Nenávist

Poprvé se setkali jako spolubydlící na vysokoškolské koleji. Dva nejchytřejší mozky, co kdy promovaly z psychologie na Stanfordově univerzitě. Jako protivníci se znovu setkali ve virginském Quantiku. Robert Hunter se stal šéfem Útvaru ultranásilných zločinů Losangeleského policejního sboru. Lucien Folter se stal nejvýkonnějším a nejnebezpečnějším sériovým vrahem, s jakým se kdy FBI střetla. Teď, po třech a půl letech věznění na samotce, se Lucienovi konečně podařilo dostat na svobodu. A zuří. Tři a půl roku nemyslel Lucien na nic jiného než na pomstu. Ten, kdo nese odpovědnost za jeho uvěznění, musí pykat, musí trpět. Ten někdo je… Robert Hunter. A konečně přišel čas uskutečnit plán....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/408115/nenavist-wFe-408115.jpg 4.816

Robert Hunter 10.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno · BB art

Hunting Evil · 2019

Kniha Nenávist

Zdenas5
dnes

Vzhledem k tomu, že Zloba byla pro mě top z celé série, nemohla jsem se Nenávisti dočkat, nedočkavě jsem počítala dny, až se budu moci začíst. Těšila jsem se především na další souboj Roberta a Luciena. Možná proto jsem trochu zklamaná, začátek byl trochu zdlouhavější, napětí přišlo až s hádankou, tentokrat mi vadila i míra brutality a podrobný popis toho, co se děje v těle v okamžiku smrti. Scházelo mi tam to, co jsem obdivovala ve Zlobě, vice souboje mozků.Takže tentokrát pouze 4*, ale už se těším na další.

Fifth Element
včera

Nedoporučuji číst k snídani a jakémukoli jídlu :)))

Trustty
včera

Celý rok jsem se těšila až budu moct Nenávist vzít do ruky a přečíst.
V tomto díle jde především o souboj Luciena a Roberta, takže i já doporučuji přečíst si jako první Zlobu, aby se člověk zorientoval v ději.
V předchozím díle Galerie mrtvých mě konec dostal málem do infarktového stavu. Očekávala jsem v Nenávisti něco extra. Tím nemyslím víc brutality, na které jsem u Cartera zvyklá :). Myslím tím víc originality od nejinteligentnějšího seriového vraha na světě, než co bylo předvedeno :)
I přesto dávám 5*. Příběh byl fakt dobrý a tahle serie je moje srdcovka.
Ale co bude dál pane Cartere??? Jaké zběsilosti nám nabídnete ted? :)))

Lukana82
včera

No TOHLE byla teda jízda, se divím že jsem neskončila s infarktem v nemocnici
Ale co teď? ????????

Aymira

Série, pro kterou mám slabost. Proto jsem schopná při hodnocení i malinko přimhouřit oči. Ale ne že by to u této knihy bylo zase až tak potřeba! První půlka je sice spíše taková vysvětlující a rozhodně mi v ní chyběly autorovy pověstné krátké kapitoly s konci utnutými v tom nejlepším.

Ve druhé polovině však kniha nabralo tempo. Místy prostě jen čtete a čtete a vůbec nevnímáte svět kolem vás. Jste s postavami na místech činu a cítíte hrůzu, z které se dělá fyzicky špatně. Když Hunter s Garciou v předchozích příbězích honili sériové vrahy, bylo možné v opakovaných intervalech narážet na napínavé scény, v kterých si vrah pohrával se svými příštími oběťmi. Zde v Nenávisti nám toho tolik dopřáno není, protože zlo je od začátku známo a vrah jde přímo za svým cílem. Nenávist svým způsobem navazuje na Zlobu, ale zatímco Zloba mi přišla jako kniha téměř dokonalá, v Nenávisti na mě několik věcí úplně nefungovalo. Přesto ale stále slušných pět hvězdiček.

EvaSupovic

Naprostá paráda....jízda zvaná Lucien je u konce a teda doufám, že zůstane u ledu. Nevím jestli bych zvládla další jeho šílenství. Pane Carter, byla to bomba....a co teď? Co mám jako po tomhle číst ??!

busmil

Klasický Carter - výborná kvalita, napínavé po celou dobu, až na trochu prekombinovaný závěr. Pozn.: kdo nečetl 6 díl (Zloba), tak přečíst, kniha přímo navazuje...