Dvojitý kříž

Dvojitý kříž obálka knihy
Mé hodnocení:

Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/178895/robert-hunter-dvojity-kriz-5Lh-178895.jpg 4.62421

Robert Hunter 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, BB art

The Crucifix Killer, 2009

Kniha Dvojitý kříž

Majuš333
včera

Tak toto bola BOMBA! Nemám ani dosť slov... Až do konca som bola napnutá ako guma v trenkách :) Netrúfla som si ani hádať, kto môže byť tým brutálnym a sadistickým sériovým vrahom...
Klobúk dole pred Chrisom Carterom a jeho Robertom Hunterom ;)

heavy66

Píšu komentář i když mi do cíle zbývá 50 stránek. Jsem napnutý jak struna od kytary a opakuji si stále - "nesmíš se podívat na konec, nebo tě Krucifix sejme!"
Hned v prvních kapitolách autor váženým čtenářům ukáže, kde hledal inspiraci - Saw a Sedm! Ale tam vždycky všechno dopadlo špatně, tak přežije to Carlos? Spoléhám na autorovu solidnost, snad si hned v prvním díle série nezlikviduje jednu z hlavních postav! I když podle modus operandi jednotlivých vražd soudím, že šílenej je na to dost!

Ejv

Bomba!
Od samého začátku až do konce! Doporučila mi to ségra a já to můžu doporučit dál..
Detektivka jak má být! :)

Booky84

Skvělá detektivka, od které se nešlo odtrhnout - čtivá a napínavá.

medved95

Knížka mě chytla a odmítla pustit. Byla napínavá, čtivě psaná, plná překvapení a bez logických chyb. O těchto detektivech si určitě ještě přečtu.

Knihajeradost

Kniha se velmi dobře četla. Nebyl žádný dlouhý rozjezd, autor šel rovnou na věc.
Detektivové mi přišli sympatičtí a i když se jednalo o vyšetřování vražd, některým jejich dialogům jsem se smála. Spolupracují spolu poprvé a jde vidět, že si sedli. Skvěle se totiž doplňovali.

Aleen

Tohle je čistá DETEKTIVKA! Naprosto perfektně řemeslně zvládnutá. Na nic si nehraje, je přímá, jasná. Užila jsem si to jak blázen. Zpětně se mi spojuje s případy slavné americké drsné školy třicátých let dvacátého století. Děj plyne hladce a nechybí překvapivé rozuzlení, ani uvěřitelné a reálné postavy, včetně hlavního klaďase. Toho jsem si moc oblíbila, takže doufám, že ve svém nabitém čtenářském pořádku najdu brzy nějaké volné místečko, abych si přečetla další knihu tohoto autora.
PS: Tahle kniha je můj Vánoční zázrak... Již od školy nedostávám knížky, protože je to prý jako nosit dříví do lesa. A našel se někdo, kdo mi knížku dal! Tuhle! Děkuju, Ježíšku!

e.s.e.t.

Trvalo mi dlouho, než jsem se k Robertu Hunterovi dostala. Jsem ale moc ráda, že se mi to nakonec poštěstilo. Někomu by u Cartera mohlo vadit, že se s tím rozhodně "nemaže" - je tam dost krve a podobných nechutností, ale to se o něm asi dočtete úplně všude...
Kniha se strašně dobře čte, děj není natahovaný, ale celou dobu skvěle odsýpá. Co se týče závěru - napadlo mě to už v průběhu čtení, ale pak jsem tu myšlenku zahnala a byla tak překvapená, z toho jak to dopadlo.