Dilema

kniha od:

Dilema https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452126/bmid_dilema-ZqX-452126.jpg 3.8 911
Koupit Koupit eknihu Bazar

Pravda by ji mohla zničit. Mlčení zase zničí jeho. Livia nikdy nezažila svatbu snů, protože si Adama vzala v mládí a narychlo. O to víc se teď upíná na oslavu svých čtyřicátých narozenin, na níž bude chybět jen jejich dcera Marnie studující v zahraničí. Adam ale přichystal překvapení – tajně pro Marnie zařídil letenku domů. Když ho však během dne zdrtí šokující zpráva, není schopen ji Livii sdělit, než oslava skončí. Jak daleko zajde, aby své milované ženě dopřál posledních pár hodin štěstí?... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány

Vydáno: , Motto
Originální název:

The Dilemma , 2019


více info...

Komentáře (298)

Komentáře 298 Recenze 6

Ivka.Iva
Ivka.Iva
předevčírem 1 z 5

Čekala jsme opět thriller, ale je to spíš psychologický román. Na mě moc dlouhý a vlastně se tam nic nedělo.

veriszv
veriszv
21.09.2023 2 z 5

Kniha, která stojí na nedostatku komunikace mezi dvěma hlavními postavami. Nic víc nic min. Kdyby si to řekli hned, byla bych tohoto čtení ušetřena. Bohužel nestalo se tak


Pert
Pert
16.09.2023 2 z 5

(SPOILER) Kniha byla čtivá, ale na obálce slibovala něco, co nedokázala splnit- jak daleko Adam zajde, nepřišlo mi to nějak vyhrocené, čekala bych něco víc.
A naprosto neuvěřitelný zvrat, co mě dostane? Bohužel jsem žádný nenašla.
Anotace naslibovala věci, co kniha rozhodně nesplnila. Zkrátka nápad super, ale provedení špatné.
A konec nic moc.

Bakana
Bakana
24.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Já tedy souhlasím s tím, že knížka mohla být tak o 100 stránek kratší.
Ze začátku mě ti dva sobci iritovali, hlavně Liv se svou obscesí narozeninové oslavy, na kterou se chystala 20 let. Na to už snad je diagnóza, ne?
Na druhou stranu - smrt dítěte je to nejhorší, co může člověk zažít. Žádné vyhořelé domy nebo nedejbože nějaká pitoreskní ztráta zaměstnání téhle tragédii nesahá sni po kotníky. Takže ze začátku jsem s Adamem a jeho panikařením souzněla. Ale pak už to trvalo moc dlouho

rumova_kulicka
rumova_kulicka
24.07.2023 2 z 5

2,5* Kniha se četla rychle, to je plus a téma jako takové bylo zajímavé a neotřelé. Ale tím to končí. Zkrátila bych ji na polovic, věčné omílání myšlenkových pochodů dokola mě od druhé půlky už nudilo. A hlavní hrdinka se svoji 20 let plánovanou oslavou byla na pěst.

Kira747
Kira747
22.07.2023 4 z 5

Pobrecela jsem si, ne ze ne. Kniha me bavila a tenhle styl psani mam rada, ich forma a stridani postav. Prima cteni.

Verticillium
Verticillium
16.07.2023 4 z 5

Moje třetí přečtená kniha od B.A. Paris byla rozhodně poutavá, nemohla jsem se odtrhnout. Autorka rozehrává zajímavé téma, líbilo se mi, jak se kapitoly obou hlavních postav navzájem časově prolínaly. Nicméně čekala jsem nějaký pořádný spád v závěru knihy a ten nepřišel. Škoda.
Jinak hezky pohráno s psychologií postav, ale čekala jsem o chlup víc.

sonkovaj
sonkovaj
11.07.2023 2 z 5

Další setkání s mou oblíbenou autorkou ale tentokrát jen průměrný pocit z jejího díla. Nadšení se nekonalo a dočetla jsem jen díky tomu, že jsem byla zvědavá, zda na konci nepřijde nějaký wow moment.

Četla jsem na dovolené a bylo to příjemné krátkými kapitolami a střídání 2 vypravěčů.

Jinak celý děj se dá odhadnout zhruba ve třetině knihy a pak už bylo prokousávání se knihou docela utrpení.

Nyní se chystám na její další knihu Vězeňkyně, tak jen doufám, že to bude lepší.

alzbeta2843
alzbeta2843
28.05.2023 3 z 5

Autorka patrí medzi moje obľúbené. Každú jej knihu môžem odporúčiť ak vás bavia psychologické trilery, kde sú hlavnými hrdinkami ženy a riešia sa ich strasti a bolesti. Preto som po tejto knihe siahla bez čítania anotácie. Tento príbeh je odlišný od jej predchádzajúcich kníh. Ide o príbeh, ktorý popisuje jeden deň manželov, kedy obaja majú dilemu či povedať alebo nepovedať tomu druhému svoje najväčšie tajomstvo. Ide skôr o psychologickú drámu než o triler. Hlavní hrdinovia majú 40 a majú už dospelé deti a tak nie som úplne cieľovka a tak som nechápala určité rozhodnia hrdinov, preto mňa kniha veľmi neočarila, avšak verím tomu, že ak si knihu prečítam o 10 rokov už budem sympatizovať s hrdinami viac. I tak ma kniha donútila premietať nad určitými vecami a zanechala vo mne niečo.

Janaves
Janaves
24.05.2023 5 z 5

Ač nemá kniha vysoká hodnocení, nelituji, že jsem ji přečetla. Moc se mi líbila.

Ivka14
Ivka14
23.05.2023 2 z 5

Název a obsah naznačovaly hluboké zaváhání, určité drama a zvraty. Tady hlavní drama bylo, že spolu nekomunikovali. A když jo, tak mi přišlo, že každý mluvil o něčem jiném.

Ani jedna postava mi nebyla sympatická. Až na Joshe. Musí vám být líto toho ubohého chlapce, jehož rodiče celý život otevřeně upřednostňují sestru, prarodiče ho nepřijímají, celý jeho život je mixem zášti a snahou dokázat svou hodnotu. Livia se připravuje na oslavu svých 40. narozenin, kterou plánuje 20 let. Tohle mi přišlo trochu absurdní. Když neměli honosnou svatbu, mohli radši oslavit například desetileté výročí svatby tímhle způsobem.

Knihu bych nejradši ohodnotila jen jednou hvězdičkou, ale jelikož se dobře četla, dám dvě. Podle celkového hodnocení mám pocit, jako bych četla jiný příběh.

Kopretina
Kopretina
28.04.2023 4 z 5

Čtivé, hluboké téma, vztahové. Líbily se mi myšlenkové pochody obou rodičů, a jejich popisy. Od autorky si určitě ještě něco přečtu.

Lelaqu
Lelaqu
23.04.2023 5 z 5

Jak už se někdo zmiňoval - toto je spíše psychologický román, ale velmi dobře napsaný. B.A. Paris má zajímavé, čtivé psaní, které vás do příběhu prostě zatáhne. Celou dobu jsem doufala, že dopadne dobře a musela jsem číst dokud jsem to nezjistila. Je pravda, že potom se děj táhnul a asi by to chtělo trošku zrychlit, ale i tak se to četlo dobře.

Za mě jsou knihy od B.A. Paris zárukou kvality a vždy po nich ráda sáhnu.

Lucia1989
Lucia1989
13.03.2023 3 z 5

Kniha sa čítala dobre, kapitoly sú krátke. Jedná sa viac-menej o jeden deň v živote rodiny z pohľadu manželského páru. Na druhú stranu, až na hlavnú zápletku mi všetky dilemy prišli strašne smiešne. Povedať to manželovi, nepovedať? Povedať teraz alebo potom? Z manželovej strany zase to isté. Najsmiešnejšie mi prišlo, že si žena "plní sen" veľkej oslavy po 20 rokoch a celú dobu šetrila na jednu oslavu. Síce som knihu prečítala rýchlo, ale tým, že šlo dokola o to isté, už by som si ju znova nevybrala.

Titas9001
Titas9001
01.03.2023 2 z 5

To nebylo snad ani dilema, ale síť tušení, polopravd a lží navršená do jednoho odpoledne, kdy si hlavní hrdinka plní sen starý přes 20 let (!!!!!!!) a všichni se snaží to zahrát bez ohledu na současnost a nastalé skutečnosti. Všechno mi tam postrádalo logiku normálního lidského chování. Sice jsem dočetla, ale až ten závěr trochu připomínal očekávaný náraz do zdi. Autorku mám ráda, ale tohle jsem opravdu nepobrala...

Calibra
Calibra
24.02.2023 3 z 5

6/23 Určitě to byla dobra kniha, dobře napsána, ale je to úplně něco jiného, než jsem u B. A. Paris zvyklá. Já mám rada její psychotrillery a napětí v nich, ale tohle je pouze psychologický román. Zajímavé téma, ale pro mě zbytečně natahované.

Kskaja
Kskaja
22.02.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila. Místy natahování děje. PARIS ma skvělé knizky. Moje top autorka, jestli někdo má tip na stejně dobré autory, napište.

Ještě plus za výběr jmen, Livie a Adam se jmenuji moje děti :)

monika0356
monika0356
09.02.2023 5 z 5

Prani, aby to preci jen dobre dopadlo, nevyslo. Kazdopadne precteno temer jednim dechem, doporucuji!

janicka12362
janicka12362
08.02.2023

Bylo to hodně dobré, fakt mě to bavilo.

pavpaz
pavpaz
24.01.2023 5 z 5

Opět přečteno jedním dechem. Chvílemi sem si říkala, že to nemuseli oba tak natahovat. Chtěla sem, aby to skončilo jinak, no nestalo se.

LadyCarousel
LadyCarousel
23.01.2023 2 z 5

Rikam si, jestli jsem cetla stejnou knihu jako ostatni recenzujici. Cetla jsem rychle, obcas jsem nejakou vetu prolitla, jako bych to chtela uz mit z krku. Zapletka dobra, ale bylo to fakt hodne o pocitech a oslave. Konec byl jasny, i kdyz jsem cekala asi trochu vic. Ostatni knihy autorky se mi libily vice

Přečti_si
Přečti_si
30.12.2022 5 z 5

Jedním slovem masakr! Patřím do toho tábora, který knížkou rozhodně zklamán nebyl, příjemně jsem si u tohoto rodinného dramatu „odpočinula“ od vražd. Nebyl to ale odpočinek v pravém smyslu slova, jelikož jsem silně vnímala těžkost situace. Kniha je o manželském páru, který má před sebou nějaká ta tajemství. To nejhorší tajemství Adam před Livií skrývá v den oslavy 40. narozenin, na kterou se mnoho let těšila. Dilema (říct teď nebo až po oslavě) prostupuje celou knihou a chápu Adamovo rozhodnutí, ale i reakci Livie. Konec byl hodně těžký, slzy tekly proudem, ale já jsem hrozná plačka.

Parwana
Parwana
27.12.2022 3 z 5

Typický román této autorky. Rodina z předměstí, temná tajemství mezi jejími členy a nejlepšími přáteli, která vyjdou najevo na pompézní oslavě čtyřicátin. KNiha byla sice napínavá až do konce (místy až zbytečně moc), ale ono slibované překvapivé rozuzlení nakonec nepřišlo.

krevetka79
krevetka79
11.12.2022 5 z 5

Hodně silný příběh
Spisovatelka opravdu umí...
Tentokrát trošku jiný žánr, ale opět čtivé a napínavé od začátku až do konce ...
Poplakala jsem si a doufala jsem, že konec bude šťastný ...

Holly.W
Holly.W
02.11.2022 3 z 5

Bavilo mě to tak do půlky. A velice brzy jsem začala tušit jak to dopadne. Přišlo mi, že snad každá postava v knize má nějaké svoje tajemství a dilema, zda to svým blízkým říct. Vivien, která se snad celou knihu zabývala jen dávnou křivdou - tím, že v minulosti neměla svou vysněnou svatbu a tím co provedla její dcera. A Adam, který neví, jestli má nechat proběhnout vysněnou oslavu svojí milované ženy, nebo jí říct něco, co jí navždycky zničí život. Bohužel, od druhé poloviny knihy to bylo omílání stejných myšlenek hlavních hrdinů pořád dokola, mohlo to mít klidně o 100 stránek míň a možná by to bylo lepší. Nějak mě to nenadchlo.

Kami33
Kami33
01.11.2022 5 z 5

Mě se to líbilo - krátké kapitoly, střídání pohledů Liv a Adama, čtivost a nakonec žádný happyend.

Alexxxka
Alexxxka
28.10.2022 5 z 5

B.A.Paris prostě umí. Napínavý příběh, pořád nevíte jestli to opravdu skončí tak jak si myslíte, nebo se něco změní ( jak jsem doufala já ) a nebude to tak "konečné" Každopádně od autorky mám přečteny všechny knížky a moc jí doporučuji. Píše totiž skvěle!

Jana512
Jana512
02.10.2022 5 z 5

Nevšední tragická událost, která se stala v den, kdy matka tragicky zahynulé, slavila své narozeniny, a o které se otec dozvěděl v den oslavy. Ale protože nechtěl vnést zmatek a smutek všem zúčastněným, tají to, i když s velkou bolestí a sdělí to nejbližším až po ukončení oslavy. Rodina zažívá velkou bolest, která upevňuje jejich vzájemné vztahy. Jak uvádí mnozí již přede mnou, kniha je velmi poutavě napsána. Proto doporučuji.

Pavlína2019
Pavlína2019
26.09.2022 5 z 5

A dalších ***** přidávám.
Úplná pecka, přečtená za jedno odpoledne.
Páni, jak může mít někdo takovou fantazii a schopnost skvěle psát?
Je pravda, že jsem si i pobrečela, ale jinak to nešlo a nebudu sama.
Dost postav, ale výborně přehledně popsané, střídání vypravěčů - všechno perfektní.
Příběh konaný prakticky v jeden den, klobouk dolů před schopností tak krásně popsat všechny pocity.
A u této paní autorky člověk nešlápne vedle!
Doporučuji všechny její knihy.
Tuhle ale okamžitě!!

Kristy.Seb
Kristy.Seb
14.09.2022 5 z 5

Vzdálenost dokáže pomoct se se vším vyrovnat.

Čas buď rány vyléčí, nebo je prohloubí.

Někdy se věci dějí z určitého důvodu.

Vypadalo to jak hezký rodinný příběh, který se točí kolem velké oslavy. Ale příběh v sobě ukrýval daleko víc! Příběh plný lásky, tajemství, odpuštění a nalezení cesty.

Kíťovec
Kíťovec
04.09.2022 5 z 5

Od chvíle, co jsem tuto knihu otevřela,jsem ji nedokázala zavřít. Za mne pecka!

evik_svistik
evik_svistik
27.08.2022 5 z 5

Za mě naprostá bomba! Od první do poslední stránky držela autorka čtenářovu pozornost, navíc se lehce dotkla i pár morálních otázek. Doporučuji.

Lexie321
Lexie321
24.08.2022 5 z 5

Kniha bola jednoznačne dráma ale čítala sa naozaj super. Obe postavy Livie aj Adama rýchlo a pútavo rozpovedali príbeh. Kniha sa niesla v duchu napätia, pri ktorom čitateľ od začiatku vedel, že to sa to skončí bolestivo pre všetkých zúčastnených ale nedalo sa inak ako čítať ďalej.

Danilla
Danilla
20.08.2022 3 z 5

(SPOILER) Kniha je čtivá ale to je asi tak všechno. Dle anotace jsem si říkala, bude to kniha s výbornou psychologickou zápletkou.
Livie mi v jejím věku přišla jako puberťačka, která prostě MUSÍ mít svou oslavu, Adama jsem absolutně nepochopila, když má podezření, že s jeho dcerou spadlo letadlo, jak vůbec dokáže mlčet, nezjistil ihned podrobnosti a Marniin zamilovaný úlet tomu zamotanému příběhu dodal grády.
Příběh se dost táhl, některé Liviny úvahy tak byli úplně zbytečné. Když se čtenář zorientoval v postavách, kniha se číst dala ale znovu po ní v knihovně nesáhnu.

LenkaMacak
LenkaMacak
10.08.2022 2 z 5

Kniha mi úplně nesedla, kdyby byla o půlku kratší, bylo by to lepší.. na konci jsem se docela nudila, byla jsem ráda, když jsem ji dočetla.

Allla9
Allla9
08.08.2022 4 z 5

Hezky napsané, ale smutné.

Emma27
Emma27
06.08.2022 4 z 5

Kniha je zajímavá,napínavá.Nelze ji odložit.

Dandulka
Dandulka
22.07.2022 5 z 5

Opět skvěle napsané. Mám ráda tyhle psychologické romány. Kdo ví, jak bychom zareagovali, kdyby se nám stalo něco podobného. Prostě parádní čtení!

krejcovka76
krejcovka76
17.07.2022 2 z 5

Váhám mezi 2 a 3 *. Dávám 2*. Knížka se nečte špatně, ale celá zápletka, na které je příběh stavěný, by se dala shrnout na polovinu stránek. Jeden mluví o koze, druhý zase o voze a třetímu (čtenáři) je to jedno. Jako odpočinková kniha může být, jako kniha, od které čekáte hlubší smysl, ne.

Kristulda
Kristulda
12.07.2022 4 z 5

Rozumím hodnocení některých, protože čekali něco úplně jiného, ale mě se před to kniha líbila. Prožívala jsem s nimi ty emoce, nemohla jsem přestat číst. Takže za mě dobrý.