Dvojitý kříž

Dvojitý kříž https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/178895/bmid_robert-hunter-dvojity-kriz-5Lh-178895.jpg 5 3743 940

Robert Hunter série

1. díl >

Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , BB art
Originální název:

The Crucifix Killer , 2009


více info...

Komentáře (940)

Komentáře 940 Recenze 7

adela2316
adela2316
18.02.2024 5 z 5

(SPOILER) Moje první setkání s autorem, na něhož jsem už slyšela více než dost pochvalnych hodnocení.
Kniha mě bavila, byla napínavá, několikrát jsem měla svrbeni se podívat, kdo je vrahem, ale vydržela jsem.
Mela jsem ovšem tušení, že vrahem je ta osoba už tak nějak od první chvíle (nebo přinejmenším že je do toho ta osoba zapletena, abych si zase moc nefandila), ale nezapadalo mi to do sebe jaksi celkově. A ono hle- dvě dějové linky. To bylo překvapení, protože to k tomu zprvu ihned nenavádělo. Postavy byly sympatické (Hunter a Garcia), dokonce i takový D- King. Po přečtení jsem si knihu musela ještě v rychlosti znovu prolistovat, abych si ujasnila a pochopila všechny detaily. Těším se na další díl.

Barulinka20
Barulinka20
16.02.2024 5 z 5

Miluju fantasy a tohle byla moje první detektivka. Okamžitě mě nadchla a nedala jsem ji z ruky. Je v ní všechno co od detektivky požaduji - napětí, originalita, sympatická hlavní postava, zvraty i správné množství brutality. Okamžitě jsem se vrhla na další díl.


vaclav5335
vaclav5335
06.02.2024 5 z 5

Super kniha, obecně nemám moc rád detektivky, ale tady jsem byl příjemně překvapený. Postavy jsou sympatické, zápletka zajímavá a rozuzlení celkem nečekané. Fajn oddychové čtení, i když by někomu mohlo vadit poměrně drsné popsání vražd. Za mě určitě doporučuji.

KaLiBi
KaLiBi
25.01.2024 5 z 5

Skvělá kniha. Napínavá, tajemná a čtivá. Chytne a nepustí. Pár drobných překlepů, ale nic neodpustitelného. Těším se na další díl.

JanaŠamšová
JanaŠamšová
19.01.2024 5 z 5

"Čekej na smrt a modli se, ať je rychlá."

Musela jsem konečně zjistit, co na Carterovi všichni mají. A musím říct: "tak to je nářez." Od začátku do konce mě poslech bavil a udržoval v pozornosti. Hunter je neuvěřitelně chytrý chlap a vrah neskutečně mazaný. Vážně jsem nepoznala, kdo se za vrahovou tváří schovává, takže jsem zůstala sedět s pusou dokořán.

Palus
Palus
11.01.2024 5 z 5

Můj první kontakt s autorem a musím říct, že skvělý počin, navazuji dalším dílem série, laťka je nastavena velmi vysoce...

Littlemonday
Littlemonday
05.01.2024 5 z 5

Wow, wow, wow!

Detektivní thriller, který si mě k sobě přivázal od začátku až do konce.

Naprosto miluju autorovy popisy - všechny postavy jsou vykresleny tak, že je úplně vidíte a máte pocit, že je znáte. Dokázal do knihy propašovat i jejich výšku, a to na prosto nenásilně!

Kniha je dělena na kratičké kapitoly a ty jsou ukončovány přesně tak, abyste prostě MUSELI číst dál. Celou dobu jsem dostávala drobečky řešení případu a na konci přišlo wow odhalení, děj krásně gradoval.

Chvílemi jsem si knihu v hlavě srovnávala s Jeffery Deaverem a sérií s Lincolnem Rhymem. Konečně jsem našla něco podobně napínavého a čtivého, s nápadem.

Vraždy byly promyšlené, neokoukané. A o hlavních detektivech ani nemluvím - oba jsou skvělý a miluju je!

Modlím se ke spisovatelskému Bohu, ať jsou ostatní díly stejně skvělé, prosím, prosím.

Znáte Cartera? Máte sérii rádi?

5/5

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday

Luigi1
Luigi1
19.12.2023 5 z 5

Tento triler se moc povedl nemohl jsem se odtrhnout

Šárka88
Šárka88
10.12.2023 5 z 5

Konečně jsem se dostala i Carterovi a teď nechápu proč jsem dva roky četbu jeho série odkládala. Za mě skvělé, Huntera a Garciu jsem si ihned oblíbila. Padoucha jsem si ze srandy označkovala hned a musím říct, že napětí a odhalení se skrývá do samého konce a paráda. Chris nešetří brutalitou a surovostí. Četlo se to samo a těším se na další díly. Doporučuji .

nakavusterezou
nakavusterezou
25.11.2023 5 z 5

Brutalita, surovost a skvělý detektiv Hunter.
Vraha jsem neodhalila, ale vůbec mě to nepřekvapilo.
Tohle mě bavilo a těším se na další díl.

gymplačkaanička
gymplačkaanička
23.11.2023 5 z 5

Knížka byla opravdu napínavá od začátku do konce a měla nečekaný konec, který jsem opravdu nečekala.

Hall3006
Hall3006
18.11.2023 3 z 5

Klasická americká detektivka s thrillerovými prvky. Na základě komentářů dřívějších čtenářů jsem nabyl dojem, že mě čeká nějaký pořádný krvavý a odporný děj. Ne, očekávání se nenaplnilo. Je to dobrá kniha, vše má dobře postavené, napsané je to místy šablonovitě, někde jsem kroutil očima nad vyloženým klišé. A to je škoda. Kniha nepřináší překopání žánru, pevně se ho drží. Rozuzlení bylo nečekané a nápadité, ale u takhle slavného spisovatele jsem nečekal nic jiného i když jsem si říkal po odhalení vraha: vážně by ten hnus zvládl? No a teď mohu doufat, že zbylé díly co mám už budou jen lepší.

mila2411
mila2411
02.11.2023 4 z 5

První setkání s autorem i jeho hlavním hrdinou. Doznávám, že mě k němu dovedl fakt, že audioknihy celé řady čte můj oblíbený Jakub Saic. Velmi drsný příběh, sympatický vyšetřovatel: co jsem očekával to splnilo. Půjdu určitě do dalších dílů...

Las_T
Las_T
22.10.2023 5 z 5

Vyvrcholení knihy je jako dostat od Chrise Cartera facku, takovou až spadneš ze židle. Potom ti pomůže vstát a na posledních dvou stranách ti dá ještě druhou menší, aby ses vzpamatoval. A co udělá čtenář? Poděkuje mu. Poděkuje, jelikož vše předtím je výborná detektivka, taková co kvalitně zamotá hlavu. Odbornost napsaná v lahodně čtivém stylu. 10/10 a svou k prasknutí přecpanou knihovnu slyším plakat, jelikož už ji dochází že do ní budu muset nejspíš narvat všech dvanáct dílů. Stačil první kousek a už jsem fanatik jak Krucifix, děkuji pěkně.

Nikol..1
Nikol..1
18.10.2023 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a musím říct, že mě naprosto pohltila. Je to čtivé, má to spád i vyřešený konec. Za mě super a už se těším na další díl.

Schary
Schary
16.10.2023 4 z 5

Docela brutální, ale čtivá kniha.

Kaik
Kaik
16.10.2023 4 z 5

Na prvotinu to rozhodně nebylo špatné. Ze svého pohledu bych klidně ubral na explicitní brutalitě, snaha šokovat čtenáře byla evidentní. Také při představování geniálního detektiva Huntera jsem se musel trochu ušklíbat - nevím proč mi před oči naskočil obrázek Nicka Cartera z filmu Adéla ještě nevečeřela. Na druhou stranu bylo osvěžující mít pro jednou vyšetřovatele ve skvělé formě bez vnitřních démonů a (velké) závislosti na alkoholu. Ale aby to nevyznělo negativně - kniha byla napínavá, četla se dobře a další díl určitě časem zkusím.

KK22
KK22
08.10.2023 5 z 5

Už dlouho jsem se chystala na tuto sérii, ale trochu jsem se obávala, zda to nebude příliš brutální...
Nakonec mi popisy vražd a mrtvých těl vůbec nevadily. Bylo to neuvěřitelně napínavé a čtivé. Hunter je mi hrozně sympatický a už v půlce prvního dílu jsem si v knihovně půjčila díl druhý.
Zdá se, že jsem objevila nového oblíbeného autora tohoto žánru. Kromě toho také miluju Roberta Bryndzu, ale od něj mám vše přečteno. Tak doufám, že Robert Hunter mě na nějakou dobu zabaví...

Knihomolka_176
Knihomolka_176
05.10.2023 5 z 5

Wau, tak tohle byl rozhodně nejlepší thriller, co jsem kdy četla. Thrillery čtu dost zřídka, přestože jich mám doma hromadu, takže o to radši jsem, že jsem sáhla zrovna po tomhle.
Vraždy jsou surové a zvrácené a zdá se, že vrah nedělá chyby. A vypadá to, že ani nemá žádný motiv. Až do konce jsem neměla tušení, kdo to udělal.
Hunter s Garciou mi přirostli k srdci hned, hlavně svým břitkým humorem. Těším se na ně v dalším díle!

P3_tis
P3_tis
01.10.2023 5 z 5

Tak tohle tedy byla jízda. Ohromně čtivé, že se nemůžete odtrhnout. Vraha jsem neuhádla ani náhodou. Hunter s Garciou velcí sympaťáci. Určitě se těším na další díly.

Štítky knihy

detektivní a krimi romány sérioví vrazi

Autorovy další knížky

Chris Carter
brazilská, 1965
2013  92%Dvojitý kříž
2016  94%Zloba
2015  94%Jeden za druhým
2013  93%Noční lovec
2016  93%Já jsem smrt

Kniha Dvojitý kříž je v

Právě čtených65x
Přečtených5 140x
Čtenářské výzvě494x
Doporučených370x
Knihotéce1 186x
Chystám se číst941x
Chci si koupit175x
dalších seznamech22x