Napsáno krví

Napsáno krví https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454437/bmid_napsano-krvi-x09-454437.jpg 5 1368 345

Robert Hunter série

Los Angeles, 4. prosince. Přesně tři týdny do Vánoc. Angela Woodová, mistryně kapsářského řemesla, pro dnešek právě skončila – šest set osmdesát sedm dolarů – to není špatný výdělek za necelých patnáct minut práce. Oslavuje úspěšný den koktejlem a přitom její pozornost upoutá jeden z návštěvníků hotelového baru, který se chová hrubě k nějakému starci. Angela se rozhodne dát mu ponaučení a ukradne mu na první pohled drahou koženou tašku. Uvnitř nejsou peníze ani laptop, nic cenného – aspoň ne pro Angelu. Jen černá knížka vázaná v kůži, překvapivě těžká. Zvědavost zvítězí a v pohodlí svého bytu Angela rychle prolistuje kořist. A tehdy začne nejhorší noční můra jejího života. Není to totiž obyčejná knížka – její obsah předčí i tu nejzvrácenější představivost. Napsáno krví je jedenáctým románem série o detektivu Robertovi Hunterovi a Carlosi Garciovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

Written in Blood , 2020

Margherita_N
23.04.2023 4 z 5

V sérii o geniálním detektivu Robertu Hunterovi jsem se z fáze Co to je za slátaninu přes Tohle mě docela baví přesunula s tímhle dílem k hodnocení Baví. Snažím se radši zapomenout Robertovy cirkusové kousky z předchozích dílů, abych si zase nezačala klepat na čelo. Napsáno krví je napínavá a poměrně uvěřitelná kniha, při čtení mě přiměla se snad poprvé v životě vážně zamyslet nad tím, kolik nástrah na člověka číhá prostě jen proto, že se pohybuje ve (velko)městě. Tenhle zabiják vytvořil pro mě zatím nejnapínavější hru proto, že si právě moc nehrál. Nevytvářel šílený krvavý sochy, nevolal příbuzným oběti, aby se dívali, jak jí pomalu proráží lebku, nearanžoval mrtvoly k jídelnímu stolu, aby kleplo i toho, kdo je najde. Dělal samozřejmě podobné opičárny, ale sledovat utrpení nebylo tentokrát hlavním předmětem knihy. Jako čtenáři jsme šokováni spíš tím, že nápady nejdou z jeho hlavy, ale přicházejí z temné strany, o které všichni víme, že existuje, že se tam děje všechno a že ji nikdo nedokáže zachytit. Působivá je taky vrahova motivace, to, co v něm vzbudilo pocit, že tohle je správně a že na svoje jednání má morální nárok. Kolik takových lidí právě teď vyrábí válka?

Ira13
13.04.2023 5 z 5

Čekala jsem, co zas Carter vymyslí a opět překvapil. To je fakt neskutečný, že to dokáže dotáhnout až do takových detailů. Angele jsem chvilemi fandila, až mě pak naštvala, co provedla. Hunter se k ní zachoval ale dobře.
Co mi trochu vadí, že z Carlose a šéfky se dělají občas až hlupáci.
Co ruší je ,, Tak jo,, téměř na každé straně, ale to bude spíš problém překladu.
I tak dávám 5*. Knihu jsem přečetla za 2 dny.

Ivanka0070
08.04.2023 5 z 5

Co dodat..člověk si řekne, že každej autor má občas slabší chvilku a že z jeho spisovatelského pera prostě jednou vyjde slabší kousek... OVŠEM tohle ani v nejmenším neplatí o panu Carterovi! ....Vyplodil již tolik knih a nepřestává mě udivovat svojí neutuchající originalitou, nepřestává šokovat a zkrátka vás každá jeho kniha okamžitě pohltí a nepustí od první do poslední stránky. Je to prostě naprostá jednička mezi autory detektivek. Co se knihy týče opět byla napínavá od první do poslední stránky, plná zvratů, šokujících faktů a drsných vražd, jak jsme u Cartera zvyklí. Dvojka Hunter a Garcia zkrátka funguje naprosto dokonale! Smekám a hrnu se na další díl!

boeink
27.03.2023 5 z 5

Perfektní jako vždy. Cartera zbožňuju a tenhle díl považuju za jeden z nejzdařilejších. Opět tu máme ukázkového psychopatického vraha a s ním vydatnou dávku nechutností. Ale to my, milovníci Carterových detektivek přece máme rádi. A dvojka Hunter-Garcia zase skvělá, bezvadní sympaťáci!

Laura99
16.03.2023 5 z 5

Super..opět

Olous1
12.03.2023 5 z 5

Já to prostě miluju. Chris Carter je prostě nejlepší. Stačila neděle a mám přečteno. Kniha se prostě nedala odložit. Každá další kniha je čím dál lepší a lepší. Prostě bomba. Za mě 120%.

Pavel83
04.03.2023 5 z 5

Carter jako vždy... jeho knihy řadím mezi top detektivky...

zuzule787
01.03.2023 5 z 5

Myslím, že to pro mě byl asi nejlepší díl celé série. Od čtení mě zastavila pouze padající víčka a nutnost spánku. Ani si nejsem jistá proč mě tato kniha bavila a zasáhla víc než ostatní díly. Asi kvůli postavě Angely, která byla uvěřitelná a férová, i když se někdy chovala jako - její slova - kráva a to jak jí Hunter chtěl skoro až otcovsky chránit a pomáhat.. A sériový vrah této knihy? Jasný, byl to magor, ale i on měl důvod a ten důvod a jeho příběh je opravdu hrozný a ani se nedivím, že se z toho tak trochu zcvokl.. Prostě vymývání mozků nejvyššího kalibru a to já vážně nerada.. Díky, pane Cartere a piště dál. Roberta Huntera mám ráda a to jak stárne, zraje a je schopen obětí se mi na něm líbí..

Eva_Skala99
18.02.2023 5 z 5

Co dodat? Chris Carter opět nezklamal a napsal naprostý unikát ve své tvorbě. Troufám si říct, že je to jedna z nejlepších jeho dosavadních knih! Doporučuji, doporučuji a doporučuji!!!

zpevSusannah
24.01.2023 5 z 5

Tohle jsou prostě TOP knihy. Jedna lepší než druhá!
Opět jsem hltala každé slovo a trpěla jsem, když jsem musela knihu na chvíli odložit.
Žasnu, co autor dokáže vymyslet. A je skvělé, že stále odkrýváme originální příběhy a to i přesto, že se jedná o jedenáctou knihu v pořadí.
Nadšeně tleskám jako malé dítě a pevně doufám, že se brzo zase dočkáme nějaké té thrillerové lahůdky v podání Mistra svého žánru Chrise Cartera.

Tereza197
13.01.2023 5 z 5

Tato kniha od Cartera byla tak trochu z jiného soudku, než zbytek jeho tvorby, avšak míněno v tom nejlepším slova smyslu. I přes to, že jsem si na brutalitu a nechutnost v jeho knihách zvykla, tak tato mi i bez absence tohoto všeho, sedla jako prdel na hrnec. Přečteno jedním dechem a to ani nemluvě o tom, co předcházelo dopsání knihy. Carter je génius a nemohu se dočkat jeho další knihy!

CharlesWard
30.12.2022 3 z 5

Bohužel znovu zklamání. Tak nějak jsem po odhalení tajemství deníku čekal, že s ním bude Chris více pracovat. Nestalo se. Snad to příští rok Carter napraví.

Ujfi1
29.12.2022 4 z 5

Napínavé, trosku překombinované, ale velmi dobře se to četlo. Konec je opravdu těžko uvěřitelný.

Arwen777
29.11.2022 5 z 5

Tak už jsem si na tu brutalitu asi zvykla. Každopádně se mi tento díl velmi líbil. Carter prostě umí psát a i když si říkám, co se mu asi honí hlavou, když dokáže vymyslet tak brutální zločiny a ještě většinou ve velkém množství, nemůžu popřít, že to dokáže chytře vymyslet a neskutečně poutavě napsat.
Nápad s kapsářkou a deníkem je vynikající, postava Angely se svým lidským a uvěřitelným chováním se mi líbila. A Hunter? Opět vynikající. Chytrý, až geniální, odvážný a za všech okolností správňák.
Asi se nakonec stanu fanynkou této série...

TeaPeter
29.11.2022 4 z 5

Stále to bylo dobré, ale konec byl značně překombinovaný a uvěřitelný asi jako pohádka o statečném kováři. A přitom tam byly tak skvělé nápady! Ledacos nebylo to, jako co to vypadalo. Ta schizofrenie, co vlastně schizofrenií nebyla - to bylo velice originální.

Janaves
22.11.2022 5 z 5

Skvělé, napínavé, Carter nikdy nezklame.

hana1039
17.11.2022 5 z 5

Roberte a Carlosi, doufám, že se s vámi znovu my všichni vaši fanoušci setkáme co nejdříve to půjde...naberte novou energii, sílu a taky nezbytný relax,abyste opět mohli chránit a pomáhat... máte na to rok, aspoň podle DK, než se k nám prý dostanete :-))

jirimatejka
12.11.2022 5 z 5

Dobrý námět, osvědčení detektivové, byl jsem zvědavý na rozuzlení, i to se docela povedlo. Carter opět nezklamal.

ŠevčaMadVR6
09.11.2022 4 z 5

Předvídatelné a konec přitažený za vlasy. Ale čtivé je to stále.

davidurban1973
03.11.2022 5 z 5

Opět perfektně napsané a čtivé. Oproti předchozím knihám novy druh sériového vraha. Pěkný i když ve finále, pokud si hrdinu chcete ponechat pro další knihy, předvídatelný konec. Nicméně Carter proste umí!!!!