Nenávist

Poprvé se setkali jako spolubydlící na vysokoškolské koleji. Dva nejchytřejší mozky, co kdy promovaly z psychologie na Stanfordově univerzitě. Jako protivníci se znovu setkali ve virginském Quantiku. Robert Hunter se stal šéfem Útvaru ultranásilných zločinů Losangeleského policejního sboru. Lucien Folter se stal nejvýkonnějším a nejnebezpečnějším sériovým vrahem, s jakým se kdy FBI střetla. Teď, po třech a půl letech věznění na samotce, se Lucienovi konečně podařilo dostat na svobodu. A zuří. Tři a půl roku nemyslel Lucien na nic jiného než na pomstu. Ten, kdo nese odpovědnost za jeho uvěznění, musí pykat, musí trpět. Ten někdo je… Robert Hunter. A konečně přišel čas uskutečnit plán....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/408115/nenavist-wFe-408115.jpg 4.6430

Robert Hunter 10.

včera

Nic pro slabší povahy... :D

Jack Bauer
včera

Téměř všechny detektivní thrillery mají jedno společné: psychopat, hádanky nebo hry. Po skvělé Zlobě jsem se na toto navazujicí pokračování s Lucienem velmi těšíl, ale hned od prvních stránek jsem byl lehce zklamán. Lucien se z vězení dostal jak kouzelník David Copperfield pomocí hypnózy, pamatuje si z 53 svazků co je na straně 133 na jednom z nich, volá přesně na vteřinu ani o jednu méně nebo více, takže si musel na vteřinu načasovat i spojení, délku vyzvánění , Hunter vyřeší hádanku díky svému vztahu k jednosladové whisky.... Jak jsem dříve vychvaloval Carterovu vzestupnou tendenci, tak od Zloby ji má zase sestupnou, přesto se kniha čte velmi dobře a díky závěru zvedám z původně plánovaných tří na čtyři. Béčkový oddechový, nevěrohodný drsný thriller neboli pohádka pro otrlé čtenáře.

ve.rena

Opět strhující příběh, až děsivý. Čtu od autora tyto knihy vždy se zadrženým dechem.

morava

Muzu knihy od Chrise Cartera nedoporucit ? Nemuzu :-) V jeho knihach neni nikdy nouze o napeti. I u teto tomu nebylo jinak. Co me osobne vsak hodne bavi , je nahlizeni do genialniho mozku Roberta Huntera. V tomto dile mame vsak genialni mozky hned dva. Ten druhy patri drive nejlepsimu priteli z doby studii, Lucienovi. Pro me tedy dvojita davka napeti, pro Roberta vsak tentokrat hodne tvrde sousto. Ted jen budu doufat, ze se snad brzy dockame dalsi tvorby tohoto skveleho autora.

twiggynka

Carter prostě ví co čtenáři chtějí. Konec možná až moc překombinovaný, ale to je celý Carter. Těším se na překlad další knihy :-)
Když Lucien stále žije, je možné, že se ještě nějaké knihy s ním dočkáme nebo dostane rovnou křeslo? Těžko říct.

MirKop

Není to klasický Carter na kterého jsme zvyklí...je to jeho ostatně první knížka, která na nějakou z jeho série navazuje ( Zloba - proto určitě napřed přečíst ji, a pak se vrhnout na Nenávist ). Ač tentokrát víme po kom Hunter jde, kdo tahá za nitky - pořád to má náboj.

Věřím, že to nebyl poslední souboj Lucien vs Hunter, je to pořád takové otevřené a asi mi nebude vadit, když ještě někdy v budoucnu saranče a Jedi mezi chameleony změří síly...

limruska

Ne, ...já zase musím dát všech 5 hvězd! I když mě nějaké předchozí díly vtáhly do děje více, kdy jsem byla šílená i já, když jsem nemohla číst, tak to prostě zase bylo super čtení! Carter nezklame, má to vypilovaný, promyšlený.

PetaZ

Tentokrát jednu hvězdu panu Carterovi ubrat musím.. Něco mi prostě na tomto díle chybělo nebo vadilo nebo nevím.. Nedostavilo se takové to wow, co u všech předchozích knih.. Ale nevadí, až a pokud vyjdou další jeho knihy, určitě si je bez váhání pořídím..

Chris Carter
italská, 1965