Noční lovec

V Los Angeles řádí sériový vrah. Na ženách, které mu padnou za oběť, nejsou navenek patrné žádné známky násilí – jen zašité rány, v nichž se však nacházejí předměty tak hrůzné, že svědčí o mimořádně zvráceném pachateli. Detektiv Robert Hunter se při honbě za pachatelem střetne se soukromou vyšetřovatelkou Whitney Meyersovou. Sledují stejnou stopu a zjišťují, že se pohřešují další ženy. Jsou ještě naživu? Podaří se dostihnout šíleného vraha dřív, než unese a bestiálně zabije další oběť? Jaké strašlivé tajemství skrývá minulost muže, který se dopouští tak nestvůrných zločinů? Další napínavý román Chrise Cartera si v ničem nezadá s předchozími....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165010/big_nocni-lovec-165010.jpg 4.72191

Robert Hunter 3.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , BB art

The Night Stalker, 2011

Kniha Noční lovec

work

Trojku z Carterovy série budete milovat, jestliže:
- jste fanoušek Huntera a Garcii,
- jestli vyhledávate detailní vícestránkové popisy brutálních vražd,
- jestli máte rádi frázi "Tak to si děláš srandu",
- jestli vám nesejde na logice a upřednostňujete čtivost,
- jestli jedete na dovolenou a chcete s sebou něco, co po přečtení necháte v hotelové knihovničce.
Celkově bych na Nočního lovce nahlížel asi takto: Carter dopsal předchozí knížku a vymýšlel nějaky (co nehnusnější) způsob, jak někoho zavraždit. Až na to přišel, začal psát tohle pokračování série. Když se tentýž model, rozuměj opravdu brutální vražda, opakuje v knize potřetí - to už jsme pěkně daleko a v zásadě nic jiného se tam neděje - tak si řekl, že je potřeba vymyslet, jak to celé nějak rychle dovést do finále tak, aby to moc nepřipomínalo filmovou sérii Saw. Noční lovec od té chvíle začíná působit dost improvizovaně, jako by děj vymýšlel Carter za pochodu. Logika jde stranou, přednost dostávají nečekané zvraty a spousta nepravděpodobných náhod, která postupně přivádí tentokrát značně tápající ústřední dvojici na stopu. V mezičase si však užijete hodně Hunterova mlčení (tam už víte, že to má svůj hlubší význam) a hodně Garciova zvracení (to už znáte taky, pokud jste četli předchozí díly). Takže v zásadě nic nového a šablona se opakuje. Carter naštěstí umí psát čtivě a tak to celé uběhne jako nic. Doufám, že další díly budou trošku promyšlenější.
Tip pro vrahy zdarma: Nikdy, opravdu nikdy neopakujte chyby všech vrahů před vámi a nezačínejte detektivovi, kterého máte na mušce, vyprávět celý svůj životní příběh. Dáváte mu tak dost času na to, aby proti vám něco podnikl.

Tereza137

Další skvělá knížka od pana autora. Cartera mám vážně hrozně moc ráda a jeho sérii už čtu po druhé.

Opět se setkáváme s vyšetřovalskou dvojicí Huntera s jeho kolegou Garciem, kteří vyšetřují další brutální případ. Mě místy i celkem dost mrazilo, když jsem si představila, že se u mě doma skrývá nějaký psychopat, který mě chce unést a zabít dost drastickým a bolestivým způsobem.

Knihu jsem si vcelku užila, nenudila jsem se u ní a měla i husí kůži z některých pasáží. Bohužel za mě ale asi nejslabší kniha ze série, ani nevím, čím to bylo. Možná mi vadila ta soukromá vyšetřovatelka Mayersová, která se tam dle mého moc nehodila a dále mi vadily cliffhangery skoro na každém konci kapitol.

Za mě ale stále dost dobré 3*/5* a určitě knihu doporučuji!

Meda77

Zcela průměrná detektivní krimi, která je ovšem velmi přeceňovaná. Styl psaní je dobrý a čte se velmi snadno, ale jinak nic převratného. Profil sériového vraha je kopírování pořád toho samého dokola, už je to obehrané téma, jen s rozdílem v brutalitě různých vrahů v různých knihách. Valnou většinu knihy tvoří místy až "Šerlokovské" sbírání indicií a konec opět na pár stranách rychle a hekticky ukončený. Nechápu, kde čtenáři viděli ty místa plné napětí. Pokud považujete noční zahoukání sovy nebo prasknutí žárovky za napínavé, pak je tato kniha právě pro vás. Ostatní, kteří chtějí napětí a dynamický děj musejí jinam, např. Morrell, Ludluma, Silva, Forsyth, Preston a podobně. Kniha zcela průměrná záležitost, která nepřináší nic nového a ani nevylepšuje to staré. 3 starsy.

Lena78537

Tento díl mě bavil asi nejméně, ale je to tak čtivé, že se kniha stává neodložitelnou. Baví mě skutečnost, že má Carter vystudovanou psychologii a jako člen týmu soudních psychologů se podílel na vyšetrování sériových vražd, takže ví o čem píše. Co mi zde vadilo byly takové ty nedotažené věci kolem pachatele. Vážně by mohl v osobním životě dojít až tak daleko bez pomoci? Po tom všem? Chybělo mi vysvětlení a trochu větší rozbor vraha. Vyšetřování mělo spád, zde bylo vše v pořádku, ale pak odhalení a rychlé ukončení.

memphisz

Už je to vcelku obehrané, takže teď si dám od Cartera na čas pauzu. Opět další brutální vraždy s opravdu chorým vrahem. Opět se Hunter musí poprat s cílevědomou ženou, která mu zasahuje do vyšetřování. Opět každá druhá kapitola končí cliffhangerem, který se odhalí až o několik kapitol dál. A opět exploatace násilí, tentokrát výhradně na ženách. Carter dodává drsné krimi staré školy, kde není pro ohleduplnost místo. Jakmile se to ale okoukalo, začalo to rychle působit poněkud zastarale.

Katherinee

Další kniha od Cartera za mnou a opět mě bavila. Musím říct, že u popisu vražd jsem měla sevřený žaludek a jen jsem se snažila potlačit myšlenku na tu bolest, kterou museli prožívat. Mě opravu baví uzavírání jednotlivých kapitol, jelikož mě to nutí číst dál a dál.

Gleam

Kniha se čte snadno a rychle. V porovnání se severskými detektivkami je však jaksi plochá. Počítám, že se pustím do dalšího dílu a nejpozději pak bude čas přečíst si nějakou méně plochou knihu. Osobně mi vadí autorův styl ukončování kapitol.

Doubravka1975

Třetí díl a opět Super, ale šílené a brutální snad víc jak ve dvou předchozích dílech a věta: Takovou pekelnou díru by nevymyslel ani Stephen King.! mě nakopla, že se panu Kingovi podívám na zoubek - myšleno obrazně, samozdřejmě myslim jeho díla, protože vím, že King je králem hororu a to já přece nečtu, ale když čtu tohle, tak asi zvládnu i Kinga:):)
4.dil Sochař smrti připraven, ale nejdřív si dám nějakou pohodovku, uff :):)