovými vraždami. Tentokrát je děj obohacen o postavu Whitney Meyersové, jejíž poslední případ ještě jako policistky mě naprosto rozdrtil.

Vrah byl naprosto šílený a já jsem ráda, že byl jenom na papíře. Už takhle jich po světě chodí dost!

kalache
kalache
30.07.2023 4 z 5

...nejhorší je,když vrah je zručný kutil...

GaleW
GaleW
25.07.2023 4 z 5

Série s detektivem Robertem Hunterem je sice dost morbidní, ale skvělá, jeho myšlenkové pochody, vyšetřování plynoucí krok za krokem a nakonec do sebe všechno zapadne jak kostičky od lega. Bomba. A navíc jsem fakt ráda, že čtu příběhy chronologicky, jak jdou po sobě.

katerina3502
katerina3502
24.07.2023 4 z 5

I když nejsem pravidelným čtenářem detektivek, tak musím uznat, že autor má skvělý styl psaní, velmi poutavé a napínavé čtení, které ubíhalo velmi rychle.

Reacher
Reacher
18.07.2023 5 z 5

Chápu výhrady některých čtenářů a musím uznat, že mají kolikrát pravdu, jenže... Jenže já to beru tak, že jde o to, jestli chcete přistoupit na hru, kterou vám autor nabízí. V té hře, pokud na ni přistoupíte, neplatí tak docela pravidla z reálného života, kde jen málokdy se sejde štěstí, náhoda a ty správné schopnosti řešit neřešitelné... Víme přece, že většina sériových vrahů není tak sofistikovaná, jako ti literární a navíc aby se skoro všichni vyskytovali v jednom městě. Nebo, aby se hlavní hrdinové téměř vždy ocitli v bezvýchodné situaci a jako zázrakem přežili, vždycky... Je jen otázka, jestli to autor umí tak podat, aby na ty připomínky během četby nebylo pomyšlení. A já si myslím, že zrovna Chris Carter tohle umí. A že to umí fakt dobře, dokázal i tentokrát v adrenalinovém pátrání po dalším šílenci. Kniha je napsaná velmi čtivě, vše odsýpá, není čas na žádnou vatu a nudu.
Jen doufám, že se Chrisovi podaří udržet nastavenou laťku vysoko a že časem přidá i nějakou inovaci, aby nesklouzl k rutině a tím pádem k šedivé nudě v efektním hávu.

hanap
hanap
17.07.2023 5 z 5

Třetí díl, pořád skvělé čtení.

Daura
Daura
16.07.2023 5 z 5

Konečne niečo čitateľného, prvé dve knihy sa mi moc nepáčili.

Majuš333
Majuš333
11.07.2023 5 z 5

"To jsem nevěděla, že jedete v klasické hudbě."
"Nejedu, ale hodně čtu."


'Noční lovec' pozmenil môj pohľad na nočné túlky bytom, pretože teraz už najprv rozsvietim a preskúmam všetky kúty a samozrejme, že pri nastupovaní do auta sa vždy najskôr pozriem na zadné sedadlá :)


"Jestli jste věděla, že jsem policajt, proč jste mě, sakra, takhle napadla?"
"Vůbec jste mi nedal šanci něco říct. Chystala jsem se vás zrovna zdvořile požádat, abyste se pomalu obrátil, když jste zčistajasna začal vyvádět jako akční hrdina, zfetovaný crackem. Já se jen bránila."

KnihoSny
KnihoSny
28.06.2023 5 z 5

Opět skvěle... tuhle sérii jen mohu doporučit...

Sigurd_Lesandi
Sigurd_Lesandi
20.06.2023 4 z 5

Konečně mám za sebou třetí díl této výborné série.
Autor se opět dokázal překonat a za mě se jedná zatím o nejlepší díl! Jak už je u autora takovým zvykem, tak se Hunter musí opět vypořádat s geniálním vrahem. V podobných případech je normální, že čtete o tom, jak se mají vyšetřovatelé problém něčeho chytit. To může být ošemetné, protože se tak příběh občas zastaví na mrtvém bodě.
Tady se ale nic takového nestalo. I když se samotné vyšetřování vždy neposouvalo kupředu, tak se pořád něco dělo. Plynule jsem přecházel z jedné kapitoly na druhou a po delší době jsem audioknihu poslechl opravdu rychle (na moje poměry ).
I tak se tady ale našel menší problém. Autor udělal vraha dost overpowered, což nemusí nutně vadit, když to má důvod. Mně tu ale přijde, že jeho ,,síla nedávala na pozadí jeho života úplně smysl. Ano, je to ve směs hloupost, ale přijde mi škoda, propracovaného vraha potopit tím, že jeho pozadí nedává smysl. Proto jsem koneckonců nedal plné hodnocení, ačkoliv se pořád jedná o výbornou knihu.
Zakončím to tu jako už obvykle určitě si tuto série přečtěte/poslechněte!

Bediczek
Bediczek
14.06.2023 3 z 5

Chris Carter píše pořád dokola jednu knížku, akorát pozmění vraha a jeho modus operandi.
Na začátku všichni dáví smradem z mrtvoly (zejména Garcia). I ti nejostřejší policajti z LAPD jsou zoufalí, hysteričtí a prosí o pomoc Roberta Huntera. Poté se objeví jakési kryptické video/audio, které dovede rozklíčovat jedině Robert. V průběhu vyšetřování dojde i na popíjeni single malt whiskey v baru s nějakou sličnou novinářkou/komisařkou... No a pak Robert udělá diagnózu toho pošuka a pěstí ho knokautuje přímo do vězeňské cely - The End.
Je to taková rozkošná odpočinková četba, která kromě nechutností nemá moc co nabídnout, ale mně to celkem baví, aspoň prozatím.

FerryTaz
FerryTaz
13.06.2023 5 z 5

Robert Hunter opět zaválel. Líbí se mi jeho psychologické rozbory, pozorování a jeho intuitivní myšlení. Autor prostě opět nezklamal. V této knize jsem se ale musel pozastavit nad dvěma věcmi.Tou první je zbytečně moc použité slovo anżto, anžto takto prostě nikdo nemluví. Možná jde o nastínění nějakého přízvuku, který prostě čeština neumí moc podat.Nevim. Tou druhou bylo to, že si už nyní nejde nevšimnout jak autor nakládá s novými postavami. No nic, další případ vyřešen. Můžeme se vrhnout na další...

Tracyenka
Tracyenka
28.05.2023 5 z 5

Carter je pro mě prostě jiný, v tom dobrém slova smyslu. Miluju ty psychologické prvky, líbí se mi originální způsoby vražd, ale hlavně oceňuji, že u každého případu je dostatečně vysvětlený motiv, to mi občas u jiných autorů chybí.

katasukivasukim
katasukivasukim
26.05.2023 5 z 5

Jo,zase mě to bavilo.Méně postav,hodně přemýšlení,prostě TOP.Nedalo se jinak než přečíst i při hlídání vnoučka.Babi,jak do Prčic.....Bez komentáře se posledních 20 stránek nedalo.PECKA,PECKA,PECKA.

Ivushaak
Ivushaak
16.05.2023 5 z 5

Ani v pořadí třetí kniha nezklamala. Kniha není tak brutální jako předchozí, ale i tak rozhodně není pro slabší povahy. V knihách od Cartera se mi líbí psychologické prvky, je vidět že autor se v oboru pohyboval. Duo Roberta s Carlose prostě žeru a vrhám se na další knihu.

CountNosferatu
CountNosferatu
14.05.2023 5 z 5

Další případ pro Roberta Huntera a další Carterova knižní pecka. Není to až takové psycho jako Popravčí, ale má to i tak vynikající atmosféru a vraždy jsou provedeny zajímavě. A člověka to dovede i k zamyšlení nad tím, jak je pro vývoj důležité vyrůstat v harmonickém prostředí, protože dětská duše je hodně citlivá a prožité věci mají vliv i na život v dospělosti.

dufkys
dufkys
12.05.2023 5 z 5

Z mého úhlu pohledu originálně podaný případ, při kterém mrazilo.

Dasa1313
Dasa1313
03.05.2023 4 z 5

Třetí Robertův případ, který není tak brutální jako ten předchozí, i když samotné vraždy jsou opravdu zajímavé. A jelikož Robert nevyšetřuje jen tak ledajaké vraždy, je zde opět důležitá vrahova psychika.
V druhém díle jsme byli upozornění na to, že nikdy nikoho nemáme šikanovat, v tomto díle jsme se ujistili v tom, jak jsou rodinné vztahy důležité a psychika dítěte je velmi křehká a s ní jdeme až do dospělosti.
U této série s Robertem se člověk bude asi opakovat, ale opět skvělá kniha, zápletka, děj i postavy. Jediné co mi vadilo je, že zde přeskakovala návaznost kapitol, asi prostor pro napětí, já byla naštvaná, že je děj otevřený a přesunul se jinam :)).
Opět proložím knihou s lehčím tématem a těším se na čtvrtý díl.

kiki11
kiki11
30.04.2023 5 z 5

Další suprová detektivka nesoucí se ve stejném duchu jako ty předešlé, ale opět stejně dobře napsaná, čtivá a poutavá od začátku až do konce. Díky knihám Chrise Cartera posouvám své hranice v rychlosti čtení, tuto jsem zvládla skoro celou za jeden den, což se mi ještě nikdy nepodařilo, přečíst tak dlouho knihu tak rychle, ale opravdu se nedalo odtrhnout. :D Vždycky si říkám, že dočtu kapitolu a končím, jenomže skoro každá kapitola končí tak, že se prostě nedá přestat číst a já se musím dozvědět co bude dál.

Tentokrát jsem některé věci odhadla celkem brzy, protože už mám odkoukáno z předešlých knih na co se zaměřit a co bude asi tak důležité, takže jsem nebyla tolik překvapená z vysvětlení jako v minulých dílech. To ale nic nemění na tom, že jsem si čtení opět nesmírně užila (i přes ty brutality) a nejspíš se co nejdřív pustím do další části.

Mišák240
Mišák240
28.04.2023 4 z 5

Kam na to ten autor chodí? Další čtivá detektivka a opět s brutálními prvky, ufff... Dvojka Hunter a Garcia jsou sympaťáci.

jfialova
jfialova
17.04.2023 2 z 5

V podstatě opět podobný scénář jako v minulých dílech, jen modus operandi se mění zas na jinou nechuťárnu. Vedlejší postavy slouží pouze k tomu, aby byly nějakým zvráceným způsobem zavražděny, nebo dělaly křoví po všech stranách skvělému Hunterovi, popřípadě obojí. Stylisticky ubohé, překlad mizerný. Kapitoly končící vždy v rozhodujícím klíčovém okamžiku mi připomínají pořady televize Nova v 90. letech. Opět vysoké hodnocení nechápu. Buď lidi nikdy neměli v ruce fakt kvalitní knihu a nemají s čím srovnávat, nebo jsme na tom jako společnost fakt bídně.

Tamirai
Tamirai
15.04.2023 2 z 5

Táto časť mi nejak nesadla. Odhalila som zápletku a bolo to také akési kruté pre-kruté. Navyše v tejto časti som mala divný pocit, že všetci na tomto špecifickom oddelení extrémne závažných zločinov sa tam dostali pre niečo iné, len nie pre svoje schopnosti, nakoľko im všetko musel vysvetľovať jedine a stále Robert Hunter. Avšak ako pozorný čitateľ, ste tieto veci vedeli, alebo vás prosto napadli a mňa to niekedy už rušilo, že jeho kolegov toto jednoducho ani nenapadlo a pritom pracujú, kde pracujú.

katynka78
katynka78
15.04.2023 4 z 5

Vůbec netuším, proč to poslouchám. Vím, že ty brutality nesnesu číst, měla bych to tak nějak před očima víc než když to mám jen jako audio. Ale i tak se občas zarazím, jak strašné to je. Carter je za mě totální magor, který ale umí opravdu bravurně psát a to je asi to, proč je tak oblíbený.
Má to spád, žádné zbytečné kafrání, veškeré popisy mají svůj důvod a obrovským plusem celé této série je ústřední dvojka Hunter a Garcia. Jo a aha, tak proto to poslouchám, já vlastně miluju tyto dva. Jsou nejlepší z mnoha knižních kriminalistů, naprosto mi vyhovují.
Ale i přesto vím, že všechny díly číst neboli poslouchat nebudu.
Plusem je taky to, že to vlastně nemusíte číst popořadě, protože Carter vám v každém díle vysvětlí, proč je Hunter takový, jaký je. A to je fajn.
Ale pořád si myslím, že je to opravdu trhloň, teda myslím Carter :-) A já tím pádem taky, protože to s napětím poslouchám. Líbí se mi totiž taky to, že Carter opravdu vysvětlí motivy pachatelů a nenechá své čtenáře na pochybách a to je taky obrovská výhoda jeho knih.

SedllY
SedllY
16.03.2023 4 z 5

Oproti druhému dílu zlepšení, ale pár věcí mi u Cartera začíná vadit. Snad se s dalšími díly zlepší a možná to někdy bude i na plný počet.

TheEvelyn
TheEvelyn
15.03.2023 5 z 5

No kruciš... Tohle je opravdu geniální série. Na to, jak jsem se zpočátku bála začít číst tuto sérii, tak zpětně si říkám, čeho jsem se vlastně bála? Jsem tak strašně ráda, že čtu všechny díly v řadě, tudíž mé komentáře se ještě objeví u následujících dílů této série. Nenacházím slov... Stále nechápu, kde autor bere takové nápady, motivy vraždy apod. Snad takové nápady zůstanou jen a pouze v knize. Líbí se mi, že detektivové umějí pracovat s informacemi a dokáží se v případu posouvat postupně. Robert Hunter a Carlos Garcia jsou nerozlučná dvojka a doufám, že nadále i budou! Na druhou stranu i v této knize se nacházejí jisté překlepy, které mi osobně zase tolik nevadily, ale čekala bych, že takový kvalitní obsah bude mít minimální překlepy. Jdu rovnou tedy číst další díl.

ninano
ninano
05.03.2023 4 z 5

V současnosti asi největší konkurent severské literatuře - tedy hlavně co se brutality a zvrácenosti v pohnutkách sadistických vrahů týče. Ale nutno uznat, že Carter píše mnohem čtivěji a "jde na to" tak nějak přímočařeji.

fis.rena
fis.rena
01.03.2023 5 z 5

Mno, jak začít...? Mám husinu ještě teď. A proč? No protože je přeci vědecky dokázaný, že když ležím a zhasnu lampičku u postele jako poslední zdroj světla, žádný bubák na mě nemůže. A nemůže na mě právě proto, že jsem POD PEŘINOU! Pod peřinu si žádný bubák netroufne přeci! Ale Carterovo bubák je drzej, podlej a rafinovanej a pravidlo peřiny je mu úplně fuk! Děkuju tedy za Huntera a Garciu, úspěšné lovce bubáků, protože bych si jinak nehty uhryzala. Opět perfektní práce a laťka se drží stále v nebeských výšinách.
Jediné, co mi vadilo, byl překlad, a to konkrétně slova "anžto"...prosím vás, co je to za paskvil? Aby za to paní překladatelka neměla taky pod postelí překvapení...aha?