Dvojitý kříž

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/178895/robert-hunter-dvojity-kriz-5Lh-178895.jpg 4.61377
Série:

Robert Hunter (1.)

Orig. název:

The Crucifix Killer (2009)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, BB art
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (386)

Kniha Dvojitý kříž

Přidat komentář
kinee
16. dubna

Tohle me fakt bavilo. Autor, ktery ma za sebou nekolikaletou zkusenost s psychologii zlocincu, do knizky dal kousek prave z techto zkusenosti a dodal tak knizce punc uveritelnosti. Diky a DOPORUCUJI

otula
14. dubna

Kdyby to šlo, dal bych 70 %, takhle volím 3 hvězdičky, protože 4 už jsou opravdu moc. Sice se kniha četla dobře, ale tím to i končí. O nic lepší, než tuna detektivek v televizi.
POZOR SPOILER -------
Vrah byl zcela zjevný ve chvíli, kdy měl Hunter rande s Isabellou u ní doma, je až neuvěřitelné a absurdní, že to takovému géniovi okamžitě nedošlo, ale třeba to bylo tím, že měl zamlžené myšlení v opojení láskou.
-------- KONEC SPOILERU.
Ještě drobná poznámka k překladu - překladatel v knize použil jedenkrát přechodník a smůla, netrefil se, když užil ve spojení s ženou mužského rodu...

WowKokinko
13. dubna

Knihu jsem přečetla jedním dechem, líbila se mi zápletka a symbolika dvojitého kříže. S tímto autorem jsem rozhodně neskončila a těším se na další díly :)

kiraa
06. dubna

Nechápu, jak se mohlo stát, že jsem se doposud s detektivem Hunterem míjela. Neskutečná jízda umocněná slovem Jakuba Saice, díky jehož hlasu všechny ty nechutnosti dosáhly ještě většího levelu. A to fakt nejsem příznivec nechutných mordů a psychopatů s až tak brutálním bordelem v hlavě. Povyšuju tohle čtení nad všechny depresivní severský detektivky, ze kterých na mě padá chlad, depka a zima. Tady mě hřálo kalifornské slunce, domů mi voněla kvalitní whisky a to navzdory všem těm mrtvolkám staženým z kůže.

Ivet1990
04. dubna

Není co dodat je to pekelná jízda za dva dny přečteno, tak moc jsem se do té knihy zažrala.

edith79
27. března

Dooost dobré. Perfektní atmosféra této knihy mě pohltila. Přesně tento styl krimi mám ráda. I když je to depresivní a šílené, nemůžete přestat číst. Kdo je pachatelem jsem sice tušila, nicméně jistotu jsem získala až na konci a musím říct, že zápletka a motiv jsou vymyšleny skvěle. Carter je prostě mistr.

petaSk
24. března

[audiokniha]
Už teď musím říct, že kniha je pro mě v rámci thrillerů příjemným osvěžením. Krutých detailů, krve a násilí je zde mnoho, přesto zde nejsou prvoúčelové. Překvapily mě i zajímavé postavy, které se do vyšetřování připletly. Nejsou černobílé a dokonce i na obětech vám záleží, jelikož Carter vás stručně seznámí s jejich historií. Jen mě mrzí, že detektiv Hunter je z nich ten nejméně zajímavý, a ačkoliv pořád knižní sympaťák, asi byste ho v reálném životě zabili :-)
Určitě nebudu číst jeden díl za druhým, ale Carter pro mě bude jistotou v časech, kdy thrillerů je moře, ale málokterý umí tnout do živého.

pismenkovyJoe
22. března

Skvělý a napínavý thriller od začátku až do konce. Myslím že jsem právě objevil svého oblíbeného autora :)

Štítky

sérioví vrazi

Autor a jeho další knihy

Chris Carter

Chris Carter
italská, 1965

všechny knihy autora

Podobné knihy

Kniha Dvojitý kříž je:

v Právě čtených44x
v Přečtených1800x
v Čtenářské výzvě103x
v Doporučených164x
v Knihotéce499x
v Chystám se číst541x
v Chci si koupit83x
v dalších seznamech6x