chrastova.m chrastova.m komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Knihu jsem přečetla doslova na jeden nádech a paní Mornštajnová opět nezklamala. Ač jsem tuto dobu nezažila na vlastní kůži, místy mě vážně mrazilo. Vůbec mi nevadilo, že autorka přetvořila skutečnou událost a dala jí jiný spád. Naopak mě to vedlo k zamyšlení.

25.04.2021 4 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Knihu jsem přečetla skoro na jeden nádech (respektivě na dva), tak mě kniha vtáhla do děje. Za mě naprosto povedená kniha, včetně tématu. Člověk si uvědomí, jak každý život visí na vlásku, a ten se může kdykoliv přetrhnout..
Kniha poukazuje na problematiku rodinného neštěstí, které může potkat kohokoliv z nás. Velmi oceňuji pohled na věc ze dvou úhlů. Příběh tak dostává úplně jiný rozměr. Autorčin styl psaní mě velice nadchl, připadala jsem si, jako bych byla součástí děje. A přesně toto od knihy očekávám. Proto moc nerozumím nízkému hodnocení. Těším se, až si přečtu i jiné knihy od této autorky :-)

24.03.2021 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

U této knihy se mi naprosto potvrdilo pořekadlo "nesuď knihu podle obalu". Bohužel, měla jsem velká očekávání a přišlo akorát tak zklamání. Ač mám ráda knihy s tématikou druhé světové války, tato kniha je za mě velký propadák. Vyprávění je velice zmatené, neustále se mění kapitoly jak v časovém pásmu, tak i v pásmu postav. Jak je již zmíněno níže, ani já nechápu pojmenování kapitol. S ohledem na tyto skutečnosti, jsem se nedokázala do knihy začíst, nevpustila mě do děje, což od knihy očekávám.
Je škoda, že autorka nedokázala využít takového citlivého a emočně silného tématu, které se dalo zpracovat rozhodně lépe.
Za mě velké zklamání. Celou dobu jsem se do čtení nutila, ale skončila jsem ve druhé třetině. Knihu jsem nedočetla. Dávám pouze jednu hvězdu, a to za téma knihy.

21.03.2021 odpad!

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Příběh byl silný, strhující a kniha se mi četla velice dobře, vtáhla mě do děje. Autorka popisuje všechny hrůzy, které toto téma nabízí. Jediné zklamání byl pro mne konec, jenž se mi zdál dost odfláknutý ve srovnání s vyprávěným příběhem. Jinak moc hezké, doporučuji.

20.03.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Když jsem šahala po této knize, měla jsem předsudky a bála jsem zklamání z knihy. Přeci jen, člověk má tendenci srovnávat, zároveň jsem měla obavy, aby kniha nebyla moc "táhlá" a neobsahovala zbytečné pasáže, které by mě nudily. Ale opak byl pravdou a byla jsem příjemně překvapená! Kniha se četla dobře po celou dobu, ač události knihy byly pro mě velmi zdrcující a jak se píše v recenzích níže, i já se se o některých událostech doprovázející válku dozvídala poprvé až v této knize. Proto děkuji autorce za rozšíření obzoru :-) Těším se na další tvorbu autorky.

15.03.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Já knize nemám, co vytknout :-) pohltila mě hned od začátku a jakýmsi způsobem mě "nutila" číst dál a dál. Je to moje první kniha od této autorky, ale moc se mi líbil styl psaní, její popisování nejen osob, ale i prostředí ve mě vyvolávat živé představy.
Kniha obsahuje pohled na věc z více uhlů od více lidí, zároveň autorka popisuje i jejich život. Je pravda, že osob a jejich osudů je v knize mnoho, avšak ani jednou jsem neměla pocit, že bych se ztratila a nevěděla o koho jde. Vždy u knih oceňuji, že se můžu na věc podívat očima více lidí, pochopit osudy těch, kteří se mohou na začátku jevit jiným způsobem, což tato kniha splnila. I když autorka popisuje osoby, neztrácela jsem linku vyšetřování, jenž bylo pro mě napínavé do poslední chvíle. Děkuji

20.11.2020 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Jedním slovem WAU! Velmi emotivní příběh, který řeší několik problémů, zároveň nabízí pohled na skutečnost z několika úhlů. Celou dobu jsem přemýšlela, jaká je ta správná cesta. Člověk si po přečtení takovýchto knih jeste vice cení svého vlastně bezproblémového života a obdivuje všechny rodiny, ktere řeší podobné situace.

06.06.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Velmi emotivní příběh, který chtě nechtě člověka zasáhne. Velmi oceňuji autorčin styl psaní, který je velmi poutavý a čtivý, zároveň autorka nabízí pohled z více úhlů. Na druhou stranu mi vadila strohost příběhu (rychlý spád děje, osobně mi chyběly pasáže věnující se nějakému řešení problému), proto si myslím, že je kniha vhodná i pro příležitostné čtenáře.

06.06.2020 4 z 5

Jedním slovem: parádní počtení! Opět pan Selner nezklamal, druhý díl mě pobavil stejně jako první, takže za mě spokojenost :) doufám, že bude i třetí díl :D

22.03.2020 5 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Za mě je to bezvadná oddechovka! Autor vypráví své vtipné zážitky s autisty. Během čtení jsem se nasmála, takže díky autorovi za zpříjemnění dne! Bylo mi líto, že je konec.. určitě si koupím i druhý díl:-) Jinak kniha je určitě určena pro lidi, kteří mají o autismu nějaké ponětí, ví o co jde, jinak si myslím, že "laikovi" nebude docházet ta správná pointa :-)

16.02.2020 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Opět velmi silný příběh. Knihu jsem přečetla skoro na jeden nádech. Po příběhu, do kterého jsem se rychle začetla, přišel rychlý a strohý konec. Ocenila bych, kdyby bylo i konci věnováno stejně času a propracovanosti jako zbytku příběhu. Jinak čtivá kniha :-)

16.02.2020 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Toto byla moje ctvrta kniha od pani spisovatelky a opet sazka na jistotu. Pani Mornstajnova je pro mne spisovatelka s velkym "S"!
Moc se mi libi jeji styl psani. I kdyz se v knize vyskytuje mnoho postav, ani na vterinu jsem nemela pocit, ze bych se v nich ztracela. Ocenuji jeji pristup priblizit pribeh z nekolika uhlu pohledu ruznych postav, coz dava prostor pro uplne jiny pohled na vec. Kniha je velmi ctiva a poutava, posledni stranky jsem napjate cekala, jak to vse dopadne, protoze az do uplneho konce to nebylo jiste..

06.10.2019 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Tuto knížku jsem musela několikrát během čtení odložit. Vůbec to nebylo kvůli tomu, že by se četla špatně, ale tento příběh je tak silný a zdrcující, že jsem ho potřebovala postupně vstřebávat... Tolik hrůz v jedné knize. Bylo mi z toho až úzko. Díky za tyto silné lidi, co se nebojí "jít se svou kůží na trh" a nebojí se podělit se o svůj příběh. Je potřeba, aby se o těchto hrůzách mluvilo a vědělo se, právě proto, aby se už nikdy neopakovaly! Doporučuji přečíst.

24.08.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Moje první kniha s tímto tématem, proto bude asi mou srdcovkou navždy... Kniha nám dá nahlédnout, jak to chodilo v koncentračním táboře a hrůzy s ním spojené. Příběh se mi moc líbil, pohltil mě hned od začátku a po přečtení knihy jsem vstřebávala všechny hrůzné informace.
Z této knihy si odnáším větu, kterou si budu pamatovat: "pokud se ráno probudíš, pak je to hezký den" ♥

08.08.2019 5 z 5

Všechno bude fajn Všechno bude fajn Lenka Lanczová

Moje první kniha, kterou jsem v dospívání přečetla. Poté začal můj maraton Lenky Lanczové. Tato kniha mě tak zaujala, že jsem se k ní později ještě asi třikrát vrátila a teď po několika letech si ji ráda přečtu znovu :) Knihy paní Lenczové jsem měla velmi ráda a svými příběhy mě vždy vtáhla do děje. Rozhodně stojí za přečtení.

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Líbí se mi, že se v této knize setkáte s protikladnými úhly pohledu na danou věc, kdy vám dávají lepší prostor k zamyšlení. Kniha byla velmi čtivá a zajímavá, rozhodně stojí za přečtení.

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Kniha, kterou jsem musela číst po částech. Jsou to tak silné příběhy, že jsem musela vždy přestat číst a zamýšlet se nad osudy hlavních hrdinek. Z této knihy mi bylo velice úzko a stále nechápu, jak se něco takového mohlo dít...
Osobně si myslím, že by si měl tuto knihu povinně přečíst každý - proto, aby se takové zvěrstva už NIKDY, NIKDY neopakovala!

Hana Hana Alena Mornštajnová

Za mě rozhodně jedna z nejlepších knih, jakou jsem přečetla. Velmi čtivý, poutavý příběh, který vás zasáhne... Jen mi přišlo škoda, že část, kdy popisuje život v koncentračním táboře je napsán stroze oproti dalším částem, přitom je neméně důležitý oproti zbytku knihy.
Po přečtení knihy jsem se opět utvrdila v tom, že nemám dávat na první pohled! Nikdy nevíme, co se ukrývá pod "slupkou"...

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Kniha mě hned vtáhla do děje a přečetla jsem na jeden nádech... I když se v knize objevilo mnoho postav, ani na okamžik jsem neměla pocit, že bych se mezi nimi ztrácela. Líbí se mi originální autorčin styl psaní, který vás vtáhne do děje a vy jen napjatě čekáte, jak bude příběh pokračovat.

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová je vážně excelentní vypravěčka. Její styl psaní dokáže vtáhnout do děje, zajímá vás, jak bude kniha pokračovat a nutí vás číst dál a dál. Na jejích knihách se mi líbí, že na začátku se člověk dívá na příběh jinak než na konci - postupně odkrývá tajemství postav... Oceňuji rozdělení kapitol, kdy začíná vždy stejnou větou - zajímavý nápad.