Popravčí ekniha

V losangeleském kostele leží na oltářních stupních zkrvavené, bezhlavé tělo kněze. Je pečlivě naaranžované, nohy natažené, paže zkřížené na hrudi, ale nejhrůznější ze všeho je, že hlavu kněze někdo vyměnil za hlavu psí. Ze začátku je detektiv Robert Hunter přesvědčený, že jde o rituální vraždu. Jenže když se objeví další mrtvoly, je nucen situaci přehodnotit. Všechny oběti zemřely způsobem, kterého se bály ze všeho nejvíc. Jejich nejstrašnější sny se staly skutkem. Ale jak o nich mohl vrah vědět? A co spojuje tyto zdánlivě nahodilé oběti? Hunter se ocitá na stopě přízračného a sadistického vraha – někoho, kdo má zřejmě schopnost číst myšlenky svých obětí. Někoho, kdo dokáže vycítit, co oběť nejvíc vyděsí. Někoho, kdo se nezastaví před ničím, aby dosáhl svého zvráceného cíle....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197505/big_popravci-197505.jpg 4.72448

Robert Hunter 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: (ekniha), BB art

The Executioner, 2010

Kniha Popravčí

maximus13

Carter prostě umí. Proti prvnímu dílu dávám hodnocení 4,6*. Jeho styl psaní se mi líbí tak, že si teď vezmu něco tenčího ze zcela jiného žánru a poté hurá na další díl knihy s detektivem Robertem Hunterem.

snimcibdim

Carter je prostě Carter. Úchyl ohledně provedení vražd. Kýčař ohledně posedlosti krásným fyzickým zjevem postav. Ale umí vysmolit napínavou zápletku. Vzácný čas vyhrazený čtení na Cartera plácat nebudu, ale jako audio to zabaví.

Alisa1980

První kniha, kterou jsem od autora četla. Chci říct, že jsem milovnice Chrise Cartera. Jeho popisy situací jsou úžasné, dostala jsem se i do stavu, kdy se mi dělalo zle. O obsahu asi nemá smysl psát, do konce jsem vůbec netušila, jak kniha skončí. Ostatně jako u všech knih od tohoto autora. Co knihám mohu vytknout je to, že pokud přečtete dvě, tři po sobě, musíte dát pauzu, protože už mám "přecartrovano". Ale top čtení.

Benny215

Hodně čtivé, jen si od autora dám chvilku pauzu abych se v noci neodkopával

lenkaabooks

No fuj teda. Samozřejmě teď přemítám čeho se já osobně nejvíc bojím. Brutální, odporné, ale sakra čtivé. Před dalším dílem si dám zase pauzu a přečtu si něco milého.

Tereza137

Opět další úžasné dílo se sympatickou dvojicí vyšetřovatelů. Napínavé, krvavé, sadistické - zde pan autor ukázal, že umí zajít do opravdu velkých detailů, utrpení, mučení a velice podrobných popisů vražd, psychologie a vyšetřování.

Vrah byl odhalen až na konci knihy a do té doby jste neměli tušení, o koho se jedná. Konec knihy byl docela dojemný.

Co knize vytýkám (a proto nedávám 5*/5*), je to, že se občas příběh táhl a ubíral se do větších detailů, které nebyly podle mého vůbec potřeba.

Za mě jinak obrovský palec nahoru, autor nezklamal a těším se na 3. díl.

memphisz

O něco méně napínavé než předchozí díl. Bylo tu více postav, motivů i vyšetřování a děj tak plynul o něco pomaleji. Opět ale velmi čtivé a vše lehce uvěřitelné a představitelné. Vraždy znovu brutální a plné otevřeného násilí. Exploatace, ale tak nějak návyková.

Miitenka

Opět pecka, zajímavě provedené vraždy, moc mě to bavilo, škoda že nestihl uskutečnit všechny. Bez přestávky jdu na další knihu O:)