Nenávist

Nenávist https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408115/bmid_nenavist-wFe-408115.jpg 5 1545 376

Robert Hunter série

Poprvé se setkali jako spolubydlící na vysokoškolské koleji. Dva nejchytřejší mozky, co kdy promovaly z psychologie na Stanfordově univerzitě. Jako protivníci se znovu setkali ve virginském Quantiku. Robert Hunter se stal šéfem Útvaru ultranásilných zločinů Losangeleského policejního sboru. Lucien Folter se stal nejvýkonnějším a nejnebezpečnějším sériovým vrahem, s jakým se kdy FBI střetla. Teď, po třech a půl letech věznění na samotce, se Lucienovi konečně podařilo dostat na svobodu. A zuří. Tři a půl roku nemyslel Lucien na nic jiného než na pomstu. Ten, kdo nese odpovědnost za jeho uvěznění, musí pykat, musí trpět. Ten někdo je… Robert Hunter. A konečně přišel čas uskutečnit plán.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

Hunting Evil , 2019

CharlesWard
29.12.2022 5 z 5

Oproti minulému dílu, neskutečné zlepšení.

Lucek
20.12.2022 2 z 5

(SPOILER) Jako vážně?!?
Překombinované, totálně nereálné, zbytečně brutální.
A ten konec... Nebylo by lepší nechat oba rozmetat C4, vys*at se na celé vysvětlování Folterova "geniálního" plánu a zakončit tak sérii o Hunterovi trochu důstojně?
Dám šanci dalšímu dílu, snad to nebude podobná slátanina.

boeink
17.12.2022 5 z 5

Tohle nešlo odložit! Tenhle díl série je jeden z nejlepších.

m_martina
01.12.2022 5 z 5

Vynikající kniha, sice hodně brutální, ale čte se sama. Lucien Folter byl odporný vrah, pasáže s ním jsem skoro nedala. I tak ale pět hvězd a doporučuji.

TeaPeter
27.11.2022 5 z 5

Velmi, velmi dobré. Přesně pro tento typ pachatelů by měla existovat doživotní detence bez možnosti propuštění, pokud trest smrti není politicky přijatelný. Tak jako jsou neopravitelné věci, tak jsou lidé, u kterých neexistuje možnost změny chování tak, aby bylo kompatibilní s existencí ve společnosti.

Eva_Skala99
17.11.2022 5 z 5

Chris Carter je prostě bůh. Nejlepší série jakou jsem kdy četla, v tomto žánru. Doporučuji!

KatyRina
28.10.2022 5 z 5

Není co dodat. Chris Carter je prostě Chris Carter!!!
Díky za něj !

davidurban1973
23.10.2022 5 z 5

Opět skvěle a napínavě napsané pokračování, ve kterém se objeví z předchozí knihy avizovaný brutální sériový vrah a Robertův známý Lucien Folter, který se jde detektivovi mstít za to, že ho polapil v knize Zloba.
Kniha se čte jedním dechem a vřele ji doporučuji. Carter prostě umí a po každé přečtené knize si přeji, abych své knihy uměl psát jako on :)

Čmeláček
22.10.2022 5 z 5

Bravurně napsané, brutální a krvavé! Věrohodnost neřeším :). Knihu jsem nedokázal odložit a četl se zatajeným dechem! A fakt pevně, pevně doufám, že se už s Lucienem nikdy nesetkám!!!

Satyrka
13.10.2022 5 z 5

Přiznám se, že nemám moc ráda krimi, kde se vrací záporák z nějakého předchozího dílu, a tak jsem byla snad jediná, kdo se na tento díl zas až tolik netěšil...
Zprvu jsem byla, dá se říct nespokojená, protože mi pomsta Robertovi přišla tak předvídatelná a pak... Ježíši, autor je prostě geniální! Prý předvídatelná, cha. Carter prostě umí psát. Na to, jak jsem se na začátku na díl netěšila, jsem pak ponocovala do brzkého rána a nemohla se od knihy odtrhnout. Dvakrát jsem se i zasmála a ne ničemu černému. I když z ní mám občas noční můry, tuhle sérii miluju.
Jediné, co mi ale vadí ve všech dílech, je to, a není to jen u této série, že hlavní postava na všechno přijde, je super geniální a jeho kolegové působí jako největší blbci, co nikdy na nic nepřijdou a kdyby nebylo hlavní postavy, tak snad všichni přijdou o práci... Chápu, že Robert je génius, ale i tak... Je mi líto Garcii, že vypadá pak jako tupec.. Díky tomu jsem ho, mini spoiler,
....na konci dílu i dost podcenila, ale nakonec mě příjemně překvapil. Jen jsem na něj v duchu křičela, ať není blbec, ať není blbec :D

Jaruš7
11.10.2022 5 z 5

Nenávist - jak zlolajný výraz co evokuje vztah na hranici krutosti.
Neboť, kdo si s ohněm zahrává, ten se jednou spálí.
Zdeť tento emoční projev je pomstou.
Fantazie autora pro hru s vystupňovanou sugescí násilí, jenž se daří ukočírovat v jistých mezích.

Dnešní skutečnost - realita bude v budoucích časech coby důsledek pomstychtivosti mít následky dalekosáhlejší.
Rozum ztrácí sílu argumentů a anarchie svobody vládne v kuloárech zla.
Dopad na svět je v nenávisti grandiózní.

hana1039
03.10.2022 5 z 5

Geniální, brutální,souboj mozků,co víc si přát v thrilleru... mám okousané nehty :-)))

Karoley
03.10.2022 5 z 5

V téhle krvavé hře jde detektivu Hunterovi o život.

Pokračování Zloby. Souboj geniálních mozků detektiva Roberta Huntera a sériového vraha Luciena Foltera. Může v téhle vražedné hře vůbec někdo vyhrát?

Můj desátý Carter a opět jsem nadšená! Neuvěřitelně čtivé, napínavé, mrazivé, šokující. Přečteno za dva dny, déle mi žádná kniha od autora nevydržela. U samotného závěru jsem skoro nedýchala, hodně překvapivé.

Tupoun
21.09.2022 5 z 5

Jak zde komentují kolegové čtenáři, je kniha jiná, ne tak krvavá, i když pár soudků krve se zde načepuje, ale kapku jiným způsobem. Dávám plný počet hvězd, protože porovnávám s předchozí knihou o Lucienu Foltrovi Zloba. Ta byla bezesporu vynikajícím psychologickým koncertem, ale to je to, co na mě působilo moc nataženě - málo akce, jen dohledávání na základě vyprávění. Pokud bylo mučení, tak psychické a to páně Huntera. Pokračování Nenávist bylo přece jen živější. Byl to lov, kde jsou oba lovci zároveň oběťmi. Dopředu čtenáře žene napětí, kdo skončí jako oběť, kdo jako lovec (pokud jste se tedy nedívali, jestli Carterova sága pokračuje :-)). Pro mě je nejúžasnější částí knihy asi tak jedna až dvě vteřiny v životě lidském rozepsané na několik stránek (na několik stránek čtečky). Každý z nás, přátelé, vidí tyto okamžiky možná několikrát za měsíc v různých filmech. Ale když vám někdo popíše, kolik hrůzy se stane v několika milisekundách, které lidské oko nikdy nepojme jednotlivě a přesto vcelku, už jen pro tuto pasáž stojí za to knihu číst. A tady se plní ty krvavé soudky.

Artep25
10.09.2022 4 z 5

Carterovka,jako obvykle hodně přehnaná,ale taky ,jako obvykle velmi čtivá.

georginaa
03.09.2022 5 z 5

Opět velmi čtivé povedené dílo. Dva nejchytřejší mozky bojují proti sobě, jeden pro pomstu, druhý pro spravedlnost. Lucian, bývalý spolubydlící nechává za sebou mrtvoly, Robert ho musí po druhé zastavit. Je to nelehké, protože Lucian je vždy o krok napřed. Chris Carter nás čtenáře vůbec nešetří a dává nám zabrat na psychiku. Je to děsivé, náročné, ale svým způsobem podmanivé. Kdo má rád tyto detektivky určitě si přijde na své jako já.

mirunda
31.08.2022 5 z 5

Výborná knížka, napínavá až do konce.

85098211
23.08.2022 5 z 5

Když se mi před časem dostala do rukou první kniha z této řady, musím přiznat, že jsem netušila, jak silná bude moje závislost na ní ;-). Ale teď už není úniku a autorovy knihy jsou vždycky opravdová sázka na jistotu :-). I když musím přiznat, že jsem v tomto případě - snad úplně poprvé - váhala, zda mám ve svém hodnocení dát plný počet. Tentokrát totiž autor doslova překonal sám sebe, pokud jde o popisovanou brutalitu. Považuji se za poměrně odolnou čtenářku, ale u této knihy se místy dělalo špatně i mně...
Kniha přímo navazuje na případ Zloba, kde autor čtenáři poprvé představuje Luciena Foltera, bývalého spolužáka Roberta Huntera a zároveň nejbestiálnějšího zločince snad všech dob. Tomu se podaří utéct z vězení a během své cesty na svobodu se opět dopouští brutálních činů, které přesahují běžné lidské chápání. Nejdřív se jedná o náhodné oběti - a že jich je celá řada - ale brzy je jasné, že jeho cílem bude (samozřejmě) jeho starý kamarád Hunter. A nejen on, hlavně osoby jemu blízké... Oproti předchozí Zlobě se na scéně objevuje i Garcia, což mi bylo sympatické. A přestože to zní možná absurdně, o něj a jeho manželku jsem neměla vůbec žádné obavy. Pokud jde o závěr knihy, tak ten je sice jedna velká jízda, ale já jsem doufala v nějaké jednoznačnější řešení ohledně Luciena Foltera. Přesto knihu hodnotím plným počtem, je opravdu výborně napsaná, navzdory krvavým scénám nenudí a rychle se čte. A další setkání s Hunterem a Garciou si zase časem určitě ujít nenechám ;-).

HYPNOS88
12.08.2022 5 z 5

Těšil jsem se, těšil jsem se hodně, po tom co si pamatuju ze Zloby, nicméně, asi první nepatrné zklamání v této dlouhé sérii. Ale jen malinko. Bylo by to tak 4,6. Pořád je to skvělý Carter a pořád je to čtivé, napínavé, promyšlené. Jen jsem čekal více... no... více akce, tahů, triků a tak, když jde o jednoho z nej. Začátek super, pak pár dokonalých pasáží a mezi tím taková mlha. Ikdyz super mlha. Ale i tak paráda.

Kekik
03.07.2022 5 z 5

Desáté setkání s tvorbou Chrise Cartera proběhlo opět na výbornou, byť jsem z finální scény trochu zklamaná. Čekala jsem něco více od ztělesnění samotného zla jménem Lucien. Možná je to dáno tím, že před samotnou finální scénou vytáhl opravdové eso v bestiálnosti provedeného zločinu a jeho důsledky. Postava Luciena mě bavila. Jednou jsem dokonce odhadla správně, že se pohybuje poblíž Roberta. Hned mně bylo jasné, že ta postava je on.
Na další díl s názvem Napsáno krví se moc těším. Anotace zní hodně lákavě.