Galerie mrtvých

kniha od:

Galerie mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388018/bmid_galerie-mrtvych-9gG-388018.jpg 4.7 1583

Robert Hunter série

< 9. díl >

„Jedenatřicet let u sboru, a za ta léta jsem viděl šílených věcí víc než dost, ale kdybych si mohl, než umřu, vybrat jen jednu věc, kterou bych radši neviděl… Tak by to byla tahle.“ Tak poručík Losangeleského policejního sboru přivítá detektivy Huntera a Garciu na místě, kde se podle všeho odehrála snad nejotřesnější vražda, jakou kdy vyšetřovali. Brzy po ní následují další, události se vyvíjejí nečekaným směrem a detektivové útvaru ultranásilných zločinů musí spojit své síly s agenty FBI. Společně s nimi se pak vydávají po stopě sériového vraha, jehož loviště nemá hranice, psychopata, pro kterého vraždy zdaleka nejsou jen zabíjení – považuje je za druh umění. Vítejte v Galerii mrtvých.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , BB art
Originální název:

The Gallery of the Dead , 2018


více info...

Komentáře (381)

Komentáře 381 Recenze 0

TerezaaBaarova
TerezaaBaarova
23.11.2023 5 z 5

Ježiš marja, slíbila jsem si, že po každý Carterovce dám jinou knihu, abych to nezhtla všecko naráz a pak neměla nic. Jsem slabá... a okamžitě otevírám další díl, jelikož ...SPOILER... Lucien.... mrazí mě!

dlabikk
dlabikk
23.11.2023 4 z 5

(SPOILER) Další Carterovka za mnou. Tentokrát trochu slabší než ostatní, ale jen o jednu hvězdu. Jsem asi divná, ale přišlo mi to méně morbidní a to už já prostě očekávám. Rozuzlení mi nepřišlo tak WOW jako u zbylých dílů a proto * dolů. No a konec mne zase dostal a nejraději bych otevřela další díl, ale nikdy nečtu hned další, abych se měla na co těšit. A tak se budu těšit trochu déle na Luciena a očekávám opět brutalitou nabušený příběh :o)


m_martina
m_martina
17.11.2023 5 z 5

Jednou za čas si přečtu nějaký ten thriller a Chris Carter píše hodně dobře, i když jsou případy Roberta Huntera také hodně brutální. Nicméně se mi tato kniha hezky četla, jako už ty dřívější. Nemám tedy co dodat a dávám i zde pět hvězd.

petraj30
petraj30
10.11.2023 5 z 5

Jelikož se mi velmi tenčí zásoba knih Chrise Cartera, musím si je dávkovat postupně. Ne, že bych měla nouzi o knihy, ale Carterův nezaměnitelný styl mi fakt chyběl. Závidím všem, co jsou u prvního dílu.
Po té, co se najde neuvěřitelně zavražděná modelka, Robert s Carlosem spojí své síly s FBI a vyplouvají na povrch další vraždy. Fisherová občas přišla se zajímavými postřehy, ale taky dělala chyby, že jsem pochybovala o její způsobilosti.
Možný spoiler
Společnými silami a horko těžko pro mě pochopitelnými praktikami nakonec vraha dopadli, ale jak to všechno přesně proběhlo, si raději přečtěte sami. Rozhodně se nudit nebudete.
Jen se mi zdálo, že tento díl postrádá ony pověstné popisy vražd, ale ta životní moudra taky nebyla k zahození.
Někdo je závislý na drogách, já jsem závislá na Carterovkách. Nevím, jak dlouho to vydržím, když teď vím, o čem to bude příště. Tak zase někdy v budoucnu se budu moc těšit.

Etule
Etule
09.11.2023 5 z 5

(SPOILER) No do prdele!
Pardon za slovník, ale jako uf. Takhle mě během poslechu vyšokovat, to už se dlouho někomu nepodařilo. Musela jsem to na tři hodiny vypnout, než jsem se odhodlala to doposlouchat, protože jsem se bála, jak to dopadne. A taky jsem asi dvacet minut nadávala (až mi došel kyslík :D), protože jsem prostě odmítala přijmout, že se to opravdu stalo.
Nechci spoilerovat, až tak moc, ačkoliv jsem koukala, že už to tady stejně proběhlo. Ale řeknu k tomu jednu jedinou věc - miluju Tě, Garcío.
Jinak, co se knihy týká, opět naprostý skvost. Budu se opakovat, ale oba detektivové jsou mí oblíbenci a to se nestává až tak často, že by mi sedli oba. Jo a taky je miluju. :D
Děj odsýpá, spolupráce s FBI byla zajímavá, i když agentka byla dost na přes držku, ale pak se to celkem srovnalo, a pak se to zase posralo. Sice jsem tak nějak tušila, co se stane, když vraha nasrali, ale ničemu to rozhodně neubralo. Ani na napětí, ani na čtivosti (poslechovosti). Prostě Carter je bůh a nikdo mě nepřesvědčí o opaku. :D

KnihoSny
KnihoSny
08.11.2023 5 z 5

Co kniha to wow každá kniha je originál čtivá napínavá vrah byl opět ohavný nechci se opakovat ale prostě musím dokonale čtení

Airelle
Airelle
06.11.2023 5 z 5

Tenhle díl byl jeden z těch děsivějších. Vrah byl opravdový psychopat a já se děsila, co vymyslí příště a jak svou další oběť zohaví. Chtěla bych být Carterem, abych se v recenzích na jeho knihy neustále neopakovala, ale nedá se to. Každý díl je originální, pokaždé mě něčím překvapí a vyděsí zároveň.

Pomalu se blížím s poslechem ke konci a začíná mě děsit, co si budu pouštět potom. Máte njaké nápady na fakt skvělý thriller podobného ražení?

Další díl se bude točit kolem Luciena, to Vám povím, ten chlap mě děsí už teď!

bumble
bumble
30.10.2023 5 z 5

Opět fantastické. Za dva a půl dne přečteno. Abych řekl pravdu, a nestydím se za to, tak když se jedná o děti a .... no, měl jsem na krajíčku. Carter to prostě umí a ani toto vyšetřování nebylo jiné. Spojení s FBI zase přineslo trochu něco jiného a i jiný pohled na věc. A že není jednoduché být vyšetřující ve výslechové místnosti a jaké techniky se používají, jsme se v tomto díle mohli přesvědčit vrchovatě. Zároveň je i na scéně mnohem více Carlos (což můžu) a jeho popichování agentky a jeho pojmenování jeho zbraní ..... Co na to všechno říct. Prostě SUPER !

technik1965
technik1965
24.10.2023 5 z 5

Super príbeh

-markéta-
-markéta-
21.10.2023 5 z 5

(SPOILER) I tentokrát se jednalo o velmi napínavý příběh, u kterého se mi jednou trochu obrátil žaludek, ale po chvilce to bylo zase dobré a já mohla ve čtení pokračovat.

Nepíši to poprvé, ale Chris Carter je dokonalý spisovatel, který to prostě umí a umí to bravurně!

To, že miluji Roberta není žádné překvapení, ale v tomto díle jsem si strašně moc oblíbila i Carlose díky jeho sarkasmu proti agentce Fisherové ~ doopravdy jsem se kolikrát upřímně nahlas zasmála.
Po celou dobu mi agentka Fisherová vadila a když zastřelila Larryho a pak postřelila i Carlose, tak jsem jí začala tak moc nenávidět, že to se mi v knize dlouho nestalo, ale po objasnění jsem jí vlastně chápala. Já matka ještě nejsem, ale umím si představit to, že pro zdraví a život svého dítěte je člověk schopný udělat naprosto cokoliv, i když to bohužel znamená vzít život někomu jinému a strávit ten svůj za mřížemi.

Každopádně co ty poslední stránky?!!! Haloooo!!!!! Že by další díl navazoval na můj nejoblíbenější díl s Lucienem? No těším se moc!!!!!

stanislav0373
stanislav0373
20.10.2023 4 z 5

Opět napínavý a neotřelý thriller s parádní zápletkou. Čtení tohoto dílu jsem si neskutečně užil, porce napětí, překvapení i lehčích pasáží byla skvěle vyvážená. Jen mi bohužel přijde, že konečné odhalení bylo trošku uspěcháno. Linie příběhu se dala ještě trošku protáhnout, neboť prostor by dle mě k tomu byl. Motiv, provedení a vše okolo tomu jen nahrávalo.

Končí to zajímavě (nechci spoilerovat), člověk by hned chtěl sáhnout po dalším díle, ale obávám se, že víc než dva "Cartery" za sebou číst nelze. Vím, proč tam jsou, ale ty kecy o jeho studiu, matce, inteligenci, neoblíbenosti oddělení, nespavosti a pití whisky jsou fakt pořád stejné, a to doslova. Už je to dosti trapné. Stejnou větu řekne pokaždé jiná postava. Kdyby raději dal na první stranu "životopis" hlavních postav, vyšlo by to lépe a nemusel by to furt šroubovat a rozbíjet tím rozjíždějící se příběh.

tami1
tami1
19.10.2023 5 z 5

Jako vždy perfektní.
Tempo příběhu se zvyšuje úměrně k přibývajícím mrtvolám a brutalitě. Robert a Garcia se báječně doplňují. Kniha nemá jediné hluché místo, není tam žádná zbytečná vata.

DOKONALÉ

Ronnieve
Ronnieve
17.10.2023 5 z 5

K tomuto už asi nepotřebuji noc dodat, opět skvělé jako všechny předchozí knihy. Carter to prostě umí.

Čmeláček
Čmeláček
07.10.2023 5 z 5

Už jsem zase potřeboval nějaký plnokrevný thriller a Chris Carter to jistí v podstatě vždycky :). Bylo to zase brutální a krvavé, i když možná trochu míň než minule, ale jinak zase nebylo úniku a já jsem knihu četl a četl, dokud jsem se nedobral na konec. Skvělé počteníčko a pět stars jak vyšitých! :)))

katasukivasukim
katasukivasukim
20.09.2023 5 z 5

Já to řeknu asi takto.
,,HODNĚ ČTU,,

IvcaIva
IvcaIva
20.09.2023 4 z 5

Dobře čtivá a napínavá kniha, u které se u několika hlášek čtenář i zasměje. Doporučuji.
Od tohoto autora to určitě není moje poslední přečtená kniha!

Oksalakka
Oksalakka
26.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Asi nejslabší Carter z toho, co jsem zatím četl. (Příliš) velkou část knihy tvořily procedurální záležitosti o kompetencích mezi FBI a LAPD a když už se děj rozjel, začali nejspíš Cartera buzerovat, že už by měl odevzdat rukopis, tak to narychlo utnul. Jako kdyby vám v půlce filmu Zachraňte vojína Ryana řekli: hele, tak Ryana najdou, pak je poslední přestřelka, kde kapitán Miller umře, konec, čau. Škoda, postava vraha byla vynikající.

edith79
edith79
25.08.2023 5 z 5

Vítejte v Galerii mrtvých. A připravte se na pořádnou dávku hrůzy...Nemá cenu psát, že i tento díl série byl velké maso a to doslova. Hunter znovu zapojuje svoje brilantní schopnosti a tentokrát nejen s Garciou po boku. Musím přiznat, že v jednu chvíli mě kniha doslova vyšokovala a říkala jsem si co se to proboha děje. Opravdu perfektně vymyšleno od autora. Mám teď tak trochu Carterovské období, takže nejspíš půjdu na další díl.

Dasa1313
Dasa1313
24.08.2023 4 z 5

Je až neuvěřitelné, jak může být každý díl tak výborně napsaný. Ta jistota, že se člověk nezklame žádnou knihou od Chrise Cartera. Nádhera.
Vrah v tomto díle má menší prostor, než v předchozích dílech, trošku mi to chybí:), ale zase zde dostal víc prostoru jak Garcia, tak hlavně Hunter. Jsem ráda, že našel konečně někoho, s kým je šťastný a doufám, že vztah přetrvá i nadále. Trošku mě překvapil Garcia a jeho poznámky k agentce Fisherové, ale s brokovnicí mě pobavil :).
A ten konec! Neskutečné!
Opět se těším na další díl, který už byl nakousnut:).

85098211
85098211
24.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Co bych měla napsat k dalšímu případu s Robertem Hunterem a jeho parťákem Garciou, aniž bych se musela opakovat? Opravdu nevím, ale jedno je nad slunce jasné ;-) - i tato kniha byla naprosto skvělá! Ostatně jako obvykle ;-). Tentokrát je nalezena mrtvola modelky Lindy Parkerové, kterou brutální vrah doslova stáhnul z kůže. Jak ovšem odhalí výsledek pitvy, mladá žena byla mrtvá poměrně rychle a před smrtí netrpěla. Celá jednotka vyšetřovatelů má tedy co dělat, aby pachatele našla, protože všichni tuší, že zabiják brzy udeří znovu. Kromě toho se dost brzy ukáže, že Linda nebyla jeho první obětí. Ale co znamenají vzkazy, které zanechává vyřezané do zad těch, které zavraždil? Kromě toho je zvláštní, že zabité osoby jsou nejen různého pohlaví, ale také různé barvy pleti a věku. No a tohle všechno a samozřejmě mnohem víc ;-) musí vyřešit Robert Hunter se svými kolegy co nejrychleji, aby zabránil dalším brutálním činům. Po určité době se zdá, že detektivové dopadli toho správného člověka, ale Hunter svým neomylným instinktem rychle odhalí, že tomu tak není. A závod s časem začíná víceméně znovu...
Také tento případ je jedna velká jízda od začátku až do konce, který se otevře pro pokračování - které já mám ovšem už za sebou ;-). Autor je prostě třída ;-), píše tak poutavě, že jsou jeho knihy doslova neodložitelné, proto mi zase nezbývá nic jiného, než dát plný počet a časem se poohlédnout po další...

Tazz1
Tazz1
21.08.2023 5 z 5

Prostě Carter a moje každoroční letní dovolenkové čtení. Nezklamal, pobavil mě a udržel v napětí. Palec nahoru,více se asi říci nedá...

Zuzana215
Zuzana215
18.08.2023 5 z 5

Musím říct, že ani u 9.dílu neztrácí autor jisku v peru :) ..
Detektiv Carlos ve slovní přestřelce s agentkou Fisherovou mě tedy moc baví.
Trošku mi zde ruší celý zážitek slovní spojení PO PRAVDĚ ŘEČENO..dříve jsem ho nevnímala, ale poté, co ho začala používat kolegyně z práce, se to nedá vydržet..
U detektivek fandím vždy půl na půl..protože bez vražd by nebyl příběh.. věřím, že takových je nás více..
Na konci knihy se mi honí hlavou (kde jsem to jméno četla?)...Ahaaaa..
Ihned sahám po další knize!!

knihomolkajanca
knihomolkajanca
02.08.2023 4 z 5

Pokud jste si mysleli, že vraždy, se kterými jste se u Cartera setkali, už nic nepřekoná, těšte se na Galerii mrtvých. Nad popisy vražd budete nejspíš přemýšlet, jestli to autor vůbec v hlavě má v pořádku. Jestli místa činu v Já jsem smrt byla obskurní, v Galerii mrtvých Carter ještě pořádně přidal plyn. Stejně tak i dějová linka, která, jak už je zvykem v každém díle, sleduje kroky vraha, je tentokrát silně znepokojující.

Carterovi nečekaně na pomoc přispěchá také agentka FBI, která působí jako závan čerstvého větru, a to z jednoho prostého důvodu. Nemá Huntera a Garciu ráda. Malá změna, ale jaký rozdíl dokázala udělat. Najednou měl příběh jakýsi drive, který v několika posledních dílech chyběl. Je totiž trochu únavné, jak je každý z Huntera neustále na větvi.

A na závěr samozřejmě nemohu opomenout naprosto skvostné zpracování audioknihy a božský přednes Jakuba Saice. Osobně totiž nabývám dojmu, že by mě bavil i nákupní lístek, kdyby jej četl zrovna on. Opravdu tleskám!

Hodnocení: 80%

Za audioknihu k recenzi v rámci spolupráce moc děkuji Audiotece.

TheEvelyn
TheEvelyn
25.07.2023 5 z 5

Další opět parádní díl v této sérii. Tentokrát zde hraje významnou roli spolupráce mezi Losangelským policejním sborem a FBI. Abych pravdu řekla, tak agentku Fisherovou jsem si moc neoblíbila, neboť z ní byla cítit rivalita a nadřazenost. Na druhou stranu bylo to zase něco nového...
Během čtení jsem se i nasmála a dost často za to mohl detektiv Garcia, který v tomto díle sršil samým vtipem. To se mi velice líbilo, že autor ho takto dal do popředí a nenechával veškerý prostor pouze detektivovi Hunterovi.
Co se týče vražd, ty se stávají díl od dílu velmi sofistikovanější. Nebudu ani prozrazovat, jak vypadaly, aby budoucí čtenáři byli také překvapeni. :-)
Nicméně v tomto příběhu mně něco chybělo, hlavně jsem četla s velkou časovou prodlevou, tak jsem si vůbec nepamatovala, o čem předtím děj vůbec byl (u předchozích knihách jsem s tímto problém neměla). Jak někteří čtenáři psali již dříve přede mnou, tento díl se mi zatím do paměti moc nevryl, ale i tak toto mé tvrzení nesnižuje kvalitu díla a mé celkové hodnocení na tento díl. Hlavně když jsem si přečetla poslední stránky knihy, musím říct, že se mi až naježily chlupy na rukou z toho, jaký to má zvrat.

knihomolkaMist
knihomolkaMist
23.07.2023 5 z 5

Dokázal by Chris napsat něco míň než naprostou dokonalost? Pochybuju! Jako všechny předchozí díly i toto bylo naprosto skvělý! Čtení jsem si neskutečně užila a přečetla to takřka jedním dechem! Doporučuju, doporučuju, doporučuju! Už jsem řekla, že to doporučuju? :D

Majuš333
Majuš333
21.07.2023 5 z 5

"A tenhle vrah provedl exenteraci na profesionální úrovni."
"Exenteraci?" opakovala kapitánka Blakeová.
"Odstranění oční bulvy spolu s veškerým obsahem očního důlku," vysvětloval Hunter. "Víčka, svaly, slzné žlázy, optické nervy, všechno. Právě proto tam zbyly jen dvě prázdné díry."
Oba agenti FBI se na Huntera zvědavě zadívali.
"Hodně čtu," vysvětloval.
"To věřím," poznamenala agentka Fisherová.

"Znáte všichni systém dolní duté žíly?"
Hunter přikývl, všichni ostatní zavrtěli hlavami. Doktor Morgan vrhl na Huntera zvědavý pohled.
"Hodně čtu, doktore."


Nádhera, keď LAPD nakope FBI prdel, Robčo a Carli sú moji miláčikovia :)


Garcia usilovně zadržoval smích. "Fakt mají sluneční brýle v místnosti? Jsou to sluneční brýle, ne?"
Hunter je od dveří pozdravil kývnutím hlavy a pak zamířil k jejich stolu.
"Vážně s nimi musíme sedět?" šeptal Garcia.
"Měl jsem dojem, žes říkal, že tě má každý rád," opáčil Hunter.
"A taky že má," potvrzoval Garcia. "Ale to neznamená, že já musím mít rád každého."
"Možná by ses mohl do jejich srdcí protančit sambou," navrhl Hunter.
Garcia nesouhlasně zavrtěl hlavou. "Roberte, ve spoustě věcí jsi geniální, ale vtipkování k nim nepatří. Vtipy bys měl nechat na mně."
"Mně to připadalo dost dobré."

Hunter rychle zkontroloval podlahu v domě přímo pod oknem žádné rozbité sklo.
"Jdu první," řekl Garcia.
"Opatrně s podlahou," upozornil Hunter. "Může praskat, vrzat nebo obojí, tak našlapuj zlehka."
"Jasně, táto," usmál se Garcia. "Tumáš, podrž mi Dvojčata." Podal Hunterovi brokovnici.
"Nemůžu uvěřit, že sis opravdu pojmenoval zbraň."
"Líbí se ti to, ne? Moje pistole se jmenuje Big Badaboom."
Hunter jen potřásl hlavou.

Nelly
Nelly
14.07.2023 5 z 5

Tak tady je to zasloužených pět hvězd.

Viviana-Mori
Viviana-Mori
13.05.2023 5 z 5

Dočteno před pár dny, knihu jsem si vzala na poznávací zájezd a tak jsem s Robertem Hunterem a jeho parťákem trávila všechny jízdy autobusem. Musím na jednu stranu přiznat, že mi mnohé jeho předchozí knihy přišly o něco zábavnější a napínavější, ale Carter je fakt třída, takže vlastně i knize, která mě oslovila o něco méně, než jeho předchozí, dávám plný počet. Je to poutavé, stále se něco řeší, děje, vrahovy pohnutky jsou zajímavé. Důvod, proč dávám plný počet je i to, že ke konci knihy jsem si málem vytrhala vlasy a okousala nehty, jaký to byly nervy, fakt jsem se bála, že to celý skončí strašně špatně. No, však happy end to opravdu nebyl a ten úplný závěr? Jakože cože? Teď si budu muset v brzké době přečíst další díl, protože mě to strašně zajímá a zároveň se strašně bojím, že to napětí nevydýchám. Fakt dobrý, palec nahoru.

zelvonik
zelvonik
19.04.2023 5 z 5

Tak opět, již po deváté - naprosto luxusní kniha, napínavá od prvních stránek až do konce, zajímavá zápletka, skvěle se čte. Pořád nechápu, jak může Carter první knihou nastavit laťku tak vysoko a v dalších pokračováních ji nejen dorovnávat, ale často i překonávat. Jednu výjimku ale tentokrát udělám - zatím pokaždé jsem si mezi jednotlivé díly série vložil jinou knihu, teď jdu rovnou číst další díl.

Margherita_N
Margherita_N
04.03.2023 4 z 5

Konečně se jednou nemučilo v přímém přenosu a viděli jsme až výsledek, to je rozhodně fajn. A co se to stalo s Garcíou? Od začátku série sotva pípnul, někdy jsem zapomínala, že ještě pořád pracuje v policejním sboru, a teď začal najednou s vtipy, a ještě je drzej? Nicméně závěrečná geniální dedukce a potvrzení teorie o galerii mrtvých je zase na Robertovi. Zase tak moc mi tenhle díl v hlavě neutkvěl, po pár týdnech od přečtení si pamatuju jen otvírák, kdy si jedna kráska chtěla udělat selfíčko se svým kocourem a za pár okamžiků její krví vrah vymaloval její vlastní pokoj. Co bylo dál, už nějak nevím, v Carterově sérii byly výraznější knihy.

Štítky knihy

umění sérioví vrazi FBI Los Angeles únosy

Autorovy další knížky

Chris Carter
brazilská, 1965
2013  92%Dvojitý kříž
2016  94%Zloba
2015  94%Jeden za druhým
2013  93%Noční lovec
2016  93%Já jsem smrt

Kniha Galerie mrtvých je v

Právě čtených24x
Přečtených2 211x
Čtenářské výzvě127x
Doporučených119x
Knihotéce729x
Chystám se číst385x
Chci si koupit112x
dalších seznamech13x