Narodili se, aby přežili

Tři mladé matky a jejich neobyčejné příběhy odvahy, utrpení a přežití Mezi milionem obětí holokaustu, které byly v roce 1944 poslány do koncentračního tábora Osvětim-Birkenau, prošly Priska, Rachel i Anka jeho branami s tajemstvím – všechny tři právě otěhotněly, a svému osudu musely čelit samy, bez manžela. S obrovským strachem z budoucnosti, poté, co už ztratily tolik svých blízkých, se tyto mladé ženy upnuly k tomu jedinému, co jim v životě zbylo: zachránit sebe a své nenarozené dítě. Jedna z matek pocházela z Třebechovic pod Orebem, druhá z Bratislavy a třetí z polské Lodže. Kniha mapuje neuvěřitelné příběhy těchto tří žen – nejdříve do Osvětimi, pak do německého pracovního tábora, kde, polomrtvé hlady a udřené z nelidské práce, se snažily zakrýt svůj zdravotní stav. A nakonec je čekala pekelná 17denní cesta vlakem s tisíci dalšími vězni přes západní a jižní Čechy do tábora smrti v rakouském Mauthausenu. A když už se zdálo, že tuto cestu nepřežijí, podařilo se několika hrdinům z Horní Břízy dát potřebným trochu jídla a vody....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278300/big_zrozeni-prezit-s7T-278300.jpg 4.8800
Literatura faktu, Biografie a memoáry, Historie

Vydáno: , Mladá fronta

Born Survivors, 2015

Kniha Narodili se, aby přežili

Lenla

Je neskutečný, co dokáže lidské tělo zvládnout v tak příšerných podmínkách, natož ještě porodit zdravé dítě... Na tuhle knihu jen tak nezapomenu.

marketa9252

Co jeden člověk dokáže za děs, poté se jako srab zabije...

JoMia

Tato kniha patří k nejlepším knihám, s touto tématikou, co jsem četla. Zanechala ve mě spoustu emocí. Doporučuji všem.

lucie51997

Tuto knihu jsem probrecela úchvatný příběh

kerida

Táto kniha vo mne navždy ostane. Bol to taký preplesk do reality. Stále sa na niečo sťažujeme, nič nie je dosť dobré, sme nervózni, vyhoretí...Po tejto knihe už nebude nič ako pred tým. Túžim si ju prečítať znova, aby som si pripomenula, aký je život krehký a vzácny, ale neviem či mám na to odvahu.

Leník95

Kniha byla neuvěřitelná. Po dočtení to ve mě zanechalo ještě notnou dávku emocí a myšlenek. Vřele knihu doporučuji všem, které opravdu zajímá život v koncentračním táboře a i z trochu jiného úhlu pohledu. Kniha se čte dobře a přitom je to samozřejmě emočně náročné čtení.

Monika1717

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Ve druhé půlce mi i slzička ukápla. Rozhodně je to to nejlepší, co jsem o holokaustu četla. Nikdy nepochopím, kde se v jedněch lidech bere tolik krutosti a v těch druhých tolik vůle žít a překonávat překážky. Doporučuji všem.

Karoley

Velmi silný příběh tří mladých židovek, které těhotné prošly bránou do pekla Osvětimi. Kniha plná neskutečných hrůz a lidského utrpení, v závěru jsem si poplakala.