Nenávist

kniha od:

Nenávist https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408115/bmid_nenavist-wFe-408115.jpg 4.6 1360
Koupit Koupit eknihu Bazar

Poprvé se setkali jako spolubydlící na vysokoškolské koleji. Dva nejchytřejší mozky, co kdy promovaly z psychologie na Stanfordově univerzitě. Jako protivníci se znovu setkali ve virginském Quantiku. Robert Hunter se stal šéfem Útvaru ultranásilných zločinů Losangeleského policejního sboru. Lucien Folter se stal nejvýkonnějším a nejnebezpečnějším sériovým vrahem, s jakým se kdy FBI střetla. Teď, po třech a půl letech věznění na samotce, se Lucienovi konečně podařilo dostat na svobodu. A zuří. Tři a půl roku nemyslel Lucien na nic jiného než na pomstu. Ten, kdo nese odpovědnost za jeho uvěznění, musí pykat, musí trpět. Ten někdo je… Robert Hunter. A konečně přišel čas uskutečnit plán.... celý text

Série:

Robert Hunter 10.


Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , BB art
Originální název:

Hunting Evil , 2019


více info...

Komentáře (353)

Komentáře 353 Recenze 1

Dasa1313
Dasa1313
20.09.2023 5 z 5

Ach, každou další knihu odkládám, neboť už mi zbývají jen dvě a to je sakra málo!

A tato série je prostě jistota.

S Lucieenem mě nadchnul již první díl (Zloba), byl napsán jiným způsobem (ne horším) a tento díl na něj krásně navazuje. Čekala jsem, kdy přijde v této sérii něco strašného a smutného, ale tohle jsem nečekala, předčilo to mé očekávání:)).
Je mi smutno, že takový lidé jako Lucien existují (i když doufám, ve slabší formě).

Mišelínek
Mišelínek
27.08.2023 5 z 5

Ještě mi chybí přečíst dva díly série, ale to vůbec nevadí, jelikož každý díl je naprostá pecka.
Chris patří mezi mé oblíbené autory - a i když to asi bude znít divně - obdibuju, jak dokáže vykreslit brutální scény. To je pro mě jedno velké ANO!!!
Opravdu by mě zajímalo, kde nadále bere inspiraci, protože co další díl, to další várka překvapení.
Všechny knihy se čtou prakticky samy a pokud začnete ráno, večer máte dočteno. :)

Tuto sérii doporučuju všemi dvaceti! :)


Zuzana215
Zuzana215
20.08.2023 5 z 5

***
,,Dostal jsem Tě"...

A MĚ TAKY..
Tahle šílenost mě donutila číst až do noci!
Hltala jsem každý řádek, brilantní, fenomenální, nervy drásající!!!
100* :)

lenka.plaszova
lenka.plaszova
18.08.2023 5 z 5

Nemám slov... Brilantní!

TheEvelyn
TheEvelyn
02.08.2023 5 z 5

To byla zase jízda. Rozhodně kniha Nenávist a Zloba budou u mě na předních příčkách z této série. Nicméně pro budoucí čtenáře této knihy doporučuji se držet posloupnosti, a to přečíst nejdříve knihu Zloba a pak až knihu Nenávist. Pokud by se tak nestalo, ničemu by to rozhodně nevadilo, jen zde existují určité souvislosti. Knihu jsem doslova zhltla. Tím, jak kapitoly končí napjatě a otevřeně, nutilo mě to dále a dále číst. Co dokáže jeden člověk je opravdu nemožné. Nebýt detektiva Huntera, detektiva Garcii a zbytek osazenstva, tak už brečím, že Hunter umřel. Ještě, že vědomí mi říkalo, že jsou dále v pořadí dvě knížky, tudíž rozhodně detektiv Hunter neumře. Detektiv Garcia mě svým humorem velmi baví a stejně tak i detektiv Hunter a jeho typická odpověď na všechno co zná, tak pokaždé odpoví dotyčné osobě: "...hodně čtu."
Kromě toho chci ještě vyzdvihnout překlad této knihy, protože se zde nevyskytovaly skoro žádné překlepy.

knihomolkaMist
knihomolkaMist
29.07.2023 5 z 5

Uf... Ten Carter mě fakt vždycky dostane. Tahle kniha byla trochu jiná než předchozí, protože jsme vraha neodhalovali, ale chytali a sledovali veškeré jeho bizarní hádanky a hrátky s vyšetřovateli. Neskutečně dobře napsaná kniha, která nejde odložit a skvělé postavy - Huntera a hlavně Garciu si prostě nejde nezamilovat.

Anniee
Anniee
24.07.2023

Tak tohle byl mazec. Vlastně snad jediná kniha, kterou prostě nemůžu ohvězdičkovat. Příčí se mi to kvůli tý neskutečný brutalitě - a to jsem si, po tom co mám načteno, myslela, že už mě jen tak něco nepřekvapí. No překvapilo. Nevím, co bylo horší, jestli ta fyzická brutalita, nebo psychická. Popisy neskutečný, jako vždy je vidět, že všemu, o čem píše, rozumí, ale tentokrát tam bylo ještě něco navíc. Nedokážu přesně popsat co. Prostě masakr vymazlenej do posledního detailu.
A hrozně cením i to, že v celý knize není snad jediná chyba. Poklona.
Edit: Když tak čtu ty komentáře To opravdu při čtení někdo stíhá přemýšlet, jestli je to reálný? Já jen otáčela stránku za stránkou a zadržovala dech!

Majuš333
Majuš333
23.07.2023 5 z 5

West zamžikal.
"Hodně čtu," vysvětlil mu to Hunter, když pochopil zmatený výraz federálního maršála.
West znovu zamžikal.
"A hodně z toho, co přečtu, si pamatuju," dodal Hunter.
"Neříkejte," opáčil West.

West pohlédl na Huntera úkosem.
Pokrčení rameny by bolelo, takže Hunter jen kývl hlavou. "Hodně čtu."


Aj keď som si pamätala, čo a ako, aj tak ma 'Nenávist' opäť emočne vyžmýkala... A srdce ma bolí spolu s Robertom :(

PS: Dovolenka s Chrisom Carterom bola úžasná, myseľ je zresetovaná, ako už dávno nebola :)


"No tak, chlape," vycítil Garcia mírné váhání z Hunterovy strany. "Každému je jasné, že ji máš fakt rád, a ona má stejně ráda tebe. Taky vím, že od té doby, co ji znáš, ses s žádnou jinou nescházel. Jen si přiznej, že už spolu normálně chodíte."
"Jo ale nechodíme."
"Ty jsi ale paličák, víš to?"
Hunter vykročil směrem ke schodům.
"Pozor, jde tu jeden paličák," zavolal za ním Garcia. "Jeden paličák, co teď má holku."
Hunter mu bez ohlédnutí zamával na dobrou noc.
"Jo máš holku."

'Jak bys někoho zabil, abys ho ve skutečnosti nezabil? Je to snadné. Vyprázdníš jeho duši a naplníš ji bolestí...vezmeš mu to, co miluje nejvíc.'

marketa1860
marketa1860
15.05.2023 4 z 5

Parádní, jako vždycky:-)
Trochu jsem se bála po přečtení anotace, jestli to nebude na Cartera slabé, když jde vlastně o osobní příběh a pomstu, ale žádný strach. Hunter se zase předvede v plné parádě:-)

Mayaotzin
Mayaotzin
12.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Dobře kluci, dobře. :-)
Tentokrát trochu jinak, než je u Roberta obvyklé, ale stále stejně dobře. Některé detaily mi sice připadaly přepálené a vylíčené až zbytečně podrobně, ale pořád to bylo skvělé.

Setkáme se s Lucienem ještě někdy? Třeba při popravě? A co T.?

zelvonik
zelvonik
30.04.2023 5 z 5

Tento díl trochu vybočuje z celé série. Jednak tím, že navazuje na jeden z předcházejících dílů, druhak zaměřením spíše na psychologii než na brutální vraždy a jejich vyšetřování. Zároveň ale nevybočuje svojí kvalitou, čtivostí, napínavostí a překvapivými zvraty. Tedy opět kvalitní čtení, které jsem si užil (ostatně tak je u Cartera zvykem).

Ira13
Ira13
08.04.2023 5 z 5

Počátečních 100 stran jsem si říkala, že jsem asi už přeCarterovaná a nějak jsem se nemohla začíst...a pak se to rozjelo. Ten konec byl překombinovaný a uvěřila jsem 3 kapitoly před konce. , že to dopadlo...

Boruvka22
Boruvka22
27.03.2023 5 z 5

Pan Chris Carter, opět nezklamal, svižné kapitoly nadité akcí a napětím. Místy mi až vlasy trčely hrůzou a to doslova.

Martina291086
Martina291086
27.03.2023 5 z 5

Když jsem otevřela tuhle knihu a začala číst, měla jsem neustále déja vu, jako bych něco podobného už četla... Do této chvíle jsem nepřišla na to, s jakou knihou mi přišla podoba, ale každopádně tahle kniha je Carterovo mistrovské dílo! Asi lepší díl jsem od něj nečetla. Perfektně vymyšlené hádanky, napínavý děj i konec. Za mě thriller za poslední dobu jeden z nejlepších!

Margherita_N
Margherita_N
04.03.2023 4 z 5

Kdybych měla vybrat nejsilnější knihu z Carterovy série, byla by to tahle. Poprvé autor napsal pokračování jedné ze svých knih a vybral si k tomu charakter nejsilnější - naprosto šíleného vraha Luciena Foltera, kterému už jeho někdejší spolubydlící Robert Hunter jednou přerušil jeho životní (nebo smrtelný) výzkum. Tenkrát to Robert navzdory nereálné obtížnosti úkolu sfouknul za dva týdny, zatímco byl García na dovolené (a sám tam měl být po náročném vyšetřování taky, ale Robert Hunter nepotřebuje nikdy dovolenou, takže letenky na Havaj klidně nechá propadnout) a svému parťákovi se touhle mezihrou ani nepochlubil. García se tedy zapojil až do druhého kola s Lucienem, a rovnou se svým zčistajasna nabytým sebevědomím doprovázeným sarkastickým vtipkováním. Dobrý.

zuzule787
zuzule787
18.02.2023 4 z 5

O mnoho lepší než minulý díl. Bavila mě každá stránka a možnost společně s detektivy řešit Lucienovi hádanky. Opravdu by mě zajímalo, jestli existuje někdo s jeho na jedné straně schopnostmi, které jsou obdivuhodné, a zvráceným mozkem a úchylností na straně druhé. Upřímně - strašná představa.. Bylo mi líto Huntera, držela jsem mu palce a jeho bolest Carter moc krásně popsal, ale dalo se to bohužel čekat..

Doubravka1975
Doubravka1975
06.02.2023 5 z 5

Nenávist je 10.dil série RH a je jediný ze série jako přímé pokračování 6.dilu Zloba.
Jak končí 9.dil , tak přesně začíná 10.dil.
Lucien je zpět a hra s jeho pravidly začíná....
Některé L. akce trošku přitažené za vlasy a konec zbytečně překombinovaný, ale jinak super počtení

CharlesWard
CharlesWard
29.12.2022 5 z 5

Oproti minulému dílu, neskutečné zlepšení.

Lucek
Lucek
20.12.2022 2 z 5

(SPOILER) Jako vážně?!?
Překombinované, totálně nereálné, zbytečně brutální.
A ten konec... Nebylo by lepší nechat oba rozmetat C4, vys*at se na celé vysvětlování Folterova "geniálního" plánu a zakončit tak sérii o Hunterovi trochu důstojně?
Dám šanci dalšímu dílu, snad to nebude podobná slátanina.

boeink
boeink
17.12.2022 5 z 5

Tohle nešlo odložit! Tenhle díl série je jeden z nejlepších.

m_martina
m_martina
01.12.2022 5 z 5

Vynikající kniha, sice hodně brutální, ale čte se sama. Lucien Folter byl odporný vrah, pasáže s ním jsem skoro nedala. I tak ale pět hvězd a doporučuji.

TeaPeter
TeaPeter
27.11.2022 5 z 5

Velmi, velmi dobré. Přesně pro tento typ pachatelů by měla existovat doživotní detence bez možnosti propuštění, pokud trest smrti není politicky přijatelný. Tak jako jsou neopravitelné věci, tak jsou lidé, u kterých neexistuje možnost změny chování tak, aby bylo kompatibilní s existencí ve společnosti.

Eva_Skala99
Eva_Skala99
17.11.2022 5 z 5

Chris Carter je prostě bůh. Nejlepší série jakou jsem kdy četla, v tomto žánru. Doporučuji!

KatyRina
KatyRina
28.10.2022 5 z 5

Není co dodat. Chris Carter je prostě Chris Carter!!!
Díky za něj !

davidurban1973
davidurban1973
23.10.2022 5 z 5

Opět skvěle a napínavě napsané pokračování, ve kterém se objeví z předchozí knihy avizovaný brutální sériový vrah a Robertův známý Lucien Folter, který se jde detektivovi mstít za to, že ho polapil v knize Zloba.
Kniha se čte jedním dechem a vřele ji doporučuji. Carter prostě umí a po každé přečtené knize si přeji, abych své knihy uměl psát jako on :)

Čmeláček
Čmeláček
22.10.2022 5 z 5

Bravurně napsané, brutální a krvavé! Věrohodnost neřeším :). Knihu jsem nedokázal odložit a četl se zatajeným dechem! A fakt pevně, pevně doufám, že se už s Lucienem nikdy nesetkám!!!

Satyrka
Satyrka
13.10.2022 5 z 5

Přiznám se, že nemám moc ráda krimi, kde se vrací záporák z nějakého předchozího dílu, a tak jsem byla snad jediná, kdo se na tento díl zas až tolik netěšil...
Zprvu jsem byla, dá se říct nespokojená, protože mi pomsta Robertovi přišla tak předvídatelná a pak... Ježíši, autor je prostě geniální! Prý předvídatelná, cha. Carter prostě umí psát. Na to, jak jsem se na začátku na díl netěšila, jsem pak ponocovala do brzkého rána a nemohla se od knihy odtrhnout. Dvakrát jsem se i zasmála a ne ničemu černému. I když z ní mám občas noční můry, tuhle sérii miluju.
Jediné, co mi ale vadí ve všech dílech, je to, a není to jen u této série, že hlavní postava na všechno přijde, je super geniální a jeho kolegové působí jako největší blbci, co nikdy na nic nepřijdou a kdyby nebylo hlavní postavy, tak snad všichni přijdou o práci... Chápu, že Robert je génius, ale i tak... Je mi líto Garcii, že vypadá pak jako tupec.. Díky tomu jsem ho, mini spoiler,
....na konci dílu i dost podcenila, ale nakonec mě příjemně překvapil. Jen jsem na něj v duchu křičela, ať není blbec, ať není blbec :D

Jaruš7
Jaruš7
11.10.2022 5 z 5

Nenávist - jak zlolajný výraz co evokuje vztah na hranici krutosti.
Neboť, kdo si s ohněm zahrává, ten se jednou spálí.
Zdeť tento emoční projev je pomstou.
Fantazie autora pro hru s vystupňovanou sugescí násilí, jenž se daří ukočírovat v jistých mezích.

Dnešní skutečnost - realita bude v budoucích časech coby důsledek pomstychtivosti mít následky dalekosáhlejší.
Rozum ztrácí sílu argumentů a anarchie svobody vládne v kuloárech zla.
Dopad na svět je v nenávisti grandiózní.

hana1039
hana1039
03.10.2022 5 z 5

Geniální, brutální,souboj mozků,co víc si přát v thrilleru... mám okousané nehty :-)))

Karoley
Karoley
03.10.2022 5 z 5

V téhle krvavé hře jde detektivu Hunterovi o život.

Pokračování Zloby. Souboj geniálních mozků detektiva Roberta Huntera a sériového vraha Luciena Foltera. Může v téhle vražedné hře vůbec někdo vyhrát?

Můj desátý Carter a opět jsem nadšená! Neuvěřitelně čtivé, napínavé, mrazivé, šokující. Přečteno za dva dny, déle mi žádná kniha od autora nevydržela. U samotného závěru jsem skoro nedýchala, hodně překvapivé.

Tupoun
Tupoun
21.09.2022 5 z 5

Jak zde komentují kolegové čtenáři, je kniha jiná, ne tak krvavá, i když pár soudků krve se zde načepuje, ale kapku jiným způsobem. Dávám plný počet hvězd, protože porovnávám s předchozí knihou o Lucienu Foltrovi Zloba. Ta byla bezesporu vynikajícím psychologickým koncertem, ale to je to, co na mě působilo moc nataženě - málo akce, jen dohledávání na základě vyprávění. Pokud bylo mučení, tak psychické a to páně Huntera. Pokračování Nenávist bylo přece jen živější. Byl to lov, kde jsou oba lovci zároveň oběťmi. Dopředu čtenáře žene napětí, kdo skončí jako oběť, kdo jako lovec (pokud jste se tedy nedívali, jestli Carterova sága pokračuje :-)). Pro mě je nejúžasnější částí knihy asi tak jedna až dvě vteřiny v životě lidském rozepsané na několik stránek (na několik stránek čtečky). Každý z nás, přátelé, vidí tyto okamžiky možná několikrát za měsíc v různých filmech. Ale když vám někdo popíše, kolik hrůzy se stane v několika milisekundách, které lidské oko nikdy nepojme jednotlivě a přesto vcelku, už jen pro tuto pasáž stojí za to knihu číst. A tady se plní ty krvavé soudky.

Artep25
Artep25
10.09.2022 4 z 5

Carterovka,jako obvykle hodně přehnaná,ale taky ,jako obvykle velmi čtivá.

georginaa
georginaa
03.09.2022 5 z 5

Opět velmi čtivé povedené dílo. Dva nejchytřejší mozky bojují proti sobě, jeden pro pomstu, druhý pro spravedlnost. Lucian, bývalý spolubydlící nechává za sebou mrtvoly, Robert ho musí po druhé zastavit. Je to nelehké, protože Lucian je vždy o krok napřed. Chris Carter nás čtenáře vůbec nešetří a dává nám zabrat na psychiku. Je to děsivé, náročné, ale svým způsobem podmanivé. Kdo má rád tyto detektivky určitě si přijde na své jako já.

mirunda
mirunda
31.08.2022 5 z 5

Výborná knížka, napínavá až do konce.

85098211
85098211
23.08.2022 5 z 5

Když se mi před časem dostala do rukou první kniha z této řady, musím přiznat, že jsem netušila, jak silná bude moje závislost na ní ;-). Ale teď už není úniku a autorovy knihy jsou vždycky opravdová sázka na jistotu :-). I když musím přiznat, že jsem v tomto případě - snad úplně poprvé - váhala, zda mám ve svém hodnocení dát plný počet. Tentokrát totiž autor doslova překonal sám sebe, pokud jde o popisovanou brutalitu. Považuji se za poměrně odolnou čtenářku, ale u této knihy se místy dělalo špatně i mně...
Kniha přímo navazuje na případ Zloba, kde autor čtenáři poprvé představuje Luciena Foltera, bývalého spolužáka Roberta Huntera a zároveň nejbestiálnějšího zločince snad všech dob. Tomu se podaří utéct z vězení a během své cesty na svobodu se opět dopouští brutálních činů, které přesahují běžné lidské chápání. Nejdřív se jedná o náhodné oběti - a že jich je celá řada - ale brzy je jasné, že jeho cílem bude (samozřejmě) jeho starý kamarád Hunter. A nejen on, hlavně osoby jemu blízké... Oproti předchozí Zlobě se na scéně objevuje i Garcia, což mi bylo sympatické. A přestože to zní možná absurdně, o něj a jeho manželku jsem neměla vůbec žádné obavy. Pokud jde o závěr knihy, tak ten je sice jedna velká jízda, ale já jsem doufala v nějaké jednoznačnější řešení ohledně Luciena Foltera. Přesto knihu hodnotím plným počtem, je opravdu výborně napsaná, navzdory krvavým scénám nenudí a rychle se čte. A další setkání s Hunterem a Garciou si zase časem určitě ujít nenechám ;-).

HYPNOS88
HYPNOS88
12.08.2022 5 z 5

Těšil jsem se, těšil jsem se hodně, po tom co si pamatuju ze Zloby, nicméně, asi první nepatrné zklamání v této dlouhé sérii. Ale jen malinko. Bylo by to tak 4,6. Pořád je to skvělý Carter a pořád je to čtivé, napínavé, promyšlené. Jen jsem čekal více... no... více akce, tahů, triků a tak, když jde o jednoho z nej. Začátek super, pak pár dokonalých pasáží a mezi tím taková mlha. Ikdyz super mlha. Ale i tak paráda.

Kekik
Kekik
03.07.2022 5 z 5

Desáté setkání s tvorbou Chrise Cartera proběhlo opět na výbornou, byť jsem z finální scény trochu zklamaná. Čekala jsem něco více od ztělesnění samotného zla jménem Lucien. Možná je to dáno tím, že před samotnou finální scénou vytáhl opravdové eso v bestiálnosti provedeného zločinu a jeho důsledky. Postava Luciena mě bavila. Jednou jsem dokonce odhadla správně, že se pohybuje poblíž Roberta. Hned mně bylo jasné, že ta postava je on.
Na další díl s názvem Napsáno krví se moc těším. Anotace zní hodně lákavě.

Polakcte
Polakcte
27.06.2022 5 z 5

Trochu odlišná od jiných titulů tohoto autora, možná jediná z knih, která si žádá přečíst předchozí knížku Zloba, na kterou navazuje. Nicméně tato odlišnost ji dává mnohé kvality, pokud si kupujete Carterovky, tak jste navyklí na jistý morbidní standard, ten však může začít splývat. Stalo se mi u více titulů z této řady, že si musím oživit danou zápletku abych věděl o čem byl daný případ. To však neplatí pro tito knihu. Oceňuji, že autor změnil koncept vyprávění příběhu, kdy známé vraha, ale postupně se nám odkrývá jeho plán. Zde je krásně vidět vykreslení psychologie, kterou má autor v malíčku.

zpevSusannah
zpevSusannah
27.06.2022 5 z 5

Sice o něco slabší než předchozí díly, ale protože knihy od Cartera miluji, dokážu malinko přivřít očko :).
I dokonalost má občas nějakou tu mušku, že pane Carter... že pane Luciene ... že pane Roberte ...
Přesto jsem se zase bavila, zběsile otáčela stránku za stránkou a čekala na každé šíleně překvapení, které se tu může objevit.
Už teď jsem zvědavá, co bude dál!

Alisa1980
Alisa1980
22.06.2022 4 z 5

Jako milovnice “Cartrovek” musím říct, že jsem mírně zklamaná. Asi mi vadilo, že jsme od začátku znali vraha, to se mi vždycky líbilo, že jsem vraha nikdy neuhodla. Takže to nebylo tak napínavé jako jsme zvyklá. Opět kapitola ze života Roberta Huntera - klasika, líbí se mi jak se vyvíjí vztah mezi Robertem a Tracy. Popis vražd opět morbidně nechutné. Snad jako první knihu od autora jsem nečetla na jeden zátah, ale týden. Ale vzhledem k tomu, že mám ráda autora i postavy Robert, Garcia….. dávám 5***** a těším se na novou knihu.